GRUDZIĄDZ BIEGA

Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Prawie 500 zdjęć z wczorajszego balu karnawałowego Akademii Biegania. Oj działo się, co nie miara. Poniżej nasza rozbawiona ekipa oraz niespodzianka, jaką mi przygotowali przyjaciele a z ostał mi się ino bucik i przyrzeczenie, że odnajdę właścicielkę.

https://plus.google.com/photos/11062002 ... uauu66XDRg

Obrazek
Obrazek
Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Witajcie kochani biegacze :uuusmiech: . Cóż tu dużo mówić po prostu poniedziałek czas zacząć :taktak: . Nowy tydzień, nowe wyzwania, możliwość poznania nowych osób :usmiech: . Nie wiem jak wy, ale ja to lubię, bo nigdy nie wiadomo, co się może wydarzyć dobrego w naszym życiu :lalala: . Ten tydzień to kontynuacja przygotowań do kolejnej imprezy biegowej w naszym mieście, czyli „Biegu dla Kobiet”, kilka treningów z AB i coś mi się zdaje, że jeszcze wyskoczy mi kilka spraw :ojoj: . Fajnie, że mamy za sobą nasz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji :uuusmiech: , z którym współpraca układa się tak dobrze. Dzięki temu w naszym mieście w ostatnim czasie sport amatorski zyskał bardzo wiele :taktak: . Impreza goni imprezę a pomysłów nie brakuje. Według mnie władze miasta powinni bardziej postawić na inicjatywy społeczne przyciągające coraz większą rzeszę mieszkańców Grudziądza i okolic a nawet z bardziej odległych miejsc niż inwestowanie w piłkę czy żużel. Nie żebym miał coś przeciwko tym dyscyplinom, bo chodzę popatrzeć sobie na żużlowców. Chodzi mi bardziej o to, że na większość tych spotkań chodzi ciągle ta sama garstka osób, którzy jedyny sport, jaki uprawiają to podnoszenie tyłka z krzesełek jak nasi są przy piłce czy na wyprzedzaniu przeciwnika na torze. Nie będę już tutaj mówił o wszelkiej maści gimbusów, co ze sportem mają styczność jedynie jak podają wuefiście zwolnienie lekarskie. Oczywiście nie wszystkich to dotyczy, bo wśród kibiców są i tacy, którzy starają się coś z sobą robić, ale to tylko niewielki procent. Tak, więc, po co takie duże pieniądze miasto ma ładować w sport zawodowców skoro od tego powinni być sponsorzy pozyskiwani przez dobrych menadżerów. Nie lepiej pomyśleć o amatorach najczęściej ludzi pracujących, uczących się, emerytów bez różnicy czy byli by to biegacze, rowerzyści, rolkarze, kijkarze, pływacy…. i wprowadzić jakiś konkretny program rozwoju w tej dziedzinie. Przecież nie od dziś wiadomo, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Zdrowy mieszkaniec Grudziądza to mniej środków na służbę zdrowia, mniejszy odsetek osób korzystających z pojazdów na rzecz spacerów i pewnie zalet znalazłoby się więcej. No to sobie troszeczkę pogadałem, ale taka jest według mojej oceny grudziądzka rzeczywistość a ja, chociaż maluczki jej trybik chciałbym mieć wpływ na to, co się u nas dzieje. Pomysłów na rozwój naszego miasta mi nie brakuje oczywiście w dziedzinach, na których się znam w tym i bezpieczeństwa. Dobra kończę, bo ktoś pomyśli, że jakąś kampanię wyborczą robię. Pozdrawiam i życzę miłego dnia Andrzej. :hej:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Jeżeli są chętni wybrać się ze mną jutro na godzinę 17.00 na spotkanie z Prezydentem Miasta to zapraszam. Prezydent Grudziądza Robert Malinowski zaprasza mieszkańców, przedsiębiorców oraz przedstawicieli stowarzyszeń, organizacji i klubów do udziału w otwartym spotkaniu poświęconym rozwojowi naszego miasta w kontekście nowej perspektywy unijnej. Konsultacje odbędą się w najbliższy wtorek, 25 lutego o godz. 17.00 w auli Zamiejscowego Ośrodka UMK przy ul. Sienkiewicza. - Tym spotkaniem otwieramy dyskusję na temat potrzeb miasta i lokalnych społeczności oraz możliwości realizowania przedsięwzięć w oparciu o finansowanie zewnętrzne. Jesteśmy tuż przed przystąpieniem do opracowywania nowej Strategii Rozwoju Grudziądza, więc liczę na zaangażowanie grudziądzan, a także ich pomysły i kreatywność - mówi prezydent Robert Malinowski.
Prezydent przedstawi główne priorytety rozwojowe miasta, a także założenia nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020. Ponadto zostaną omówione instrumenty wsparcia jakim mają być Zintegrowane Inwestycje Terytorialne (ZIT), na które zostaną przeznaczone dodatkowe środki, poza tymi w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych.
Jesteśmy już stowarzyszeniem i do tego myślę, że dość licznym, więc wypadałoby się tam pojawić. Prezes AB Andrzej Dolewski.


