Komentarz do artykułu Czy ten zegarek zawojuje rynek? Polar V800 z GPS

Awatar użytkownika
div
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 223
Rejestracja: 22 maja 2013, 11:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Running Index jeszcze raz :) Tak - długoterminowa (średnia) analiza działa i wartości mniej więcej odpowiadają mojemu poziomowi w maratonie. Pisałem, że nie działa ale chodziło mi o duże rozbieżności w podsumowaniach pojedynczych treningów, ale po przeczytaniu teraz dokładniej instrukcji już wiem, że raczej jednostkowo nie ma co patrzyć - dzięki ;) Zatem można powiedzieć, że wszystkie funkcjonalności, które mnie interesują działają dobrze
36:20 1:19:45 2:53:10
New Balance but biegowy
ijon
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 360
Rejestracja: 11 maja 2013, 15:59
Życiówka na 10k: 00:39:21
Życiówka w maratonie: 03:01:54

Nieprzeczytany post

Ja się dołączę :-) Running index to moim zdaniem najbardziej wartościowy wskaźnik jaki Polar wymyślił. Wzrost odczytów w trakcie treningów bez wątpienia oznacza poprawę poziomu sportowego. Wynik RI można też dość dokładnie przeliczyć na potencjalny wynik w danym biegu (ale tu trzeba mieć wybieganie).
Dodam też, że nie tak dawno wieszałem psy na wskaźniku Recovery, ale tutaj jest poprawa. Zegarek faktycznie się uczy i ten sam trening wykonany kiedyś, jest zupełnie inaczej oceniany dziś . Dalej jednak nie ma związku logicznego między Recovery a Testem Ortostatycznym.
Fitness Test - nie rozumiem co on dokładnie pokazuje, bo wystarczy zmienić dane w zegarku na temat ilości czasu jaki trenujemy tygodniowo, żeby dostać kosmicznie różne dane. Czyli Fitness Test nie korzysta z jakiegoś obiektywnego wzoru, bo umówmy się, że np. 8h poświęcane na trening tyg przezez jedną osobę, to nie to samo co 8h poświęcane przez kogoś innego.

Na podsumowanie, to z krytykanta V800 stałem się fanem. Firma słucha użytkowników, wprowadza mądre zmiany.
Obrazek
Awatar użytkownika
Balon
Wyga
Wyga
Posty: 120
Rejestracja: 28 lip 2008, 10:08
Życiówka na 10k: 31:27
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Chcecie powiedzieć, że to kolejna zabawka w której nie mogę zaplanować treningu interwałowego z poziomu zegarka?
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Tak. Mi przeszkadza jeszcze brak możliwości setupu zestawu danych na ekranie z poziomu zegarka. Wiem, że nigdy tego w Polarach nie było, ale w Garminach czy nawet w Timexie jest.
Ale mimo to mi się podoba, podoba mi sie jego "solidność". Tzn, że jest to przedmiot użytkowy którego trzymając w ręku mam wrażenie, że jest solidny. :)
kamilbiegnie
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 14 paź 2014, 12:17
Życiówka na 10k: 43.03
Życiówka w maratonie: 3.28.36

Nieprzeczytany post

Jeżeli autor teksu testował V800 na sofcie 1.1.70 to musiał chyba nie zauważyć ale już jest opcja eksportu treningu do innych dzienników. (co prawda nie wiem czemu ale czas w wyeksportowanym treningu jest przesunięty o 2 h do przodu)
Awatar użytkownika
div
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 223
Rejestracja: 22 maja 2013, 11:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Balon pisze:Chcecie powiedzieć, że to kolejna zabawka w której nie mogę zaplanować treningu interwałowego z poziomu zegarka?
Prosty interwał oparty na dystansie lub czasie można ustawić z poziomu zegarka, prosty czyli np 1km/1min, 1km/200m, 3min/30sek itd, bardziej skomplikowaynch typu jakaś piramida (400m - 800m - 1200m - 1600m z przerwami 400m) się chyba nie da ale pewny nie jestem bo nie testowałem tego dokładnie.
Adam Klein pisze:Mi przeszkadza jeszcze brak możliwości setupu zestawu danych na ekranie z poziomu zegarka.
Jest to pewna niedogodność, ale w Polar Flow można zdefiniować 8 ekranów z zestawami danych. Jednak nie trudno sobie wyobrazić sytuację gdy w środku lasu by się przydał dodatkowy parametr albo całkiem inny zestaw danych, a tam trudno będzie coś definiować ;)
36:20 1:19:45 2:53:10
ijon
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 360
Rejestracja: 11 maja 2013, 15:59
Życiówka na 10k: 00:39:21
Życiówka w maratonie: 03:01:54

Nieprzeczytany post

Autor niedokładnie opisał jump test. Wynikiem testu nie jest pomiar wysokości, tylko wygenerowana moc podczas skoku. Wysokość jest przy okazji. To jest zasadnicza różnica!
Obrazek
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2264
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ten fragment tekstu,...

