Suunto Ambit 2 Black - mini recenzja:)

Krystian
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 24 maja 2014, 15:16
Życiówka na 10k: 47
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jeśli chodzi o antywir to jeszcze nie zainstalowałem. Systemową "zaporę" wyłączyłem, innego firewalla brak. System przeskanowałem na wszelki wypadek pod kątem wirusów etc - wszystko ok. Zrobiłem jeszcze eksperyment tzn. wywaliłem w ogóle NET Framework 4.0 i pozwoliłem aby instalka Moveslink sobie sama go zaciągnęła. Absolutnie żadnej poprawy. Drugi raz format c: już nie będę robił, już mi się nie chce ;-) Chwilowo się poddaje, może napisze maila do suunto support. Co jakiś czas mogę grzecznościowo skorzystać z innego kompa z Win 7 i tam Moveslink śmiga bez problemu, więc będę sobie w ten sposób zgrywał treningi. Wkurza mnie to ale co zrobić.
New Balance but biegowy
skuwek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 06 gru 2011, 18:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

co poradzić....Suunto powinno chyba Ambita sprzedawać z lapkiem i systemem pozwalającym na swobodne korzystanie z moveslink:)
Awatar użytkownika
rockduck
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1077
Rejestracja: 12 lip 2011, 14:26
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

ktoś wie czy obliczana przez Suunciaka kadencja ma przełożenie na rzeczywistość ? :lalala:

bo jak tak obserwuje to najczęściej pokazuje mi 75, co by dawalo kadencje 150 czyli kiepska, a z drugiej strony jak sie skupie i policze to w głowie w czasie biegu to wychodzi 170-180, tyle że zastanawiam się czy wchodząć w tryb liczenia nie zmieniam podświadomie kroku :D
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kadencja liczona z ręki czy footpoda?
lolek wielki
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 28 maja 2014, 13:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

czy ostatnia aktualizacja firmwear wprowadziła jakieś poprawki dotyczące możliwości programowania bardziej zaawansowanych treningów?
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4183
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

Nie
Awatar użytkownika
rockduck
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1077
Rejestracja: 12 lip 2011, 14:26
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Z reki
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

moim zdaniem, ta kadencja z ręki jest jedynie jakimś przybliżeniem - wystarczy ze zaczniesz za czesto patrzec na zegarek i ups....kadencja z rączki zepsuta. dc pisał o tym w review ambita2s.

także nie trakowałbym tego jako wyroczni. footpod załatwi sprawę.
skuwek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 06 gru 2011, 18:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

dokładnie ta kadencja z reki to lipa, biegnąc na bieżni i wykonując zbyt dynamiczne ruchy ręką względem kroku nabijamy extra dystans.
Sprawdzałem to też w trakcie biegu po znanej mi trasie. Bez GPS footpod jest niezbędny.
biegacz74
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 05 cze 2014, 11:35
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam,

Zapisuje ktoś z Was treningi z zegarka do endomondo? Pytanie czy przy eksporcie aktywności do pliku .gpx lub .tcx jest możliwe żeby zapisywało czas z uwzględnieniem pauz robionych podczas treningu? Dajmy na to w połowie robię przerwę na rozciąganie 20 minut, pauzuje wtedy zegarek. Po treningu na movescout czas i wszystkie wyliczone średnie biegu są ok, a po eksporcie do pliku i wrzuceniu na endomondo wywala mi czas całego treningu nie uwzględniając pauzy przez co psuje wszystkie statystyki biegu.

Coś ktoś kiedyś w tym temacie ???

Pzdr.
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Niestety tak to się dzieje. Zamiast pauzy trzeba wyłączyć.... Ale zawsze jakiś tam fausz będzie po przerzuceniu.
Maario78
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 263
Rejestracja: 22 maja 2013, 19:18
Życiówka na 10k: 37:10
Życiówka w maratonie: 3:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Nieprzeczytany post

Na tej stronie jest kilka wersji tego zegarka.
Różnią się oznaczeniami R, S, czy samym wyglądem.

Czym się różnią w funkcjonalności, zawartości oprogramowania?? Bo cena jest naprawdę zróżnicowana.

Może ktoś po krótce wyjaśnić.
Waham się między tym zgarkiem a FR910xt i FR620.
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
misiekjawor
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 20 cze 2014, 08:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam. Mam proste pytanie. Kupić niestabilnego ale nowszego fenixa 2 czy suunto?? Jakie są Wasze odczucia po użytkowaniu suunto ambit 2?? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Moim zdaniem, jeśli masz ochotę wraz z zakupem fenixa2 zostać stałym bywalcem forów internetowych poświęconych jego problemom to pewnie warto. Ja osobiście sam zastanawiałem się nad tym, ale ostatecznie stwierdziłem, że kijem fenixa nie dotknę. jedynie 910xt nadal mnie kusi, ale to raczej na zasadzie gadżeciarstwa.

natomiast ambit jest bardzo przyjemny i bezproblemowy w użyciu. jednakże, jeśli poszukujesz zegarka, który ma w sobie wbity cały trening np. danielsa to nie to.
ODPOWIEDZ