Czy ktoś używa Kalenji 300 GPS FW

rudnickir
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 723
Rejestracja: 23 mar 2013, 22:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

mam 700 zaktualizowaną do 710 z wersją softu 2.1.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
mchpol
Wyga
Wyga
Posty: 62
Rejestracja: 14 paź 2013, 19:51
Życiówka na 10k: 00:48:09
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Eksport jest z hrm, przeszukajcie ten temat znajdziecie apke z mozliwoscia zmiany plikow z trybu pendrive do tcx lub fitlog.
Nie mam marzeń, mam cele.
Obrazek
Komentarze do bloga: http://www.bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=38684
Stronę na facebooku: http://www.facebook.com/runinhd
turalka_1991
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwie 2014, 20:23
Życiówka na 10k: 44:00
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam mam problem podczas wgrywania aktualizacji do zegarka geonaute onmove 700 zawiesil sie pozniej wylaczyl a teraz przy nacisnieciu przycisku wl/wyl tylko wibruje nic sie nie pojawia , kupilam ten zegarek jakies 1.5roku temu na allegro , poradzicie cos
rudnickir
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 723
Rejestracja: 23 mar 2013, 22:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

a co to była za aktualizacja ? wykrywany przez komputer?
Awatar użytkownika
r2d2
Wyga
Wyga
Posty: 62
Rejestracja: 11 cze 2009, 20:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Obrazek
Funky Monk
Wyga
Wyga
Posty: 139
Rejestracja: 20 wrz 2012, 13:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć Drużyna,

Użytkuję sobie z powodzeniem ONMOVE 500 juz od jakiegoś czasu, urządzenie nie jest idealne ale spełnia moje wymagania w zakresie funkcjonalności. Mam pytanie czy przejście z geonaute software na mygenaute.com jest już w miarę bezbolesne? Tzn. widziałem że serwis się mocno zmienił, poprawiła się szybkość i funkcjonalność. Ktoś używa i może się wypowiedzieć? Jak z eksportem danych do endo? Kiedyś pamiętam że był problem. Planuję przejście bo używam kilku komputerów i różnie zgrywam treningi. Dajcie znać co i jak.
Awatar użytkownika
Johnny Żuberek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 783
Rejestracja: 02 gru 2013, 15:47
Życiówka na 10k: 49:18
Życiówka w maratonie: DNF
Lokalizacja: Mogilany
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja używałem aplikacji napisanych przez jednego z forumowiczów (MaciekIzdebski) i nie było problemów z eksportem całości (z danymi tętna). Jak z 500 "zrobisz sobie" 510-tkę, to zegarek zacznie się pokazywać w systemie jako mini-dysk (2MB bodajże), na którym są pliki GHB, które to pliki konwertuje program Maćka (do TCX i fitloga chyba).
PB: 1000m - 3:54,7 * 5k - 24:01 * 10k - 49:18 * HM - 2:02:26
ZCZASODYSTANSEMZMAGACTWO *** POCHWAŁOZJEBKOPORADNIA *** STARE_DZIEJE *** STARA_KOMENTOWNIA
Obrazek
Funky Monk
Wyga
Wyga
Posty: 139
Rejestracja: 20 wrz 2012, 13:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Co z eksportem do gpx? Tak robiłem do tej pory, chyba że dla endo bez różnicy czy to fit log, czy tcx. Jeśli tak to ok. Ale mam kolejna zagwozdkę, zauważyłem powiększenie się szpary pomiędzy panelami, tak jak u kolegi kilka postów wyżej. Zegarek działa bez zarzutu (choć ostatnio po raz pierwszy się zwiesił na dodatek na zawodach :-( ). Troche strach biegać w deszczu, boję się że się wilgoć dostanie i będzie klaps. Na szczęście decathlon jest spoko jeśli chodzi o zwroty tyle że jest kilka opcji:

1. Wymiana na ONMOVE 510 (jezu biegać z białym zegarkiem, jakby nie mogli zrobić normalnego koloru).
2. Skleić to sobie u zegarmistrza, jakimś klejem silikonowym, ale mam obawy o trwałość rozwiązania i tracę gwarancję zapewne.
3. Zwrot kasy, dołożenie jakiejś drobnicy i zakup Garmin Forerunner 10, który nie ma nawet połowy funkcji Onmove, ale w sumie ma co trzeba. Bye Bye asystencie rozciągania.

