Komentarz do artykułu Forerunner 310 XT

Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

wydaje mi się, że nie kasuje. Przynajmniej w przypadku plików .fit wypluwanych przez FR610, te po przesłaniu na GC (via GE) nadal pozostają na dysku.

tutaj macie podaną lokalizację plików
http://support.garmin.com/support/searc ... 000000000}

nie wiem czy w przypadku 310/910 jest tak samo
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
New Balance but biegowy
bapacz
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 196
Rejestracja: 12 kwie 2014, 08:49
Życiówka na 10k: 39:48
Życiówka w maratonie: 3:09:32
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Tylko zacząłem narzekać na 310 i chyba się na mnie garmin obraził :echech:. Na GC zaplanowałem sobie trening interwałowy i próbuje go wysłać do zegarka,program zegarek znajduję, a następnie GC pisze że: "Urządzenie nie obsługuje treningów.". Wcześniej tak wysyłałem treningi i wszystko było ok . Pomocy!!!
Awatar użytkownika
Ejdem
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 212
Rejestracja: 25 paź 2010, 19:05
Życiówka na 10k: 48m15s
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No to odinstalowałem AA, parowanie było Wł, dałem na Wył. Zegarek co jakiś czas pokazuje Transfer danych a później nic się nie zmienia. Przez GC wysłałem nowy kurs i mimo iż niby udane wysłanie to w kursach na zegarku nie ma.
Jeśli przez GC tam opcję Prześlij to na zegarku było przez pewien czas Transfer danych a pasek postępu stoi na...3-5% i się nie rusza.
Jak dam Prześlij wszystko z pozycji zegarka to niby przesyła i ...na GC dalej nic nie ma :/
Coś zakręciłem mimo iż wczoraj szło bajecznie.
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

zresetuj go masterem
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
Awatar użytkownika
Ejdem
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 212
Rejestracja: 25 paź 2010, 19:05
Życiówka na 10k: 48m15s
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ale stracę swój jedyny trening? :-P :-(

Odinstalowałem GE i zainstalowałem AA. AA szuka 310 ale nie znajduje. Na GC znajduje urządzenie 310XT ale pasek postępu stoi w fazie początkowej i nie rusza się nic a nic.

edit: AA w końcu znalazł 310. Trening na GC. Jednak nie zgrałem jeszcze kursu z GC na 310.
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

mi w przypadku master reseta nie usuwał aktywności
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
Awatar użytkownika
Ejdem
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 212
Rejestracja: 25 paź 2010, 19:05
Życiówka na 10k: 48m15s
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czyli teraz wywalić AA, dać GE, i dać reset. Zobaczymy co wyjdzie :-)

Edit: zrobiłem reset -od nowa ustawienia i skasowane wszystko, GE niby poprawna synchronizacja ...ale nie miał czego synchronizować. Jak przez GC chciałem wrzucić kurs to tak jak kolega wyżej - Brak urządzenia co obsługuje kursy. Póki co robię sobie przerwę od tej zabawy :)
Awatar użytkownika
jabbur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1364
Rejestracja: 04 paź 2012, 23:23
Życiówka na 10k: 0:38:22
Życiówka w maratonie: 3:02:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Odpisał mi support w temacie tego, że od kupna 310XT nie mogę postawić GE (komunikat podczas instalacji, że nie łączy się z serwerem, chociaż widzi moje konto/login): mam... odinstalować i zainstalować ponownie.
Jestem wzruszony :wrr:
_____
100HRMAX.PL: piszę | focę | komentuję
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

Ejdem pisze:Brak urządzenia co obsługuje kursy. Póki co robię sobie przerwę od tej zabawy :)
A korzystasz ze starego GC czy masz już nową wersję GC 2.0?
Wyczytałem ostatnio na forum garmina, że użytkownicy GC 2.0 mają problem z przesyłaniem na zegarki treningów i kursów, wyskakuje komunikat o nieobsługiwanym urządzeniu. Zaleca się wtedy chwilowe przejście na starą wersję GC i przesłanie plików. Po powrocie na GC 2.0 powinno już wszystko hulać.
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
Awatar użytkownika
Ejdem
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 212
Rejestracja: 25 paź 2010, 19:05
Życiówka na 10k: 48m15s
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A nie wiem. Wchodzę na stronę GC i mam to co mi pokazuje :-) GCP mam najnowszy. GE 3.1.8. No i jeden kurs poszedł bez problemu a drugi już nie chce - brak urządzenia mimo iż widzi 310xt w momencie przesyłania z zegarka na GC.
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

jesli korzystasz z GE to odinstaluj GCP. GCP wpółgra tylko z AntAgent.
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
Awatar użytkownika
Ejdem
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 212
Rejestracja: 25 paź 2010, 19:05
Życiówka na 10k: 48m15s
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

GPC działa też z Endo (ale to mało ważne). Ale ....nie bardzo widzę jak przesłać przez GE kurs z GC. A synchronizacja to za mało by kurs się pokazał. A na stronie GC jak robię prześlij kurs to jest brak GPC.

Masarka, nic nie sprawiało mi tyle trudności co soft do Garmina :-D
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

GE zastępuje zarówno AntAgenta jak i plugin, takie wszystko w jednym. Ja poprzez GE przeysłam w jedną jak i w drugą stronę (FR610, F2)
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
Awatar użytkownika
Ejdem
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 212
Rejestracja: 25 paź 2010, 19:05
Życiówka na 10k: 48m15s
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Klikając synchronizuj i to wszystko?
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

w sumie nie muszę klikać "synchronizuj" GE sam sobie wszystko synchronizuje po podłączeniu zegarka (F2) lub gdy jest on włączony w zasięgu komputera (FR610) Jeśli tworzę na GC "workout'a" to po prostu klikam na stronie www wyślij do urządzenia. Do Fenixa wysyła zaraz po kliknięciu, w ułamku sekundy. Do 610 trwa to trochę dłużej ale nic więcej oprócz "wyślij do urządzenia" nie muszę klikać, żadnej synchronizacji ale... czasami bywa, że GE nie wykrywa po podłączeniu Fenixa. Wtedy muszę "przeładować" urządzenie i gdy zostaje wykryte klikam "synchronizuj".
Gdy posiadałem 310XT GE był na tyle niedopracowany, że sam Garmin odradzał korzystanie z niego i zalecał odinstalowanie GE i powrót do AA. W tej chwili (sądząc po FR610) GE już jest w miarę dopracowany i dość dobrze dobrze działa.
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
ODPOWIEDZ