![uśmiech :)](./images/smilies/icon_e_smile.gif)
PS. Szukałem czy ktoś nie zakładał już podobnego tematu, ale nie natknąłem się na żaden.
TO byłoby idealne dzisiaj kryterium plusrockduck pisze: "(...)ja generalnie jako kryterium przyjalbym zaliczenie biegu w różnych pasmach polskich gór
I liczę, że kiedyś (?) będzie można zaliczyć do tej "kategorii" Rzeźnika z Nazad`em (w te i wew te)kamilv pisze:Najtrudniejsze technicznie, najdłuższe, czy jedno z drugim? Wtedy coś mniej więcej jak Kangoor napisał. Do tej listy może dojść Łemkowyna 150, która startuje za kilka dni...
Tyle, że w tej klasyfikacji rozważyłbym GWINT (I Edycja w tym roku, ale wg opinii o biegu należy spodziewać się Drugiej i Kolejnych)MEL. pisze:A dlaczego piszecie o biegach górskich?
Było coś chyba takiego jak czteropak ultra, Mirza wprowadził, ale nie jestem pewna, bo się tym nie interesowałam. Trzeba przetrzepać net. W skład wchodziły chyba:
- Kaliska Setka w Blizanowie
- Bieg Czteroetapowy w Zamościu
- Bieg 12 godz. w Rudzie Śląskiej
- Bieg 24 godz. w Katowicach
MEL. pisze:A dlaczego piszecie o biegach górskich?
Było coś chyba takiego jak czteropak ultra, Mirza wprowadził, ale nie jestem pewna, bo się tym nie interesowałąm. (...)
Dokładnie, to są dwie zupełnie różne kategorie, nie wrzucałbym ich do jednego worka.Ludziowiec pisze:Trudno jednak nie zgodzić się z poglądem MEL. (...)
Ale to już Mamy dwie kategorie, choć Pierwszy Wpis nie sprecyzował w jakim terenie...
Bo pytanie było zadane na zasadzie "co ci się najbardziej kojarzy z ultra".MEL. pisze:A dlaczego piszecie o biegach górskich?
Ale skoro przy maratonach w Koronie chodzi o te płaskie i asfaltowe, to przy ultra chyba też chodzi o te raczej płaskie i asfaltowe/utwardzone. Czy nie?Kangoor5 pisze:Bo pytanie było zadane na zasadzie "co ci się najbardziej kojarzy z ultra".MEL. pisze:A dlaczego piszecie o biegach górskich?
Jeśli w zakres wchodzą biegi bez określonego dystansu, to na listę podstawową dodaję obowiązkowo Zamieć w wersji jednoosobowej, z jakimś 3 cyfrowym minimum
Temat założyłem głównie po to, aby zobaczyć, które biegi ultra w Polsce (niezależnie od terenu itd.) cieszą się największym uznaniem wśród biegaczy. Również po to, aby zobaczyć jakimi kryteriami kierowalibyście się przy wyborze.Ludziowiec pisze:choć Pierwszy Wpis nie sprecyzował w jakim terenie...
No właśnie Ty powiedz jakie kryteria byś przyjął, gdybyś "musiał" wybraćkamilv pisze:Ale jakie by kryteria przyjąć?
Jeśli o mnie chodzi, to przywołując Koronę Maratonów Polskich, miałem na myśli tylko liczbę maratonów w jej skład wchodzących. Ultra to ultra, niezależnie od terenuMEL. pisze:Ale skoro przy maratonach w Koronie chodzi o te płaskie i asfaltowe, to przy ultra chyba też chodzi o te raczej płaskie i asfaltowe/utwardzone. Czy nie?
Słuszna uwaga. Może warto by rozróżnić nasze wyliczanki na Koronę Ultramaratonów Polskich i Koronę Górskich Ultramaratonów Polskich?MEL. pisze:A dlaczego piszecie o biegach górskich?
A ilu jest w Polsce maratończyków biegających płaskie/asfaltowe, a ilu ultramaratończyków biegających płaskie/asfaltowe? Te proporcje są prawdopodobnie zbliżone.Bruce pisze:Słuszna uwaga. Może warto by rozróżnić nasze wyliczanki na Koronę Ultramaratonów Polskich i Koronę Górskich Ultramaratonów Polskich?MEL. pisze:A dlaczego piszecie o biegach górskich?
Tylko, o ile z biegami górskimi nie ma w Polsce problemu, jeśli chodzi o ich ilość i popularność, to jak jest z płaskimi ultramaratonami?
Gdzieś czytałem, że w 2013 roku w Polsce odbyło się 79 standardowych maratonów, więc jest z czego wybrać te pięć koronnych imprez. Ciekawi mnie, ile płaskich ultramaratonów odbywa się co roku w Polsce?