Najgorszy dystans 800m...

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Kolcio
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 25 cze 2013, 02:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Te czasy to mialem normalnie na treningu 3 dni przed zawodami.w tym was nie oszukuje.taka piramide biegam w poniedzialki i soboty na stadionie a w srode i piatek po 3x500 1.15-1.17 to juz bez kolcow,przerwa 5 min.takie treningi mialem miesiac.przyrost 3sekundy w ciagu 1miesiaca to wg mnie dobry rezultat.P.S 300m zawsze mialem 38s a pozostale dystanse wahaly sie czasem o 1-2sekundy.co do przebiezek to trener daje mi je jedynie w sali zima,bo nie jest za duza.ogolnie to zawsze karze mi biegac odcinki w szybkim tempie.ile ma trwac taka przebiezka?
Ostatnio zmieniony 04 sie 2014, 22:32 przez Kolcio, łącznie zmieniany 2 razy.
New Balance but biegowy
Kolcio
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 25 cze 2013, 02:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dla mnie potrzebne sa starty,ktorych wlasnie nie mam za duzo.mialem w tym roku 2 starty w styczniu w jednym przebieglem 2.10 a tydzien pozniej 2.08.pierwszy start czesto mi nie wypada,a drugi w malym odstepie czasowym wypada lepiej.mysle gdybym mial jeszcze zawody to bym mogl spokojnie miec 2.03.
Runner11
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 928
Rejestracja: 08 sie 2011, 17:25
Życiówka na 10k: 34:29
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Kolcio pisze:Te czasy to mialem normalnie na treningu 3 dni przed zawodami.w tym was nie oszukuje.taka piramide biegam w poniedzialki i soboty na stadionie a w srode i piatek po 3x500 1.15-1.17 to juz bez kolcow,przerwa 5 min.takie treningi mialem miesiac.przyrost 3sekundy w ciagu 1miesiaca to wg mnie dobry rezultat.P.S 300m zawsze mialem 38s a pozostale dystanse wahaly sie czasem o 1-2sekundy.co do przebiezek to trener daje mi je jedynie w sali zima,bo nie jest za duza.ogolnie to zawsze karze mi biegac odcinki w szybkim tempie.ile ma trwac taka przebiezka?

Chwileczke chwileczke po kolei.
Poniedziałek środa piątek sobota masz treningi tempowe ? To jakim cudem Ty chcesz mieć progresje skoro nie odpoczywasz? Poczytaj o superkompensacji i powiedz to Twojemu trenerowi bo chyba nie ma pojęcia o treningu skoro Cie tak katuje. Co to za trener w ogóle ? Jaki klub ?

3x500 1.15-1.17
Pobiegłem identyczny trening jakiś tydzień przed startem na 800m. Wynik? 1:58 jednak uważam to za słaby czas bo ty był debiut na 800 i pierwsze koło za szybko ruszyłem bo 55s. Jakie wnioski ? Skoro to był Twój kolejny z kolei mocny trening pewnie na ciężkich nogach to na zawodach 2:00 łamiesz bez problemów, a w Twoim przypadku jest odwrotnie. Przestań tak trenować póki jeszcze możesz trenować:)

Co do startów to racja trzeba się obiegać, ja też mam bardzo mało startów bo w okolicy nie ma, wystartowałem tylko raz na te 800m, a wiem, że poprawiłbym się jeszcze na 1:56 na pewno jakbym postartował i obył z dystansem
Kolcio
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 25 cze 2013, 02:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mieszkam na ukrainie.wiec nazwa klubu malo ci powie.tempowe biegam od samego poczatku jak zaczalem zajmowac sie biegiem.gdybys mogl,napisz mi plan swych treningow.co do odpoczynku to po jednym dniu przerwy mam sile na drugi dzien biegac tempowe.
Runner11
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 928
Rejestracja: 08 sie 2011, 17:25
Życiówka na 10k: 34:29
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Na razie nie wrzuce Ci moich treningów jestem w tracie robienia bloga i jak wszystko wpisze to podrzuce.
Generalnie to powinno wyglądać tak: rozbieganie, siła, tempo, rozbiegnie, siła, tempo, długie rozbieganie. Czyli wykonujesz jakąs prace (tempo) a Twoja forma spada, potem odpoczywasz a Twoja forma rośnia ponad tą przed tempem. Jeśli nie odpoczniesz Twoja forma aby spada - brak progresji a w końcu przetrenowanie i kontuzja.
Dobrze, że się szybko regenerujesz masz widocznie papiery na bieganie szkoda tego nie wykorzystać oczywiście jest wiele szkól treningowych np. ja mocne treningi biegam po treningu siły biegowej by było ciężej, inni biegają na nogach wypoczętych by te odcinki szybciej biegać trzeba znaleźć swój złoty środek

Można biegać 2 mocne treningi pod rząd moim zdaniem ale nie tempo. Np. pierwszego dnia niezbyt mocny II zakres a na następny dzień tempo wtedy nogi są lepiej dotlenione to też jest jakiś sposób ale 2 dni tempo to nie słyszałem :P
Kolcio
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 25 cze 2013, 02:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dziekuje za porady.start mam 19.09,wysle video.postaram sie dotzymywac tego planu.
Kolcio
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 25 cze 2013, 02:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam jeszcze pytanie.stare kolce porwaly mi sie.musze kupic nowe.jakie proponujecie na dystanse 400-800?do 350zlotych
runner2010
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 775
Rejestracja: 22 sty 2011, 14:10
Życiówka na 10k: 36:00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków i okolice :)

Nieprzeczytany post

ja w sauconach biegałem - polecam :D
Majaa1122
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 06 sie 2014, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dla mnie najgorszy dystans to tak powyżej 1500 metrów.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13509
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Kolcio pisze:Mam jeszcze pytanie.stare kolce porwaly mi sie.musze kupic nowe.jakie proponujecie na dystanse 400-800?do 350zlotych
Gdzie tu opisałem rożne typy kolców. Poszukaj. Moj faworyt: Nike zoom victory.

Jak ty kupujesz buty za złotówki na Ukrainie?
Kolcio
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 25 cze 2013, 02:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

jade do polski na wies wiec mam okazje kupic przez internet.na ukrainie za wysokie ceny.np w polsce 200zl to tam jak na zlotowki to 280 itd.jest roznica
Sikorrrr
Wyga
Wyga
Posty: 104
Rejestracja: 25 wrz 2010, 19:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tak jak Rolli powiedział, kup Victory, najlepszy wybór, lekkie- będą akurat
Runner11
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 928
Rejestracja: 08 sie 2011, 17:25
Życiówka na 10k: 34:29
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Mateusz Listek pisze:A ja właśnie po oboziku :)
Jak forma skoczyła do góry ?
Ja dalej robie wytrzymałość w poprzednim tygodniu przekroczyłem 90km
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13509
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Ja dalej robie wytrzymałość w poprzednim tygodniu przekroczyłem 90km[/quote]
Jako ze ten sezon nic mi nie wychodzi, podczepiam się i idę tez na wytrzymałość.
Awatar użytkownika
adam1adam
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1754
Rejestracja: 20 lis 2011, 09:59
Życiówka na 10k: 33:10
Życiówka w maratonie: 2:32:24

Nieprzeczytany post

S.Coe twierdzi ze nie mozna biegac tego dystansu nie bedac przygotowanym
"W 80% biegniesz bez wystarczajacej ilosci tlenu-ale ja lubie ten stan killing zone"
ODPOWIEDZ