PZLA proponuje: obowiązkowa licencja dla biegaczy - amatorów

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
mondpas
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 298
Rejestracja: 04 paź 2013, 18:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wkraczamy w kolejną fazę batalii, media nie spuszczają z tonu i dalej naświetlają sprawę.
Niedawno była ciekawa audycja w Tok.fm, w której jakoś mało stanowczy był Pan Adam Klein.
Można było odnieść wrażenie, że był tam w roli advocatus diaboli.

Chyba nie tylko ja odniosłem takie wrażenie. Oto dowód: KLIK
Wpiszę tu swoje wyniki gdy:
5k będzie poniżej 1? minut
10k będzie poniżej 4? minut
21k będzie poniżej 1h i ?? minut
42k będzie poniżej 3h i ?? minut
Na razie takich wyników nie ma więc siedzę cicho.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
zoltar7
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5288
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:13
Życiówka na 10k: żenująca
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

rosomak pisze:No dobrze, ale wobec tego, jeżeli tak uważasz, to czy logicznym nie byłoby, gdybyś chciał tam widzieć osobę widzącą problem, a nie kogoś, kto uważa, że to lekka przesada, by nie powiedzieć histeria, biegaczy?
Nie ma dobrego przedstawiciela "środowiska biegowego". Nikt nie ma takiego mandatu. A w ogóle co to jest to "środowisko biegowe"? Być może chodzi tu o grupę ludzi których na razie nie kontroluje PZLA.
Ja uważam, że Adam tam powinien iść, ale od razu zaznaczyć, że reprezentuje Media a konkretnie bieganie.pl a nie opinię "środowiska".

Humorystycznie chciałbym zauważyć, że jeżeli teraz nie ma kogoś takiego jak przedstawiciel "środowiska", to dlatego, że PZLA nas jeszcze nie "zorganizowało". Jak PZLA nas "zorganizuje" to wtedy zjazd środowiska biegowego pewnie wyłoni - pod czujnym okiem działaczy PZLA - właściwego "przedstawiciela" :oczko:

Tak czy owak, uważam, że nie powinno się w ogóle dyskutować o "karcie" czy "projekcie" bez przedyskutowania tego, dlaczego PZLA próbuje uzurpować sobie prawo do regulowania życia sportowców amatorów i biegania amatorskiego w ogóle. Skąd w ogóle w głowach działaczy PZLA wzięła się koncepcja, że oni mają prawo ingerować w wolności obywatelskie przez kolejną regulację. Nota bene wiele się ostatnio mówi o odregulowaniu wielu sfer życia (np. pozwoleń na budowę, czy zezwoleń na wykonywanie niektórych zawodów). Karta biegacza jest tylko skonkretyzowaną formą takiej regulacji, i pierwszym krokiem do wyciągnięcia łapy po nasze pieniądze.
Temu się darzy, kto dobrze waży.
Szczęśliwi kalorii nie liczą.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mondpas, ta audycja radiowa to nie nowa faza, ona była na początku tej afery.

Ktoś tu pisał o mającym nastąpić spotkaniu przedstawicieli trzech stron. W związku z ujawnieniem (przez samych autorów projektu) zamiaru handlu danymi osobowymi posiadaczy karty biegacza, proponuję zaprosić jako jednego z przedstawicieli naszych interesów kogoś z biura GIODO albo fundacji Panoptykon. Adam, da się to zrobić?
"Odbywający się przez skórę recykling energii poprawia obieg krwi, dostarczając więcej sił w życiu codziennym i sporcie." - Reebok
Buty "inspirowane są samochodowym systemem zawieszenia, który siłę uderzenia zamienia w napęd." - Adidas
rosomak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 599
Rejestracja: 29 maja 2008, 09:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

zoltar7 pisze:
rosomak pisze:No dobrze, ale wobec tego, jeżeli tak uważasz, to czy logicznym nie byłoby, gdybyś chciał tam widzieć osobę widzącą problem, a nie kogoś, kto uważa, że to lekka przesada, by nie powiedzieć histeria, biegaczy?
Nie ma dobrego przedstawiciela "środowiska biegowego". Nikt nie ma takiego mandatu. A w ogóle co to jest to "środowisko biegowe"? Być może chodzi tu o grupę ludzi których na razie nie kontroluje PZLA.
To, że ceny najpopularniejszego chleba są różne w różnych województwach nie oznacza, że nie można wyznaczyć średniej ceny takiego chleba. I tak dalej. Różnoorodność nigdy nie oznacza, że nie można nic zrobić do czasu wprowadzenia uniformizacji.

