Komentarz do artykułu Test Suunto - AMBIT

sq6ny
Wyga
Wyga
Posty: 76
Rejestracja: 19 lip 2012, 13:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam, czy ktoś z użytkowników ambita może pomóc w ustawieniu interwalu 5 x (2`/1` - 1`/1`) - // czyli 120 sekund up 60 sekund rest 60 sekund up 60 sekund rest // - chyba tylko przez app?
Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam Paweł
New Balance but biegowy
pjanet

Nieprzeczytany post

Ja korzystam z apek napisanych w http://www.movescount.com. Poszukaj tam programow na interwaly i zmodyfikuj do takich wartosci ktore Tobie odpowiadaja.

Na szybko znalazlem to :

http://www.movescount.com/apps/app10002 ... 0_interwal

lub to

http://www.movescount.com/apps/app1475-interwal

Nowy format tworzenia apek jest wg mnie pierwsza klasa poniewaz kazdy moze zrobic sobie apke ktora spelni jego wymagania.
Ostatnio zmieniony 30 cze 2013, 20:31 przez pjanet, łącznie zmieniany 2 razy.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

interwaly w zaawansowanych ustawieniach danego profilu trenigowego ale tylko jako naprzemienne powtorzenia dwoch odcinkow.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
pjanet

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze:interwaly w zaawansowanych ustawieniach danego profilu trenigowego ale tylko jako naprzemienne powtorzenia dwoch odcinkow.
Chyba nowy sposob tworzenia apek umozliwia stworzenie bardziej zaawansownych interwalow.

Jedyny problem z Suunto Ambit 1 to ze mozna uruchomic tylko jedna apke ale i tak zegarek daje rade.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

uwazam, ze to nie problem skoro mozna stworzyc wiele profili, w kazdym umieszczajac inna apkę. ktos kto potrzebuje wiecej niz jednej apki podczas jednego treningu to chyba jakis maniak monitorowania treningu...
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
pjanet

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze:uwazam, ze to nie problem skoro mozna stworzyc wiele profili, w kazdym umieszczajac inna apkę. ktos kto potrzebuje wiecej niz jednej apki podczas jednego treningu to chyba jakis maniak monitorowania treningu...
Napisalem to raczej z uwagi na to ze w nowym Suunto Ambit 2(s) jest mozliwosc uruchomienia wiecej niz jednej apki i oprocz interwalow mozna np uruchomic na innym z ekranow osobna apke ktora bedzie monitorowac inne parametryz biegu.

Jak dla mnie Ambit1 jest Ok i jestem zadowolony ze go mam i moge wspierac sie nim podczas moich treningow. Kazdemu polecam strone http://www.movescount.com ktora jest idealnym uzupelnieniem tego zegarka.
sq6ny
Wyga
Wyga
Posty: 76
Rejestracja: 19 lip 2012, 13:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki za odpowiedź tak trochę szkoda że tylko naprzemienne te interwały, appki jutro skopiuje i przystosuje do własnych potrzeb. Tak na marginesie ambit pobiera prędkość z foot pod-a a trasę z gps (w garminie mogłem wybrać skąd urządzenie ma pobierać dane tu chyba nie ma takiej możliwości choć jak mamy f.p. dobrze skalibrowanego chyba bardziej precyzyjnie wychodzi to nasze tempo rzeczywiste w czasie biegu aniżeli przez gps szczególnie mowa tu o lesie gdzie często tempo gdzieś dziwnie "skakało" - wko oraz kilka innych programów automatycznie przelicza prędkość i dystans z pliku gpx gdyby były zbieżne)?

