Komentarz do artykułu Forerunner 310 XT

Awatar użytkownika
sochers
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3431
Rejestracja: 16 sty 2014, 10:35
Życiówka na 10k: 44:15
Życiówka w maratonie: 3:48:12
Lokalizacja: Woodge aka Uć

Nieprzeczytany post

Ja po dzisiejszym treningu i wczorajszym przeglądaniu funkcji jestem pod dużym wrażeniem :) i stwierdzam zdecydowania, że się zaprzyjaźnimy :)
BLOG: viewtopic.php?f=27&t=40946&start=435
KOMENTARZE: viewtopic.php?f=28&t=40947&start=1680

PBs: 1M - 6'09, 3000 - 12'11, 5k - 20'35, 10k - 44'15, HM - 1:47'11, M - 3:48'12
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
szy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 452
Rejestracja: 10 cze 2009, 08:40
Życiówka na 10k: 39:01
Życiówka w maratonie: 3:19:17
Lokalizacja: Warszawa / Pruszków

Nieprzeczytany post

Piechu pisze:a to dziwne.... ja kilkukrotnie mając 310 robiłem master reset i tylko ustawienia szły w pizdu. Treningi za każdym razem pozostawały w zegarku.
O, ciekawe, pewnie jak w F305 jest tu kilka różnych master resetów;) Na czym polega Twój? Ja robiłem wg instrukcji:

**Non-prompted non-vol clear:**
The unit must be turned off. Press and hold the LAP/RESET button then press and release the POWER button to turn the unit on. Now press and hold the ENTER and MODE buttons while continuing to hold the LAP/RESET button. Release the LAP/RESET button and the unit will reboot (it will look like it turns off). Wait a couple of seconds and then release the ENTER and MODE buttons. The unit will boot up again with a clear non-vol.
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

to jest jedyna metoda na master reset:

To perform the master reset:

Power Forerunner off
Press and hold Enter and Mode buttons
Press and release Power button
Press and release Lap/Reset (watch will power off)
Wait 3 seconds
Release Enter and Mode

The reset on the Forerunner 310XT is only successful if the device finishes powering up, and goes to the setup wizard. Repeat the steps again if the setup wizard does not appear.

Leave the device outside with a clear view of the sky for a minimum of 20 minutes to acquire satellite data once the reset and setup wizard are complete.


oprócz master resetu są jeszcze soft i hard resety
Pomimo tego, że w opisie tej metody stoi: "All data on the fitness watch will be erased" to treningi zawsze pozostawały nienaruszone.
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
Awatar użytkownika
Jaseq
Wyga
Wyga
Posty: 74
Rejestracja: 11 lis 2012, 15:31
Życiówka na 10k: 40:22
Życiówka w maratonie: 03:35:28

Nieprzeczytany post


Kurde, przeglądając sporo stron w tym temacie odnoszę małe wrażenie, że ten 310XT ma dużo błędów. Może źle interpretuję, ale gro postów zawiera narzekania. Mam nadzieję, że aż tak źle nie ma? :lalala:
Używam ten zegarek od pół roku i nie narzekam. Jak do tej pory wszystko OK. Polecam.
Biegam, pływam, roweruję.
Awatar użytkownika
mariuszbugajniak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2131
Rejestracja: 02 lip 2011, 11:48
Życiówka na 10k: 37.29
Życiówka w maratonie: 2.59.02
Lokalizacja: Włoszczowa

Nieprzeczytany post

Piechu da się wgrać jakoś do zegarka stopień aktywności?
10km - 37.08 / 21km - 1.23.18 / 42km - 2.59

KOMENTARZE
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

Z tego co mi wiadomo to niestety nie. Nawet w F2 nie ma takiej możliwości, w przypadku F2 jest opcja/pytanie o to czy jesteśmy "aktywny sportowiec", można wybrać tylko "tak" lub "nie"
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
Awatar użytkownika
mariuszbugajniak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2131
Rejestracja: 02 lip 2011, 11:48
Życiówka na 10k: 37.29
Życiówka w maratonie: 2.59.02
Lokalizacja: Włoszczowa

Nieprzeczytany post

a o co chodzi z F2 bo właśnie mam takie pytanie czy aktywny sportowiec... to nowa wersja? ten wymieniony na gwarancji teraz ma inny pasek HR jakby z 3 sensorem czy coś
10km - 37.08 / 21km - 1.23.18 / 42km - 2.59

