Najgorszy dystans 800m...

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Eleonore
Wyga
Wyga
Posty: 51
Rejestracja: 23 sty 2014, 07:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

I tak szacun... :p Rolli prowadz bloga :> Chętnie bym poczytał, co i jak tam trenujesz, myślę, że nie tylko ja :)
New Balance but biegowy
Eleonore
Wyga
Wyga
Posty: 51
Rejestracja: 23 sty 2014, 07:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Albo, chociaż 1 tydzień w miesiącu :)
Awatar użytkownika
dezo66
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1235
Rejestracja: 23 paź 2012, 15:50
Życiówka na 10k: 31:17
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Rolli pisze:
dezo66 pisze:Rolii jak czytam to 3 pozycja - wyszedłeś potem na prowadzenie biegu tak ?
Nie chce byś odebrał to jako pouczanie czy coś w tym stylu, bo masz ogromne doświadczenie, ale zawsze na starcie łokciami trzeba popracować i trzeba ruszyć pierwsze 20s bardzo szybko by nie zostać zablokowanym bo potem to już będzie zawsze za wolno i nawet jak ich wyprzedzisz to będzie to kosztowało masę siły wiec i tak potem się tylko umiera ;) też tak miałem kiedyś.
Masz racje. Tu zrobiłem wielki błąd, ale kolo mnie stała dziewczyna i nie chciałem jej zepchnąć łokciem z bieżni :hejhej: Dodatkowo młodzi maja dużo lepszy czas reakcji na starcie i są zawsze o te pół kroku szybciej ze startu. To wystarczy, żeby mnie zablokować. Tak jest niestety zawsze. Dlatego staram się zawsze startować od zewnętrznej. Ale tym razem byliśmy ustawiani i musiałem stanąć na 2 miejscu (kolo tej dziewczyny)
Później spadlen na 9-10 miejsce i musiałem odczekać 300m co się będzie działo.
mężczyźni razem z kobietami ? Słyszałem ze jest równouprawnienie :D ale podobno wtedy wyniki nie licza sie jako oficjalne zwłaszcza u kobiet bo mogą mieć zająca który je doprowadzi od startu do mety na dobry czas.
to trzeba było od razu do bandy poleciec by o dziewczyne nie zachaczyc a o faceta po lewej zablokować na pewno by zwolnił bo tak to by na ciebie wpadł i miałby po biegu, no napewno trzeba odwagi, ja nie zapomne ponad 30osób na 5000m troche ciasno na początku ale dało rade :) trzeba wiedziec gdzie jest Twoje miejsce i tam sie trzymać
Wygrać wyścig z metrem M2 ? - https://www.youtube.com/watch?v=AsDMXatPHNA
pseudomedyk
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 14 maja 2014, 18:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

na 3km to nie trzeba się pchać za bardzo dużo na dystansie można nadrobić :D
Porób więcej siły biegowej i szybkości .
Polecam robienie 5x200 z narastającą prędkością i tak z 2-3 serie.
Kiedyś biegając ostatnią serię ( zaczynając od 30sek kończąc na 26) . Dało się pociągnąć ładne 8:45 na 3km.
Powodzenia!
Runner11
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 928
Rejestracja: 08 sie 2011, 17:25
Życiówka na 10k: 34:29
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nie zawsze warto się przepychać na starcie, czasami warto pobiec po 2-3 torze pierwsze 100-200m nadrobić te kilka metrów ale biegnąc swoim rytmem i nie tracąc siły na walke dużo zyskamy
pseudomedyk
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 14 maja 2014, 18:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Runner11 pisze:Nie zawsze warto się przepychać na starcie, czasami warto pobiec po 2-3 torze pierwsze 100-200m nadrobić te kilka metrów ale biegnąc swoim rytmem i nie tracąc siły na walke dużo zyskamy
na 3km to ma racje bytu na 1,5km opłaca się trzymać łokcie wysoko i zając dobre miejsce po starcie.
100-200m extra to bardzo dużo...
Runner11
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 928
Rejestracja: 08 sie 2011, 17:25
Życiówka na 10k: 34:29
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nie napisałem 100m extra tylko, że przez pierwsze sto metrów można nadrobić kilka metrów to przy tej prędkości jest może 1 sekunda, a zachowując swój rytm zachowasz więcej energii. Tak tylko prawie teoretycznie sam zawsze staram się po starcie zając dogodną pozycje ale nie zawsze się da szczególnie jak ktoś jest bardzo wątły
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13511
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

