DYSKUSJA: Diety tłuszczowe, LCHF, paleo, primal w sporcie

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
fantom
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1984
Rejestracja: 14 cze 2011, 12:13
Życiówka na 10k: 42:21
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze:podenerwowanie może być oznaką odzwyczajania się organizmu od cukru i reakcją uzależnionego na brak narkotyku. u mnie tak bywa.

aaaaa wczoraj zrobiłem pyszne racuchy na smalcu z twarogu, miodu, jaj i sproszkowanych migdałów. jakby ktoś miał pomysł jak je ulepszyć znajdując choćby częściowy zamiennik dla mąki (pszennej, psia mać) to słucham.
Przeciez jak biegasz to ci sie troche tej maki przyda takze nie ma co przesadzac. Ktos tu pisal o mace migdalowej takze mozesz sprobowac.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Lisciasty
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 978
Rejestracja: 13 lis 2011, 21:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Widziałem mąkę z mielonych orzechów laskowych czy jakiś tam, pewnie
cokolwiek zmielisz to zachowa się jak mąka :]
A może zmielić płatki owsiane czy inne otręby? Albo resztki kokosa
po robieniu mleka kokosowego z wiórków?
Gdy na rzyci zgolę włoski, jestem piękny, jestem boski!
Awatar użytkownika
jabbur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1364
Rejestracja: 04 paź 2012, 23:23
Życiówka na 10k: 0:38:22
Życiówka w maratonie: 3:02:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

fantom pisze:
Qba Krause pisze: aaaaa wczoraj zrobiłem pyszne racuchy na smalcu z twarogu, miodu, jaj i sproszkowanych migdałów. jakby ktoś miał pomysł jak je ulepszyć znajdując choćby częściowy zamiennik dla mąki (pszennej, psia mać) to słucham.
Przeciez jak biegasz to ci sie troche tej maki przyda takze nie ma co przesadzac. Ktos tu pisal o mace migdalowej takze mozesz sprobowac.
Migdałowa, albo np. z wiórki kokosowe czy siemię lniane jako łącznik
_____
100HRMAX.PL: piszę | focę | komentuję
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

no raz próbowałem właśnie ze zmielonymi migdałami i niestety nie chciało się zrobić....
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
barberry
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 182
Rejestracja: 31 maja 2013, 14:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

A u mnie w piekarniku właśnie rośnie świąteczna babka cytrynowa zupełnie bez tradycyjnej mąki :hejhej:
Zamiast szklanki pszennej i 1/2 szklanki ziemniaczanej dałam pół szklanki zmielonych migdałów, pół szklanki mąki kokosowej i pół szklanki orzechowej (z orzechów arachidowych). I słodzik bez węglowodanów zamiast cukru (w końcu znalazłam taki, który nie ma węgli i nie zmienia smaku jak stewia :taktak: )

A jakie ma proporcje!
Wartość energetyczna w 100 g: 275,69 kcal
Białko w 100 g: 7,70 g
Węglowodany w 100 g: 5,70 g
Tłuszcz w 100 g: 25,01 g

Zobaczymy co z tego będzie :lalala:

A placki ostatnio wymyśliłam takie: opakowanie serka Bieluch, jajko, 15g świeżo zmielonego siemienia, 30g zmielonych migdałów. I smażyłam na maśle klarowanym. Na wierzch 4g cukru :jatylko: ;) Można by jeszcze dodać kawałki (plasterki) jabłek i tak smażyć - wtedy bez cukru.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2014, 12:24 przez barberry, łącznie zmieniany 1 raz.
Klanger
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1241
Rejestracja: 16 gru 2012, 17:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

jabbur pisze: Migdałowa, albo np. z wiórki kokosowe czy siemię lniane jako łącznik
Zdecydowanie lepszym łącznikiem od siemienia lnianego są zmielone płatki owsiane pozostawione z ciastem na dobre 30 min (swoją drogą, używa się ich jako substytutu jajek w naleśnikach tfu tfu tfu - bo to nie ten wątek, i jeszcze komuś ciśnienie podskoczy - wegańskich).
Proporcje: 1/3 szklanka z Ikei płatków niezmielonych (trzeba je oczywiście w blenderze później zmielić na grubą mąkę) na 1 szklankę mąki pszennej. Przerób proporcje na twój przepis.

---

Agresja spada wraz ze spadkiem ilości spożywanego mięsa i zwierzęcych produktów, dziwne by było, gdyby w drugą stronę to nie działało (testosteron, te klimaty) :hej:
Przetestowałem to na sobie tyle, że w stronę wege - im mniej, tym byłem i jestem bardziej, jak to określiłeś ZEN (mi to akurat odpowiada).
Awatar użytkownika
klosiu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3196
Rejestracja: 05 lis 2006, 18:03
Życiówka na 10k: 43:40
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

...wegańskich...
Haha, Kanger, nie używaj tu tego słowa, bo od razu poleciałem po ciśnieniomierz :bum: .
The faster you are, the slower life goes by.
trucho
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 373
Rejestracja: 26 mar 2013, 08:53
Życiówka na 10k: 43:37
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A jak u Ciebie Qba LCHF przebiega? Dajesz radę?
Treningi ucierpiały?

