GRUDZIĄDZ BIEGA

birdy
Wyga
Wyga
Posty: 80
Rejestracja: 01 paź 2012, 12:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mistrzostwa Polski Masters w Judo 2013r.- w tym roku niestety dopiero 5 miejsce ale impreza znakomita, na najwyższym poziomie. I nasza koszulka też tam była... ;)

Obrazek

pozdr.
New Balance but biegowy
Adrian26
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1971
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:17
Życiówka na 10k: 38:14
Życiówka w maratonie: 2:57:08
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Mam kilka informacji odnośnie sobotniego biegu. W piątek między 16, a 17 będzie można odebrać pakiet startowy. Natomiast jeżeli są osoby, które się zapisały, a jeszcze nie uiściły opłaty startowej to radze pilnie się skontaktować z organizatorem. Dziś kolega chciał zapłacić to podobno się zgodzili, ale pieniądze miały być najpóźniej do jutra rana na koncie. Na szczęście miał gotówkę, więc nie było problemu. Z kolei innemu koledze, który nie był zapisany już nie pozwolili się dopisać. Także jeżeli są jeszcze osoby, które się zapisały, ale nie opłaciły startu to radze błyskawicznie zgłosić się na Olimpie, żeby nie było później przykrej niespodzianki w sobotę :oczko:
Mój blog: http://neversurrender.blog.pl/
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

birdy pisze:Mistrzostwa Polski Masters w Judo 2013r.- w tym roku niestety dopiero 5 miejsce ale impreza znakomita, na najwyższym poziomie. I nasza koszulka też tam była... ;)
pozdr.
Uprzedziłeś mnie właśnie miałem tą radosną informację wrzucić :taktak: . Gratulacje V w Polsce to każdy z nas chciałby być :wrrwrr: :wrrwrr: . Widziałem że tam cała hala zawodników była :taktak: . No i ta koszulka w Sobótce koło Wrocławia to bezcenna rzecz dla Prezesa :hej: :hej: :hej:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2013, 17:08 przez maratończyk, łącznie zmieniany 1 raz.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Adrian26 pisze:Mam kilka informacji odnośnie sobotniego biegu. W piątek między 16, a 17 będzie można odebrać pakiet startowy. Natomiast jeżeli są osoby, które się zapisały, a jeszcze nie uiściły opłaty startowej to radze pilnie się skontaktować z organizatorem. Dziś kolega chciał zapłacić to podobno się zgodzili, ale pieniądze miały być najpóźniej do jutra rana na koncie. Na szczęście miał gotówkę, więc nie było problemu. Z kolei innemu koledze, który nie był zapisany już nie pozwolili się dopisać. Także jeżeli są jeszcze osoby, które się zapisały, ale nie opłaciły startu to radze błyskawicznie zgłosić się na Olimpie, żeby nie było później przykrej niespodzianki w sobotę :oczko:
Czyli nie ma zapisów w dniu zawodów i możliwości dokonania opłaty jak jest na większości zawodach ( oczywiście przy większej kwocie).Oj organizatorzy muszą się jeszcze dużo nauczyć.
Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Piszą o nas, piszą a za chwilę będą pokazywać. Sobotni trening AB w papierowym wydaniu „Nowości” oraz „Pomorskiej”. Może dzięki temu ktoś zauważy, że Grudziądz to nie tylko piłka nożna i „Olimpia” czy żużel, ale również zwykli obywatele i ich zamiłowanie do sportu jak choćby bieganie, rower, rolki…My również chcemy mieć miejsca do uprawiania amatorskiego sportu w naszym mieście. Skoro tyle wydano na Orliki to, dlaczego ułamka tego nie można by wydać na ścieżki biegowe.

