GRUDZIĄDZ BIEGA

Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Opaski kompresyjne. Kompresja, ale czego?

http://polskabiega.sport.pl/polskabiega ... xSport2img

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Dowód na to, że nie biegłem dla wyniku swojego tylko dla życiówki Irka :uuusmiech: . Kilka kilometrów był to bieg tyłem :szok: .

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
biegam bo lubię
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 14 sie 2013, 07:39
Życiówka na 10k: 0:56:49
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam, w drodze powrotnej z biegu w Tucholi, wyszła propozycja zorganizowania "Andrzejek" w Hotelu Energetyk. Koszt imprezy 80 zł od osoby (w tym obiad, kawa, ciasto, przekąski i kolacja). Na obecną chwilę trzeba szybko zarezerwować salę aby nikt nas nie uprzedził. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Wojtkiem M. (661-428-962) w celu potwierdzenia uczestnictwa w imprezie. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Witam drodzy biegacze :uuusmiech: . Już jestem do waszej dyspozycji. Właśnie wróciłem z wyjazdu do Szczecina. Nie jest łatwo wracać na stare śmieci po dość długiej nieobecności i spotykać osoby, które się kochało oraz miejsca, które są nam bliskie :ojnie: . Mimo to warto było odwiedzić miejsce, w którym mieszkało się przez ostatnie 20 lat nawet, jeżeli były to tylko dwa dni :taktak: . Udało mi się spędzić całe popołudnie z córką i jeszcze trochę zaliczając i wspólny obiad po szkole jak i wspólny długi spacer z moim pieskiem :uuusmiech: . Niestety obowiązki szkolne i późna pora zrobiły swoje, ale i tak jestem szczęśliwy, że mogłem z nią przebywać, chociaż przez kilka godzin. Pozostały czas prawie do rana przegadałem z moją byłą partnerką wracając pamięcią do dawnych czasów i naszych przygód :hejhej: . Jeszcze przed wyjazdem udało się zaliczyć wspólny spacer. Pomimo że nasz związek był burzliwy to nadal jesteśmy przyjaciółmi i zawsze tak zostanie wiedząc, że możemy liczyć na siebie w każdej chwili :taktak: . Szkoda, że Janusz zawitał w interesach tylko na dwa dni i już w południe trzeba było opuścić Szczecin, ale mam nadzieje, że jeszcze to powtórzymy :hej: . Tym bardziej, że po drodze zaliczyliśmy sławną restaurację Pasibrzuch koło Piły gdzie zamówiliśmy półmisek jadła :szok: . Ledwo z stamtąd wyszliśmy po zaliczeniu zraza, żeberek, kurczaka, szaszłyka, pieczonych ziemniaczków, czerwonej kapustki i jeszcze innych smakołyków :szok: . To był mój prezent za zaliczoną Tucholę i Toruń :hahaha: . Przy okazji oczekiwania na strawę odczytałem kilka informacji i widzę, że szykuje się imprezka Andrzejkowa :sss: . Ja, Janusz i Justyna jesteśmy na TAK. Zgadzam się, że trzeba się zdecydować, bo zadzwoniliśmy przy okazji do Leśniczówki gdzie również mają odbyć się Andrzejki. Cena również 80 zł, ale Pani powiedziała, że miejsc wolnych już dawno nie ma. W związku z powyższym jak napisała Aśka.Zgłaszajcie się do Wojtka M z informacją lub jutro na treningu. Jakbyście zapomnieli to przypomnę, że jutro środa, więc widzimy się o godzinie 18.00 przy średnicówce na wspólnym treningu Akademii Biegania. Raczej sobie tylko lekko pobiegamy, bo po ostatnich zawodach jeszcze nie czas na podbiegi. Ćwiczenia zostawimy sobie na sobotę :bum: . Przypomnę jeszcze, że zbieram wpisowe na sylwestra a w czwartek trening przebierańców. No dobrze spadam, bo jestem wykończony. Te ostatnie dni dały mi w kość. Chyba za mało spałem a emeryci potrzebują więcej wypoczynku niż normalni ludzie. Wiem wiem dowaliłem tą końcówką wpisu. Ale nikt nie mówił, że będzie lekko. Pozdrawiam Andrzej. :hej:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: . Już wyspany i wypoczęty zasiadłem do komputera, aby się z wami przywitać :taktak: i przypomnieć, że dzisiaj środa a w związku z tym, co?. W związku z tym przypominam, że widzimy się o godzinie 18.00 przy średnicówce na wspólnym treningu :hej: . Oczywiście przed wybiegnięciem na trasę omówimy kilka spraw organizacyjnych :lalala: jak po pierwsze. Wyjazd na konferencję sportową do Jeżewa( czy jedziemy swoimi autami czy będzie nas więcej i jedziemy Busem. Do Jeżewa jest około 30 km). Po drugie czy są chętni na zabawę Andrzejkową :taktak: . Po trzecie zapisy na Sylwestra no i jeszcze zapewne parę spraw się znajdzie. Tak, więc sami widzicie, że cały czas się coś kręci i o to chodzi. Pozdrawiam i życzę miłego dnia. Andrzej. :hej:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Zdrowe co nieco - na co możemy pozwolić sobie na diecie?

