GRUDZIĄDZ BIEGA

Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Ćwiczenia na brzuch - obalamy mity

http://fitness.sport.pl/fitness/1,10770 ... html#TRCuk

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Trochę na temat porannego treningu:
http://fitness.wp.pl/fitness/silownia/a ... rano-.html
oraz kilka przykładowych ćwiczeń:
http://www.youtube.com/watch?v=6xD314lJi2c
Na powyższym filmiku używane są hantle ale w ich miejsce możecie użyć na przykład małych butelek z wodą, puszek z fasolą itp.. :bum:
Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Dzisiejszy obiad Prezesa to karkóweczka z grilla w czosnku z grillowanymi warzywami i pieczonymi ziemniaczkami oraz krem z pieczarek z grzankami. Palce lizać :taktak: . Wy tez już zgłodnieliście?. :hejhej:

Obrazek
Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć biegacze, cześć piąteczku :uuusmiech: . Wypijcie kawę w swoim kubeczku, abyście nie mieli dzisiaj smutków :taktak: .
Pamiętajcie o uśmiechu na swej twarzy – taki wasz widok Prezesowi się marzy :hej: . Cóż by tu wam powiedzieć no chyba to, że jutro sobota, więc w życiu Akademii Biegania wiele się będzie dziać :szok: . Najważniejsze to występ naszych biegaczy w pierwszym w tym roku poważnym biegu, jakim jest start na 10 km w Gdyni. Do tego spora nasza ekipa szosuje na nartach w górach lub biega sobie po Kaszubach a są i tacy, którzy biegają w tej chwili w tropikach. Ci, co pozostaną w sobotę na miejscu a miedzy innymi moja skromna osoba :oczko: zapewne aktywnie spędzą czas na wspólnym treningu jak i morsowaniu zakończonym wygrzewaniem w saunie. Kolejna sobota tj. 15 lutego już nieco inaczej, bo będzie to trening wyjazdowy na kociewską ziemię, ale o tym będę przypominał w kolejnych postach wraz z szczegółami. Póki, co widzimy się jutro o 09.00 przed plażą miejską :taktak: . Z spraw organizacyjnych to czasu do balu coraz mniej, więc Wojtek ponagla o wpłaty, dlatego też pojawi się na porannym treningu. Ja to już nawet zaopatrzyłem się w wódeczkę, która chłodzi się od wczoraj w lodówce nie mówiąc o stroju wiszącym w szafie :hahaha: . Pamiętajcie również o swoim dobrym sercu dla dzieciaków :taktak: z DD w Bąkowie i wyskrobcie parę groszy na ich rozwój pod kątem sportowym. Pozdrawiam Andrzej. :hej:


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Kolor języka - cenne źródło informacji na temat twojego zdrowia

http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,1305 ... l#BoxLSTxt
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Pytanie do biegaczy i osób aktywnych, ale nie tylko, bo może przydać się to każdemu :taktak: . Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grudziądzu ma możliwość zorganizowania profesjonalnego kursu udzielania pierwszej pomocy z certyfikatem. Szkolenie trwa około 6-7 godzin a koszt to 75 zł plus Vat. Grupka musi liczyć minimum 15 osób. Przemyślcie tą propozycję i dajcie mi znać czy to osobiście czy przez komentarze. Myślę, że warto mieć taką wiedzę, która może uratować komuś życie. Pozdrawiam Andrzej. :hej:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Drodzy kochani biegacze. Zwracam się do was z apelem. Przyłączcie się do akcji zostań potencjalnym dawcą szpiku. Maksio-synek olimpijczyka z Pekinu, złotego medalisty ME w wioślarstwie Macieja Mattika, który jest między innymi wychowankiem mojego kolegi Krzysia Zielińskiego trenera Wisły jest chory na białaczkę i potrzebuje naszej pomocy. Jeżeli będziecie mogli to zawitajcie 23 lutego do Chełmży. My sportowcy musimy się wspierać. Pozdrawiam Andrzej.

https://www.facebook.com/maksiomattik


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Witajcie kochani :uuusmiech: . Czy wiecie, że człowiek nie jest stworzony do klęski :nienie: . Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać :nienie: . My biegacze nie damy się pokonać i sumiennie wstawimy się na naszym treningu z Akademią Biegania już o 09.00 przed plażą miejską :taktak: . To półmetek ferii zimowych, więc większość z was jeszcze w rozjazdach a i liczna ekipa jedzie na Bieg urodzinowy do Gdyni, ale ci, co pozostali to na pewno się z rana wstawią. Przecież to grzech opuścić wspólne bieganie z przyjaciółmi, morsowanie i saunowanie. Liczymy również na relację z waszego biegowego wyjazdu wraz z galerią zdjęć znad morza. Na moją relację oczywiście po powrocie z Rudnika możecie liczyć. Pozdrowienia i powodzenia dla wszystkich od Prezesa Andrzeja. :hej:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Co siedzi w pieczywie żytnim Wasa?