Pozdrawiam Paweł

Ps. Od ponad tygodnia jestem posiadaczem ambita 2 sap. wcześniej funkcjonowałem tylko i wyłącznie na garminowskim i polarowskim oprogramowaniu więc z tego powodu tak banalne pytania jeszcze raz dzięki za pomoc.
patek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 26 lut 2014, 16:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam wszystkich.
Jestem nowy na forum. Od kilku dni jestem posiadaczem suunto Ambit2. Jeszcze nie poznałem go dokładnie i mam problem. Utworzyłem plan programu treningowego na 10 km w 50 min. dodałem go do moich aktywności move, podłączyłem zegarek i zrobiłem synchronizację. Wszystkie zmiany które dokonałem np. w ekranach które mają się wyświetlać podczas treningu dokonały się, ale nie widzę nigdzie mojego treningu na dany dzień. (kolega ma niższy model suunto i jemu rano wyświetla się że tego dnia ma zrobić trening- u mnie brak). Pomimo braku powiadomienia o treningu zrobiłem go i po powrocie podłączyłem zegarek. Trening zapisał mi się w danym dniu ale nie zaliczył mi go jako tego zaplanowanego. Oto link gdzie widać to wyraźnie
http://www.movescount.com/pl/moves/move26562067
Gdzie popełniłem błąd, czego nie wcisnąłem, zaznaczyłem na stronie nie mam pojęcia proszę o pomoc.
Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

na ten moment jeden z niższych (ale nowszych) modeli tj. Ambit 2R ma taką funkcję, natomiast Ambit2 jeszcze jej nie ma. takze trzeba poczekac na update softu, który ma niedługo nastąpić. na razie nie da się zgrać z kompa do zegarka treningu, czy też planu do A2.
mruwa
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 22 maja 2014, 00:49
Życiówka na 10k: 43:20
Życiówka w maratonie: 3:34:19

Nieprzeczytany post

witam,

od dziś jestem użytkownikiem zegareczka suunto
i mam pytanie czy da się ustawić zakres tempa,
tzn żeby zegarek alarmował mnie kiedy biegnę szybciej niż założone tempo np: 4:20 min/km lub wolniej niż założone tempo np: 4:30, chodzi mi o to bym trzymał tempo pomiędzy 4:20 a 4:30

może jest taka funkcja lub aplikacja?

w góry dzięki
Maryn
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 186
Rejestracja: 20 cze 2012, 08:48
Życiówka na 10k: 44 min

Nieprzeczytany post

Sprobujcie tego

http://users.dsic.upv.es/~rparedes/runn ... index.html
Awatar użytkownika
beceen
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 15 lut 2013, 15:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Głupi jestem. Może mnie ktoś łopatą. Chciałbym ustawić jakiś prosty interwał. Powiedzmy: rozgrzewka x min - x m bieg - x m odpoczynku - x min schłodzenie. Mniejsza o nazwy i czasy i dystansy. Ale jak to ustawić w app'kach Suunto. Wynajduję appkę pod interwały. I tak naprawdę co dalej?

Kiedy zapisałem w bibliotece - wyszło źle, bo nie wiedziałem, gdzie ustawić swoje wartości. Próbowałem skopiować i edytować, wyszło źle. Chrzanię coś prostego, ale nie wiem co.
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4103
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

tu masz kreator lapek, było z 5 razy na forum.
http://users.dsic.upv.es/~rparedes/running/index.html
Awatar użytkownika
beceen
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 15 lut 2013, 15:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Okej, dziękuję. Ten link znam, ale to nie rozwiązuje mojego problemu. Tzn rozwiązuje np interwały, ale szukam prostej odpowiedzi co i jak zrobić z appką zapisaną z biblioteki movescount.
krzys756
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 03 lip 2014, 22:47
Życiówka na 10k: 46,46
Życiówka w maratonie: 4,05

Nieprzeczytany post

mam pytanko.jak ustawic w suunto ambit2 sygnał przekroczenia max i min tętna,I jeszcze drugie pytanie :po podlaczeniu na movescount nic sie nie dzieje,nic nie moge zrobic,jestem juz tam zarejestrowany a nie potrafie sciagnac zadnej aplikacji i wykonac zadnego ruchu.
ODPOWIEDZ