Proponuję dzisiaj, podczas popołudniowego / wieczornego rozbiegania zaczepić koleżanki / kolegów biegajacych i zapytać o zdanie. Może ja miałem pecha, ale osoby z którymi rozmawiałem w ostatnich dniach albo nic nie wiedziały albo nie tryskały entuzjazmem. Nikt, dosłownie nikt nie oczekiwał pozytywów. Może dlatego moim zdaniem opinia Adama rozmija się z opinią środowiska ...
Nazwanie psa Cezar nie robi z niego Imperatora
Awatar użytkownika
zoltar7
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5288
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:13
Życiówka na 10k: żenująca
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Moim zdaniem to powinien, iść ktoś z Ministerstwa Sprawiedliwości zajmujący się deregulacją... i dobry konstytucjonalista, aby panom z PZLA wybić z głowy pomysły regulacji życia... nawet jeśli kieruje nimi głównie czysta i szlachetna idea... łatwego zysku.
Dobrze by było aby zawitał tam ktoś z Min. Sportu aby wytłumaczył jak się ma pomysły regulacyjne PZLA do idei rządu praktycznej realizacji deregulacji życia społecznego? :hahaha:
Temu się darzy, kto dobrze waży.
Szczęśliwi kalorii nie liczą.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Rosomak, jakich pozytywów? Ja nie oczekuję od Karty żadnych pozytywów. Nigdy czegoś takiego nie powiedziałem. Powiedziałem jedynie, że narazie nic o niej nie wiemy więc zachowuję powściągliwość.

Ponieważ ktoś mi zadał pytanie, dlaczego nie napisaliśmy o tym na Bieganie.pl, to po pierwsze damy krótkie info pewnie jutro a po drugie ja nie lubię się promować w stylu: "Chodźcie, zobaczcie, będę w TVP"
katrinbe
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 02 sty 2012, 19:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jesli chodzi o poziom merytoryczny rozmowy i sposob prezentacji swoich poglądów uważam, że Marek Tronina wypadł bardzo dobrze w wywiadzie dla TokFM. Dlaczego jego nie zaproszono do telewizji? Jako organizator dużego biegu jest chyba lepszą stroną w takiej dyskusji.
harlan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 15 lis 2014, 13:24
Życiówka na 10k: 36:27
Życiówka w maratonie: 2:49:35

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze: a po drugie ja nie lubię się promować w stylu: "Chodźcie, zobaczcie, będę w TVP"
Panie Adamie z całym szacunkiem ale chyba nikt z tego forum nie będzie oglądał tego programu ze względu na to, że Pan wystąpi w tv tylko ze względu na to, że będzie tam poruszany temat który dotyczy NAS wszystkich biegających. Równie dobrze mógłby wystąpić przysłowiowy Jan Kowalski jeśli byłby tylko odpowiednio przygotowany merytorycznie i reprezentował stanowisko takie jak większość biegaczy oczekuje w sprawie kart i licencji. W audycji w TOK FM niestety Pan jakoś nie przekonywał, delikatnie mówiąc.

PS. Proszę do tv nie zakładać czapeczki Asicsa, zauważyłem że się Pan z nią nie rozstaje ostatnio ale do tv nie pasuje.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ok, czapeczki nie będzie. Będzie można to oglądać live na bieganie.pl i komentować oczywiście :)
Awatar użytkownika
Piotr-Fit
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 882
Rejestracja: 27 mar 2013, 23:14
Życiówka na 10k: 40:30
Życiówka w maratonie: 3:00:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Rosomak, jakich pozytywów? Ja nie oczekuję od Karty żadnych pozytywów. Nigdy czegoś takiego nie powiedziałem. Powiedziałem jedynie, że narazie nic o niej nie wiemy więc zachowuję powściągliwość.

