Suunto Ambit 2 Black - mini recenzja:)

Jaraja
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 21
Rejestracja: 17 sty 2014, 14:44
Życiówka na 10k: 37:56
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Poza zwilżeniem paska wodą pomaga dość mocne zwilżenie koszulki w okolicach klatki piersiowej. U mnie problem występuje tylko przy ujemnych temperaturach. Wykończyłem kiedyś pasek przy Polarze RCX5 i objawem tego było skaczące tętno przez cały trening.
New Balance but biegowy
agazie
Wyga
Wyga
Posty: 52
Rejestracja: 27 gru 2013, 15:14
Życiówka na 10k: 46:24
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Oto odpowiedź Suunto Customer Support na problem z zawyżonymi wskazaniami tętna na początku treningu:

"In order to solve the issue please check the solutions as follows:
In order for a reliable signal to be sent to the watch the HR belt needs to be worn tightly and the contacts must be wet.
Please change a battery on the belt and pair the belt by following the instruction in the manual.
It may also be necessary to machine-wash the textile strap on the heart rate belt.
If you have tried all the solutions suggested and are still have problem with heart rate reading then unfortunately the only thing left to do is to send your watch and heart rate belt to our service center for examination. "
gregoryc
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 17 sty 2012, 10:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A tym czasem Suunto przygotowało niespodziankę:

http://www.suunto.com/News/Suunto-launc ... r-runners/

Jakby zostawili (może troche rozbudowali) funkcje biegowe i "powiększyli" baterię to by był ciekawy model.

Grzesiek
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

Ciekawe czy wraz z premierą nowego modelu, wiosenna aktualizacja dla Ambit2/2S wniesie coś nowego w kwestii programowania treningów <hmmm>
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
PERY
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 29 sty 2014, 21:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

witam posiadaczy Suunto AMBIT 2...mam pytanie odnosnie RUN-LOGA??....mianowicie chodzi mi o to jak wygląda przenoszenie treningów,tras na run-loga z Suunto i czy nie ma z tym zadnych problemow???gdzy wlaczymy zegarek i pobiegniemy gdziekolwiek to bez problemu naniesiemy to na run-loga?

Drugie pytanko to...moze ktos ma jakies sprawdzone zrodlo gz ktorego mozna kupic Suunto w dobrej cenie?czy mze pozostaje ceneo.pl???

moje pytania poprostu bo jestem na kupnie zegarka z GPS i do tej pory skupialem sie na Garminie


Z gory wielkie dzieki za pomoc
agazie
Wyga
Wyga
Posty: 52
Rejestracja: 27 gru 2013, 15:14
Życiówka na 10k: 46:24
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

odpowiedź na 2-gie pytanko:
polecam sklep internetowo-stacjonarny Zegarownia.pl (Warszawa). Maja chyba najniższe ceny i jeszcze można się targować (udało mi się 5%).
Awatar użytkownika
Johnny Żuberek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 783
Rejestracja: 02 gru 2013, 15:47
Życiówka na 10k: 49:18
Życiówka w maratonie: DNF
Lokalizacja: Mogilany
Kontakt:

Nieprzeczytany post

PERY, ja Ci odpowiem na pierwsze :)