Siemię dobrze łączy wszystko, choć może nie koniecznie pasuje do rachów. Ale np. jak robiłem spód pod pizze to z mielonymi migdałami i jajkami wychodziło fajnie :)

Mąka migdałowa jak i inna niemająca głutenu nie da nigdy takiego efektu jak pszenna.
fantom
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1984
Rejestracja: 14 cze 2011, 12:13
Życiówka na 10k: 42:21
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

klosiu pisze:
...wegańskich...
Haha, Kanger, nie używaj tu tego słowa, bo od razu poleciałem po ciśnieniomierz :bum: .
Ze tak zacytuje klasyka: "Ale bedzie jatka no bedzie rzeznia normalnie" ;-)
M&S
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 212
Rejestracja: 08 kwie 2013, 21:16
Życiówka na 10k: 00:53
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Z agresja to ciekawe, im dłużej jestem na paleo i bardziej chudnę a przy okazji zauważam duży progres w drazkowych wygibasach poziom ogólnej agresji rośnie. Wkurwiaja mnie rzeczy o które bym sie wczesniej nie podejrzewał ;)
run for fun
10km - 48'27" - treningowo czerwiec 2014
21,097km - 1:58'00" - treningowo 12.09.2013
42,195km - 4:02'58" - Maraton Warszawski 29.09.2013

Plan na 2014 - dyszka poniżej 45' - Zaliczony
Długo długo nic i powrot do biegania w 2021
Awatar użytkownika
klosiu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3196
Rejestracja: 05 lis 2006, 18:03
Życiówka na 10k: 43:40
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Wydzielanie testosteronu jest tym większe im mniejszy poziom tkanki tłuszczowej w organiźmie, a dieta umiarkowanie bogata w białko, a stosunkowo bogata w tłuszcze jeszcze zwiększa jego wydzielanie. Dla sportowca to bardzo dobrze, z punktu widzenia dzisiejszego biernego społeczeństwa to zależy :). Mnie się to podoba, bo zwykle byłem za spokojny ;).
The faster you are, the slower life goes by.
trucho
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 373
Rejestracja: 26 mar 2013, 08:53
Życiówka na 10k: 43:37
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

barberry pisze:I słodzik bez węglowodanów zamiast cukru (w końcu znalazłam taki, który nie ma węgli i nie zmienia smaku jak stewia :taktak: )
Cóż to za słodzik?
Awatar użytkownika
barberry
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 182
Rejestracja: 31 maja 2013, 14:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

trucho pisze: Cóż to za słodzik?
Huxol. Ja mam akurat wersję w płynie ale są też tabletki i proszek.
Może nie jest świetny dla zdrowia (cyklaminian i sacharynian sodu) ale używa się go w tak minimalnych ilościach, że bez przesady :jatylko: A, no i co ważne, nadaje się do obróbki cieplnej.

Wartość odżywcza na 100ml
Wartość energ. 4.2 kJ/1 kcal
Białko 0.0g
Węglowodany 0.2g
Tłuszcz 0.0g
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

wg wikipedii:

Cyklaminian jest substancją zabronioną w Stanach Zjednoczonych od 1969 roku, kiedy to opublikowano raporty o możliwości wywoływania przez niego uszkodzeń wątroby, raka pęcherza moczowego i deformacji płodu[7].

http://pl.wikipedia.org/wiki/Cyklaminian_sodu
maniek669
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 316
Rejestracja: 28 sie 2013, 15:20
Życiówka na 10k: 56:00
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

barberry pisze:Huxol. Ja mam akurat wersję w płynie ale są też tabletki i proszek.
@berberry,
jeszcze raz, jak masz ochotę na słodkie, to zjedz słodkie. Jeżeli w tym momencie użyjesz słodzika, to i tak nic Ci to nie da, bo ochota na słodkie, to tak naprawdę zapotrzebowanie na węglowodany.
Piszesz, że ograniczasz się do 20g węgli, masz ketozę na trzy krzyżyki - nic dziwnego, że organizm się dopomina cukru. Przy treningu, to zdecydowanie za mało. Po co takie kombinacje alpejskie? Węglowodany są niezbędne, jak ich nie zjesz to i tak organizm wytworzy pewną ich ilość przez glukenogenezę, co będzie robotą głupiego. OLEJ SŁODZIKI, dojedz śliwkę nałęczowską, albo dwie i będzie ok.
ODPOWIEDZ