Czy ktoś używa Kalenji 300 GPS FW

kawo
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 212
Rejestracja: 29 gru 2012, 18:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

sosik pisze:Pikanie i wibracje mam przy zmianie serii.
Jak przekraczam zakres to też mam pikanie + wibracje + w nocy podświetla. Dodatkowo jeżeli mam ustawiony zakres tempa to na ekranie pokazuje się tempo i strzałeczki: do góry = przyspiesz lub w dół = zwolnij.
Panowie, ale z nas kołki... a wystarczy dokładnie przeczytać instrukcję. Musiałem się sam do tego dojść... Otóż ustawiają sobie trening interwałowy należy wejść w ten panel (my treinings), potem jest rozgrzewka i ustawiacie w zależności czas jej trwania i trzeba włączyć na on target zone i ustawić czy chcecie powiadomienie o tętnie czy prędkości. po ustawieniu tego zakresu i pop up oczywiście u mnie pika i buczy przy przekroczeniu tętna (bo tak ustawiłem) przy treningu interwałowym dokładnie tak samo jak przy free run. nie ma innej możliwości. Po prostu miałem nie włączony target zone. Był na OFF!!!!! Sprawdźcie i dajcie tu znać. Pozdrawiam.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
r2d2
Wyga
Wyga
Posty: 62
Rejestracja: 11 cze 2009, 20:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Witam, może kolega sprawdzić czy alarmuje też przy ustawionych tempach? Od początku miałem ustawione strefy w treningach i nic.
Obrazek
kawo
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 212
Rejestracja: 29 gru 2012, 18:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

r2d2 pisze:Witam, może kolega sprawdzić czy alarmuje też przy ustawionych tempach? Od początku miałem ustawione strefy w treningach i nic.
sprawdzę, ale już nie dziś, bo musiałbym iść złapać gps signal, a dziś już nie dam rady. Myślę jednak, że jak informuje o zakresie tętna to i tempo też wskaże, że jest za niskie lub za wysokie. My rythm zmienił wskaźnik na "pace".
Funky Monk
Wyga
Wyga
Posty: 139
Rejestracja: 20 wrz 2012, 13:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Żeby była jasność, wcześniej w treningu interwałowym miałem ustawiony zakres tempa tylko w serii, bez rozgrzewki i schłodzenia, więc jak małe dziecko pobiegłem z nowymi ustawieniami (tzn zakresy wszędzie poustawiane) na dwór. I co? I nic! Normalnie paranoja z tym pikaniem. Poczytałem instrukcję i jak byk to powinno działać, powinno pikać. Serio chyba wybiorę się do Deca i wymienię zegarek na bardziej szczęśliwy.
kawo
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 212
Rejestracja: 29 gru 2012, 18:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Funky Monk pisze:Żeby była jasność, wcześniej w treningu interwałowym miałem ustawiony zakres tempa tylko w serii, bez rozgrzewki i schłodzenia, więc jak małe dziecko pobiegłem z nowymi ustawieniami (tzn zakresy wszędzie poustawiane) na dwór. I co? I nic! Normalnie paranoja z tym pikaniem. Poczytałem instrukcję i jak byk to powinno działać, powinno pikać. Serio chyba wybiorę się do Deca i wymienię zegarek na bardziej szczęśliwy.
a ja target w interwałach miałem wyłączony i się martwiłem. Teraz doczytałem w instr. i włączyłem, i gra jak należy. oprócz sygnalizowania interwałów, pika też przy przekroczeniu zakresów ustawionego tętna. o to mi chodziło.
Seba76
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 48
Rejestracja: 05 wrz 2013, 17:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Hehehe Generalnie doszliśmy do wniosku , że Geonaute jest genialne , a mu nie umiemy czytać instrukcji:)
Sorki jestem po zakrapianym paintballu :D
Obrazek
veron1990
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 33
Rejestracja: 07 maja 2012, 11:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A ja mam pytanie z innej beczki, czy podczas treningu da sie sprawdzic jakos stan baterii? w ogole da sie jakos na zegarku procentowo zobaczyc ile pozostalo baterii?
rudnickir
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 723
Rejestracja: 23 mar 2013, 22:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

a w jakim celu chcesz sprawdzać stan baterii? przed treningiem widzisz ile masz...a w trakcie treningu o ile pamiętam przy 20 i 10 % zegarek informuje,że tyle zostało.
veron1990
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 33
Rejestracja: 07 maja 2012, 11:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

zeby mnie nie zaskoczyl przy dluzszym wybieganiu :P nie bylem jeszcze w takiej sytuacji,zeby informowal, ale skoro mowisz,ze informuje to taka wiadomosc mi wystarczy, dzieki za info :)
rudnickir
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 723
Rejestracja: 23 mar 2013, 22:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

na 10% po wyskoczeniu komunikatu działa jeszcze ze 2,5 -3 h więc bez obaw:)
Awatar użytkownika
kruczek79
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 200
Rejestracja: 09 cze 2012, 23:09
Życiówka na 10k: 38:07
Życiówka w maratonie: 3:09:57

Nieprzeczytany post

Panowie chyba znalazłem rozwiązanie problemów z alarmami tempa przy interwałach.
Włączcie :
settings -> heartrate belt -> activate HR functions
jeżeli nie macie paska pojawi się oczywiście pojawi się komunikat No belt found
Wychodzimy do głównego menu i włączamy nasz trening, a przy informacji braku paska wybieramy without belt i cieszymy się treningiem i "pikaniem".
Oczywiście pop-up muszą być włączone tak jak wcześniej tu było opisywane.
Dajcie znać czy pomogło, bo u mnie zaczęły działać.
Awatar użytkownika
whitemamba
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 467
Rejestracja: 06 lip 2012, 09:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki za info.sprawdzę w czwartek.
Zmiana kodu 3 z przodu:)
10km- 39.04 @3:54 pace
HM- 1:29:03 in progress
M- 3:14:12 in progress
Funky Monk
Wyga
Wyga
Posty: 139
Rejestracja: 20 wrz 2012, 13:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kruczek79 kurde jak to zadziała (w przeciwieństwie do mojej prawej łydki ostatnio) to jestem twoim dłużnikiem!
Awatar użytkownika
sosik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5445
Rejestracja: 21 lut 2013, 15:39
Życiówka na 10k: 00:37:49
Życiówka w maratonie: 2:58:50
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Trzymam kciuki bo to może zadziałać. Jedyną różnicą między 500 a 700 jest ten pas :hahaha:. U mnie pikało bo ja do swojej 500 podpiąłem pasek i włączyłem te funkcje dla niego.
Zwierzęcy instynkt, oczy jak krew, Wilk, co ujawnia w nocy swój zew,
Gdy księżyc na niebie, unosi mnie dźwięk, W biegu przed siebie wolny jak tlen!

Blog -> Komentarze -> Garmin
maraton - 2:58:50, półmaraton - 1:24:16, 10 km - 37:49, 5 km - 18:43
Awatar użytkownika
kruczek79
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 200
Rejestracja: 09 cze 2012, 23:09
Życiówka na 10k: 38:07
Życiówka w maratonie: 3:09:57

Nieprzeczytany post

Wydaje mi się, że to jest to bo w swojej nowej 700 przez przypadek wyłączyłem tą funkcję i efekt był jak na mojej uszkodzonej 500.
Przetestowałem to działanie w uszkodzonej 500 i zadziałało.
ODPOWIEDZ