PZLA proponuje: obowiązkowa licencja dla biegaczy - amatorów

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
Awatar użytkownika
f.lamer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2550
Rejestracja: 23 lis 2011, 10:10
Życiówka na 10k: czydzieści9ipół
Życiówka w maratonie: czydzwadzieścia

Nieprzeczytany post

tak, podsumowanie PZLA jest świetne. najpierw "nieprawdziwe informacje" sugerujące że w blogach jest pełno przekłamań i w zasadzie to nie ma o co kruszyć kopii. później tekst "poczekajcie do wiosny, wtedy wam pokażemy co wymyśliliśmy". A na końcu ta sama bzdetna argumentacja o tym jak bardzo system dodatkowego licencjonowania jest powszechny i potrzebny. no i troska. troska o dyscyplinę...

czyli parafrazując;
my wiemy, biegacze nas nie kochają. ale my ich będziemy tak długo kochać, aż oni nas wreszcie pokochają...
Self-improvement is masturbation.
Now, self-destruction…
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Piotr-Fit
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 882
Rejestracja: 27 mar 2013, 23:14
Życiówka na 10k: 40:30
Życiówka w maratonie: 3:00:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Nieprzeczytany post

jabbur pisze:Przecież PZLA już się wypowiedział :hej:
W związku z nieprawdziwymi informacjami, jakie są publikowane w internecie nt. projektu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki dla biegaczy amatorów, uprzejmie informujemy, że wszystkie szczegóły ogłosimy w pierwszym kwartale 2015 (...) Jako związek sportowy czujemy się odpowiedzialni za rozwój lekkoatletyki w Polsce, w tym biegania, dlatego powstanie równolegle ocena i certyfikacja biegów masowych
To miłe. Od dłuższego czasu nikt nie czuł się za mnie odpowiedzialny
a to wiem, chodzi mi o coś więcej niż to oświadczenie, czy coś pozmieniają w swoim projekcie itd.
To oświadczenie to szybka reakcja.

"odpowiedzialni za rozwój lekkoatletyki" hmmm .....
przykład pierwszy z brzegu - może tak zając się lekcjami wf?
f.lamer
tak, podsumowanie PZLA jest świetne. najpierw "nieprawdziwe informacje" sugerujące że w blogach jest pełno przekłamań i w zasadzie to nie ma o co kruszyć kopii. później tekst "poczekajcie do wiosny, wtedy wam pokażemy co wymyśliliśmy". A na końcu ta sama bzdetna argumentacja o tym jak bardzo system dodatkowego licencjonowania jest powszechny i potrzebny. no i troska. troska o dyscyplinę...

czyli parafrazując;
my wiemy, biegacze nas nie kochają. ale my ich będziemy tak długo kochać, aż oni nas wreszcie pokochają...
dobrze skontrowane=napisane :)
ku chwale biegania :)
Blog: https://piotrstanek.pl/
Awatar użytkownika
Gwynbleidd
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 830
Rejestracja: 07 paź 2009, 18:12
Życiówka na 10k: poniżej czterdziestu
Życiówka w maratonie: powyżej trzech

Nieprzeczytany post

Przypomina mi to trochę lata mej młodości wczesnej, kiedy wprowadzano religię do szkół. Miało być zupełnie za darmo, niezobowiązująco, całkowicie dobrowolnie, a wygodniej - bo nie trzeba dzieciaka zaprowadzać gdzieś na salkę wieczorami tylko się to ma w pakiecie z matematyką i plastyką. Troszkę lat minęło, i z perspektywy czasu widać że pomysł wyszedł na dobre. Pomysłodawcom. Bo tak w ogóle to kosztuje prawie dwa miliardy rocznie, ocena jest na państwowym świadectwie i wlicza się do średniej, dobrowolność jest ale trzeba się liczyć z konsekwencjami tej wolności w postaci ostracyzmu który niejednego dzieciaka dotknął, a z alternatywą w postaci etyki (bieganie po lesie) też nie jest najlepiej.

Widać też różnice. Dziś lud wyposażony w internety może się głośno oburzać, a za ludem podchwytują to media i robią dym. Nie tylko branżowe, wczoraj temat był jedynką gazeta.pl, dziś jest np jedynką natemat.pl. Nie wszystkie media oczywiście, bo np bieganie.pl zachowuje stoicki spokój :hahaha:
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

gwynbleidd pisze:bieganie.pl zachowuje stoicki spokój :hahaha:
Informacja jest na stronie głównej bieganie.pl, ale ponieważ nie chciało mi się nikogo wysyłać na tą konferencję to nic własnego twórczego nie wymyślimy, możemy tylko twórczo przemielić to co napisali inni. Skoro nas tam nie było, to nie ma sensu, żeby się tak bezrefleksyjnie przyłączać do tej jednostronnej nawalanki i wolę zrobić coś innego, czyli porozmawiać ze sprawcą zamieszania, czyli Panem Januszem Szydłowskim.
Awatar użytkownika
Mama Kin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1178
Rejestracja: 05 cze 2014, 23:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: somewhere else

