Komentarz do artykułu Czy ten zegarek zawojuje rynek? Polar V800 z GPS

Awatar użytkownika
zukow2
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 01 paź 2007, 08:19
Życiówka na 10k: 36:00
Życiówka w maratonie: 2,52,20
Lokalizacja: PRZEMYśL-KRÓWNIKI

Nieprzeczytany post

Adam C. pisze:Np. gubienie sygnału GPS, zawieszanie się oraz nie dokładne tępo chwilowe itp. Zastanawiam się ciągle nad Ambitem 2 HR i V800 stąd moje pytania.
A ktoś skarżył się na to? Ja od lipca nie mam żadnych problemów.Tempo chwilowe lepiej niż w 910(ale rzadko z tego korzystam). Nic nie gubi,nie zawiesza się.
Szafa Biegacza i http://szafabiegacza.com/
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
div
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 223
Rejestracja: 22 maja 2013, 11:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

zukow2 pisze:
Adam C. pisze:Np. gubienie sygnału GPS, zawieszanie się oraz nie dokładne tępo chwilowe itp. Zastanawiam się ciągle nad Ambitem 2 HR i V800 stąd moje pytania.
A ktoś skarżył się na to? Ja od lipca nie mam żadnych problemów.Tempo chwilowe lepiej niż w 910(ale rzadko z tego korzystam). Nic nie gubi,nie zawiesza się.
Z GPSem końcem sierpnia były 1-2dni problemy na całym świecie spowodowane jakimś błędem w oprogramowaniu i to też nie u wszystkich, zostało to bardzo szybko rozwiązane. Co do dokładności GPSa - nigdy żadnych problemów bez względu na pogodę i zalesienie. Z tempa chwilowego raczej nie korzystam bo ono z tego co wiem w żadnym zegarku nie będzie stabilne - ja używam tempa okrążenia. Tempo chwilowe dość szybko przy zmianie tempa biegu się w miarę poprawnie aktualizuje. Jeżeli chodzi o taką typową funkcjonalność użytkowo-treningową to od początku było to dopracowane na najwyższym poziomie, a te funkcjonalności dodatkowe typu śledzenie aktywności, stopień regeneracji itd - fajnie że są, ale czy to poprawnie działa to już można dyskutować, pewnie niektórzy analizują liczbę kroków, kalorie itd ale ja raczej nie, dla mnie ważne, że na treningu działa wszystko tak jak trzeba i nie muszę się zastanawiać czy aby nie ma jakiś przekłamań na tempie albo tętnie. Też brałem pod uwagę Ambita2, garmina 610 ale w moim przypadku to właśnie v800 wygrał "technologiczną rywalizację" ;)
36:20 1:19:45 2:53:10
tomekubek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 08 paź 2014, 10:25
Życiówka na 10k: 00:47:46
Życiówka w maratonie: 04:55:02
Lokalizacja: Marki

Nieprzeczytany post

Po kilku treningach leśnych, stwierdzam że V800 ma najdokładniejszy GPS w porównaniu do smartfonów Samsung Galaxy S2,S3,S4 z którymi zdarzało mi się biegać tymi samymi ścieżkami.
Generalnie super sprzęcik.
----------------------------------
5k: 00:19:55
10k: 00:46:47
21k: --:--:--
42k: 04:55:02
Adam C.
Wyga
Wyga
Posty: 54
Rejestracja: 21 lip 2014, 23:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

div pisze:
zukow2 pisze:
Adam C. pisze:Np. gubienie sygnału GPS, zawieszanie się oraz nie dokładne tępo chwilowe itp. Zastanawiam się ciągle nad Ambitem 2 HR i V800 stąd moje pytania.
A ktoś skarżył się na to? Ja od lipca nie mam żadnych problemów.Tempo chwilowe lepiej niż w 910(ale rzadko z tego korzystam). Nic nie gubi,nie zawiesza się.
Z GPSem końcem sierpnia były 1-2dni problemy na całym świecie spowodowane jakimś błędem w oprogramowaniu i to też nie u wszystkich, zostało to bardzo szybko rozwiązane. Co do dokładności GPSa - nigdy żadnych problemów bez względu na pogodę i zalesienie. Z tempa chwilowego raczej nie korzystam bo ono z tego co wiem w żadnym zegarku nie będzie stabilne - ja używam tempa okrążenia. Tempo chwilowe dość szybko przy zmianie tempa biegu się w miarę poprawnie aktualizuje. Jeżeli chodzi o taką typową funkcjonalność użytkowo-treningową to od początku było to dopracowane na najwyższym poziomie, a te funkcjonalności dodatkowe typu śledzenie aktywności, stopień regeneracji itd - fajnie że są, ale czy to poprawnie działa to już można dyskutować, pewnie niektórzy analizują liczbę kroków, kalorie itd ale ja raczej nie, dla mnie ważne, że na treningu działa wszystko tak jak trzeba i nie muszę się zastanawiać czy aby nie ma jakiś przekłamań na tempie albo tętnie. Też brałem pod uwagę Ambita2, garmina 610 ale w moim przypadku to właśnie v800 wygrał "technologiczną rywalizację" ;)
Dziękuję za informację tak jak napisałem wyżej zastanawiam się ciągle między Ambitem 2, a V800, ale co wybiorę czas pokaże :)
Awatar użytkownika
smoła
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 541
Rejestracja: 13 lut 2014, 23:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Polar Fitness test - to chyba jakaś ściema jest. Pierwszy raz zrobiłem 7-10 i wynik wyszedł 56, dziś drugi raz o 21 z wynikiem 71. O 11 rano biegałem 8km po 5:02/km, wskazania regeneracji 13-24h, bliżej 24h. Po teście Recovery status wskazuje, że mogę już trenować.
Co do ściemy, mam namyśli wyniki testów.
Obrazek
Awatar użytkownika
div
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 223
Rejestracja: 22 maja 2013, 11:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