http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/56,127 ... l#BoxLSTxt

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Sezon morsowania czas rozpocząć.

Grudziądzki Klub Morsów zaprasza wszystkich chętnych 10 listopada 2013 o godzinie 10.00 na rozpoczęcie sezonu morsowania. Miejsce spotkania to plaża miejska w Rudniku. Będzie jak zawsze wesoło z szeregiem zabaw i atrakcji. Rozgrzewkę poprowadzi najsilniejsza Polka Marlena Wawrzyniak. Nie zabraknie również gości, którzy zostali zaproszeni z Kwidzyna, Susza, Torunia, Włocławka, Płocka. Po wspólnej kąpieli oczywiście ognisko i poczęstunek. Nie zabraknie tam również sporej grupy morsujących biegaczy z Akademii Biegania w tym pasowanych nowicjuszy. Serdecznie Zapraszamy.


http://www.grudziadzki-klub-morsow.pl/

Jeżeli chodzi o naszą Akademię to wiecie już, że jest nas tak sporo morsujących biegaczy w tym dobra połowa zrzeszonych również w Klubie Morsa. W związku z tym, że jest nas tak dużo postanowiliśmy większością głosów oraz po rozmowie z Prezesem Morsów, że my zażywamy kąpieli w soboty po naszym porannym treningu na plaży miejskiej, aby po tym udać się na saunę. Klub Morsów kąpiel będzie miała jak zawsze w niedziele o godzinie 10.00 więc nie ma przeszkód również i z nimi się wykapać i saunę zaliczyć w niedzielę. Jeżeli chodzi o imprezy to będziemy się u nich pojawiać, jako goście, więc liczę na was biegacze, że i w niedziele 10 listopada się u nich pojawimy.

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

„Biegaj Zdrowo” –Konferencja Sportowa

15-11-2013 o godzinie 17: 00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Jeżewie startuje po raz pierwszy w naszym regionie inicjatywa trzech grup biegowych z powiatu świeckiego i grudziądzkiego. Będzie to konferencja z udziałem zaproszonych gości, którzy omówią takie zagadnienia jak: odżywianie, psychologia sportu, fizjologia, dobór odzieży i ratownictwo medyczne. Celem tego spotkania jest przede wszystkim integracja biegaczy oraz popularyzacja sportu i biegania, jako naturalnej i najprostszej formy aktywności fizycznej. Więcej szczegółów na stronie Facebook „biegaj zdrowo „.