dezo66 pisze: mężczyźni razem z kobietami ? Słyszałem ze jest równouprawnienie :D ale podobno wtedy wyniki nie licza sie jako oficjalne zwłaszcza u kobiet bo mogą mieć zająca który je doprowadzi od startu do mety na dobry czas.
to trzeba było od razu do bandy poleciec by o dziewczyne nie zachaczyc a o faceta po lewej zablokować na pewno by zwolnił bo tak to by na ciebie wpadł i miałby po biegu, no napewno trzeba odwagi, ja nie zapomne ponad 30osób na 5000m troche ciasno na początku ale dało rade :) trzeba wiedziec gdzie jest Twoje miejsce i tam sie trzymać
Na Meetingach często biegają kobiety z mężczyznami, bo szybkie panie musiały by biec zawsze same. W Dortmundzie pierwsza kobieta biegła 9:10, druga 9:42 a trzecia 10:xx. Dlatego ustawianie na czasy i mieszane zawody są zawsze lepsze.

Tylko mistrzostwa musza być rozgrywane w podziale płci i wieku.

W tym biegu była ustawiona ta dziewczyna na "1", ja na "2" i potem reszta. Dlatego jak bym popracował łokciami, to bym własnie ta babkę zrzucił z toru. No tak... ale największym problemem jest u mnie reakcja na starcie co jest przez mój wiek trochę zahamowana i czego nie da się przeskoczyć.

Macie tez racje, jak się start przegapi, powinno się odczekać... co tez zrobiłem i wyszło jak wyszło. Ja tez wole zawsze pierwszy kilometr w 3:05-3:07, dlatego 3:14 było mi dużo za wolno.

Następne zawody będą wkrótce. Dzisiaj. :hej: 5km. Bieg Firmowy z kumplami... No 17:30 powinno już być, ale wszystko spokojnie.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13511
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

pseudomedyk pisze:na 3km to nie trzeba się pchać za bardzo dużo na dystansie można nadrobić :D
Porób więcej siły biegowej i szybkości .
Polecam robienie 5x200 z narastającą prędkością i tak z 2-3 serie.
Kiedyś biegając ostatnią serię ( zaczynając od 30sek kończąc na 26) . Dało się pociągnąć ładne 8:45 na 3km.
Powodzenia!
Hey! W poniedziałek zrobię! Gwarantujesz mi ze pobiegnę 8:45?

Trochę jest naiwne myśleć, ze jedna jednostka treningowa ma taki wpływ na wyniki.
Awatar użytkownika
MikeWeidenbaum
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1132
Rejestracja: 23 mar 2013, 21:24
Życiówka na 10k: 36:27
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Rolli pisze: No to powodzenia! Może będę znajdę potem czas, żeby trochę ci na temat 800m napisać.
Byłoby super, bardzo chętnie poczytam.
Test na milę niestety dużo poniżej oczekiwań i możliwości, 5:27 (czyli na 1500 m by było z 5:02), po prostu chyba gorszy dzień, zupełnie nie miałem mocy, a z kolei na mecie nie było wielkiego zmęczenia. Po takim biegu ciężko kategorycznie stwierdzić czy bardziej mi leży 800 czy 1500, bo dziś cokolwiek bym nie biegł to raczej byłoby słabo, no ale wyniki na 800-1000 m póki co dużo lepsze :P.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13511
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Runner11 pisze:Nie napisałem 100m extra tylko, że przez pierwsze sto metrów można nadrobić kilka metrów to przy tej prędkości jest może 1 sekunda, a zachowując swój rytm zachowasz więcej energii. Tak tylko prawie teoretycznie sam zawsze staram się po starcie zając dogodną pozycje ale nie zawsze się da szczególnie jak ktoś jest bardzo wątły
Tak tez jest. Na 2 torze tracimy na całym kółko 7,5m to jest około 1,5s. Ale możemy biec swoim krokiem, sowim rytmem i nie tracimy energie.
Awatar użytkownika
dezo66
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1235
Rejestracja: 23 paź 2012, 15:50
Życiówka na 10k: 31:17
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Rolli pisze:
pseudomedyk pisze:na 3km to nie trzeba się pchać za bardzo dużo na dystansie można nadrobić :D
Porób więcej siły biegowej i szybkości .
Polecam robienie 5x200 z narastającą prędkością i tak z 2-3 serie.
Kiedyś biegając ostatnią serię ( zaczynając od 30sek kończąc na 26) . Dało się pociągnąć ładne 8:45 na 3km.
Powodzenia!
Hey! W poniedziałek zrobię! Gwarantujesz mi ze pobiegnę 8:45?

