Suunto Ambit 2 Black - mini recenzja:)

Awatar użytkownika
LoveBeer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 954
Rejestracja: 03 gru 2012, 19:45
Życiówka na 10k: 34.00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

jak nie potrzebujesz wibracji to wogole nie ma pytania. natomiast poczytaj sobie watek o F2 i sam zdecyduj czy nawet jesli bys potrzebowal wibre to czy bys wchodzil w ten zegarek :)

reszta imho po stronie suunto. oczywiscie dla baterii bierzesz ambita2 pelnego. dokladnosc i szybkosc dzialania jest zupelnie z innej ligi niz F2. niezawodnosc ? mialem kilka gpsow, suunto uzywam od jakiegos pol roku i do tej pory jako jedyny z tych ktorych korzystalem nie zawiodl mnie ANI RAZ - i prawdopodobnie to tez inna liga niz F2 ;)

ale to wszystko to oczywiscie moje skromne zdanie :)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zgoda z LoveBeer. Możesz jeszcze brać pod uwagę 910xt.

Ustawienia A2 są dokonywane przez www. Ale mi to w ogóle nie przeskadza (zmieniam te ustawienia raz na pół roku).
Awatar użytkownika
norkun
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 179
Rejestracja: 14 kwie 2012, 11:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Po przesiadce z Garmina próbuję ogarnąć Movescount. I tu pojawia się pytanie. Dodałem do biblioteki dwie aplikacje i teraz nie wiem jak je z niej usunąć. I jeszcze jedno pytanie. Wg opisu Ambit 3 ma wirtualnego partnera (info z opisu na aktywnym nadgarstku), ale nie mogę znaleść go w menu zegarka. Podejrzewam, że coś im się pomyliło w opisie. Jaką aplikację VP polecacie i czy tempo dla partnera da się ustawić w zegarku czy trzeba robić to przez stronę?
Pawel_W
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 170
Rejestracja: 02 sty 2014, 11:17
Życiówka na 10k: 42:21
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wieliczka / Kokotów
Kontakt:

Nieprzeczytany post

pewnie chodziło o jedną z tych aplikacji "ghost runner", które Ci pokazują ile jesteś przed/za zawodnikiem biegnącym danym tempem :) proste do napisania samemu, gotowce są na "okrągłe" szybkości typu 4:30, 5:00, 5:30 itd. - konfigurować się tego nie da w zegarku, za każdym razem jak chcesz zmienić tempo to musisz wyedytować aplikację na komputerze a następnie zsynchronizować ją z zegarkiem
RP35
Wyga
Wyga
Posty: 144
Rejestracja: 06 paź 2014, 16:35

Nieprzeczytany post

Dzięki za odpowiedź, wybiorę tego suunto ambit2 .
Ambit2 czym się różni od ambit3 , jakieś znaczne różnice ? Z tego co zobaczyłem na szybkiego to ma bluta , pasek hr którego można użyć na basenie dla mnie jak najbardziej zbyteczne, coś przegapilem ?
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4183
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

jakby co to mam do opylenia suunto ambit 2 sapphire z foot podem sunto i nowym pasem HR.
kupiony w lipcu zeszłego roku, stan bardzo dobry (dwie tyci tyci rysy ) na bazelu trzeba się przyjrzeć pod światło coby zobaczyć, szkiełko czyste, pudełko, dokumenty itd.
cena do uzgodnienia.
ps
zmieniam na suunto 3
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A3 ma jakies ekstra połączenie ze srajfonem, co podobno nieźle działa. Natomiast moim zdaniem upadate z A2 na A3 nie był aż takim przełomem jak A2 w stosunku do A1 czy tez innych zegarków.

Także ja zostaje z A2 :-)
Awatar użytkownika
kuczi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1809
Rejestracja: 20 maja 2014, 13:14
Życiówka na 10k: 41:20
Życiówka w maratonie: 3:30:12
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Mam już swojego A2 sap. i powiem Wam że fajna zabawka ;) Nigdy nie biegałem z pulsometrem tylko z telefonem i jest różnica . Uczę się go powoli ale obsługa wg mnie jest intuicyjna choć nie ukrywam że polskie menu by się przydało...
Mam tez od kilku lat Casio Protrek z wysokościomierzem i kompasem ale to inna liga na korzyść suunto oczywiście ;)
Awatar użytkownika
norkun
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 179
Rejestracja: 14 kwie 2012, 11:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pawel_W pisze:pewnie chodziło o jedną z tych aplikacji "ghost runner", które Ci pokazują ile jesteś przed/za zawodnikiem biegnącym danym tempem :) proste do napisania samemu, gotowce są na "okrągłe" szybkości typu 4:30, 5:00, 5:30 itd. - konfigurować się tego nie da w zegarku, za każdym razem jak chcesz zmienić tempo to musisz wyedytować aplikację na komputerze a następnie zsynchronizować ją z zegarkiem
Szkoda, ze nie można edytować w zegarku.
małymiś pisze:A3 ma jakies ekstra połączenie ze srajfonem, co podobno nieźle działa. Natomiast moim zdaniem upadate z A2 na A3 nie był aż takim przełomem jak A2 w stosunku do A1 czy tez innych zegarków.

Także ja zostaje z A2 :-)
Bardzo fajnie to działa na iOS szczególnie, jak planuje się dłuższy wyjazd w teren. Podobno do końca roku ma być na Androida.
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9663
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

norkun pisze:Bardzo fajnie to działa na iOS szczególnie, jak planuje się dłuższy wyjazd w teren. Podobno do końca roku ma być na Androida.
No, może wreszcie będzie jakaś aplikacja movescount na androida, bo to jest w tej chwili jedyne czego mi brakuje w stosunku do garmina...
RP35
Wyga
Wyga
Posty: 144
Rejestracja: 06 paź 2014, 16:35

Nieprzeczytany post

Szkoda że nie zrobią aplikacji na ambita2 w androidzie gdzie wystarczyło by podpiąć kabelkiem i już , chyba to nie jest aż tak mega trudne i niemożliwe ? Jak się mylę to mnie poprawcie. :)
Pawel_W
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 170
Rejestracja: 02 sty 2014, 11:17
Życiówka na 10k: 42:21
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wieliczka / Kokotów
Kontakt:

Nieprzeczytany post

usb działa na zasadzie serwera i urządzeń do niego podłączonych - telefon nie może pełnić funkcji serwera, dlatego taka operacja jest niewykonalna (mogę się mylić, dosyć dawno o tym czytałem)
RP35
Wyga
Wyga
Posty: 144
Rejestracja: 06 paź 2014, 16:35

Nieprzeczytany post

W ambit3 dało się zrobić :) , a w ambit2 wystarczyło by aby zegarek wykrywało jako pamięć masową i np. zgrywasz sobie pliki i wrzucasz ręcznie :) no ale wiem że można tylko pomarzyć i po wymyślać troszku :P

Pomijam już fakt braku zmiany ustawień zegarka , no ale gdyby było by nice :P
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9663
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ale nie bedzie bo kto by wtedy kupil A3.
RP35
Wyga
Wyga
Posty: 144
Rejestracja: 06 paź 2014, 16:35

Nieprzeczytany post

Dokładnie :) ( no ale czy to moje zmartwienie , każdy chce dla siebie dobrze :P )
ODPOWIEDZ