PZLA proponuje: obowiązkowa licencja dla biegaczy - amatorów

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
Awatar użytkownika
zoltar7
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5288
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:13
Życiówka na 10k: żenująca
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Piotr-Fit pisze:Wyjaśnię, jeśli zdarzy się, że prowadzący przedstawi Ciebie jako reprezentanta środowiska biegowego, to elementarna uczciwość wymaga wyraźnego sprostowania. Powodzenia.
Odnoszę wrażenie, że niektórzy wyznają starą dobrą zasadę: "Kto nie jest z nami, ten jest przeciwko nam".
Problem w tym, że nikt nie wie co kto ma na myśli mówiąc o "środowisku biegowym" :hahaha:
Adam, musisz sobie jakiś baner przygotować typu: "Poglądy wyrażane przeze mnie są tylko wyłącznie moimi poglądami. A wszelka zbieżność moich poglądów z poglądami innych osób jest tylko i wyłącznie przypadkowa.". :bum:
Temu się darzy, kto dobrze waży.
Szczęśliwi kalorii nie liczą.
New Balance but biegowy
human
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 376
Rejestracja: 04 lut 2009, 10:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Piaseczusetts

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze:ja się trochę niepokoję... Adam jest przecież Klein a przeciwników cała Chmara...
:bum:
Awatar użytkownika
akatasz
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 153
Rejestracja: 04 lut 2011, 13:03

Nieprzeczytany post

Stanowisko Polskiego Stowarzyszenia Biegów w sprawie certyfikacji biegów i karty biegacza: http://www.psb-biegi.com.pl/index.php?o ... topad-2014
Adam wszyscy, którzy na konferencji byli, lub ją organizowali są na nie. Nadal nie możesz uwierzyć w bezsensowność tego projektu i w złe intencje PZLA?
Ostatnio zmieniony 03 gru 2014, 14:06 przez akatasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sochers
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3431
Rejestracja: 16 sty 2014, 10:35
Życiówka na 10k: 44:15
Życiówka w maratonie: 3:48:12
Lokalizacja: Woodge aka Uć

Nieprzeczytany post

Link poporaw
BLOG: viewtopic.php?f=27&t=40946&start=435
KOMENTARZE: viewtopic.php?f=28&t=40947&start=1680

PBs: 1M - 6'09, 3000 - 12'11, 5k - 20'35, 10k - 44'15, HM - 1:47'11, M - 3:48'12
mondpas
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 298
Rejestracja: 04 paź 2013, 18:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pan Adam w swoich wypowiedziach zachowuje spokój, co złośliwi mogliby zinterpretować, jako aprobatę projektu PZLA.
Wolałbym i pewnie wielu również, aby Pan Adam nie wykazywał zawodowej ciekawości i tym samym nie dawał sygnału, że chce poznać projekt i założenia.
Projekt PZLA i założenia są już znane.
Nie można temu dawać nawet posłuchu tylko pacyfikować w zarodku.

O to mam niestety drobne pretensje do Pana Adama. Za niepotrzebne zainteresowanie i brak stanowczej krytyki pomysłu PZLA. Trzeba odciąć się od dziwnych pomysłów i nie dawać im posłuchu.
Nie bez powodu mówi się, że bagno wciąga. No bo wciąga.
Nie można dawać nawet szansy przeciwnikowi, że nas otumani lub będzie "mijał się z prawdą" jak przyjdzie co do czego. Nie i koniec.
Żadnej licencji dla biegaczy amatorów nawet jakby była ze złota. A rabaty w sklepach każdy sobie sam wywalczy i nie trzeba nas mamić zniżkami dzięki posiadaniu karty biegacza.

Wątku badań nie będę rozwijał bo już wszystko zostało powiedziane wcześniej.
Wpiszę tu swoje wyniki gdy:
5k będzie poniżej 1? minut
10k będzie poniżej 4? minut
21k będzie poniżej 1h i ?? minut
42k będzie poniżej 3h i ?? minut
Na razie takich wyników nie ma więc siedzę cicho.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Otóż to. Nie chciałbym, żeby "reprezentant środowiska biegowego" szedł do audycji poznawać założenia do projektu. Żeby do takiej rozmowy dobrze się przygotować, trzeba wiedzieć zawczasu z czym się dyskutuje. Dlatego radziłbym odnosić się tylko do już znanych wypowiedzi PZLA i spółki, ze wskazaniem kiedy i gdzie te wypowiedzi padły i kto je wygłosił (żeby nie mogli się tego wyprzeć).
Jeśli pójdziesz tam z zamiarem poznania stanowiska PZLA, to oni zaczną wygłaszać to stanowisko (pewnie odpowiednio zmodyfikowane, że niby uwzględnili głosy biegaczy), i 90% programu to będzie prezentacja stanowiska PZLA i spółki.
"Odbywający się przez skórę recykling energii poprawia obieg krwi, dostarczając więcej sił w życiu codziennym i sporcie." - Reebok
Buty "inspirowane są samochodowym systemem zawieszenia, który siłę uderzenia zamienia w napęd." - Adidas
ruh hożuf
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 710
Rejestracja: 26 gru 2007, 09:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

O się narobiło.
Trzy dni nie zaglądałem, a tu widzę niezła rozpierducha.
Ten chce Tronine, a tamten nie chce Adama. Adam chce w czapeczce a ktoś chce żeby był bez. Żeby powiedział że biegaczy nie reprezentuje, ale może jednak trochę reprezentuje. Bo powiedział, że wtedy tego nie powiedział. Bo się wstrzymał, czeka na konkrety.
No no.

