GRUDZIĄDZ BIEGA

Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Witam drodzy biegacze :uuusmiech: . Dostaliśmy zaproszenie na 08.Listopada 2013 to jest piątek w godzinach popołudniowych do Jeżewa. W tym dniu w Sali Domu Kultury kolega Klaudiusz Walendziak z Jeżewa chciałby zorganizować spotkanie trzech grup biegowych z naszej okolicy. Są to Runners Team Jeżewo, The Runners Świecie i nasza Akademia Biegania Grudziądz. Podczas niego można było by się zapoznać bardziej z kolegami za Wisły, wziąć udział w dyskusji na tematy biegowe, wymienić się uwagami czy pomysłami. Przede wszystkim nawiązać pomiędzy grupami ściślejsze relacje, przyjaźnie a może nawet i komuś się spodobamy :hejhej: . Jeżeli będę miał bliższe szczegóły odnośnie całego programu to oczywiście powiadomię was o tym. Chętne osoby z AB na wyjazd niech dadzą mi znać. Dobrze by było wysłać tam naszą reprezentację. Nie jestem pewny czy mi się uda osobiście, bo akurat ten dzień mam zajęty, ale któż nie chciałby zostać Wice Prezesem i reprezentować nasze barwy na biegowej arenie. Andrzej

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
New Balance but biegowy
vinci72
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 32
Rejestracja: 31 maja 2012, 22:15
Życiówka na 10k: 1h:12min:35s
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Hej

Chciałbym przyłączyć się jutro do Waszego morsowania. Co oprócz majciorów do kąpania i ręcznika powinienem zabrać ze sobą?
Ostatnio zmieniony 11 paź 2013, 19:20 przez vinci72, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

vinci72 pisze:Hej

Chciałbym przyłączyć się jutro do Waszego morsowania. Co oprócz majciorów do kompania i ręcznika powinienem zabrać ze sobą?
Na razie jeszcze ciepło, więc wystarczy: czapka, rękawiczki, ( ale nie koniecznie teraz), suche rzeczy na przebranie, bo w te po ćwiczeniach będą już mokre. To na początek wystarczy. Później dojdą buty do wody, stara karimata lub inna podkładka pod nogi podczas przebierania.

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
dejw
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 249
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:04
Życiówka na 10k: 42:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Podczas gdy większość kolegów i koleżanek z AB szykuje się na bieg w Tucholi 26.10. (15km) i na maraton w Toruniu 27.10 to my (Zbych i Michał czyli "planiści" ;-) ) na rozgrzewkę postaramy się dobrze pokazać na półmaratonie w Bydgoszczy 20.10.Przecież w takich zawodach nie może zabraknąć biegaczy z AB :bum:

Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: . Jak to w sobotę szybko zwięźle i na temat :hahaha: , pomimo że mój dzisiejszy sen powinien mi zasugerować dłuższe pisanie :hejhej: . Śniło mi się, że zostałem studentem dziennikarstwa. Jednym z wykładowców był Kamil Durczok, który polubił naszą grupkę studentów. Zerkał on podczas wykładu , co chwilę na zegarek, bo chciał nas zaprosić na gorącą kawę do swojej restauracji. Ja mu powtarzałem, że jak usłyszy dzwon z kościoła o 06.45 to można już iść niestety dzwon nie dzwonił a więc zajęcia skończyły się o 07.00. W tym momencie się obudziłem i jakież moje zdziwienie, bo faktycznie była godzina 07.00. Nie obudziły mnie dzwony z kościoła o 06.45 jak to bywa najczęściej. :szok: Tak, więc widzimy się za chwilę przed plażą miejską na wspólnym treningu z Akademią Biegania :taktak: . Dzisiaj ćwiczenia crossfitowe, morsowanie i saunowanie :szok: :szok: :szok: . Czuję w kościach, że będzie niezła zabawa :hahaha: . Czyli pot, zimno, ciepło i duża dawka śmiechu. :sss: O to właśnie chodzi, aby dobrze się bawić w doborowym towarzystwie, jakim są biegacze. Oczywiście szersza relacja po moim powrocie dla tych, którzy nie mogli dzisiaj być. Pozdrawiam Andrzej. :hej:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Jutro niedziela :uuusmiech: , więc również zapraszamy na wspólny trening :taktak: . Godzina 09.00 przed plażą miejską. Zapewne czarny szlak w jesiennej scenerii będzie naprawdę fajnie się biegło. Przy okazji chciałbym życzyć w imieniu swoim jak i całej Akademii Biegania powodzenia naszym reprezentantom Mireli i Kazikowi, którzy jutro startują w Płocku w II Tumskiej Dyszce oraz Mistrzostwach Kobiet w biegu na 10 km. Również powodzenia i życiówek dla wszystkich biegaczy z naszego miasta i rejonu startujących w 14 Poznańskim Maratonie. My pojawimy się tam za rok, aby zawstydzić pyry i koziołki :sss: .