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
dejw
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 249
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:04
Życiówka na 10k: 42:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Da_Vido pisze:Na dzisiejszym porannym treningu pojawiło się 7 osób w tym jeden rodzynek Hania. Większość pobiegła na czarny szlak plus dodatkowe kilometry. :bum: Hania i Maciek wyruszyli natomiast na trasę ośmiokilometrową. Pogoda sprzyjała więc wyznaczone dystanse zostały pokonane jak z bicza strzelił.
A gdzie wzmianka o ekipie "zbyszek team"? :oczko: Co prawda nie daliśmy rady Cię dogonić na czarnym szlaku,ale byłeś w zasięgu wzroku :hej: Chyba masz jakiś sekretny plan bo tempo miałeś takie,że ho ho :szok:
W najbliższą niedzielę też machniemy ok.30km tempo 5min/km może ktoś się podłączy? :bum:

Pozdro!
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Witajcie drodzy kochani biegacze :uuusmiech: . Niby zima a za oknem wczesna wiosna :uuusmiech: , więc nie ma, co tylko czas na bieganko :taktak: . Bieganie jest receptą na nasze wszelkie bolączki, bo to one sprawia radość. Daje przyjemność i jest wyzwaniem, jest gwarancją długiego, szczęśliwego i owocnego życia. No dobrze motywacja już była to teraz przypomnienie o jutrzejszym środowym wspólnym treningu w ramach Akademii Biegania :hahaha: . Spotkanie godzina 18.00 przy rondzie koło Praktikera. Mam taką ochotę wprowadzić kilka ćwiczonek połączonych z bieganiem nic trudnego coś w stylu pajacyki, przysiady przeplatane 400 metrowym odcinkiem, więc jak znajdą się chętni to troszeczkę potu i tłuszczu zrzucimy :bum: . Oczywiście wcześniej kilka spraw organizacyjnych w stylu faceci ręce włożyć w kieszenie i wyciągnąć mi tu po dychaczu na kiełbaski dla dziewczyn :hejhej: , bo po biegu 8 marca muszą nabrać siły na wieczór. Jakbyście nie byli w temacie to przypominam, że 8 marca mamy wewnętrzną imprezę AB w stylu dziewczyny grają w kręgle my kibicujemy, zerkamy na ich zgrabne pupcie :oczko: i popijamy piwko. Imprezka w Radzie o godzinie 18.00. Mamy zamówione dwa tory i stolik. Jeżeli chodzi o koszty to czapka na środek stołu i zrzutka wszystkich do kapelusza tak jak robimy z sauną, dzięki czemu koszty są rozłożone na większość nie obciążając naszych kieszeni. Dajcie znać, kto chętny żebym sam nie musiał kulkami machać :trup: . No to zmykam na poranne bieganie. Pozdrawiam i życzę miłego dnia wasz Andrzej. :hej:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Winogrona - najlepsze świeże czy przetworzone? To nie takie oczywiste...

http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/56,136 ... html#TRCuk

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Tak jak zapowiadałem tak i zrobiłem. Nasza Akademia Biegania wzięła dzisiaj udział w dzisiejszym spotkaniu z władzami naszego miasta odnośnie strategii rozwoju w ramach funduszy unijnych na lata 2014-2020. Reprezentowali nas Prezes, czyli Ja, sekretarz Dawid i Marcin z komisji rewizyjnej AB. Dorzuciliśmy naszą cegiełkę w postaci przekazanego pomysłu na ścieżkę zdrowia, która finansowana mogłaby być ze środków Unii Europejskiej. Jako że prezydent mnie w pierwszej chwili nie rozpoznał, bo byłem po cywilnemu, czyli w sweterku a nie dresie to podszedł do nas po spotkaniu i chwilę porozmawiał na temat naszego pomysłu. Grunt, że jesteśmy zauważani wśród wszystkich stowarzyszeń w naszym mieście. Pozdrawiam Andrzej.