A bym zapomniał najważniejsze: ktoś napisał że pytał spotkanych biegaczy o zdanie. I Oni nie mają zdania. I tu jest pies pogrzebany. Większość ma wszystko w dupie. Nie będzie karty to nie będzie, będzie to trudno, zapłaci się parę groszy więcej za bieg i tyle.

A leśne dziady siedzą i zacierają ręce.
mifim
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 19
Rejestracja: 15 maja 2011, 18:37
Życiówka na 10k: 56:40
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Przed chwilą słyszałem w TokFM, jak minister sportu Andrzej Biernat określił pomysł wprowadzenia kart biegacza jako idiotyczny i mający na celu tylko zarobek wydawcy takich kart.
Awatar użytkownika
zoltar7
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5288
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:13
Życiówka na 10k: żenująca
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

mifim pisze:Przed chwilą słyszałem w TokFM, jak minister sportu Andrzej Biernat określił pomysł wprowadzenia kart biegacza jako idiotyczny i mający na celu tylko zarobek wydawcy takich kart.
Jeżeli to prawda to miło, ale po wyborach do parlamentu może zmienić zdanie. Ja słyszałem, że wcale nie był przeciw.
Temu się darzy, kto dobrze waży.
Szczęśliwi kalorii nie liczą.
harlan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 15 lis 2014, 13:24
Życiówka na 10k: 36:27
Życiówka w maratonie: 2:49:35

Nieprzeczytany post

Zapis rozmowy z ministrem Andrzejem Biernatem, wątek o karcie biegacza od 16 minuty więc można od razu przewinąć :) Faktycznie padają słowa, że karta biegacza to idiotyczny pomysł.
http://audycje.tokfm.pl/odcinek/20968
Awatar użytkownika
akatasz
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 153
Rejestracja: 04 lut 2011, 13:03

Nieprzeczytany post

Co mnie zaniepokoiło w wypowiedzi ministra to stwierdzenie, że badania można wymusić innymi sposobami niż karta biegacza. Jeżeli je wymuszą jakimś rozporządzeniem to w porównaniu z kartą biegacza niewiele się zmieni. I powróci problem płacenia kupy pieniędzy za prywatne badania lub wystawiania fikcyjnych zaświadczeń.
Jurek z Lasu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1374
Rejestracja: 08 maja 2009, 08:32

Nieprzeczytany post

@Adam Klein

Widzisz Adam; cały problem polega na tym, że chcesz dogadywać się z nimi na naszym podwórku, a my ich na naszym podwórku nie chcemy bo to jest nasze podwórko a nie ich.

Tylko tyle ode mnie.

Powodzenia ci życzę. Jurek.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13485
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Jurek z Lasu pisze:@Adam Klein

Widzisz Adam; cały problem polega na tym, że chcesz dogadywać się z nimi na naszym podwórku, a my ich na naszym podwórku nie chcemy bo to jest nasze podwórko a nie ich.

Tylko tyle ode mnie.

Powodzenia ci życzę. Jurek.
Jesteś tego pewny?

Bieganie amatorskie bez powięzienia z lekka nie ma dużego sensu.
Awatar użytkownika
Piotr-Fit
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 882
Rejestracja: 27 mar 2013, 23:14
Życiówka na 10k: 40:30
Życiówka w maratonie: 3:00:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Nieprzeczytany post

zoltar7 pisze:
Piotr-Fit pisze:Wyjaśnię, jeśli zdarzy się, że prowadzący przedstawi Ciebie jako reprezentanta środowiska biegowego, to elementarna uczciwość wymaga wyraźnego sprostowania. Powodzenia.
Odnoszę wrażenie, że niektórzy wyznają starą dobrą zasadę: "Kto nie jest z nami, ten jest przeciwko nam".
Problem w tym, że nikt nie wie co kto ma na myśli mówiąc o "środowisku biegowym" :hahaha:
Adam, musisz sobie jakiś baner przygotować typu: "Poglądy wyrażane przeze mnie są tylko wyłącznie moimi poglądami. A wszelka zbieżność moich poglądów z poglądami innych osób jest tylko i wyłącznie przypadkowa.". :bum:
Odnoszę wrażenie, że zagalopowałeś się. Nie mam nic przeciwko Adamowi, zwłaszcza jeśli dokona ewentualnego sprostowania albo powie, że jest z bieganie.pl itp.
Jednocześnie kilka osób wcześniej zauważyło, że Adam ma reprezentować środowisko biegowe, i na to też wskazuje formuła programu.
My w większości mamy ku temu wątpliwości i raczej nie utożsamiamy Adama jako tego reprezentanta. Przeciętny widz może tak go postrzegać. Poza tym nieprofesjonalne będzie ze strony prowadzącego audycję takie określanie Adama.
Środowisko biegowe - jak Ty nie wiesz, to oki.
Bardziej widziałbym Jabbura, a nade wszystko organizatorów biegów.
ku chwale biegania :)
Blog: https://piotrstanek.pl/
Awatar użytkownika
Piotr-Fit
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 882
Rejestracja: 27 mar 2013, 23:14
Życiówka na 10k: 40:30
Życiówka w maratonie: 3:00:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Nieprzeczytany post

akatasz pisze:Stanowisko Polskiego Stowarzyszenia Biegów w sprawie certyfikacji biegów i karty biegacza: http://www.psb-biegi.com.pl/index.php?o ... topad-2014
Adam wszyscy, którzy na konferencji byli, lub ją organizowali są na nie. Nadal nie możesz uwierzyć w bezsensowność tego projektu i w złe intencje PZLA?
zobaczymy jak będzie na rozmowie w czwartek :)
Jakie padną pytania, jakie przygotowanie będzie stron, jak to poprowadzi dziennikarz itd.
ku chwale biegania :)
Blog: https://piotrstanek.pl/
ODPOWIEDZ