Po treningu podpinasz po prostu zegarek do włączonego laptopa i startujesz aplikację Moveslink2. Całe zgrywanie treningów (tudzież aktualizacja Suunto Apps, tras, i co tam sobie w silniku na Movescount.com poustawiasz) odbywa się automatycznie.
Kiedy wejdziesz na movescount.com, to możesz zgrać po prostu trening (do gpx, kml i jakiegoś jeszcze formatu) - do run-loga bez problemu zaimportujesz plik gpx.
PB: 1000m - 3:54,7 * 5k - 24:01 * 10k - 49:18 * HM - 2:02:26
ZCZASODYSTANSEMZMAGACTWO *** POCHWAŁOZJEBKOPORADNIA *** STARE_DZIEJE *** STARA_KOMENTOWNIA
Obrazek
Awatar użytkownika
Pawel271
Wyga
Wyga
Posty: 106
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:35
Życiówka na 10k: 36:12
Życiówka w maratonie: 3:16:00
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Sprawdziłem go ostatnio na Ełckiej zmarzlinie 104km
podobno przy dokładności gps co 10s bateria powinna wytrzymać do 24 godzin a po 15 już było 0% (i wytrzymała do końca)
Przez cały dystans nie używałem podświetlenia itp.
Wydaje mi się że duże znaczenie ma temperatura bo kiedy robię długie wybiegania np: 40km po kampinosie to widzę jak bateria zachowuje się przy -8 a jak przy 0 i są to spore różnice.
:hej: ogólnie mam go ponad miesiąc i jestem happy
http://www.movescount.com/pl/moves/move23506788
Pozdrawiam Paweł http://www.ringotresura.pl
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A jak podchodzicie do recovery times? Czy waszym zdaniem jest wskazanie, którym należy się kierować?
vincec
Wyga
Wyga
Posty: 132
Rejestracja: 17 wrz 2013, 22:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Przymierzam się do zakupu Ambit 2 , ale pisanie tych appek rozwala mnie ,próbowałem ale bez zegarka to ciężka sprawa, a nie chcę kupować zegarka w ciemno w którym nie będę mógł ułożyć treningów
Na moim garminie biegam na trzech treningach, moje pytanie jest czy w app designerze ułożę sobie takie treningi :
1) np bieg przez 60 min w przedziale tempa 6:00-6:30
2)bieg 20 min w przedziale tempa 6:00-6:30 stop rozciąganie do naciśnięcia lapa następnie bieg 80 metrów stop 1 minuta schłodzenia - powtórzyć to 10 razy stop bieg 20 min w przedziale tempa 6:00-6:30
3)bieg 20 min w przedziale tempa 6:00-6:30 stop rozciąganie do naciśnięcia lapa następnie bieg 1 minuta stop schłodzenie do naciśnięcia lapa - powtórzyć to 10 razy stop bieg 20 min w przedziale tempa 6:00-6:30
Ktoś pisał że te appki sunnto nie piszą skomplikowanych treningów, stąd moje pytanie czy to jest trudny trening do napisania w designerze i czy da się go napisać? Czy lepiej poczekać na GARMINOWSKIEGO FENIXA 2 :-)
Będę wdzięczny za pomoc
rayan
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 22 lut 2014, 01:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam. Sprzedam w dobrej cenie pierwszy model Ambita, mało używany.
patek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 26 lut 2014, 16:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam wszystkich.
Jestem nowy na forum. Od kilku dni jestem posiadaczem suunto Ambit2. Jeszcze nie poznałem go dokładnie i mam problem. Utworzyłem plan programu treningowego na 10 km w 50 min. dodałem go do moich aktywności move, podłączyłem zegarek i zrobiłem synchronizację. Wszystkie zmiany które dokonałem np. w ekranach które mają się wyświetlać podczas treningu dokonały się, ale nie widzę nigdzie mojego treningu na dany dzień. (kolega ma niższy model suunto i jemu rano wyświetla się że tego dnia ma zrobić trening- u mnie brak). Pomimo braku powiadomienia o treningu zrobiłem go i po powrocie podłączyłem zegarek. Trening zapisał mi się w danym dniu ale nie zaliczył mi go jako tego zaplanowanego. Oto link gdzie widać to wyraźnie
http://www.movescount.com/pl/moves/move26562067
Gdzie popełniłem błąd, czego nie wcisnąłem, zaznaczyłem na stronie nie mam pojęcia proszę o pomoc.
Proszę o pomoc.
Maciejunio
Wyga
Wyga
Posty: 68
Rejestracja: 14 lip 2013, 12:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Myślicie, że poza wypuszczonym Ambitem w wersji R coś może być w planach Suunto na ten rok? Jakiś następca Ambita 2?
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A potrzeba coś więcej niż Ambit2?
Awatar użytkownika
Bacio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1229
Rejestracja: 22 cze 2013, 00:11
Życiówka na 10k: 55:09
Życiówka w maratonie: 5:12:13

Nieprzeczytany post

małymiś pisze:A potrzeba coś więcej niż Ambit2?
Wibracji.
ODPOWIEDZ