smoła pisze:Polar Fitness test - to chyba jakaś ściema jest. Pierwszy raz zrobiłem 7-10 i wynik wyszedł 56, dziś drugi raz o 21 z wynikiem 71. O 11 rano biegałem 8km po 5:02/km, wskazania regeneracji 13-24h, bliżej 24h. Po teście Recovery status wskazuje, że mogę już trenować.
Co do ściemy, mam namyśli wyniki testów.
Nie chcę pisać, że to działa dobrze i dyskutować czy ściema czy nie. Nie u każdego to działa jak należy, te parametry które ja czasami przeglądam to działają pół na pół:

1. Recovery - tutaj akurat dobrze u mnie pokazuje, lekki trening typu 8km w spokojnym tempie recovery = 3-5h, jakieś dłuższe spokojne wybieganie, powiedzmy że 8-13h, bardzo ciężki trening 1d 6h, maraton 5d, 10km na max 1d - wydaje mi się, że u mnie w miarę dobrze to jest obliczane.

2. Running index - to raczej nie działa - im lżejszy i wolniejszy trening tym więcej - ostatni PB 10km RI=60 a jakiś lekki trening 13km w wolnym tempie potrafii pokazać np 78 - rozbieżności zbyt duże wg mnie i ja raczej uznaję, że to słabo działa

3. Fitness test - robiłem raz, wyszedł wysoki wynik ale jakoś nie przywiązywałem do tego wagi czy odpowiedni czy nie.. no ale takich rozbieżności 56-71 to nie powinno być, chyba tam zalecają robić o tej samej porze dnia, no ale jednak różnica zbyt duża.
36:20 1:19:45 2:53:10
Adam C.
Wyga
Wyga
Posty: 54
Rejestracja: 21 lip 2014, 23:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy to prawda, że aby uzyskać podczas treningu aktualną wartość temperatury powietrza należy zdjąć pulsometr V800 z nadgarstka na 15–20 minut ???
Awatar użytkownika
smoła
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 541
Rejestracja: 13 lut 2014, 23:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Każdy zegarek naręczny musisz zdjąć z ręki i odczekać kilka minut aby wskazanie temperatury było wiarygodne.
Obrazek
Adam C.
Wyga
Wyga
Posty: 54
Rejestracja: 21 lip 2014, 23:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

smoła pisze:Każdy zegarek naręczny musisz zdjąć z ręki i odczekać kilka minut aby wskazanie temperatury było wiarygodne.
Suunto Ambit2 też tak ma ?
Awatar użytkownika
smoła
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 541
Rejestracja: 13 lut 2014, 23:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jeśli chcesz mieć wiarygodny wynik, to tak. Zegarek nagrzewa się od ręki i wskazania są obarczone zbyt dużym błędem.
Obrazek
Awatar użytkownika
zukow2
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 01 paź 2007, 08:19
Życiówka na 10k: 36:00
Życiówka w maratonie: 2,52,20
Lokalizacja: PRZEMYśL-KRÓWNIKI

Nieprzeczytany post

Adam C. pisze:
smoła pisze:Każdy zegarek naręczny musisz zdjąć z ręki i odczekać kilka minut aby wskazanie temperatury było wiarygodne.
Suunto Ambit2 też tak ma ?
Pan Adam C. nie wierzy :)
Jeżeli chce Pan wiarygodną temperaturę w trakcie wykonywania treningu,trzeba kupić Fenix 2 i osobny czujnik temperatury ;) Tylko po co to komu ?
Szafa Biegacza i http://szafabiegacza.com/
Awatar użytkownika
zukow2
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 01 paź 2007, 08:19
Życiówka na 10k: 36:00
Życiówka w maratonie: 2,52,20
Lokalizacja: PRZEMYśL-KRÓWNIKI