Obrazek
Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
dejw
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 249
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:04
Życiówka na 10k: 42:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Gratulacje dla "naszego" judoki :-)

Dziś popołudniu dostałem wiadomość,że niedługo dostanę dane do jutrzejszego webinarium :-)
Pewnie na ostatnią chwilę przyślą :-)
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

dejw pisze:Gratulacje dla "naszego" judoki :-)

Dziś popołudniu dostałem wiadomość,że niedługo dostanę dane do jutrzejszego webinarium :-)
Pewnie na ostatnią chwilę przyślą :-)
Też takie info otrzymałem :hahaha:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
birdy
Wyga
Wyga
Posty: 80
Rejestracja: 01 paź 2012, 12:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

maratończyk pisze:
birdy pisze:Mistrzostwa Polski Masters w Judo 2013r.- w tym roku niestety dopiero 5 miejsce ale impreza znakomita, na najwyższym poziomie. I nasza koszulka też tam była... ;)
pozdr.
Uprzedziłeś mnie właśnie miałem tą radosną informację wrzucić :taktak: . Gratulacje V w Polsce to każdy z nas chciałby być :wrrwrr: :wrrwrr: . Widziałem że tam cała hala zawodników była :taktak: . No i ta koszulka w Sobótce koło Wrocławia to bezcenna rzecz dla Prezesa :hej: :hej: :hej:
dejw pisze:Gratulacje dla "naszego" judoki :-)
Dzięki. Na razie jeszcze "liżę rany": -nie mogę sie bezboleśnie schylać, nie zginam prawej ręki (przeciagnięta dźwignia na łokieć) i mam posiniaczoną twarz od duszeń kołnierzem :bum: . Takie rzeczy wychodzą kilka dni po zawodach ale też szybko mijają więc do zobaczenia mam nadzieję już niedługo na ścieżkach biegowych... :hejhej:

pozdr.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: . Za oknem sami widzicie :bleble: , co jest, więc przemilczę ten stan rzeczy :wrrwrr: . Dam sobie odpocząć mięśniom jeszcze jeden dzień :hahaha: . W zamian wybieram się z bratem na spacer po lesie :szok: a nuż nadepnę na jakieś grzybki :hejhej: . Jutro środa, więc pogoda powinna się poprawić gdyż mamy układy z górą :taktak: i on wie, że o godzinie 18.00 Akademia Biegania ma wspólny trening :uuusmiech: . Jeszcze plaża miejska, ale od października przeniesiemy środowe bieganie na średnicówkę. Pamiętajcie również, że zbliża się sobotni bieg w związku z powyższym trzeba będzie się jakoś zorganizować :taktak: . Ustalić godzinę i miejsce spotkania AB, taktykę, kto udziela wywiadów :hejhej: itp. Zacznijcie nakręcać atmosferę w swoich domach, aby zachęcić rodzinę na kibicowanie :taktak: :taktak: :taktak: . Mile widziane transparenty, przebrania, gwizdki….Z tego, co do mnie dotarło takie przygotowania wdrożyła już Daria, która wystawi swoją siostrę Ewę z aparatem, Maciek też szykuje niespodziankę. Rozumie, że wy właśnie się za to zabieracie i kombinujecie jak tu zadziwić i zdopingować biegaczy do walki :hej: . Pokażmy gościom z poza Grudziądza, że w naszym mieście można się dobrze bawić :hahaha: :hahaha: :hahaha: . Pozdrawiam i życzę miłego dnia Andrzej :hej: .
Ps. Pamiętajcie jutro nie ma ociągania się i widzę was na treningu. Zestawik będzie łagodny, aby nie przeciążyć się przed zawodami. :sss:


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Mikroelementy bez których nie da się żyć
Jod - dla jasności umysłu

O ogromnej roli tego mikroelementu przypominają pacjentom głównie położnicy i endokrynolodzy, gdyż jod jest szczególnie ważny dla przyszłych mam i pracy. tarczycy. Wprawdzie od kiedy w Polsce
jodowana jest sól spożywcza, problem tzw. wola endemicznego (powiększenie tarczycy wynikające z niedoboru jodu, prowadzące do poważnego niedorozwoju intelektualnego) praktycznie nie występuje, jednak nie można o nim zapominać. Wiadomo, że jod w znacznej mierze stymuluje rozwój układu nerwowego płodu i umysł dziecka, dlatego z pewnością znajdziesz go w dobrych suplementach dla ciężarnych, zazwyczaj w ilości 150-200 mikrogramów. Taka ilość w zasadzie pokrywa dzienne zapotrzebowanie w stanie odmiennym i gdy karmisz piersią. Potrzeby innych grup w zasadzie pokrywa racjonalna dieta. Warto ją stosować także ze względu na jod, gdyż mikroelement ten, wchodząc w skład hormonów wydzielanych przez gruczoł tarczowy, po części bierze udział w regulowaniu podstawowych funkcji życiowych, od kontroli temperatury począwszy, poprzez pracę. mięśni, metabolizm, a skończywszy na podziale komórek.