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: . Mamy środę, dlatego nie rozpisuję się za bardzo, bo kto będzie chciał i znajdzie czas to przyjdzie na nasz trening na godzinę 18.00 :taktak: .Wtedy sobie pogadamy, pośmiejemy się i powspominamy jak to się potrafimy bawić :hahaha: . Tak, więc średnicówka będzie dla nas a startujemy z parkingu leśnego usytuowanego przy rondzie koło Praktikera. Zapewne będzie jakiś podział na podgrupy, więc każdy znajdzie coś dla siebie :taktak: . Jeśli chcemy, żeby ktoś zrobił to, co my chcemy musimy pokazać mu, że to dla jego dobra, a nie w naszym interesie oraz pokierować jego myśleniem tak - uświadomić potrzebę, żeby to on świadomie i dobrowolnie chciał tego dla siebie, a nie tylko my dla niego. Ekipa pod moją wodzą zaliczy kilka przebieżek 400 metrowych z przysiadami i pajacykami :bum: . Oczywiście wcześniej jak zawsze kilka słów na przywitanie i otwarcie saszetki, w którą chłopacy wrzucą mi troszeczkę drobnych o ile ktoś jeszcze tego nie zrobił na przysłowiowego goździka dla kobiet :taktak: . Pozdrawiam i życzę udanego dnia Andrzej. :hej:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Rozwój Grudziądza a nowa perspektywa UE

http://grudziadz.pl/pl/news/content/5771

Na portalu miasta Grudziądz podsumowanie wczorajszej konferencji, na której nie zabrakło również przedstawicieli Akademii Biegania. Cieszy mnie, że nasza propozycja również została zanotowana a co dalej to czas pokaże.
„Mieszkańcy zebrani na sali zgłosili m.in. następujące projekty dotyczące rozwoju Grudziądza: wsparcie organizacji pozarządowych w pozyskiwaniu środków unijnych np. Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża, uruchomienie tramwaju wodnego, transportu alternatywnego poprzez budowę nowych ścieżek rowerowych oraz powstanie ścieżek biegowych z infrastrukturą. Zwrócono także uwagę na potrzebę wdrożenia przedsięwzięć adresowanych do osób starszych.”
Jako stowarzyszenie musimy włączyć się w rozwój naszego miasta oczywiście pod kątem naszego biegania i mam nadzieje, że będziecie mi w tym pomagać. Pozdrawiam Andrzej.


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
maniekk
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 14 lut 2014, 17:04
Życiówka na 10k: 37,50
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czesc wszystkim , przyznam ze od niedzieli nie biegalem bo mnie jakieś pierdzielone choróbsko rozlozylo , ale po tym jak Andrzeju wbija nam do glowy ze w srode na 18.00 pod praktikerem to choćby w kocu i z poduszka przybiegnę sie chociaz przywitać :usmiech:
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Dziękuje wszystkim za dzisiejszy wspólny trening :uuusmiech: . Ludzie, którzy tracą czas czekając, aż zaistnieją najbardziej sprzyjające warunki, aby zacząć bieganie, nigdy nic nie zdziałają. Najlepszy czas na działanie jest teraz! :taktak: . Właśnie z tego skorzystały kolejne nowe osoby, które się do nas przyłączyły jak Kasia i Michał, których przyjęliśmy do naszego grona oklaskami :uuusmiech: . Jak zawsze sporo nas się dzisiaj zebrało, więc średnicówka była dla nas. Jedni pobiegli w kierunku Lotniska a ekipa w moim towarzystwie na mały wycisk :trup: . Najpierw rozgrzeweczka a później kilka przebieżek połączonych z wyskokami, przeskokami, pajacykami. Do tego jeszcze kilka przeplatanek, pompek i biegu tyłem :bum: . Mam nadzieję, że nie nudziliście się i troszeczkę w kość dało :sss: . Teraz już kończę kolacyjkę, czyli razowe bułeczki ze słonecznikiem a do tego twarożek z rzodkiewką i zielona herbatka. Szybka kąpiel, parę wpisów, rozmowa z dziewczyną przez telefon i lulu. Tak, więc zanim położę się spać, chcę wam coś od siebie dać. Może gwiazdki złote z nieba? Może jeszcze coś wam trzeba? Dam wam jeszcze księżyc w pełni, on marzenia wasze spełni. A jak jeszcze macie życzenia, poproszę gwiazdki o ich spełnienie. Teraz mówię już dobranoc. Andrzej. :hej:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Witajcie drodzy kochani biegacze :uuusmiech: . Spójrzcie tylko, dokoła jaki piękny mamy dzień, jak wszystko wokoło woła i pozdrawia was w tym i ja. Dla mnie to czas, aby rozpocząć poranny trening. Dla was to pewnie rozpoczęcie pracy a z przyjemności biegania zapewne skorzystacie później lub w dogodnym dla was czasie. Pamiętajcie, że możecie mieć wszystko, czego zapragniecie, jeżeli pozbędziecie się przekonania, że nie możecie tego mieć w tym czasu dla was samych. No to na razie. Andrzej :hej: .
Ps.Tradycja ,tradycją ale zezwalam na tylko jednego pączka, lub dwa faworki. :hejhej:


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Indeks glikemiczny - co to jest i jaki ma wpływ na odchudzanie?

http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/1,1270 ... l#BoxLSTxt

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
ODPOWIEDZ