Nieprzeczytany post

div pisze:
smoła pisze:Polar Fitness test - to chyba jakaś ściema jest. Pierwszy raz zrobiłem 7-10 i wynik wyszedł 56, dziś drugi raz o 21 z wynikiem 71. O 11 rano biegałem 8km po 5:02/km, wskazania regeneracji 13-24h, bliżej 24h. Po teście Recovery status wskazuje, że mogę już trenować.
Co do ściemy, mam namyśli wyniki testów.
Nie chcę pisać, że to działa dobrze i dyskutować czy ściema czy nie. Nie u każdego to działa jak należy, te parametry które ja czasami przeglądam to działają pół na pół:

1. Recovery - tutaj akurat dobrze u mnie pokazuje, lekki trening typu 8km w spokojnym tempie recovery = 3-5h, jakieś dłuższe spokojne wybieganie, powiedzmy że 8-13h, bardzo ciężki trening 1d 6h, maraton 5d, 10km na max 1d - wydaje mi się, że u mnie w miarę dobrze to jest obliczane.

2. Running index - to raczej nie działa - im lżejszy i wolniejszy trening tym więcej - ostatni PB 10km RI=60 a jakiś lekki trening 13km w wolnym tempie potrafii pokazać np 78 - rozbieżności zbyt duże wg mnie i ja raczej uznaję, że to słabo działa

3. Fitness test - robiłem raz, wyszedł wysoki wynik ale jakoś nie przywiązywałem do tego wagi czy odpowiedni czy nie.. no ale takich rozbieżności 56-71 to nie powinno być, chyba tam zalecają robić o tej samej porze dnia, no ale jednak różnica zbyt duża.
A u mnie pkt. 2 działa bardzo dobrze. Przed ostatnim maratonem, po taperingu zegar pokazywał 71 (wcześniej 58-67), czyli maraton powinienem pobiec ok.2.50-2.51. Pobiegłem 2.51.27. Moim zdaniem jest to pomocne, bo widzimy kiedy wchodzimy na wyższy poziom, ale trzeba z tego korzystać z głową i umieć czytać dane.
Szafa Biegacza i http://szafabiegacza.com/
tom.krakus
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 23
Rejestracja: 03 wrz 2014, 10:41
Życiówka na 10k: 47:05
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

smoła pisze: 2. Running index - to raczej nie działa - im lżejszy i wolniejszy trening tym więcej - ostatni PB 10km RI=60 a jakiś lekki trening 13km w wolnym tempie potrafii pokazać np 78 - rozbieżności zbyt duże wg mnie i ja raczej uznaję, że to słabo działa
IMHO Running Index działa, ale do analizy należy korzystać ze średnich wartości a nie min/max. Instrukcja to potwierdza:

LONG-TERM ANALYSIS
The single Running Index values form a trend that predicts your success in running certain distances.

The following chart estimates the duration that a runner can achieve in certain distances when performing maximally. Use your long-term Running Index average in the interpretation of the chart. The prediction is best for those Running Index values that have been received at speed and running circumstances similar to the target performance.

Reszta tutaj http://www.polar.com/e_manuals/V800/Pol ... l_English/
LukaszKoziny
Wyga
Wyga
Posty: 124
Rejestracja: 13 lip 2014, 17:28
Życiówka na 10k: 50:47
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zdecydowanie running index działa, obecnie mam kontuzję i znacząco wynik spadł :-( Nie jest to jednak index bardzo czuły na małe zmiany, tu bardziej pomocne będą pomocne inne testy. Kluczowe jest poprawne wykonanie tych testów, np zawsze rano raz w tygodni o tej samej porze (ja robie spoczynkowe w sobotę przed wstaniem z łózka), wtedy analiza wyraźnie pokaże wzrost, bądź spadek formy powiedzmy w okresie miesiąca. Sprawdziłem, gdy kondycja rosła.

To zawsze lepsze niż zapisywanie tego na kartce. Inna sprawa to systematyka, to czy w ogóle Ci to do czegoś potrzebne i co z tymi wynikami zrobisz.
Awatar użytkownika
smoła
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 541
Rejestracja: 13 lut 2014, 23:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wskazania Running Index to 57, połówka na poziomie 1h40, tempo 4:44/km. Tempo 4:44 utrzymam do czwartego kilometra. Ja się zastanawiam nad 1h55min - 1h50. Rozbieżność między wskazaniami RI, a samopoczuciem wynikają pewnie ze zbyt małej ilości treningów z zegarkiem.
To zawsze lepsze niż zapisywanie tego na kartce. Inna sprawa to systematyka, to czy w ogóle Ci to do czegoś potrzebne i co z tymi wynikami zrobisz.
Zgadzam się, że lepsze od kartki,a indeks mówi mi jaki wynik mogę osiągnąć po odpowiednim wydłużeniu.
Obrazek
ODPOWIEDZ