Co robić, jak żyć?
Funky Monk
Wyga
Wyga
Posty: 139
Rejestracja: 20 wrz 2012, 13:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mały update, odwiedziłem wczoraj Decathlon na wrocławskich bielanach i... sam nie wiem co o tym myśleć. Oczywiście zegarek się rozszczelnił, przysługuje mi zwrot pieniędzy. Niby wszystko pięknie ale? Onmove 500 nie jest już produkowany, a onmove 510 (który jak dobrze wiemy jest dokładnie tym samym poza badziewnym kolorem) kosztuje teraz 150 zł więcej. I mi nie przysługuje, troszkę zawód jednak bo poczytałem o najtańszym garminie forerunner 10 i okazało się że straszny golas i nie ma nawet połowy funkcji geonaute. Oczywiście onmove 500 mają jeszcze w decathlonie easy, ale? ale oczywiście decathlon może mi sprowadzić zegarek z każdego zakątku europy, oprócz outletów. Fuck, nerw i wkurw lekki. Nie wiem już co mam robić, bo oczywiście nie będę dylał do katowic. Jakieś porady? Podobno jeszcze gdzieś są w łodzi, ale tylko 1 sztuka i pan odradzał że porysowany będzie na pewno itp. Może to jest pomysł? I zaryzykować tego niby porysowanego? Kurde nie wiem już mam mętlik.
rudnickir
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 723
Rejestracja: 23 mar 2013, 22:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dostajesz zwrot kasy za zniszczony zegarek i jesteś niezadowolony ?Rozumiem , że w sytuacji odwrotnej - jeśli teraz by był taniej i została by Ci gotówka -chwalił byś serwis pod niebiosa? Garmin wymienia na odnawiane , Decathlon oddaje gotówkę - co lepsze zależy od punktu widzenia . Tutaj masz pole wyboru - sprzęt się psuje , bierzesz kasę i nie jesteś nic stratny, w przypadku wymiany jesteś skazany np na wadliwy model i musisz się męczyć co jakiś czas z serwisami. 500-tka jest do zdobycia jeszcze i to w promocyjnej cenie . Trzeba dzwonić po sklepach i pytać. Czy zamienić na Garmina 10 ? no proszę Cię ...pomijając drobne wady Onmove-a nie porównujmy tych zegarków. Chyba , że potrzebujesz tylko z funkcji zapis trasy i podstawy to można rozważyć taką opcję.
Awatar użytkownika
maciejaszek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 29
Rejestracja: 03 wrz 2013, 11:42
Życiówka na 10k: 1:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wejherowo

Nieprzeczytany post

I nie sugeruj się tym co mówi sprzedawca w jednym Deca, że np w innym nie ma. Musisz dzwonić po kolei. Np ja bylem w Rumi, nie mieli. Sprzedawca sprawdził, że w Gdańsku nie ma. Jakoś mu nie uwierzylem i sam zadzwonilem. Mieli jeszcze 3 sztuki... A moze w razie czego jak nie 500 to moze jakies 700 maja, tylko musialbys pewnie dolozyc.
Funky Monk
Wyga
Wyga
Posty: 139
Rejestracja: 20 wrz 2012, 13:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Drużyna dzięki za podpowiedzi, żeby nie było nie fochuję się na decathlon ja tylko rozważam wszystkie opcje. Spróbuję zadzwonić jeszcze do kilku deca, może gdzieś mają. Najwyżej poproszę żeby mi sprowadzili z tych sklepów w których na stronce widnieje. Ew. allegro. Dam znać jak się sprawa zakończyła. Rozumiem że rozważanie Garmina 210 także nie ma sensu?
rudnickir
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 723
Rejestracja: 23 mar 2013, 22:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Monk Ty będziesz używał tego sprzętu , więc trudno powiedzieć jakie masz oczekiwania. Jeśli kupisz Garmina nie oczekuj , że to cudowne urządzenie i bezawaryjne. Skoro już biegałeś z zegarkiem łatwo stwierdzić jakie funkcje Ci potrzebne i wtedy możesz wybierać:)
Seba76
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 48
Rejestracja: 05 wrz 2013, 17:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Też ostatnio zauważyłem, że moja 500 się trochę rozkleiła i zastanawiam się czy nie lepiej po prostu podkleić i użytkować ile wytrzyma. Bo pewnie w Deca kasę by zwrócili, ale dokładać do 710 nie ma sensu, tym bardziej że wcześniej zainwestowałem w pasek. Ale trochę się obawiam, że po ewentualnej porażce własnych napraw, gwarancji nie uznają... Miał ktoś podobne "akcje"??
Obrazek
RMC
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 676
Rejestracja: 14 lis 2013, 22:23
Życiówka na 10k: 44:49
Życiówka w maratonie: 04:09:02
Lokalizacja: Oleśnica

Nieprzeczytany post

Mój będąc na gwarancji rozszczelnił się na prawym boku, a że działał to wpadłem na pomysł by go podkleić i będzie ok. Nie było. Po biegu w wilgotnych warunkach złapał tyle wilgoci do środka, że całkiem ześwirował i padł.
Szczęśliwie dla mnie skleiłem go tak, że dało się to usunąć i nie zostało śladów. Uznali mi gwarancję ale co się strachu najadłem, że zostanę z niczym to moje.
Czyli ... nie polecam kleić :) A jeśli już to trzeba by to zrobić solidnie. Rozebrać go całkiem i uszczelnić na całym obwodzie. Co oznacza i tak, że jeśli Ci nie wyjdzie to już się zareklamować nie da.
Komentarze do bloga biegowego: [url]http://www.bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=38345[/url]
Strona WWW: [url]http://www.pstryk-pstryk.com[/url]
Blog Biegowy: [url]https://rmc-biega.pl[/url]
ODPOWIEDZ