Komentarz do artykułu Forerunner 310 XT

marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Przy 610, który też zgrywa treningi przez ANT+ i Windowsie 8, pliki leżą w katalogu C:\Users\{nazwa uzytkownika}\AppData\Roaming\Garmin\Devices\{numer urządzania}\Activities. Tyle że w formacie *.FIT I bezpośrednie przesyłanie aktywności do GC jest ustawione i działa bez zarzutu. Pytanie tylko, czy RunLog przyjmuje format FIT? Ja korzystam z Endo i tam na stronie wybieram bezpośrednio Nowy Trening - Wgraj z Garmina i działa bez niczego :)
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
jabbur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1364
Rejestracja: 04 paź 2012, 23:23
Życiówka na 10k: 0:38:22
Życiówka w maratonie: 3:02:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Swoją drogą od chwili zakupu 310XT nie chce mi się zainstalować Garmin Express - dochodzi do połączenia z kontem i wywala komunikat, że serwer leży. I tak od 3 tygodni.
Żeby było śmieszniej potrafi podczas instalacji zmienić hasło na stronie connect (jak podam, że nie pamiętam) - czyli połączenie ma. Ant Agent też hula i wysyła na www.

Ktoś z Was miał tak/ zna rozwiązanie?
_____
100HRMAX.PL: piszę | focę | komentuję
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja zlałem GE i jadę na Ant Agent i jest wszystko OK. Czasem trzeba dwa razy wyjąć i włożyć odbiornik ANT z portu usb by załapał i zaczął ściągać trening, ale poza tym jest git.
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
Awatar użytkownika
jabbur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1364
Rejestracja: 04 paź 2012, 23:23
Życiówka na 10k: 0:38:22
Życiówka w maratonie: 3:02:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

No jest to rozwiązanie, ale nie po to tyle płacimy :) Będę nękał ich support
_____
100HRMAX.PL: piszę | focę | komentuję
mucher
Wyga
Wyga
Posty: 149
Rejestracja: 15 kwie 2014, 10:55
Życiówka na 10k: 47:00
Życiówka w maratonie: 3:46:00

Nieprzeczytany post

mad_mhl pisze:Na amazon.co.uk można kupić wersję HRM za ok £135 (z przesyłką). Według mnie bardzo dobra cena.
Ale sprawdź czy wysyłają do Polski - kiedyś badałem temat i nie znalazłem sklepu na amazonie, który wysłałby do nas.
daeone
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 282
Rejestracja: 10 maja 2012, 13:20
Życiówka na 10k: 46:06
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czasem trzeba dwa razy wyjąć i włożyć odbiornik ANT z portu usb by załapał i zaczął ściągać trening


wcześniej tak robiłem ale teraz po teningu zapisuję trening i wyłączam zegarek i włączam jak jest koło laptopa, tak chyba szybciej załapuje :)
Obrazek
Awatar użytkownika
jabbur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1364
Rejestracja: 04 paź 2012, 23:23
Życiówka na 10k: 0:38:22
Życiówka w maratonie: 3:02:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dobrze też robi zaklikanie za każdym razem w sofcie ANT Agenta "pair with a new device" czy jak to tam stoi - namierza garmina wtedy
_____
100HRMAX.PL: piszę | focę | komentuję
bapacz
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 196
Rejestracja: 12 kwie 2014, 08:49
Życiówka na 10k: 39:48
Życiówka w maratonie: 3:09:32
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Mi ant agent czyta aktywnosci w miare sprawnie i zrzuca do GC. Schody zaczynaja sie gdy chce wgrac aktywnosc do endomondo. Po wybraniu opcji "wgraj z garmina" endomondo kaze mi zainstalowac ant agenta a przeciez juz go mam :niewiem: . Efekt jest taki ze musze wgrywac kazdy plik z GC na kompa i z kompa do endomondo.
mucher
Wyga
Wyga
Posty: 149
Rejestracja: 15 kwie 2014, 10:55
Życiówka na 10k: 47:00
Życiówka w maratonie: 3:46:00

Nieprzeczytany post

Nie wiem czy da się to sprawdzić - ale może nie pozwoliłeś pluginowi Garmina uruchamiać się na stronie Endomondo - więc nie próbuje się nawet odpalać i Endomondo go nie widzi.
Awatar użytkownika
Ejdem
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 212
Rejestracja: 25 paź 2010, 19:05
Życiówka na 10k: 48m15s
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dobra, mam od 24h 310xt i się trochę gubię. Zainstalowalem Garmin Express i wczoraj zrzucił mi aktywności (jak jechałem samochodem to coś tam nagrał). Wrzuciłem też kurs ze strony na zegarek, przebiegłem, zatrzymałem trening, reset i mam aktywność w historii. GE pokazuje, że jest synchronizacja ale na GC nie mam treningu. Ant Agent też zainstalowałem ale nie znajduje 310.