http://fitness.sport.pl/fitness/1,11135 ... xSport2img

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Dziękuję wszystkim za dzisiejszy wspólny trening oraz morsowanie połączone z sauną :uuusmiech: . Pogoda wyśmienita z tym słoneczkiem, aby wykorzystać ja na wszelki ruch :taktak: . Dzisiaj pobiegliśmy sobie dookoła jeziora a i to nie było łatwe ze względu na ślizgawicę, jaka panuje w lesie :echech: . W związku z powyższym jutrzejsze niedzielne wybieganie zrobimy sobie na innej trasie. Zbióreczka jak zawsze przy plaży o 09.00 i pobiegniemy sobie na średnicówkę a następnie Kobylankę. Dzięki temu unikniemy trudnych warunków panujących na ścieżkach leśnych :bleble: a przede wszystkim unikniemy kontuzji. Fajnie, że odwiedził nas dzisiaj Krzysiu :uuusmiech: , który na chwilę zawitał do nas z Anglii jak również biegały dzisiaj z nami dziewczyny, które od niedawna rozpoczęły przygodę z bieganiem :uuusmiech: , ale nie odpuszczają. Mam nadzieje, że wychodzą one z założenia, że „ Dopóki posiadasz zęby, zaciskaj je, podążając naprzód." Z spraw organizacyjnych to pamiętajcie, że dla chętnych kolejny sobotni trening w innej scenerii, Czyli jedziemy do Bąkowa. Póki, co czekamy na relację naszych biegaczy, którzy startują dzisiaj w Gdyni w Biegu Urodzinowym na 10 km. Powodzenia i pozdrawiam wszystkich wasz Prezes. :hej:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Nie chce wam się wstać z ciepłego łóżeczka?. Milsza jest od ranka miękka poduszeczka? Nie zbudzi was nawet pyszne śniadanko?. Ani słońca promyk ze swą wyliczanką?. Może jednak mimo wszystko skusicie się na wspólne bieganko. Więc wskakujcie szybko w obcisłe wdzianko. Jeśli tak, to widzimy się o 09.00 przed plażą miejską a póki, co ode mnie duży cmoook!. Wasz Prezes Andrzej. :hej:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Bieg z narastającą prędkością (BNP) - o co w tym chodzi?

http://bieganie.pl/?show=1&cat=274&id=6167

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

8 lutego - Bieg Urodzinowy Gdyni Akademia Biegania na podium

http://www.akademia-biegania.pl/index.p ... &Itemid=90
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Kocham biegać :uuusmiech: . Moje życie ma skłonność do euforii, kiedy biegam :taktak: . Dziękuje wam za dzisiejszy wspólny trening w ramach wspólnego długiego wybiegania :uuusmiech: . Ciągle mnie zadziwiacie frekwencją i tym, że nie odpuszczacie sobie treningów :hej: . Pobiegliśmy sobie troszeczkę inną trasą niż zazwyczaj ze względu na ślizgawicę, jaka jest na naszym czarnym szlaku :bleble: . Nie ma, co ryzykować jakimś niekontrolowanym upadkiem, więc wybraliśmy najpierw ścieżkę pieszo rowerową poprzez Średnicówkę- Oś. Lotnisko-Szpital a następnie drogą przez Kobylankę-Piaski-Linarczyk-Rudnik. Troszeczkę z rana was podpuściłem :oczko: , że będzie 12 km. Wyszło zdecydowanie więcej, bo 20 km, ale inaczej byście nie pobiegli :hahaha: . Tak, więc było to solidne przygotowanie pod połówki i maratony na wiosnę. Brawo dla dziewczyn i mam nadzieje, że doceniacie to, że czekałem na was w newralgicznych punktach abyście nie zabłądziły :hejhej: . Dziękujemy Darii za ufundowanie nam picia w sklepie w Piaskach :taktak: . Teraz po moich ponad 27 km należy mi się obfite śniadanie, kąpiel i pilot do ręki. Mam nadzieję dziewczyny, że ktoś za was obiad już zrobił i też możecie sobie pomyśleć o relaksie a jak nie to współczuję i zapewniam, że ja na pewno bym coś ugotował :taktak: , aby wam odciążyć w niedoli. Pozdrawiam i życzę miłego popołudnia i mam nadzieje, że za bardzo nie zdenerwowałem Magdy moimi pomysłami odnośnie medalu :oczko: . Andrzej. :hej:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Czas na kolację Prezesa :hej: . Dzisiaj makaron ze szpinakiem.
Lecznicze działanie szpinaku:
pomaga w zwiększaniu masy mięśniowej (najnowsze badania naukowców z Rutgers University dowiodły, że składniki zawarte w szpinaku zwiększają wzrost tkanki mięśniowej do 20 %),
reguluje odkładanie tłuszczu w organizmie,
zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych, zwłaszcza raka płuc (zaleca się pół szklanki szpinaku dziennie), szczególnie polecany palaczom zarówno czynnym jak i biernym,
pomaga w chronicznych schorzeniach trzustki,
pomaga w leczeniu zaparć i nadciśnienia,
zdaniem amerykańskich naukowców może przywracać wzrok, ale bez możliwości postrzegania barwy,
surowy pomaga chorym na anemię,
liście szpinaku gotowane w oleju stosuje się jako okład przy opryszczkach, liszajach, trudno gojących się ranach i łuszczycy.


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
ODPOWIEDZ