Suunto Ambit 2 Black - mini recenzja:)

Wilbeer
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 20
Rejestracja: 07 maja 2011, 10:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wydaje mi się że jest taka możliwość aby w porcie USB wyłączyć zasilanie (jak nie to proszę mnie poprawić). Można by sobie jeden taki zrobić na stałe w komputerze i do niego podpinać zegarek gdy chcemy tylko pozmieniać ustawienia, a do ładowania korzystać z innego portu USB.
Nie wiem tylko czy na takim porcie z odciętym zasilaniem będzie wszystko działać.... teoretycznie zegarek ma baterie więc nie powinien wymagać dodatkowego zasilania aby wgrać na niego jakieś appki lub pozmieniać ustawienia....

Niech ktoś mądrzejszy się wypowie albo jakiś posiadacz spróbuje to zrobić.... planuje zakup Ambita 2S i też bym nie chciał rozpieprzyć baterii ciągłym doładowywaniem, a zgrywanie treningów raz na tydzień to nie dla mnie... znam siebie i będzie mnie to męczyć - muszę mieć wsio na bieżąco wgrane. Zresztą po powrocie z treningu lubię poanalizować różne rzeczy - kilka dni po fakcie to już musztarda po obiedzie.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja podłączam zasadniczo często 4-5 razy w tygodniu. A2 mam jakoś od jesieni 2013, specjalnie nie zauważyłem jakiegoś wielkiego spadku pojemności. Wręcz chyba przydałoby mu się wyładować, a jeszcze ani razu do tego nie doszło.

W święta nie podłączałem przez około tydzień bo była awaria movescounta i chodził przez tydzień przy 4 treningach łącznie około 40 km, zostało mi ze 23-25% baterii.

Ale nie wiem jaka jest wrażliwość pytającego, bo czy na zimowym ultra po 4 godzinie przy -10C po 1 roku co dziennego podłączania i przy 1 s próbkowaniu i zachmurzonym niebie spadek pojemności wyniesie de facto 10 minut pracy czy też 12 minut, to akurat dla mnie osobiście jest bez znaczenia....

zawsze możesz wymienić baterię po kilku latach

http://forums.watchuseek.com/f233/ambit ... 898-2.html
jaroslavo
Wyga
Wyga
Posty: 102
Rejestracja: 24 kwie 2014, 08:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dostępna nowa wersja oprogramowania 1.0.46.
Awatar użytkownika
norkun
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 179
Rejestracja: 14 kwie 2012, 11:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

jaroslavo pisze:Dostępna nowa wersja oprogramowania 1.0.46.
Ktoś wie co dodali/poprawili? Na stronie Suunto jest tylko info o nowej wersji.
mg79
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 01 lut 2014, 14:16
Życiówka na 10k: 37:48
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

@małymiś - dzięki za odpowiedź. Doszedłem do wniosku, że zegarek ma mi służyć, a nie odwrotnie, więc też zgrywam treningi pojedynczo, ale nie ładuję baterii na maksa za każdym razem - odłączam kabel zaraz po zgraniu treningu. Planuję ładować na maksa dopiero jak zejdzie do 10-20%.

Ciekawe ile Suunto sobie życzy za nową baterię - gdyby to było w granicach 30% ceny nowego zegarka, to taka opcja by mi odpowiadała, bo nie potrzebuję bajerów z Ambita3.

Z moich obserwacji w temp. -5-0 stopni, przy maksymalnej dokładności GPS i zapisu oraz z czujnikiem HR, +/- 10% baterii zużywa się w 1h10min, więc powinno wystarczyć na 11h. Dziś biegłem zawody przełajowe na 10km (temp. +6 stopni) i przez 43min zegarek zużył 5% baterii (z czujnikiem HR). Moim zdaniem to świetne wyniki.