Pomóżcie mi odnaleźć się w tym wszystkim :P
Kolaj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 654
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:53
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:50
Lokalizacja: Piaseczno k/Warszawy

Nieprzeczytany post

Ejdem pisze:Ant Agent też zainstalowałem ale nie znajduje 310.
Ant Agent i Garmin Express się nie lubią. Popróbuj z oboma ale oddzielnie. Po reinstalacji któregokolwiek z nich pamiętaj o włączeniu w zegarku parowania.
Awatar użytkownika
Ejdem
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 212
Rejestracja: 25 paź 2010, 19:05
Życiówka na 10k: 48m15s
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kolaj pisze:
Ejdem pisze:Ant Agent też zainstalowałem ale nie znajduje 310.
Ant Agent i Garmin Express się nie lubią. Popróbuj z oboma ale oddzielnie. Po reinstalacji któregokolwiek z nich pamiętaj o włączeniu w zegarku parowania.
Rozwiń proszę myśl o parowaniu w zegarku. Za pierwszym razem przy podłączonej ładowarce pokazało się Transfer danych i wszystko działało. Dziś już średnio. GE pokazuje, że synchronizacja udana ale na GC nic nie ma. No nic, wywalę AA i będę próbować dalej na GE.

Dodam, ze próbuję synchronizować w momencie ładowania. Moim zdaniem błąd jest gdzieś przy GC.
Windows 8.1 - może to ma znaczenie.
Kolaj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 654
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:53
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:50
Lokalizacja: Piaseczno k/Warszawy

Nieprzeczytany post

Ejdem pisze:Rozwiń proszę myśl o parowaniu w zegarku.
Akurat używam 910 ale myślę, że w 310 jest podobnie. W menu zegarka mam Settings -> System -> Data Transfer -> Pairing. Po pierwszym skomunikowaniu zegarka z komputerem to się ustawia na Off. Jak zmieniasz program, to musisz sparować ponownie, więc zmień na On, żeby Ant Agent go wykrył.
GE pokazuje, że synchronizacja udana ale na GC nic nie ma.
To jest faktycznie dość dziwne.
Dodam, ze próbuję synchronizować w momencie ładowania.
Przynajmniej na czas prób zrezygnuj z tego.
Windows 8.1 - może to ma znaczenie.
Raczej nie. Też używam 8.1 i działa.
Awatar użytkownika
jabbur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1364
Rejestracja: 04 paź 2012, 23:23
Życiówka na 10k: 0:38:22
Życiówka w maratonie: 3:02:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

bapacz pisze:Mi ant agent czyta aktywnosci w miare sprawnie i zrzuca do GC. Schody zaczynaja sie gdy chce wgrac aktywnosc do endomondo. Po wybraniu opcji "wgraj z garmina" endomondo kaze mi zainstalowac ant agenta a przeciez juz go mam :niewiem: . Efekt jest taki ze musze wgrywac kazdy plik z GC na kompa i z kompa do endomondo.
Mam tak samo, także w runkeeperze i run-logu. Co ciekawe RAZ się udało zgrać od razu. To było w sytuacji, kiedy ANT Agent pobrał trening, ale nie przesłał go do GC (net padł) i zanim spróbował ponownie zassałem do innych aplikacji. (możliwe, że koincydencja, ale może być tak, że po wysłaniu kasuje z HDD i endo nie może wyszukać)
_____
100HRMAX.PL: piszę | focę | komentuję
Kolaj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 654
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:53
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:50
Lokalizacja: Piaseczno k/Warszawy

Nieprzeczytany post

jabbur pisze:ale może być tak, że po wysłaniu kasuje z HDD i endo nie może wyszukać)
Ant Agent nie kasuje. U mnie wgrywanie do Endo tą metodą nawet działało ale im więcej było zapisanych treningów, tym dłużej to trwało. W pewnym momencie miałem już tak, że czas czekania na możliwość wybrania treningu to były długie minuty. Import TCX-a stał się nieporównywalnie szybszy i tylko z tej metody obecnie korzystam.

Natomiast, o ile dobrze przeczesałem swój komputer, to Garmin Express kasuje pliki po przesłaniu do GC.
ODPOWIEDZ