GRUDZIĄDZ BIEGA

Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
ra9ul
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 26
Rejestracja: 07 lip 2012, 11:04
Życiówka na 10k: 40:14
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W dniu dzisiejszym grudziądzcy biegacze startowali także w Sztumie w XV Zimowym Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych na dystansie 9.4km. Trasa liczyła 2 pętle wokół malowniczego jeziora, start i meta były zlokalizowane na plaży. Trasa bardzo zróżnicowana (asfalt, kostka brukowa, chodnikowa, betonowe płyty, drogi nieutwardzone), dość ciężka z licznymi podbiegami jak również w dużej części w błocie, do tego na niektórych odcinkach wiał zimny i nieprzyjemny wiatr w twarz. Reprezentant Akademii Jan Mickiewicz zajął 7 miejsce w swojej kategorii wiekowej z czasem 41:19. A na mecie czekał bardzo ładny medal w kształcie gwiazdy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Witajcie drodzy kochani biegacze w ten niedzielny poranek :uuusmiech: . Czas chyba zbierać się na nasz trening, bo bieganie to bieganie, więc biegaj :taktak: . Czemu? Bo możesz :taktak: . Po prostu wstań i zacznij żyć, zacznij się uśmiechać i łapać każdą sekundę i każdy oddech. Widzimy się o godzinie 09.00 przed plażą miejską. Myślę, że powinniśmy powtórzyć tą samą trasę, co zeszłej niedzieli, czyli 20 km średnicówką-szpital-Kobylanka-Piaski-Linarczyk-Rudnik gdyż las jeszcze nam nie sprzyja. Byłem tam wczoraj i miejscami ciągle trzyma lód na ścieżkach. Oczywiście, jeżeli ktoś będzie miał ochotę na inny dystans to zalicza go według swoich możliwości i w swoim tempie. Pamiętajcie, że przy takiej trasie to powinniśmy się już nawadniać mimo ze wydaje wam się ze jest chłodno i pić się nie chce. Jednak kilometraż, jaki pokonamy to nie przebieżka a my nie wielbłądy i nie magazynujemy w sobie wody. Dlatego też w Piaskach jest sklep gdzie można na chwile przystanąć i kupić sobie w sklepie koło kościoła małą wodę pod warunkiem ze o drobnych nie zapomnicie. Pozdrawiam i życzę miłego dnia odpoczywającym i do zobaczenia za chwilę. Andrzej. :hej:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Jak trenować szybkość przed półmaratonem?

http://www.kobietkibiegaja.pl/trening-b ... lmaratonem

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
adam1adam
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1754
Rejestracja: 20 lis 2011, 09:59
Życiówka na 10k: 33:10
Życiówka w maratonie: 2:32:24

Nieprzeczytany post

Ten link to niezly dowcip - trening szybkosci przed HM dla kogos co nie moze
prebiec 400m szybkim tempem?
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Dziękuję wszystkim za dzisiejsze wspólne bieganie :uuusmiech: . Należymy do tych rzadkich typów, które się nie poddają :nienie: , dlatego też zaliczyliśmy trasę dwudziestu kilometrową a niektórzy i dłuższą zaczynając od plaży miejskiej w Rudniku poprzez Kobylankę-Piaski-Linarczyk kończąc ponownie nad jeziorem rudnickim :taktak: . Pogoda dopisała :uuusmiech: , więc chętnych na zmierzenie się nie zabrakło w tym nasze dziewczyny z AB. Coś mi się zdaje, że coraz większy apetyt mają na zmierzenie się jeszcze w tym roku z królewskim dystansem, jakim jest Maraton. Mam tu na myśli Darię B. Magdę B. Ewę Małgosię M. Mirellę. Muszę przyznać, że po zaliczeniu przez nich już kilku połówek i obserwowaniu ich postępów są one na najlepszej drodze do zrealizowania tego marzenia większości biegaczy. Byłby to naprawdę duży sukces naszej akademii, która mogłaby się poszczycić takim dużym odsetkiem maratończyków dołączających do najtwardszych biegaczy. Pamiętajcie jednak, że nic na siłę i nie wszyscy powinni porywać się na takie wyzwanie. Ciągle mówię, że biegamy dla siebie, dla poprawy własnego zdrowia, samopoczucia, więc porywanie się na maraton nie mając odpowiedniego przygotowania albo predyspozycji nie ma sensu. Po co nam kontuzje, ból przerwa w bieganiu. My mamy się nim cieszyć. Jeszcze raz dzięki za miłe przedpołudnie z wami i życzę udanego dnia. Andrzej. :hej:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
maniekk
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 14 lut 2014, 17:04
Życiówka na 10k: 37,50
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W Piaskach psy nikogo nie zjadly?rzucily sie na Tomka a później moje kosci im sie spodobaly...zmora....dzieki za trening...pozdrawiam Maniek :usmiech:
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