"Reakcja na zmienność tempa wynosi ok 2-3 s i jest nieco wolniejsza niż w przypadku urządzeń wykorzystujących footpod. Tempo chwilowe podczas biegu waha się ok. ±10 s i zdarzają się większe, chwilowe odchylenia. Ale średnie tempo i dystans odcinka zwykle obliczone są z niewielkim błędem (do 2%). Zegarek bardzo dobrze reaguje na zmienność tempa, np. podczas wykonywania rytmów 100 m/100 m, na stadionie długość odcinków jest mierzona z dużą dokładnością. "

Jeżeli błąd pomiarowy tempa i dystansu jest na poziomie ok. 2% to jest to dyskwalifikujące dla tego typu urządzenia. Rozumiem, że na maratonie to plus/minus bląd ok. 800 metrów.
grafikwww
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 14 paź 2014, 23:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam Garmin 310 xt i piszę szczerze, że według mnie model ten będąc na rynku ok. 6 lat pod wieloma względami przewyższa testowany tu model Polar V800. Garmin nadal jest w sprzedaży. Długo się zastanawiałem nad kupnem zaawansowanego pulsometru i jestem bardzo zadowolony. Ci którzy go mają wiedzą o czym piszę. Pozdrawiam wszystkich biegaczy :)
LukaszKoziny
Wyga
Wyga
Posty: 124
Rejestracja: 13 lip 2014, 17:28
Życiówka na 10k: 50:47
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

grafikwww pisze:Mam Garmin 310 xt i piszę szczerze, że według mnie model ten będąc na rynku ok. 6 lat pod wieloma względami przewyższa testowany tu model Polar V800. Garmin nadal jest w sprzedaży. Długo się zastanawiałem nad kupnem zaawansowanego pulsometru i jestem bardzo zadowolony. Ci którzy go mają wiedzą o czym piszę. Pozdrawiam wszystkich biegaczy :)
Nie wiem jaki jest sens kupowania cebuli sprzed 6 lat, ale też mam czasem sentyment do starych rzeczy.
Awatar użytkownika
sochers
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3431
Rejestracja: 16 sty 2014, 10:35
Życiówka na 10k: 44:15
Życiówka w maratonie: 3:48:12
Lokalizacja: Woodge aka Uć

Nieprzeczytany post

Jeśli działa stabilnie (patrz GPS 310 vs Fenix 2) i oferuje wszystkie funkcje, zwłaszcza w momencie zakupu (patrz chyba rower w V800) to chyba sens jest ;) i jesli jedyną wadą jest cebulowatość, to biorę to na klatę :)
BLOG: viewtopic.php?f=27&t=40946&start=435
KOMENTARZE: viewtopic.php?f=28&t=40947&start=1680

PBs: 1M - 6'09, 3000 - 12'11, 5k - 20'35, 10k - 44'15, HM - 1:47'11, M - 3:48'12
LukaszKoziny
Wyga
Wyga
Posty: 124
Rejestracja: 13 lip 2014, 17:28
Życiówka na 10k: 50:47
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

sochers pisze:Jeśli działa stabilnie (patrz GPS 310 vs Fenix 2) i oferuje wszystkie funkcje, zwłaszcza w momencie zakupu (patrz chyba rower w V800) to chyba sens jest ;) i jesli jedyną wadą jest cebulowatość, to biorę to na klatę :)
No właśnie nie ma sensu. Polar V800 działa stabilnie. Rower w V800 jest w pełnej funkcjonalności, miałeś na myśli chyba pływanie, ale ten pełny zakres funkcji będzie dostępny za miesiąc zgodnie z harmonogramem. Chodzę na basen, wiec jak tylko się pojawi update opisze go w wątku. Co do ceny to z miesiąca na miesiąc V800 jest coraz tańszy, a funkcjonalność jest większa. Pomijam już kwestie estetyczne i to, że zegarek możesz nosić na co dzień. Rozumiem rynkowy sukces 310, ale moim zdaniem warto poczekać z wydawaniem pieniędzy. Na stronie Polara http://updates.polar.com/
masz ciągle nowe updaty dla tego zegarka np. spersonalizowane treningi dla biegaczy na poczatku 2015, a co w tym czasie będzie nowego dla 310? Na koniec tego roku V800 będzie skończony ja bym go sobie kupił na gwiazdkę raz jeszcze, a pewnie się skuszę na FP ;-)
Awatar użytkownika
sochers
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3431
Rejestracja: 16 sty 2014, 10:35
Życiówka na 10k: 44:15
Życiówka w maratonie: 3:48:12
Lokalizacja: Woodge aka Uć

Nieprzeczytany post

No widzisz, co kto lubi :) dla mnie właśnie kupowanie zegarka "under construction" jest bez sensu :) bo raz, że płacisz podatek od nowości (co bym jeszcze może przeżył w przypadku full opcji), a cena potem zaczyna spadać, a w dodatku nie masz wszystkich tych nowości za które płacisz (co już jest gorsze). Dwa, taki staroć jak 310 jest już wygrzany, i raczej nie będzie crashował jak dostanie nową porcję softu, a cholera wie, czy jak dostaniesz pływanie, to Ci nie schrzanią GPSu ;) Trzy, chyba nie wiesz JAK będą działać zapowiadane funkcje, wiesz tylko, że będą?

