Komentarz do artykułu Forerunner 310 XT

Awatar użytkownika
Ejdem
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 212
Rejestracja: 25 paź 2010, 19:05
Życiówka na 10k: 48m15s
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No to coś robię źle bo nie działa jak powinno. GE odpalony, zegarek ON, zrobiłem kurs, daje Wyślij do urządzenia i otwiera się okno w przeglądarce, że nie ma GPC. w GE dałem Synchronizuj i nic nie ma w zegarku. No nic, polecę jutro bez kursu. Wałkuję ten temat bo jestem poza domem i nie znam okolic więc taki kurs pomocna sprawa.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

zainstaluj nową wersję GE (aktualna to 3.1.9.0) i sprawdź czy nastąpi poprawa
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
Awatar użytkownika
Ejdem
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 212
Rejestracja: 25 paź 2010, 19:05
Życiówka na 10k: 48m15s
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Przez GE nie idzie. AA działa i póki co przy tym zostanę. W najbliższym czasie już nie będę potrzebować kursów :-) A pobawię się w domu przy PC a nie przy laptopie.

Bardzo dziękuję za pomoc :-) i cierpliwość.
Awatar użytkownika
szy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 452
Rejestracja: 10 cze 2009, 08:40
Życiówka na 10k: 39:01
Życiówka w maratonie: 3:19:17
Lokalizacja: Warszawa / Pruszków

Nieprzeczytany post

Hej,

Jestem świeżo po przesiadce z 305 na 310XT (305 zakończyła żywot), sam zegarek jest bardzo fajny i byłem bardzo zadowolony z wyboru, do czasu gdy nie doszedłem do zrzucenia pierwszego treningu:) Dopóki zainstalowany był sugerowany Garmin Express, nie mogłem importować treningów do Garmin Training Center. Po przeczytaniu m.in. tego wątku jakoś sobie z tym wszystkim poradziłem, ale mam jeszcze parę pytań.

1. W tej chwili zrzucam treningi przez GTC + AA, dodatkowo AA automatycznie ładuje mi je do connect.garmin.com po wykryciu zegarka. Niestety AA z GTC działa "losowo", tj. import z poziomu GTC teoretycznie się odbywa, ale nie widzi nowych treningów i import nie jest widoczny w statusie AA. Na razie radzę sobie metodą prób i błędów, restartując AA, włączając i wyłączając zegarek itp. Co powinienem zrobić, żeby import był potwarzalny?

2. Import do run-loga bezpośrednio z Garmina - urządzenie wykrywane, ale brak treningów na liście...

3. Czy możliwy jest import z wykorzystaniem kabelka, czy służy on tylko do ładowania zegarka?

4. W F305 mogłem regulować "smoothing" wskazań tempa w zegarku, tj. inercję w pokazywaniu prędkości. Tu nie widzę takiej opcji w menu, da się ją ustawić w jaki inny sposób?
Awatar użytkownika
Ejdem
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 212
Rejestracja: 25 paź 2010, 19:05
Życiówka na 10k: 48m15s
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dalej nie mam jak przesłać treningu czy kursu na 310. To jest jakaś masakra :-D z 310xt na GC idzie tylko przez AA.
Awatar użytkownika
Johnny Żuberek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 783
Rejestracja: 02 gru 2013, 15:47
Życiówka na 10k: 49:18
Życiówka w maratonie: DNF
Lokalizacja: Mogilany
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja mam znowuż inny problem. Raz na 2-3 uruchomienia w ANT Agencie zaznacza się opcja Disabled Pair with New Devices, mimo, że zawsze ją włączam. W zegarku natomiast, za każdym uruchomieniem parowanie samoczynnie się wyłącza. Mieliście podobny problem?
W zasadzie to pikuś, bo kwestia trzech sekund przestawienia, ale skoro o AA mówi się, że wystarczy wrócić z treningu i położyć zegarek przy kompie, a wszystko się zgra samo, to trochę nie halo...
PB: 1000m - 3:54,7 * 5k - 24:01 * 10k - 49:18 * HM - 2:02:26
ZCZASODYSTANSEMZMAGACTWO *** POCHWAŁOZJEBKOPORADNIA *** STARE_DZIEJE *** STARA_KOMENTOWNIA
Obrazek
mucher
Wyga
Wyga
Posty: 149
Rejestracja: 15 kwie 2014, 10:55
Życiówka na 10k: 47:00
Życiówka w maratonie: 3:46:00

Nieprzeczytany post

Parowanie nie powinno być potrzebne - choć miałem taki problem na początku zabawy z 310. Generalnie zapominał mi o sparowanym urządzeniu - pomógł dopiero hard reset i od tego czasu wszystko hula (choć czasem szybciej dla mnie jest wyłączyć i ponownie włączyć zegarek - jakoś szybciej wtedy zgrywa).