Trochę jest naiwne myśleć, ze jedna jednostka treningowa ma taki wpływ na wyniki.
jak jestes wstanie biegac serwie 200m od 30s i konczac na 26s - powtarzam 26 SEKUND - dla osób nie wiedzących jak to szybko - to tylko 5s wolniej od najlepszego Polskiego zawodnika w tym roku ! to raczej złamiesz 9 min :)
Wygrać wyścig z metrem M2 ? - https://www.youtube.com/watch?v=AsDMXatPHNA
Awatar użytkownika
dezo66
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1235
Rejestracja: 23 paź 2012, 15:50
Życiówka na 10k: 31:17
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Rolli pisze:
Runner11 pisze:Nie napisałem 100m extra tylko, że przez pierwsze sto metrów można nadrobić kilka metrów to przy tej prędkości jest może 1 sekunda, a zachowując swój rytm zachowasz więcej energii. Tak tylko prawie teoretycznie sam zawsze staram się po starcie zając dogodną pozycje ale nie zawsze się da szczególnie jak ktoś jest bardzo wątły
Tak tez jest. Na 2 torze tracimy na całym kółko 7,5m to jest około 1,5s. Ale możemy biec swoim krokiem, sowim rytmem i nie tracimy energie.
na jednym torze obok siebie zmiesci sie 2 zawodników - zwłaszcza chudych biegaczy wiec nawet mozna nie biec blisko bandy a biec obok kogos i nadal biec po 1 torze, oczywiscie wtedy na całe okrążenie wyjdzie dodatkowe ok. 4m ale i tak lepsze to niz zwalniac i sie szarpać.
Wygrać wyścig z metrem M2 ? - https://www.youtube.com/watch?v=AsDMXatPHNA
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13511
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

dezo66 pisze:
Rolli pisze:
pseudomedyk pisze:na 3km to nie trzeba się pchać za bardzo dużo na dystansie można nadrobić :D
Porób więcej siły biegowej i szybkości .
Polecam robienie 5x200 z narastającą prędkością i tak z 2-3 serie.
Kiedyś biegając ostatnią serię ( zaczynając od 30sek kończąc na 26) . Dało się pociągnąć ładne 8:45 na 3km.
Powodzenia!
Hey! W poniedziałek zrobię! Gwarantujesz mi ze pobiegnę 8:45?

Trochę jest naiwne myśleć, ze jedna jednostka treningowa ma taki wpływ na wyniki.
jak jestes wstanie biegac serwie 200m od 30s i konczac na 26s - powtarzam 26 SEKUND - dla osób nie wiedzących jak to szybko - to tylko 5s wolniej od najlepszego Polskiego zawodnika w tym roku ! to raczej złamiesz 9 min :)
Dobra... 26 nie dam rady, ale 27 nisko dam rade... a na sub9 i tak nie ma szansy.
Eleonore
Wyga
Wyga
Posty: 51
Rejestracja: 23 sty 2014, 07:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

sub 9= 8:... np. (8:42) sub 3 to 2:00-2:59
ODPOWIEDZ