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

E w jedzeniu - czy wszystkie barwniki i konserwanty są szkodliwe?

http://fitness.sport.pl/fitness/1,10770 ... wanty.html

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Witajcie moi drodzy. Tak jak obiecałem czas na relację z dzisiejszego treningu dla tych, którzy nie mogli z nami być. Troszeczkę zabrakło mi najwierniejszych bywalców jak choćby Marcina, Sebastiana, sióstr Aśki i Darii, Piotrka, Zbyszka czy żelaznej Damy Hani. Zapewne mają już przygotowane dla mnie usprawiedliwienie jak choćby Aśka, która pojechała z Jackiem w miłosny rejs po Bałtyku. Mimo tego była nas spora grupa i jak zawsze podział na podgrupy. Standardowo jedni pobiegli na ósemkę inni pod moja kuratelą na dwa kilometry a jeszcze inni jak Żaneta i Kamila mają do wybiegania swój plan przed półmaratonem, więc pobiegły swoimi ścieżkami. Właśnie o to chodzi, aby każdy wybrał sobie cos pod siebie i nikt nikogo nie zmusza do konkretnego. Zanim wybiegliśmy to oczywiście nastąpiło omówienie kilku spraw organizacyjnych a tych jak wiecie zawsze sporo. Po pierwsze na listę Korsarza, czyli sobotnią imprezę na plaży miejskiej zapisy ruszyły. Mam już zapisanych i opłaconych ponad 20 osób. Dla przypomnienia wpisowe to 5 zł a dzieci do 18 lat za darmo tylko trzeba je podać. Zapisy będę jeszcze prowadził w środę i indywidualnie na telefon lub proszę wpisywać się w Informacji Turystycznej na Rynku. Po drugie na Rajd Niepodległości również mam zapisanych ponad 20 osób i zapisy nadal trwają. Pamiętajcie, że w tym wypadku ilość miejsc będzie ograniczona, więc nie ociągajcie się, bo jak ruszy kampania informacyjna to zabraknie dla was miejsc. Kolejna z spraw organizacyjnych to czas już tak na serio zdecydować się na Sylwestra. Dlatego też od środy zbieram po 50 zł zaliczki, aby zarezerwować dla nas miejsca w Korsarzu. Wstępnie mamy już z 20 osób z AB, ale zapewne dojdzie jeszcze więcej, bo można dopisywać swoich znajomych. Tak dla waszej ciekawości jest to jedna z tańszych alternatyw na ten dzień gdzie koszt od osoby to 140 zł a dla zapisanych wcześniej jest obniżka o 20 zł, czyli 120 zł. Czym będzie nas więcej tym zabawa w gronie osób, które się tak dobrze znają będzie lepsza, luźniejsza, zabawniejsza… Dobrze przejdę teraz do naszego treningu, bo widzę, że zaczynam się rozpisywać i zaczęła działać pod sugestia z mojego dzisiejszego snu, w którym zostałem studentem dziennikarstwa.
Po zaliczeniu krótkiego dwu kilometrowego rozbiegu wróciliśmy na plażę gdzie nastąpił trening właściwy. Wszystko poprzedzone porządną rozgrzewką. Trening właściwy to seria ćwiczeń trwająca zaledwie 12 minut albo aż 12 minut. Podzieliliśmy się na pięć czteroosobowych grupek. Każda grupka miała za zadanie robić zadane ćwiczenie przez 2 minuty, aby po 30 sekundach przejść do kolejnego zestawu. Dzisiaj były to przysiady, przeskoki z nogi na nogę, wyskoki, wyrzuty piłki lekarskiej, przekazywanie ciężarka. Niby wszystko to proste ćwiczenia jednak ich intensywność naprawdę dawała w kość. Ktoś, kto nie miał z tym styczności nie wie jak bardzo potrafi nas to wykończyć. Jednak efekt tych naszych zmagań naprawdę jest rewelacyjny. Popatrzcie chociażby na piękne pośladki naszych dziewczyn czy moje ( he, he) i już teraz mógłbym rozłupywać nimi orzechy. Po takiej solidnej dawce wysiłku byliśmy na tyle rozgrzani, że wejście do wody to czysta przyjemność. Sporo osób się na to zdecydowało w tym również po raz pierwszy. Myślę, że już na kolejnych spotkaniach do naszego grona kąpiących się dojdą następne osoby. To naprawdę nie jest takie straszne, na jakie wygląda a wręcz przeciwnie to poprawia nasze krążenie i samopoczucie. Tak, więc Magda J następnym razem widzę cię obok mnie lub Irka w wodzie. Teraz jeszcze jest ciepło, więc mamy możliwość dłuższego posiedzenia w wodzie, ale jeszcze lepsze morsowanie będzie, gdy temperatura powietrza będzie ujemna a wody dodatnia. Po takiej dawce endorfin następna atrakcja dzisiejszego dnia był wyjazd na saunę. Tutaj kolejna skrajność. Skoro na dworze było przypuśćmy 15 stopni to w saunie 110 powyżej zera. Pot lał się strumieniami do tego inhalacja dróg oddechowych pełną parą za sprawą polewania paleniska Amolem. Na samym końcu dla twardzieli polaliśmy mocniej aż dym z uszu poszedł. W saunie oczywiście wesoło i rozmownie no i seksownie, bo piękne panie się o mnie ocierały. W takim towarzystwie to ja bym mógł codziennie przebywać. Mam nadzieje, że i wam się podobało i będziecie chcieli kontynuować taką formę sobotnich wspólnych treningów i przy okazji kolejne osoby będą się do nas przyłączać. Dobrze po woli kończę, bo trzeba się jeszcze troszeczkę ogarnąć gdyż przede mną kolejna integracyjna impreza w doborowym towarzystwie. Pozdrawiam i życzę miłego dnia i udanego weekendu wasz Andrzej.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Fotki z dzisiejszego treningu zrobione przez Irka i Żanetę :uuusmiech:

https://plus.google.com/photos/10812436 ... psrc=pwrd1

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: . Dzisiaj niestety króciutko, bo głowa boli od wina i nie mogę się za bardzo skupić :trup: . Powinien mi przejść ten stan po porannym bieganiu :taktak: , na który zaraz się zbieram. Mimo to wczorajszy wieczór był bardzo przyjemny :uuusmiech: , bo jakże by mogło być inaczej skoro to było grono naszych biegaczy :hej: . Małe, bo małe, bo warunki lokalowe też nie za wielkie, ale za to doborowe :hejhej: . Dziękuję za zaproszenie i za mile spędzone chwile. Dla takich chwil i takich przyjaciół się żyje :taktak: . Dzisiaj Akademia Biegania jest reprezentowana przez naszych biegaczy w kilku imprezach biegowych, więc życzymy im powodzenia i dobrych wyników. Czekamy na wiadomości od was abyśmy mogli się wami pochwalić i zachęcać innych biegaczy do udziału w różnych zawodach biegowych. Kiedyś przychodzi taki czas, że sam trening, samotne bieganie nie wystarcza, trzeba wprowadzić również nutkę rywalizacji. Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli Andrzej.

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Po imprezie: jak szybko poprawić wygląd i samopoczucie

http://www.logo24.pl/Logo24/56,85829,14 ... zucie.html

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Wybiera się ktoś z naszych kochanych drogich biegaczy na koncert w naszym kochanym mieście Grudziądzu. Jeżeli tak to trzeba zagęścić ruchy po bilety, bo w ostatnim czasie coraz więcej ludzi korzysta z tej formy rozrywki rezygnując z samotnego picia w domu.
1. Strachy Na Lachy - 8 listopada 2013 ( piątek) bilety 40 zł


http://www.youtube.com/watch?v=_EdZbopNeS8

http://www.koncertomania.pl/koncert/252 ... -2013.html

Obrazek

2. Stare Dobre Małżeństwo – 23 listopad 2013 ( sobota) bilety 40 zł

http://www.youtube.com/watch?v=vpD0YZSOhn4

http://sdm-myszkowski.com/

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Przedstawiam list otrzymany od naszej biegowej koleżanki Doroty i może ktoś będzie chętny na wspólne wyjście w ramach szeroko rozumianej integracji. :hej:
Witam,
Mam przyjemność zaprosić na relację z wyprawy na Alaskę i najwyższy szczyt Ameryki Północnej Mc Kinley 6194m.
Opowiem o zdobyciu niezwykle zimnej góry i pokażę trochę zdjęć, po raz pierwszy na dużym ekranie w naszym kinie Helios w Galerii Alfa.
Spotkanie będzie poprzedzało projekcję filmu o Jaśku Meli, który wraz z Markiem Kamińskim zdobył oba bieguny.
Moja prelekcja jest bezpłatna, ale jest powiązana z projekcją filmu i należy zakupić bilet w kinie, w specjalnej cenie 14zł za 2 osoby przed spotkaniem.
Na spotkanie może przyjść każdy, nie trzeba u mnie potwierdzać przybycia. Rezerwacja miejsc i zakup biletów bezpośrednio w kinie Helios.
Data: 29 października 2013
Godzina: 17:30
Miejsce: Kino Helios.
Pozdrawiam
Dorota Chylińska
600 272 982