@szy - Kabelek w 310xt służy tylko do ładowania
Kolaj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 654
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:53
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:50
Lokalizacja: Piaseczno k/Warszawy

Nieprzeczytany post

Johnny Żuberek pisze:Ja mam znowuż inny problem. Raz na 2-3 uruchomienia w ANT Agencie zaznacza się opcja Disabled Pair with New Devices,
Ale parowanie jest potrzebne tylko przy pierwszym konfigurowaniu połączenia komputera z danym zegarkiem. Potem urządzenia są już sparowane (znają się nawzajem) i nie ma potrzeby, żeby ta opcja była zaznaczona.
Awatar użytkownika
Johnny Żuberek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 783
Rejestracja: 02 gru 2013, 15:47
Życiówka na 10k: 49:18
Życiówka w maratonie: DNF
Lokalizacja: Mogilany
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Owszem, wg manuala i na logikę tak jest, ale kiedy mam to disabled, to zegarek z agentem się nie łączy
PB: 1000m - 3:54,7 * 5k - 24:01 * 10k - 49:18 * HM - 2:02:26
ZCZASODYSTANSEMZMAGACTWO *** POCHWAŁOZJEBKOPORADNIA *** STARE_DZIEJE *** STARA_KOMENTOWNIA
Obrazek
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

kolaj, to są uroki ant+, o których jakiś czas temu jojczyłem ;)
Johnny, tutaj może pomóc zmiana wpisu w pliku .xml. Umieszczałem w tym wątku instrukcję ale nie chce mi się teraz przekopywać przez wątek :hej: Masz wolny czas to kop ;) Jeśli znajdę to podrzucę.
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
Kolaj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 654
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:53
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:50
Lokalizacja: Piaseczno k/Warszawy

Nieprzeczytany post

Piechu pisze:kolaj, to są uroki ant+, o których jakiś czas temu jojczyłem ;)
Nigdy nie negowałem tego, że jego implementacja jest spaprana ;) I to mimo tego, że sam nie doświadczam tego rodzaju problemów. Ba, od pewnego czasu skutecznie zgrywam treningi łącząc się przez ANT+ z telefonem androidowym. Bo mi się nie chce komputera uruchamiać. Być może problem jest z implementacją tego protokołu w 310XT, bo to chyba głównie użytkownicy tego modelu mają problem a moje nienarzekanie wynika z użytkowania 910XT. Cholera wie...
tomazo
Wyga
Wyga
Posty: 68
Rejestracja: 08 wrz 2013, 13:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Od dwóch miesięcy borykałem się z problemem braku możliwości zgrania treningów z garmin connect. Ant w pewnym momencie tak po prostu przestał obsługiwać tą funkcję. Wreszcie w tym tygodniu pomógł Master Reset + ponowna instalacja Ant Agenta. Co ciekawe, wcześniej też to robiłem, ale bez pozytywnego efektu.

Pozdr.
T.
Awatar użytkownika
Johnny Żuberek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 783
Rejestracja: 02 gru 2013, 15:47
Życiówka na 10k: 49:18
Życiówka w maratonie: DNF
Lokalizacja: Mogilany
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jak wgrać interwałowy trening zaprogramowany na GC do zegarka?
Trening sobie stworzyłem, zapisałem, kliknąłem 'prześlij do urządzenia'.
I nic, od tamtej pory ze 3 razy zgrywałem treningi - tu problemu żadnego nie ma, natomiast z GC nic do zegarka nie przechodzi :/
PB: 1000m - 3:54,7 * 5k - 24:01 * 10k - 49:18 * HM - 2:02:26
ZCZASODYSTANSEMZMAGACTWO *** POCHWAŁOZJEBKOPORADNIA *** STARE_DZIEJE *** STARA_KOMENTOWNIA
Obrazek
tomazo
Wyga
Wyga
Posty: 68
Rejestracja: 08 wrz 2013, 13:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Johnny: to jest ten sam problem i rozwiązanie, który opisałem w poście wyżej. U mnie pomógł master reset i przeinstalowanie Ant Agenta.
arturdj
Wyga
Wyga
Posty: 91
Rejestracja: 28 sie 2013, 10:23
Życiówka na 10k: 38:18
Życiówka w maratonie: 3:18:55

Nieprzeczytany post

tomazo pisze:Johnny: to jest ten sam problem i rozwiązanie, który opisałem w poście wyżej. U mnie pomógł master reset i przeinstalowanie Ant Agenta.
Wydaje mi się, że opisany przez Ciebie sposób jest doraźny, może miałeś farta ;) Pisałem jakiś miesiąc temu do supportu Garmina w tej sprawie i otrzymałem następująca odpowiedź:
"Dziekujemy za skontaktowanie sie z Garmin Europe.
Bardzo mi przykro z powodu problemow, jakich Panstwo doswiadczaja z urzadzeniem Garmin, bardzo chetnie pomoge.
Niestety problem, do ktorego sie Panstwo odnosza jest nam znany i pracujemy nad jego rozwiazaniem. Niestety nie znamy okresu w ktorym zostanie on rozwiazany.
Gdy problem ten zostanie rozwiazany, pojawi sie aktualizacja oprogramowania.
Przepraszam za wszystkie niedogodnosci z tym zwiazane
Jesli ma Pan/Pani wiecej pytan, prosze dac mi znac, alternatywnie poszukac rozwiazania na naszej stronie internetowej: http://www.garmin.com/pl/support/faq-kana/
Pomoz nam poprawic jakosc serwisu jaki oferujemy poprzez wypełnienie ponizszej ankiety: https://www.surveymonkey.com/s/_Polish

Pozdrawiam serdecznie,
Lukasz
Garmin Europe"
Obrazek
Maraton (debiut) -->3:18:55 (15.09.2013)
Połówka --------> 1:25:05 (06.04.2014)
19,528km -------> 1:19:13 (13.04.2014)
10km ------------> 38:05 (10.05.2014)
7km -------------> 27:08 (26.10.2013)
Test Coopera ---> 3315m (3.11.2013)
ODPOWIEDZ