KOMENTARZE
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

F2 = Fenix 2
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
Awatar użytkownika
mariuszbugajniak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2131
Rejestracja: 02 lip 2011, 11:48
Życiówka na 10k: 37.29
Życiówka w maratonie: 2.59.02
Lokalizacja: Włoszczowa

Nieprzeczytany post

ok :bum:
10km - 37.08 / 21km - 1.23.18 / 42km - 2.59

KOMENTARZE
Cwirek
Wyga
Wyga
Posty: 136
Rejestracja: 29 cze 2013, 22:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Longford/Ireland
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Tak się zastanawiałem na temat żywotności tego sikora i generalnie wszystkich innych jemu podobnych. Pisze, że wytrzymuje teoretycznie 20 godzin. Pewnie jest to spora liczba biorąc pod uwagę, że jest on naszpikowany technologicznymi nowinkami, ale porównując go z zegarkami bardziej przyziemnymi, które napędzane są zwykłymi, wymiennymi bateriami, te 20 godzin nie wygląda już tak różowo. :usmiech: Na chwilę obecną mam, gdyby to zliczyć do kupy, około 66 godzin pracy mojego zegarka. Oczywiście gdy w pewnej chwili bateria zaniemoże i padnie, to trzeba będzie sprawić sobie nową a w tych nowoczesnych wystarczy podpiąć do prądu. Nie aby sprawiało mi to jakąś trudność, tylko wychodzi na to, tak samo jak z dzisiejszymi smartfonami, że telefon i ładowanie go, będzie na porządku dziennym i trzeba będzie o tym pamiętać. Takie moje dywagacje w oczekiwaniu na 310XT :bum:
BKWC - Blog
Komentarze

5km - 19:06
10km - 41:28 (nie oficj.)
21km - 1:31:57

www.wrobels.pl - blog z życia emigranta

Obrazek
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

No dobra ale czy Twój zegarek z wymienną bateria ma wbudowany GPS? Od tego powinieneś zacząć swoje porównanie.
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
Awatar użytkownika
Ejdem
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 212
Rejestracja: 25 paź 2010, 19:05
Życiówka na 10k: 48m15s
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

I czy ma wibrację? Dla mnie to podstawowa funkcja w takim zegarku (dlatego odpadło Suunto :-) ).
Cwirek
Wyga
Wyga
Posty: 136
Rejestracja: 29 cze 2013, 22:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Longford/Ireland
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Cwirek pisze:biorąc pod uwagę, że jest on naszpikowany technologicznymi nowinkami
w tej części mojej wypowiedzi miałem na myśli między innymi GPS. Oczywiście mój zegarek nie ma GPS-u. :oczko:
BKWC - Blog
Komentarze

5km - 19:06
10km - 41:28 (nie oficj.)
21km - 1:31:57

www.wrobels.pl - blog z życia emigranta

Obrazek
gocu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 763
Rejestracja: 05 gru 2011, 14:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No to twoje porównanie jest do bani, porównujesz dwa urządzenia tylko dlatego, że nosi się je na ręce. Dorzuć do porównania jeszcze bransoletkę z rzemyka. Wygra, nie potrzebuje baterii...

A ja właśnie odebrałem 310xt i już na dzień dobry jestem zdziwiony - 305-kę podłączałem do jednego portu USB, a 310XT potrzebuje osobnego portu (lub gniazdka sieciowego) do ładowania i osobnego do przesyłu danych (zajmuje je ANT stick). Głupie to - bo po co mi osobne bezprzewodowe łącze skoro I TAK muszę podpiąć urządzenie do zasilania?!

Do tego ta wręcz idiotyczna klamerka do podłączania, myślałem, że już nic głupszego niż stacja dokująca do 305-ki nie można wymyślić, myliłem się...

Dlaczego takich rzeczy nikt nie pisze testując te urządzenia?!
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

gocu pisze:Głupie to - bo po co mi osobne bezprzewodowe łącze skoro I TAK muszę podpiąć urządzenie do zasilania?!
Nie bardzo rozumiem, przecież każde urządzenie zasilane akumulatorowo musisz od czasu do czasu podładować. A do przesyłania danych bezprzewodowo nie musisz podłączać zegarka do zasilania.
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
ODPOWIEDZ