Suunto Ambit 2 Black - mini recenzja:)

Awatar użytkownika
jedz_budyn
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1881
Rejestracja: 28 sie 2013, 12:09
Życiówka na 10k: 46:45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieruń

Nieprzeczytany post

dobra, powiedz że nie potrafisz i już się uciszam :hejhej:
New Balance but biegowy
Kolaj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 654
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:53
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:50
Lokalizacja: Piaseczno k/Warszawy

Nieprzeczytany post

Z czego on te burze wróży?
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

pewnikiem, jak mniemam ze zmian w ciśnieniu
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
nrm
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 15 gru 2013, 21:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kolaj pisze:Z czego on te burze wróży?
Po tym jak szybko spada ciśnienie (4hPa na 3h)
---
Da radę ktoś odpowiedzieć mi na moje pytanie z poprzedniej strony? ;)
Kolaj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 654
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:53
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:50
Lokalizacja: Piaseczno k/Warszawy

Nieprzeczytany post

nrm pisze:Mam prośbę o potwierdzenie lub zaprzeczenie mojej obserwacji:

W apkach do Ambita widzę wiele takich, które robią to samo ale różnią się tylko zmiennymi tzn. różny kilometraż, czas itp.
przykład Ghost Runner 4, 5, 6, 7, 8'/km co na logikę oznacza, że one nie podlegają ustawieniom dlatego jest tyle wariantów tego samego. W takim razie czy to oznacza, że chcąc mieć wirtualnego partnera muszę sobie zgrać wcześniej taka apkę o ustalonym już tempie? Czyli np. 2 apki, jedna na 5:30, druga 6:00 i wykorzystać podczas biegu ta na którą w danej chwili będę miał ochotę?

ps. tak, z dcrainmaker wyczytałem już chyba wszystko ;)
no właśnie ubogie API bez możliwości wprowadzania parametrów przez użytkownika powoduje, że ten, skąd inąd bardzo fajny pomysł jest mało użyteczny. To tak, jakby na telefon dało się napisać nie aplikację "budzik" tylko "budzik 5:45". Szkoda, mam nadzieję, choć nikłą, że coś z tym zrobią, podobnie jak z definiowaniem treningów. Garmin musi czuć oddech konkurencji na plecach, żeby się mocniej starać.
Ostatnio zmieniony 13 mar 2014, 22:36 przez Kolaj, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

Kolaj pisze:Garmin musi czuć oddech konkurencji na plecach, żeby się mocniej starać.
To prawda. Po dzisiejszym treningu z Fenixem 2 mogę się pod tymi słowy podpisać "oboma rencoma i nogyma".
Z czterech garminów (FR10, FR310XT, FR610, Fenix2) jakie aktualnie posiadam nowe dziecko póki co w kontekście treningów biegowych podoba mi się najmniej niestety.
Ostatnio zmieniony 13 mar 2014, 22:46 przez Piechu, łącznie zmieniany 2 razy.
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

tak. zmiana ciśnienia /czas. natomiast działa to w profilu baro lub auto. tyle że trzeba chwilę posiedzieć w jednym miejscu żeby zadziałało. potestuję za żaglach niedługo.

opis jednej z appek poniżej:

Display sea-level pressure tendency in Pa/h based on the last 3h pressure change.
Drift due to calibration (fusedAlti, manual Atli ref change) or travel are automatically filtered.
So you can use Automatic or Barometric profile to see pressure trend, if you set alti profile you will have to use fusedalti. Keep in mind that to get accurate reading you need to use barometric profile and stay at same altitude.
Alarm is activated by default and can be disable by pushing Lap BUTTON. Alarm beeps one time every 15min while pressure trend is under -400Pa/3h, it beeps 2 time every 10min while pressure trend is under -800Pa/3h, it beeps 3 time every 5min while pressure trend is under -1200Pa/3h and so on but the repeat time of the alarm is stuck at 5 min.
A: alarm activated and storm condition occurred.
a: alarm activated and no storm condition yet.
S: alarm disabled and currently in storm condition.
s: alarm disabled and storm condition occurred.
Pressure trend is one of the parameters that can warn about a coming storm. If the pressure falling continues during following hours, the weather conditions may deteriorate rapidly.
100 to 200Pa/h: short-term medium pressure.
25 to 50Pa/h: long-term high pressure is coming.
-50 to -25Pa/h: long-term low pressure is coming.
-200 to -100Pa/h: a storm could come.
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

nrm pisze:Mam prośbę o potwierdzenie lub zaprzeczenie mojej obserwacji:

W apkach do Ambita widzę wiele takich, które robią to samo ale różnią się tylko zmiennymi tzn. różny kilometraż, czas itp.
przykład Ghost Runner 4, 5, 6, 7, 8'/km co na logikę oznacza, że one nie podlegają ustawieniom dlatego jest tyle wariantów tego samego. W takim razie czy to oznacza, że chcąc mieć wirtualnego partnera muszę sobie zgrać wcześniej taka apkę o ustalonym już tempie? Czyli np. 2 apki, jedna na 5:30, druga 6:00 i wykorzystać podczas biegu ta na którą w danej chwili będę miał ochotę?

ps. tak, z dcrainmaker wyczytałem już chyba wszystko ;)
na to wygląda, że trzeba to wgrywać na ten moment. zakładam, że ten update (taki jak w 2R) spowoduje, że właśnie będzie można sobie ustawić pożadane tempo ("Ghost runner: Challenge yourself against a competitor. A positive distance means that you're ahead while a negative one means you need to pick up the pace.")
nrm
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 15 gru 2013, 21:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ok, dzięki wszystkim za opinie. Paradoksalnie ale wybrałem Garmina 610. Suuntosy są przepiękne i widzę w nich przyszłość, niestety jeszcze mają jakieś dziwne, drobne, denerwujące braki. Być może kiedyś jak zajadę tego Garmina to jakiś Ambit4 będzie już na pełnym wypasie ;)
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

Słuszny wybór
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Znaczy ze nie szukałes ambita.
Kolaj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 654
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:53
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:50
Lokalizacja: Piaseczno k/Warszawy

Nieprzeczytany post

małymiś pisze:Znaczy ze nie szukałes ambita.
Kolega się intensywnie w tym wątku udzielał, więc chyba coś niecoś się o Ambicie dowiedział. Jak do samego biegania bez ultra, to moim zdaniem obecnie nie ma lepszego wyboru od 610 właśnie.
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja tez się udzielałem a 610 nie szukałem. Ambit, fenix, core,910xt to inna przegródka niż 610.
Kolaj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 654
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:53
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:50
Lokalizacja: Piaseczno k/Warszawy

Nieprzeczytany post

małymiś pisze:Ja tez się udzielałem a 610 nie szukałem. Ambit, fenix, core,910xt to inna przegródka niż 610.
Eeeee, przepraszam, nie rozumiem, o co Ci chodzi. Sugerujesz, ze kolega wybral 610 bo nie szukal Ambita. Fakt, ze zadawal tutaj pytania swiadczy, ze rozwazal taki wybor. Twoja sugestia jest nie do obrony.

Ponadto zupelnie szczerze uwazam, ze 610 do nieultrabiegania jest wyborem korzystniejszym od Ambita w relacji cena/mozliwosci. Co innego, jesli potrzebujemy urzadzenia multisport. Tu 610 sie oczywiscie nie sprawdzi. Ale w bieganiu, pod wieloma wzgledami jest lepszy niz Ambit, mimo, ze sporo tanszy.
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kolaj, nie mieszajmy dwóch systemów walutowych. 610 to inna półka i wątek.
ODPOWIEDZ