Ja np. z zaciekawieniem czytam np. wątek o Fenixie2, gdzie ludziska wydali 2k PLN na zegarek, z którym bez footpoda za 80 PLN nie da rady robić treningów na tempo, a GPS jest zależny od liści ;) I fajnie, że w czerwcu można było kupić V800 z myślą np. o triathlonie, gdzie de facto skorzystasz z tego na zawodach w grudniu :D A ja ze swoją 310 biegam pół roku i szczerzę michę zawsze jak wracam z treningu, bo mój zegarek jest moją pomoca treningową, a nie utrapieniem :)

Potrzebowałem zegarka do biegania, z długo trzymająca baterią (gdzieś myślę kiedyś o jakimś ultra), na rower i do pływania (może jakieś tri), z dużą ilością możliwości konfiguracyjnych. Plus za duży ekran i stabilność - koszt za to wszystko niecałe 700 PLN, a nie 1500 :)

Jak mi powiesz, za co warto w V800 dopłacić drugie tyle, to się może zastanowię nad wymianą :)
BLOG: viewtopic.php?f=27&t=40946&start=435
KOMENTARZE: viewtopic.php?f=28&t=40947&start=1680

PBs: 1M - 6'09, 3000 - 12'11, 5k - 20'35, 10k - 44'15, HM - 1:47'11, M - 3:48'12
LukaszKoziny
Wyga
Wyga
Posty: 124
Rejestracja: 13 lip 2014, 17:28
Życiówka na 10k: 50:47
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

sochers pisze:No widzisz, co kto lubi :) dla mnie właśnie kupowanie zegarka "under construction" jest bez sensu :) bo raz, że płacisz podatek od nowości (co bym jeszcze może przeżył w przypadku full opcji), a cena potem zaczyna spadać, a w dodatku nie masz wszystkich tych nowości za które płacisz (co już jest gorsze). Dwa, taki staroć jak 310 jest już wygrzany, i raczej nie będzie crashował jak dostanie nową porcję softu, a cholera wie, czy jak dostaniesz pływanie, to Ci nie schrzanią GPSu ;) Trzy, chyba nie wiesz JAK będą działać zapowiadane funkcje, wiesz tylko, że będą?
Polar w tej kwestii jest sumienny i wypuszcza stabilny soft w porównaniu do konkurencji. Po niecałym pól roku można już śmiało powiedzieć, że sprzętowo jest to dobra konstrukcja. Jest jak ktoś to powiedział na forum SOLIDNY, dotyczy to GPSu i na pewno wysokościomierza, bo jeśli chodzi o pulsometr to wiadomo, że Polar jest liderem na rynku (w tym odczyt pulsu na basenie). Jeśli chodzi o oprogramowanie zdarzyła się jedna wpadka się z tym wyłączonym GPS, ale po kilku dniach zostało to naprawione, a można było to też naprawić tymczasowo samemu wciskając 3 przyciski. Widać, że firmie zależy, więc jakoś nie drżę o kolejne poprawki. Co do zarzutów o to, że kupujemy zegarek który nie jest skończony to prawda, dlatego powiedziałem że z zakupem poczekałbym do końca roku dla tych którzy się teraz zastanawiają.
sochers pisze:Ja np. z zaciekawieniem czytam np. wątek o Fenixie2, gdzie ludziska wydali 2k PLN na zegarek, z którym bez footpoda za 80 PLN nie da rady robić treningów na tempo, a GPS jest zależny od liści ;) I fajnie, że w czerwcu można było kupić V800 z myślą np. o triathlonie, gdzie de facto skorzystasz z tego na zawodach w grudniu :D A ja ze swoją 310 biegam pół roku i szczerzę michę zawsze jak wracam z treningu, bo mój zegarek jest moją pomocą treningową, a nie utrapieniem :)
Nie wypowiadam się na temat Fenix'a2, widziałem u kolegi... fajnie, że jest.
sochers pisze:Potrzebowałem zegarka do biegania, z długo trzymająca baterią (gdzieś myślę kiedyś o jakimś ultra), na rower i do pływania (może jakieś tri), z dużą ilością możliwości konfiguracyjnych. Plus za duży ekran i stabilność - koszt za to wszystko niecałe 700 PLN, a nie 1500 :) Jak mi powiesz, za co warto w V800 dopłacić drugie tyle, to się może zastanowię nad wymianą :)
Cieszę się, że jesteś zadowolony z zakupu, ja też :-)
Awatar użytkownika
rockduck
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1077
Rejestracja: 12 lip 2011, 14:26
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

pytanie czy z polarem jest szansa eksportu plików do innych dzienników ?

pytanie drugie które być może rozwiąze pierwsze

czy na polar flow mozna dodawac treningi recznie

przykladowo 60 min treningu siłowego ?
czy to co dodam do dziennika musi pochodzic z zegarka ?
ODPOWIEDZ