Jeśli stosujesz sól jodowaną, a twoje menu jest bardzo zróżnicowane (nie brakuje w nim ryb i innych owoców morza, mleka i jego przetworów, chudego mięsa wołowego czy wieprzowego, jaj, ryżu, pieczywa żytniego, płatków owsianych, sałaty, szpinaku, jabłek gruszek, itd.) możesz spać spokojnie. Na pewno nie zaszkodzi też "najodowanie się" przynajmniej raz w roku podczas urlopu nad morzem. Najskuteczniejsza terapia to długie spacery wzdłuż brzegu morza i głębokie oddychanie. Najwyższe stężenie pierwiastka jest ponoć w powietrzu letnim, o świcie. Oczywiście sens ma takie naturalne leczenie przez cały rok, o dowolnej porze. Taka kuracja nie zaszkodzi, jodu nie przedawkujesz: sprawnie funkcjonujący organizm wydali nadmiar pierwiastka wraz z moczem. Wyjątek stanowią osoby z chorobami tarczycy: dla nich jod może być zarówno lekiem, jak i źródłem nasilenia problemów, zatem nie tylko konkretne leczenie powinny uzgadniać z endokrynologiem, ale i wakacyjne plany.


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Prawie dwie godziny chodzenia po lesie a efekt to 2 grzyby( koźlak i sowa), co i tak dało mi tytuł króla grzybobrania. Stwierdzam, że jeszcze nie czas na grzybobranie. Tereny, jakie zwiedzałem to lasy za Rulewem i Buśnią. Mimo to taki spacer po lesie to fajna rzecz i polecam, jako czas relaksu zamiast siedzenia przed telewizorem. Na całe szczęście wysłałem brata do sklepu po boczniaki i cos z tych grzybów dzisiaj zaliczę.

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Adrian26
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1971
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:17
Życiówka na 10k: 38:14
Życiówka w maratonie: 2:57:08
Kontakt:

