Suunto Ambit 2 Black - mini recenzja:)

Awatar użytkownika
merlin
Wyga
Wyga
Posty: 70
Rejestracja: 01 cze 2007, 14:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 3:30:23

Nieprzeczytany post

Dobra wiadomość dla pływaków - w basenie działa bez pomyłek po ostatniej aktualizacji :)
Ze sportowym pozdrowieniem,
Michał Szerling
[url]http://trifit.pl[/url]
New Balance but biegowy
oskee
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 328
Rejestracja: 16 maja 2010, 19:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mój Ambit2 w końcu dotarł. Zrobiłem juz kilka treningów, ustawiłem pożądane screeny (to samo co miałem na f305) i wszystko działa cacy, poza jedną rzeczą która strasznie mnie wkurza. Może ktoś mi podpowie co zmienić w ustawieniach lub użytkowaniu, żeby temu zaradzić.

W Garminie miałem ustawiony autolap co 1km i na tym samym ekranie średnie tempo odcinka. To pozwalało mi monitorować bieżące tempo bez zbędnych fluktuacji (poza początkowymi metrami każdego lapa) i nie musiałem polegać na tempie bieżącym które wahało się dość znacznie.
To samo rozwiązanie zastosowałem w Ambicie ale ku mojemu wielkiemu zdziwieniu średnie tempo odcinka skaczej jak szalone o 5-10s od pierwszych do niemal ostatnich metrów każdego lapa. Prawdę mówiąc to mocno mnie to rozczarowało i ciągle mam nadzieję że coś robię źle.
Dodam, że podczas testow starałem się utrzymywać równomierne tempo i biegłem po niemal zupełnie płaskim odcinku. Ponadto zrobiłem test maszerując i wyszło podobnie :(
Awatar użytkownika
jedz_budyn
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1881
Rejestracja: 28 sie 2013, 12:09
Życiówka na 10k: 46:45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieruń

Nieprzeczytany post

Nic nie zrobisz, tak działa super czujnik inercyjny w ambicie. Tylko Footpod ratuje sytuacje.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

oskee, to bardzo dziwne.
ja mam dokładnie to samo podejście - autolap i tempo średnie z odcinka, również przyzwyczajenie pogarminowe. owszem, czujnik inercyjny daje jakieś wahania, szczególnie na początku, ale po ok. 200m wahania związane z podniesieniem ręki, "zakłóceniem" pracy czujnika inercyjnego to może 1-2 s/km, tempo się trzyma równo.

może napisz konkretnie jakie masz ustawienia? na pewno masz to wszystko wprowadzone właśnie w tym profilu (tej aktywności), którego później używasz na treningu? na pewno jest to zmienna 'avg lap pace'?
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
oskee
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 328
Rejestracja: 16 maja 2010, 19:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Myślałem że czujnik inercyjny miał uzupełniać dane z GPS a nie je zastąpić. Póki co efekt jest taki, że mój stary garmin dawał dokładniejsze dane :(

Po kolei:
- GPS accuracy - Best
- Recording interval - 1s
- pole na wyświetlaczu - Lap avg pace

Włączony z automatu jest FusedSpeed. Jakie jeszcze inne ustawienia mogą mieć wpływ na takie zachowanie zegarka?

Tempo chwilowe lata jak żyd po pustym sklepie i w związku z tym tempo z danego kilometra mocno się waha. Zresetowałem GPS, ale jedyne co po tym osiągnałem to wysokość ref na AltiFused ma ~-70m :(
Zaraz krew mnie zaleje... prosze pomóżcie.

Zerknijcie na wykres: http://www.movescount.com/moves/move21977954
Totalnie poszczępiony...
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4187
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

może po prostu nierówno biegasz ?
fakt, że do jakichś 200 metrów jak pisze kuba tempo potrafi się zmieniać, czy też raczej stabilizowac ( garmin szybciej to pokazywał ) ale później nie widzę problemu.
zobacz, biegałem wczoraj:
http://www.movescount.com/moves/move22036740
lub w zeszły czwartek:
http://www.movescount.com/moves/move21865482

również chwilowe mi nie skacze więcej niż 5/10 sek max, więc to chyba umiejętność równego biegania.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

oskee, może być coś na rzeczy. twój wykres tętna wskazuje na delikanie mówiąc dośc znaczne wahania... próbowałem porównać z jakimś moim dłuższym treningiem z pulsakiem, wziąłem połówkę, spójrz sobie na oba wykresy, twój i mój:

http://www.movescount.com/moves/move12347813
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

3 pytania zasadnicze do posiadaczy Ambit2 (kastrat "S" mnie nie interesuje)

primo: jak głośny jest biper? czy jego głośność jest wystarczająca w miejskim zgiełku tudzież mocno obsadzonym i tłocznym biegu? swoją drogą jak można było pozbawić lub nie wyposażyć takiego zegarka w alarm wibracyjny

secundo: tutaj pytanie do posiadaczy Ambita2, którzy wcześniej mieli lub mają garmina 310XT lub 910XT. Czy na A2 można programować tak samo skomplikowane treningi jak na ww. gremlinach? W ogóle czy programowanie treningów na A2 da się ogarnąć. Powiem szczerze, że ostatnio zajrzałem sobie na Movescount i obczajałem "pisanie" apek ale dla mnie to jakiś kosmos.

tertio: czy można ustawić w zegarku autolapa na zdefiniowany dystans i czy włączonej tejże opcji zegarek podaje np. co 1km tempo z ostatniego kilometra?
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4187
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

ad 1 taki se.
ad 2 nie
ad 3 tak

:)
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

"lajkonicznie" Panie, "lajkonicznie" :usmiech:
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4187
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

ano wiem, ale wypruty dziś jestem.
zajrzyj do PW :)
lokip
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 18
Rejestracja: 29 maja 2013, 11:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy może ktoś napisać, tak krótko, w dwóch-trzech zdaniach, czym się różnią ambit, ambit2, ambit2
Szukam zegarka, który można nosić na codzień i którego bateria wytrzyma 12 godzin jazdy rowerem.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

ambit 2s ma za słaba baterię.

ambit1 nie jest już rozwijany i nie pojawiają się nowe funkcjonalności. jest tańszy.
ambit 2 ma tryb multisport (wiele dyscyplin podczas jednego treningu) oraz więcej opcji do jednoczesnego używania. jest droższy.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
siena_driver
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2302
Rejestracja: 25 paź 2012, 12:35
Życiówka na 10k: 49:18
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Przy próbkowaniu co 5 sekund 2S wytrzyma 12 godzin na rowerze.
Oczywiście nie podważa to zdania Qby, wersja S ma słabszą, sporo słabszą baterię od dwójki.

Ambit 2 ma barometr, altimetr, takie tam :) Zegarek multisportowy, triathlonowy i do tego outdoorowy dla tych, co lubią po górach łazić. 2S tego nie posiada.
lokip
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 18
Rejestracja: 29 maja 2013, 11:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na opcji multisport kompletnie mi nie zależy. Pływanie zupełnie mnie nie interesuje. Czujniki rowerowe też nie wchodzą w grę. 2s nie ma w wersji całej czarnej. Ambit 2/2s ma wstępne namierzanie satelit po podłączeniu do komputera. Co jeszcze tracę kupując tańszą wersję? Chodzi głównie o opcje biegowe. Jak wygląda kwestia wibracji? Któryś drga?
ODPOWIEDZ