Ostatnio robiłem aktualizację Moveslinka do wersji 1.3.1 i po tym zaczął się wykrzaczać przy każdej próbie uruchomienia. Pomogła dopiero reinstalacja.
Awatar użytkownika
norkun
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 179
Rejestracja: 14 kwie 2012, 11:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wg info z aktywnegonadgarstka z okolic września wymiana baterii to koszt 350 zł. Nie wiedzieli tylko, czy wlicza się w to też przesyłka (100 zł).
sylwekdz
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:29
Życiówka na 10k: 41:42
Życiówka w maratonie: 3:28:14

Nieprzeczytany post

witam, mam mały problemik ze swoim Suunto 2S a mianowicie pokazuje mi błędne wartości w funkcjach wchodzenie ,schodzenie, czas wejścia ,zejścia i płaszczyzny np. przy dzisiejszym treningu w górach wyglądało to tak http://www.movescount.com/pl/moves/move49767200 może ktoś już miał taki problem?
piotrek90
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 581
Rejestracja: 08 mar 2012, 15:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Admin

Nieprzeczytany post

o, z czego ten zegarek zczytuje kadencję?
Awatar użytkownika
norkun
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 179
Rejestracja: 14 kwie 2012, 11:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

piotrek90 pisze:o, z czego ten zegarek zczytuje kadencję?
Z wbudowanego akcelerometru. Ruszasz w czasie biegu rękami i liczy więc raczej nie są to dokładnie wskazania.
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9663
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Macie jakiś pomysł jak przetestować Ant+ w A2? Bo już nie wiem co mi szwankuje czy zegarek czy czujniki. Mam pasek garmina i footpod, oba działają na ant+. Zegarek traci sygnał z paskiem na 100% bo bardzo często nie pokazuje tętna i myślałem, że jest to wina paska, ale teraz jak patrze na wykresy tempa to kiedyś była to ładna, prawie równa linia, a teraz linia prawie jak na ekg ;)

Footpod ma baterie która będzie miała jakieś 6 miesięcy, tak samo pasek. Nie mam od kogo pożyczyć czegoś co po nat+ można sparować z zegarkiem, żeby sprawdzić czy działa prawidłowo... :wrrwrr:
hqvkamil
Wyga
Wyga
Posty: 145
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:14
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieszczady

Nieprzeczytany post

norkun pisze:
jaroslavo pisze:Dostępna nowa wersja oprogramowania 1.0.46.
Ktoś wie co dodali/poprawili? Na stronie Suunto jest tylko info o nowej wersji.
Szukałem i nie mogę znaleźć. Sam jestem ciekawy.
Profil Endomondo
Profil Strava


#bieganie #plywanie #szosa #skyrunning #ultrabiegi FAN!
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9663
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Może ktoś z was wie czy mając do ambita podłączony pulsometr i footpod, oba na ant+, to czy tracąc sygnał z footpoda, zegarek szukając go rozłączy też pulsometr na chwilę? Bo z moich obserwacji na to by wychodziło. Miałem strasznie wachania tempa chwilowego mimo podłączonego footpoda i co chwila zegarek tracił sygnał z paska. Po wymianie baterii w footpodzie jak ręką odjął... :lalala:
hqvkamil
Wyga
Wyga
Posty: 145
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:14
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieszczady

Nieprzeczytany post

Raczej nie i nie powinno się tak dziać. To są dwa osobne urządzenia sparowane.
Profil Endomondo
Profil Strava


#bieganie #plywanie #szosa #skyrunning #ultrabiegi FAN!
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9663
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jeszcze jedno pytanie, co wlaczyc/wylaczyc, zeby ustawione interwaly sie same lapowaly? Ustawilem sobie interwal 1,2km na 3'30". Myslalem, ze zegarek zapisze mi to jako okrazenia, a on dalej wszystko z autolapa co 1km bral... jedyne co mi w tej chwili przychodzi do glowy to wylaczenie autolapa i reczne jego lapanie, ale robiac interwaly wolalbym nie musiec tego pilnowac...
Awatar użytkownika
bycjakfilipides_pl
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2015, 11:50
Życiówka na 10k: 48:56
Życiówka w maratonie: 3:59:55
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Panowie i Panie, czy możecie mi powiedzieć jak to jest z trybem pływania i nauki pływania. Mój Ambit 2R ma jakiś chory problem. Nie pokazuje opcji nauki pływania, przez co nie zlicza mi przepłyniętego dystansu. Kiedy próbowałem go ustawić tak jak to powinno wyglądać w opcjach aktywności pojawia się tylko activate => autoscroll. Wogóle nie wyświetla się ustawienie dystansu basenu. Czy ktoś może mi pomóc jak to ustawić
ODPOWIEDZ