Nieprzeczytany post

jabbur pisze:
Mama Kin pisze:"Opierając się na informacjach, które usłyszeliśmy na konferencji, jako organizator biegów nic z tego, co zaproponował PZLA nie jest dla mnie interesujące."

jabbur, litości! :tonieja:
Ale, że co? Skąd to? To nie jest fragment mojego bloga |tonieja|
no nie, to fragment cytującego autora artykułu, który podlinkowałeś.
go get 'em tiger
Awatar użytkownika
jabbur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1364
Rejestracja: 04 paź 2012, 23:23
Życiówka na 10k: 0:38:22
Życiówka w maratonie: 3:02:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Bywa, jakby Cię zagonili w niedzielę do pracy, też mogłabyś puścić takiego babola ;)
_____
100HRMAX.PL: piszę | focę | komentuję
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1627
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:
gwynbleidd pisze:bieganie.pl zachowuje stoicki spokój :hahaha:
Informacja jest na stronie głównej bieganie.pl, ale ponieważ nie chciało mi się nikogo wysyłać na tą konferencję to nic własnego twórczego nie wymyślimy, możemy tylko twórczo przemielić to co napisali inni. Skoro nas tam nie było, to nie ma sensu, żeby się tak bezrefleksyjnie przyłączać do tej jednostronnej nawalanki i wolę zrobić coś innego, czyli porozmawiać ze sprawcą zamieszania, czyli Panem Januszem Szydłowskim.
Uda się jakoś szybko, czy dopiero w przyszłym roku jak PZLA "przemyśli" raz jeszcze swój plan?
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Uda się. Bardzo szybko.
jang
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 303
Rejestracja: 02 lip 2010, 18:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Szkoda, że Michał Walczewski nie odpalił jednak tej kamery w czasie wystąpienia pana Szydłowskiego. Za to dość szczegółowo je zrelacjonował, jestem pewien że bez konfabulacji.
Aby tylko nogi nieśli...
Awatar użytkownika
adam1adam
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1754
Rejestracja: 20 lis 2011, 09:59
Życiówka na 10k: 33:10
Życiówka w maratonie: 2:32:24

Nieprzeczytany post

Mam nadzieje , ze z tego wszystkiego nie wyjdzie jakies zgnile jajo , bo chce dwa razy wystartowac bez problemow
i tak swoich mam dosyc !
Awatar użytkownika
zoltar7
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5288
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:13
Życiówka na 10k: żenująca
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Janusz Szydłowski pisze:Jesteśmy przekonani, że zaproponowaliśmy słuszna drogę rozwoju dla masowego biegania, a także dla całej polskiej lekkoatletyki.

(źródło)
Ile się zarobi to się zarobi, najważniejsze, że "zaproponowaliśmy słuszną drogę" :bum:
Temu się darzy, kto dobrze waży.
Szczęśliwi kalorii nie liczą.
Awatar użytkownika
kalif
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 04 wrz 2014, 07:20
Życiówka na 10k: 44:27
Życiówka w maratonie: 03:42:37
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Związek na pewno będzie podchodził ponownie do tematu, być może lepiej przygotowany.

Jak zwykle w tego typu sprawach chodzi po prostu o kasę.

Co niektóre imprezy pęcznieją, w kalendarzu jest ich coraz więcej.

Biegacze stanowią coraz powszechniejsze zjawisko, więc trzeba ten boom przekuć na biznes.

Leśnym Dziadkom zawsze tylko o to chodzi.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Wlasnie wróciłem z rozmowy z Panem Januszem Szydlowskim, wideo wejdzie późno w nocy.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Rozmowa z Januszem Szydłowskim:
http://bieganie.pl/index.php?show=1&cat=7&id=7249

Chyba jednak dobrze, że nie pisaliśmy o tym więcej bo Jabbur i inni prezentowali jakieś totalne farmazony.
Awatar użytkownika
jabbur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1364
Rejestracja: 04 paź 2012, 23:23
Życiówka na 10k: 0:38:22
Życiówka w maratonie: 3:02:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Tak, a slajdy z prezentacją własnoręcznie podrobiłem w Paint'cie. Tak samo, jak relacje świadków prezentacji.

Fantastycznie, że PZLA miękknie i smutne, że tak łatwo wybierasz obóz. Ot, tyle.
_____
100HRMAX.PL: piszę | focę | komentuję
ODPOWIEDZ