Nieprzeczytany post

W dniu dzisiejszym odbyło się to seminarium na temat biegania maratonów. Szczerze mówiąc przez 1,5 h nic nowego się nie dowiedziałem. Mało konkretów, dużo lania wody. Może Zbyszek coś więcej napisze na ten temat, bo też się przysłuchiwał temu wystąpieniu. Generalnie przesłaniem tej prelekcji było chyba to, że nie każdy powinien te maratony biegać i niepotrzebnie na siłę wszyscy próbują w nich uczestniczyć. Troche zdziwiło mnie podejście samego autora, który stwierdził, że biega zbyt mało i za każdym razem zmaga się ze ścianą. Mała sprzeczność z tego wyszła, bo z tego co zrozumiałem to nie wszyscy powinni w maratonach brać udział, a sam do nich się jakoś specjalnie nie przygotowuje ( nie wiem czy ze względu na zbyt mały staż biegowy, czy zbyt niski kilometraż, bo raczej ktoś kto biegać nie może lub nie powinien raczej na tą dyscyplinę się nie zdecyduje ). Druga rzecz, mylenie pojęcia kryzysu ze ścianą. To są dwie różne kwestie. Owszem ściana jest rodzajem kryzysu, ale to tak jakby stawiać znak równości pomiędzy zabiegiem usunięcia pieprzyka, a operacją na mózgu czy sercu...Widać, że autor chyba nigdy prawdziwej ściany nie przeżył, bo by wtedy wiedział jak to jest, kiedy człowiek nie jest w stanie przebiec 100 metrów... :oczko: Reasumując, jestem troche poirytowany, bo walcze aktualnie z przeziębieniem, ale sam wykład mnie rozczarował, bo nie rozwiązał tak naprawde kluczowych problemów.
Mój blog: http://neversurrender.blog.pl/
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: . Przez większość mojego dzisiejszego snu przewijał się kolor żółty :hahaha: . Wstaję rano podciągam rolety i za oknem słoneczko :uuusmiech: . Nie ma to jak prorocze sny :hejhej: . Przydałoby się, aby taka pogoda dotrwała do godziny 18.00 :taktak: , czyli do naszego wspólnego treningu w ramach Akademii Biegania :hej: . Spotykamy się przed plażą miejską i biegamy, ćwiczymy, plotkujemy, śmiejemy się, dyskutujemy i co tam wam jeszcze będzie potrzebne to też zrobimy. Pamiętajcie, że środa i czwartek możemy jeszcze trenować a piątek odpoczywamy przed sobotnimi zawodami. Pomysł na zdjęcie wszystkich biegaczy z Grudziądza cały czas aktualny i dostałem informację, że znalazł się profesjonalny fotograf, który je nam zrobi :uuusmiech: :uuusmiech: :uuusmiech: . Tak, więc wstępnie wszystkich biegaczy z AB i Grudziądza prosiłbym o zbiórkę o godzinie 09.45 w hali Olimpii tam gdzie będzie biuro zawodów. Powinniśmy wtedy zdążyć i z zrobieniem fotki i z przeprowadzeniem rozgrzewki. Bieg główny o godzinie 10.30. No dobrze to się już nie rozpisuję, bo widzimy się przecież za kilka godzin a czas sami widzicie jak szybko leci. Pozdrawiam i życzę miłego dnia Andrzej :hej: .

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Środowy popołudniowy trening Akademii Biegania za nami :hej: :hej: :hej: . Frekwencja jak zawsze na piątkę z plusem :taktak: . Standardowo podział na podgrupy. Czyli jedna pobiegła sobie na dłuższą trasę inna na krótszą a jeszcze inna na całkiem długą :szok: . Pozostali pod moją wodzą zaliczyli 2 km na rozgrzewkę następnie rozgrzewka właściwa i w końcu trening właściwy , czyli coś z CroosFit :bum: . Dzisiaj przygotowałem dla naszych biegaczy przysiady w czterech różnych wersjach po 25 powtórzeń przeplatanych kilkumetrowym przejściem z wykrokiem :sss: . Dzięki takim ćwiczeniom wzmacniamy mięśnie ud i kolan, bo to najczęściej na ból kolan narzekają biegacze. Myślę, że te 100 przysiadów :szok: wyjdzie na dobre naszym biegaczom pomimo tego, iż mogą czuć lekki dyskomfort w postaci zakwasów :bum: . Najlepiej jakbyście wykonywali w domu również takie ćwiczenia a nie tylko w środę to problem zakwasów zniknie w ogóle. Po wszystkim rozciąganie, aby nasze ścięgna były jak najbardziej elastyczne, co uchroni nas przed kontuzjami. Z spraw organizacyjnych to przypominam, że spotykamy się w sobotę o godzinie 09.30-09.45 w hali Olimpii na wspólnym zdjęciu. Mile widziani wszyscy biegacze z pod szyldu AB w koszulkach zarówno ci biorący udział w zawodach jak i ci niebiorący. Kibic to ważna rzecz :taktak: :taktak: :taktak: , bez którego żadna impreza się nie obejdzie. Jeszcze jak usłyszymy przed metą swoje imiona wykrzykiwane przez kibiców to może uda się urwać cenne sekundy co dla nas bezcenne :hejhej: . Również przypominam o możliwości odbioru pakietów startowych w piątek w godzinach 16.00-17.00 na Olimpii. Tak, więc dziękuję wam za dzisiejszy wspólny trening i za to, że jesteście tak zgrana paczką zakręconych ludzi :uuusmiech: . Życzę tak kolorowych snów jak moje-Andrzej. :hej:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
ODPOWIEDZ