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Witajcie biegacze już jestem :hahaha: . Poranny trening i czarny szlak zaliczony :taktak: . Niby niedziela niby czas wolny od pracy i wydawałoby się, że większość siedzi sobie w domku popijając kawkę a tu popatrz :szok: . Przed plażą czekała na mnie już spora ekipa ponad dziesięciu osób w tym dwa rodzynki w postaci sióstr, ale nie sióstr :hahaha: . Chociaż nie dwa rodzynki pomyliłem się, bo cztery :niewiem: . Był jeszcze Zbyszek Planista vel Zbyszek Team wraz z Michałem –„Zbyszek Team” ( to taki żarcik w stylu Adi Zantyr Sztum z Grudziądza) :hejhej: . Mam nadzieję, że chłopaki się nie obrażą na moje specyficzne poczucie humoru, bo to nasi weterani z AB i oczywiście ich lubię :hej: . Bieg czarnym szlakiem w jesiennej scenerii w idealnej dla biegacza pogodzie to czysta przyjemność :uuusmiech: . Szkoda, że tak szybko uleciały nam te kilometry, bo te ostatnie w towarzystwie dziewczyn były szczególnie przyjemne. Oczywiście rączki trzymałem przy sobie :hejhej: . Widać, że dziewczyny ostro przygotowują się na Tucholę, Gdynię i Toruń. Z tego, co wiem jutro na nasz dłuższy szlak wybierają się kolejne dziewoje pilnowane przez mojego zastępcę Irka :hej: . Spotykają się o godzinie 16.00-16.15 przed plażą miejską. Dla mnie poniedziałek wolny, ale na bieżąco monituje postępy wszystkich naszych biegaczy :taktak: , więc pamiętajcie nawet jak Prezes nie patrzy to i tak wie, co kto robi a jak nie wie to się dowie :hahaha: . Pozdrawiam i życzę miłego dnia oraz zapraszam do śledzenia na bieżąco naszego forum, bo tutaj jest jak w szybkim filmie akcji :bum: . Andrzej. :hej:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cztery Żywioły Rudnickiego Korsarza-Jesień
Już w najbliższą sobotę 19 października 2013 roku zapraszamy wszystkich chętnych na jesienną imprezę z cyklu Żywioły Rudnickiego Korsarza-Jesień-Marsz Spadającego Liścia. Impreza rozpocznie się o godzinie 11.00 na plaży miejskiej w Rudniku i jest już ostatnią z cyklu, więc nie zapomnijcie zabrać z sobą Paszportów Korsarza, w którym zbieraliśmy pieczątki. Wezmą one udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Zapisy uczestników przyjmowane będą do 18 października w Informacji Turystycznej a koszt to zaledwie 5 zł, dzieci do 18 roku życia bezpłatnie. Podczas imprezy przewidziany jest bieg i marsz na trasie ośmiokilometrowej lub do wyboru krótszej, ćwiczenia CroosFit. Po aktywności fizycznej bawimy się przy ognisku gdzie przewidziany jest poczęstunek oraz konkursy z nagrodami. Dla konkursowiczów, którzy przedstawią najładniejsze stroiki z kolorowych liści i owoców jesieni czekają nagrody. Podczas imprezy zachęcamy również do uczestnictwa w stoisku Book Swap Party gdzie będzie można wymienić się książkami. Impreza zorganizowana jest przez Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku, Akademię Biegania oraz Nordic Walking Patyczaki.
Zapisy prowadzę również osobiście i zbieram pieniążki do środy. Tak, więc będzie możliwość zapisania się na treningu lub jak kto woli osobiście w Informacji Turystycznej na Rynku. Jeżeli chodzi o ognisko to zabieramy z sobą własne kiełbaski, bo z tego, co się orientuję poczęstunek będzie w postaci pierogów. Nie muszę was chyba za bardzo namawiać na tą imprezę, bo wiecie już jak fajnie wygląda integracja w naszym gronie. Pozdrawiam wasz Prezes Andrzej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
ODPOWIEDZ