maniekk pisze:W Piaskach psy nikogo nie zjadly?rzucily sie na Tomka a później moje kosci im sie spodobaly...zmora....dzieki za trening...pozdrawiam Maniek :usmiech:
A to trzeba było biec z nami w grupie:oczko: . Próbowały przyatakować, ale kilka tupnięć i wszystkie rozbiegły się na cztery strony :hahaha: . W grupie biegaczy siła i moc. :hahaha: :bum:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
maniekk
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 14 lut 2014, 17:04
Życiówka na 10k: 37,50
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja zazwyczaj biore to co pod reka i na szczęście w 99% to skutkuje , dzis chciałem przebiec ciągiem polmaraton , a żeby osiagnac to co sobie wymarzyłem to niestety musze zapierdzielac , na pewno mnie rozumiesz.nie ma nic za darmo.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Jest tylko jeden sposób żeby zacząć po prostu zacząć zarówno poniedziałek jak i nowy tydzień z treningami :taktak: . Witajcie kochani biegacze :uuusmiech: . Przed nami kolejny ciekawy okres, bo już w sobotę szalejemy na końcówce karnawału, czyli balu biegacza AB i to nie takim sztywnym tylko takim z jajem, bo w przebraniach :hahaha: . Oj coś czuję, że będzie naprawdę wesoło :hahaha: :hahaha: :hahaha: . Przewidzieliśmy również troszeczkę zaszalejemy i zatańczymy wspólnie dwa tańce przebierańce, które poprowadzi Ewa a będzie to Macarena i Kaczuchy, więc potrenujcie wstępnie przed lustrem ruchy, bo nagramy z tego filmik. Panowie nie martwcie się, bo to dopiero po pierwszej połówce abyśmy troszeczkę zmiękli i nie byli za sztywni :hejhej: . Tak samo wesoło będzie zapewne i na naszym środowym treningu i oczywiście porannym sobotnim. Zabawa zabawą, ale treningi trzeba wykonać jak nic z połączeniem morsowania i sauny. Do tego ten tydzień to czas na przygotowanie kolejnej imprezy biegowej w naszym mieście, czyli „Biegu dla Kobiet”, w którym oczywiście mam nadzieję, że płeć brzydka mi pomoże chociażby o nieociąganie się z zrzutką (10 zł) czy wysłuchaniem mnie, jakie zadania będą na nich czekać w dniu biegu. Chyba nie chcecie, aby wasze drugie połowy powiedziały, że nic dla nich nie robicie. Do tego na moich barkach kontynuacja z rejestracją naszego stowarzyszenia i wyjazd do Torunia, kilka spotkań biznesowych odnośnie naszej grupy itd. No to cóż udanego poniedziałku wszystkim życzę, pięknej pogody i dobrego humoru. Andrzej :hej:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Ścięgno Achillesa. Co może boleć? Jak leczyć? Jak zapobiegać?

http://polskabiega.sport.pl/polskabiega ... xSport2img

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Miło nam poinformować, że ruszyła oficjalna strona półmaratonu, pod którą znajdziecie wszelkie informacje związane z biegiem. Zapraszamy do zapoznania się z nią i propagowanie jej wśród wszystkich biegaczy. Akademia Biegania jest jednym z partnerów którzy pomagają przy jego organizacji.

http://www.polmaratongrudziadz.pl/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Dzisiaj brałem udział w spotkaniu z Olkiem szefem sklepu biegacza w Bydgoszczy, który zawitał do Grudziądza. Omawialiśmy wspólnie z panią dyrektor MORiW a zarazem dyrektorką biegu sprawy związane z organizacją półmaratonu Grudziądz-Rulewo. Sklep biegacza jest jednym z partnerów zawodów i myślę, że współpraca z nimi będzie układać się bardzo dobrze. Olek zapewnił nas, że również wesprze nas w organizacji Biegu Trzech Plaż. Jeżeli ktoś z biegaczy z pod szyldu Akademii Biegania ma w najbliższym czasie zamiar zawitać do Bydgoszczy w celu zakupów profesjonalnego obuwia biegowego lub rzeczy związanych z bieganiem to nasza drużyna ma 10 % zniżki a obsługa tam jest jak najbardziej profesjonalna. Pozdrawiam Andrzej.

http://www.sklepbiegacza.pl/sklep/bydgoszcz


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Witam. Dzisiaj stałem się posiadaczem specjalistycznego wałka-blackroll ( http://www.blackroll.com/ )
do ćwiczeń i masażu. Czy ktoś z was już używał takiego cudu i może coś więcej powiedzieć na ten temat?.
Znalazłem również filmik z przykładowymi ćwiczeniami i jestem ciekaw czy masaż z wykorzystaniem wałka i własnego ciężaru ciała przynosi jakąś ulgę a nie chciałbym zrobić sobie krzywdy.

https://www.youtube.com/watch?v=khC5J1lkC7s
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
ODPOWIEDZ