https://www.facebook.com/events/471536782962422/

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

To jeszcze raz Ja :hej: . Chciałbym zrobić małe sprostowanie abym nie został źle zrozumiany a zwrócił mi na to uwagę Piotrek :taktak: . Moje słownictwo nie jest aż tak bogate jakbym chciał pisać to, co mam w głowie, ale nikt nie jest idealny :nienie: . Tak, więc chodzi mi o morsowanie. Nie chciałbym być źle zrozumiany, że zrobiłem podział na My i Oni. Chodzi mi oto, że AB to również morsujący biegacze jak choćby Ja, który jestem członkiem Klubu Morsów i jeszcze wielu innych biegaczy ma taki status. Nie namawiam nikogo na rezygnowanie z morsowania tylko, dlatego że AB rozpoczęło kąpiele w soboty a Klub morsów w Niedzielę. Można przecież robić to i w sob. niedz. Nie ma przecież żadnego przymusu, aby zapisać się do KM. Wszystkim nam zależy przecież na fajnej zabawie, integracji i zdrowiu, więc róbmy to wspólnie :taktak: . Podział powstał raczej w związku z organizacją, bo już nie mieściliśmy się na saunie i nie wszystkim pasuje niedziela lub sobota. Pozdrawiam Andrzej. :hej:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Popołudniowy trening a właściwie powinienem powiedzieć nocny, bo przez przesunięte zegarki mamy już ciemno o godzinie 18.00 za nami. Na całe szczęście mamy naszą średnicówkę z oświetleniem, chociaż przydałyby się a właściwie marzy nam się ścieżka leśna lub parkowa z oświetleniem. Mimo tych ciemności na dzisiejszym treningu pojawiła się nas spora grupka a właściwie bardzo spora, bo około 30 biegaczy i biegaczek o tej porze i godzinie robi wrażenie nawet na kierowcach pędzących naszą obwodnicą. Jak zawsze na początek omówiliśmy kilka spraw organizacyjnych. Na sylwestra mam już wpisanych 41 osób-pewniaków, którzy wpłacili mi zaliczkę a co najmniej jeszcze z 10 osób też do nas dołączy. Również zabawa Andrzejkowa zapowiada się nieźle, bo z 20 osób chętnych już jest. Przypomnę, że tym zajmuje się Wojtek. Więcej szczegółów dowiemy się na sobotnim treningu w stylu, jaki koszt, jakie menu. Wstępnie po 80 zł/os. Kolejna sprawa jutro trening Halloweenowy w przebraniach o godzinie 18.00 przy średnicówce, na które serdecznie zapraszam. W sobotę zrobimy listę chętnych na wyjazd do Jeżewa, bo dzisiaj było za ciemno abym mógł spisywać. Jest duża szansa, że transport będziemy mieli załatwiony dzięki uprzejmości Pani Dyrektor MORiW i UM. Sami widzicie ile się u nas dzieje a to jeszcze nie wszystko, co się będzie działo. Przed nami Rajd Niepodległości, rozpoczęcie sezonu morsowania, koncerty…a na nowy rok szykuje się impreza na Jurka Owsiaka i jego WOŚP, ale jeszcze nie zdradzam szczegółów, aby nie zapeszyć. Wystarczy już o sprawach organizacyjnych. Dzisiejszy trening w zależności, kto co wybrał, czyli 5 km lub 10 km w tempie na pogaduchy. Cieszy mnie, że jesteśmy tak zgraną grupą i oby tak dalej. Chciałbym, aby integrowały się z nami kolejne osoby lubiące biegać a dzisiaj minęliśmy ich sporo. Jeżeli myślicie, że u nas biegają jacyś zawodowcy to jesteście w błędzie. U nas biegają osoby zarówno zaczynające bieganie jak i z dłuższym stażem biegowym, więc nie ma się, co zastanawiać, że przyjdę jak będę lepiej biegać. W grupie siła. Pozdrawiam wszystkich i życzę spokojnego snu. Andrzej.