Ponieważ ktoś mi zadał pytanie, dlaczego nie napisaliśmy o tym na Bieganie.pl, to po pierwsze damy krótkie info pewnie jutro a po drugie ja nie lubię się promować w stylu: "Chodźcie, zobaczcie, będę w TVP"
to w takim razie Adam może wyraźnie sprostujesz, to że reprezentujesz środowisko biegowe?
I teraz, do prowadzącego audycję, aby poprawił zapowiedź oraz we właściwym programie.
ku chwale biegania :)
Blog: https://piotrstanek.pl/
rufuz

Nieprzeczytany post

he he he pare dni nie zagladalem do tematu a tu az taki raban :hahaha: :hahaha: Masakra, tylko sie smiac i nic wiecej :hahaha: :hahaha: Po wprowadzeniu takiej karty bedzie "lepiej" niz biegowa biurokracja we Francji :hahaha: :hahaha: Tylko pogratulowac :bum: :bum:
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Piotr-Fit pisze:to w takim razie Adam może wyraźnie sprostujesz, to że reprezentujesz środowisko biegowe?
I teraz, do prowadzącego audycję, aby poprawił zapowiedź oraz we właściwym programie.
Nie rozumiem, co mam sprostować? I co i gdzie prowadzący audycje ma prostować? Gdzieś na stronach TVP jest jakaś zapowiedź?
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Sorry Adam ale to już chyba kwestia łączy mózgowych. Moim zdaniem, zbyt dużo nie rozumiesz aby móc reprezentowac środowisko biegowe.
uebq
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 495
Rejestracja: 30 kwie 2014, 19:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

z góry sorry, jeśli już ktoś to linkował -

padały tu pytania, kto to jest i skąd się wywodzi Janusz Szydłowski i jak przesączył pomysł karty biegacza do działalności PZLA.

Otóż z tekstu wynika ( pkt. 3 i pkt. 6 ) , że Janusz Szydłowski był prezesem W(ielkopolskiego)ZLA, zaś cały pomysł zaszczepili dzięki prostemu trikowi. cyt.:

"Wychodząc z założenia, że amatorskie bieganie jest integralną częścią lekkiej atletyki, wzorem innych krajów, chcemy w najbliższym czasie zaproponować wszystkim biegającym licencje biegacza. Właściciel takiej licencji będzie posiadał zaproponowanie przez Związek przywileje."

http://www.pzla.pl/zwiazek.php?_a=1&kat_id=155&_id=5870

Chciałbym wszystkim forsującym projekt wbić do chciwych łbów - założenie , że AMATORSKIE bieganie jest integralną (...) - jest z gruntu błędne. i stanowi wyłącznie zmyślony, wyssany z palca pretekst do grzebania lepkimi paluchami w cudzych kieszeniach na wielką skalę.

AMATORSKIE nie równa się KWALIFIKOWANE , a statutowo to właśnie takim zajmuje się PZLA, żadnym innym.

Wypad z łapami z mojej kieszeni.
Awatar użytkownika
Piotr-Fit
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 882
Rejestracja: 27 mar 2013, 23:14
Życiówka na 10k: 40:30
Życiówka w maratonie: 3:00:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:
Piotr-Fit pisze:to w takim razie Adam może wyraźnie sprostujesz, to że reprezentujesz środowisko biegowe?
I teraz, do prowadzącego audycję, aby poprawił zapowiedź oraz we właściwym programie.
Nie rozumiem, co mam sprostować? I co i gdzie prowadzący audycje ma prostować? Gdzieś na stronach TVP jest jakaś zapowiedź?
Wyjaśnię, jeśli zdarzy się, że prowadzący przedstawi Ciebie jako reprezentanta środowiska biegowego, to elementarna uczciwość wymaga wyraźnego sprostowania. Powodzenia.
ku chwale biegania :)
Blog: https://piotrstanek.pl/
ODPOWIEDZ