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: . Dzisiaj czwartek, więc za chwilę przed nami długi weekend :usmiech: . Pewnie niektórzy z was wyjadą w Polskę na groby najbliższych, ale ci, co pozostaną w Grudziądzu zapewne zawitają na nasze treningi :taktak: . Dzisiaj jak wiecie jest taka wyjątkowa okazja z racji Halloween :oczko: . Dla niektórych tradycjonalistów to dziwne zwyczaje :bleble: a dla mnie okazja do zabawy :hahaha: . Dlatego widzimy się o godzinie 18.00 przy średnicówce w przebraniach lub jakimś śmiesznym gadżetem związanym z dzisiejszym dniem. Godzina ruchu nam nie zaszkodzi a dobra zabawa pozostanie w pamięci na dłużej :hej: . Właśnie zauważyłem na naszej głównej stronie, że Marcin wpisał już do panteonu naszych maratończyków nowych debiutantów oraz poprawił życiówkę Irka.Brawo Panowie. :taktak: Widzę, że jest nas już sporo a większość to tegoroczni biegacze. Myślę, że i w nowym roku dojdą kolejne osoby chcące zasmakować, co to jest maraton. Póki, co większość biegaczy z AB ma za sobą półmaraton a na grudzień szykują się następni. Grunt to cieszyć się z biegania bez względu na to, co kto i ile przebiegł :taktak: . Życzę miłego dnia moim przyjaciołom z pod szyldu AB oraz wszystkim czytającym nasze forum. Pozdrawiam Andrzej. :hej:

Obrazek
Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Lek zastępujący ćwiczenia fizyczne-Czego to nie wymyślą :szok: :szok: :szok:
Profesor Thomas Burris ze Scripps Research Institute prowadzi właśnie badania nad lekiem nazwanym na razie SR9009, który jest w stanie skutecznie zastąpić ćwiczenia fizyczne. Mięśnie szkieletowe myszy, którym lek ten podano stają się większe, a zwierzęta ogólnie stają się szczuplejsze i potrafią przebiegać dłuższe dystanse.

Okazuje się, że ten dość prosty związek wiąże się z białkiem Rev-erbα naturalnie występującym w naszych organizmach. Białko to wpływa na metabolizm tłuszczy i glukozy w wątrobie, a także na odpowiedź makrofagów - komórek tkanki łącznej, które pochłaniają w naszym organizmie bakterie, a także inne, martwe komórki. Autorzy odkrycia twierdzą, że Rev-erbα wpływa na komórki mięśniowe poprzez tworzenie nowych mitochondriów i usuwanie tych, które są uszkodzone.

Jeśli efekt ten uda się uzyskać także u ludzi SR9009 może być stosowany w leczeniu otyłości i chorób takich jak zespół metaboliczny czy cukrzyca. Być może będzie on także w stanie pomóc osobom, które tracą mięśnie z powodu wieku czy choroby lub osobom, które ze względu na jakieś schorzenia nie mogą uprawiać ćwiczeń fizycznych.

Pomijając już całą branżę odżywek dla sportowców, która globalnie warta jest pewnie miliardy.

Miejmy nadzieję, że testy kliniczne, które mają się rozpocząć już niedługo, będą pomyślne.

Źródło: Scripps Research Institute


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Może zamiast maratonu na wiosnę coś mocniejszego byśmy spróbowali :sss: .

RUNMAGEDDON


http://kif.pl/www/crossfit/runmageddon- ... tnia-2014/

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

I weź tu rozbierz kobietę. :hejhej:

http://vitaminl.tv/video/599?ref=ft
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

maratończyk pisze: Jeśli efekt ten uda się uzyskać także u ludzi SR9009 może być stosowany w leczeniu otyłości i chorób takich jak zespół metaboliczny czy cukrzyca. Być może będzie on także w stanie pomóc osobom, które tracą mięśnie z powodu wieku czy choroby lub osobom, które ze względu na jakieś schorzenia nie mogą uprawiać ćwiczeń fizycznych.
W celu zapobiegnięcia utracie mięśni "z powodu wieku" należy po prostu ćwiczyć. Poniżej kilka przykładów:
http://www.youtube.com/watch?v=H78NP1WrXYc
http://www.youtube.com/watch?v=NPG94VMWPww
http://www.youtube.com/watch?v=-5om6gbDwA8
Obrazek
ODPOWIEDZ