GRUDZIĄDZ BIEGA

Awatar użytkownika
dejw
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 249
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:04
Życiówka na 10k: 42:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

maratończyk pisze:
Adrian26 pisze:Wczoraj przeczytałem bardzo ciekawą książkę o Bronisławie Malinowskim autorstwa Zbigniewa Otremby i tak pomyślałem, że może warto byłoby do nazwy Akademia Biegania Grudziądz dodać zapis: "pamięci Bronisława Malinowskiego" albo coś w ten deseń, aby kultywować pamięć o Nim i mieć jednocześnie swojego "patrona" :oczko:
Też czytałem książkę Otremby :taktak: . Komuś ja pożyczyłem i nie wiem, komu :niewiem: . To ta z autografem autora i brata Bronka. Co do dodania w nazwie to wolałbym dodać nazwę „Akademia Biegania Boskiego Prezesa” :hahaha: . Myślę, że i tak Grudziądz w nazwie kojarzy się większości z Malinowskim a do tego mamy 2 biegi jego imienia. Jednak wszystko demokratycznie można przedyskutować i kto wie, jaka dalej sprawy się potoczą.
Ostatnie wybory przebiegały tak jak na obrazku: :hahaha: Prezes w ten oto sposób zbierał głosy :bum:

Obrazek

Tak na poważnie to fajnie mieć patrona,ale odnośnie nazwy to bym nic nie zmieniał :nienie:
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: . Chyba już wiecie, jaki dzisiaj dzień :bleble: . Więc w razie jakichkolwiek niepowodzeń lub braku chęci wyjścia na trening możecie zgonić na Piątek 13 :taktak: . A skoro dzisiaj piątek to jutro sobota :hahaha: . W soboty chyba nie muszę przypominać, co powinniście zrobić :niewiem: , ale i tak przypomnę. Zgłaszacie swoją obecność i dupska o godzinie 09.00 przed plażą miejską na wspólnym treningu :hej: . Dla przypomnienia zabieramy swoje koszulki z logo AB i biegniemy na rondo przy Cerfurze promować aktywny tryb życia w naszym mieście :taktak: . Tym razem chcielibyśmy zachęcić władze miasta do zakupu specjalnych platform do ćwiczeń zarówno dla biegaczy jak i wszystkich osób ceniących sobie tężyznę fizyczną :bum: . Takie platformy mogłyby stanąć w newralgicznych punktach gdzie najczęściej widać osoby ćwiczące. Przykładem może być ścieżka przy średnicówce, park miejski, plaża miejska. Oczywiście przed wybiegnięciem kilka spraw organizacyjnych :lalala: . Kto zamówił koszulki to nich zabierze pieniążki po 25 zł za szt., Kto jeszcze się nie wpisał na listę założycieli przyszłego naszego stowarzyszenia a chciałby to proszę o zabranie dowodu osobistego, bo chyba czas już zabrać się za to na poważnie. Omówimy jeszcze kilka spraw związanych z rozstrzygniętym konkursem i pewnie jeszcze coś tam wypadnie. Mam nadzieję, że pogoda nam dopisze i nie będzie padać, bo to w końcu już 14 września będzie. Pozdrawiam i życzę nie pechowego dnia Andrzej :hej: .

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Szczerze mam nadzieję, że ostateczny wybór sprzętu jaki będzie pojawiał się
maratończyk pisze:w newralgicznych punktach gdzie najczęściej widać osoby ćwiczące
będzie stawiany po wcześniejszej dyskusji z tymi osobami, którym ma on służyć. Można przecież zawsze postawić coś mało przydatnego i starać się wmawiać ludziom, że tego właśnie chcieli. Mam nadzieję, że jak już w innej sprawie zauważył Zbyszek (dejw) będzie to naprawdę przedyskutowane demokratycznie i "z głową" podjęte działanie, a jutrzejszy pokaz nie będzie tylko reklamą ale spotkaniem skłaniającym do przemyśleń oraz dyskusji czy zaproponowana konstrukcja w pełni spełnia swoje zadanie, czy może lepiej było by postawić coś innego.
Prośba jeszcze dla forumowiczów, którzy się jutro pojawią by wypróbować wspomnianą platformę, by przemyśleli jakie ćwiczenia postarają się na niej wykonać. Jako inspirację załączam filmik: "Chłopak i kilka rurek" ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Piar Public Relations to podstawa, więc nie dziwcie się, że cały czas dbam o nasz wizerunek w mediach :hej: . Działam również zgodnie z zasadą „Nie ważne, co mówią, ważne żeby mówili” i to się sprawdza. :hejhej: :hejhej: :hejhej:

Będą pieniądze na bieganie. Akademia dostanie 7 tys. zł

http://www.mmgrudziadz.pl/artykul/beda- ... e-7-tys-zl

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Koniec zapisów na główny wyścig w biegach Bronisława Malinowskiego

http://www.mmgrudziadz.pl/artykul/konie ... inowskiego

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Właśnie obejrzałem wiadomości w naszej grudziądzkiej telewizji i stwierdzam, że Piar działa na 100% :hahaha: . W całym programie masa naszych biegaczy w tym Dorota, Andrzej, Wojtek, Małgosia. Oczywiście w różnych rolach. Liczę, że jutro i ja się załapię do szklanej skrzynki :hejhej: . Fajnie jest mieć tylu przyjaciół, kolegów, znajomych. :hej:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: . Niestety jeszcze musimy poczekać na złotą polską jesień :echech: . Dlatego też będziemy musieli znaleźć w sobie zasoby silnej woli na wyjście z domu :taktak: , aby zaliczyć trening. Moim sposobem na te pochmurne dni jest odpowiednia playlista w telefonie tak, aby muzyka dawała mi energii :hej: . Mimo tych niesprzyjających warunków za oknem liczę, że dzisiaj o godzinie 09.00 przed plażą miejską ekipa twardzieli :bum: się wstawi. Oczywiście dla nieobecnych relacja po moim powrocie. Pozdrawiam i życzę miłego dnia Andrzej :hej: .

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Mikroelementy bez których nie da się żyć
Żelazo - by nakarmić każdą komórkę

Akurat skutki niedoboru tego pierwiastka znają niemal wszystkie kobiety. Niedokrwistość (anemia) z niedoboru żelaza przytrafia się bowiem niemal każdej pani w dorosłym życiu. Jest typową dolegliwością kobiet w ciąży., karmiących piersią, cierpiących z powodu zbyt obfitych miesiączek,
wegetarianek, którym czasem nie udaje się zapewnić odpowiedniej ilości tego minerału za pomocą bezmięsnej diety, a nawet pań aktywnych, bo ich tryb życia nie sprzyja rozsądnej diecie...

Oczywiście niedokrwistość nie musi być spowodowana akurat przez brak żelaza. Częsta przyczyna to również niedobór witamin z grupy B (kwas foliowy, B12) czy witaminy C, odpowiedzialnej za wchłanianie żelaza. Skutek? Anemia to problem co piątej kobiety (i tylko jednego na 100 mężczyzn). Ponieważ "słaba krew" uniemożliwia prawidłowe natlenianie i odżywianie komórek, pogarsza się funkcjonowanie niemal wszystkich narządów. Niedokrwistość raczej nie zabija, jednak sprzyja kołataniu serca i innym zaburzeniom krążenia, bólom głowy, zaparciom, spadkowi apetytu. Prowadzi do nienaturalnego zmęczenia i osłabienia, wychłodzenia organizmu, bladości cery, łamliwości paznokci, nadmiernego wypadania włosów, a nawet powstawania "zajadów" w kącikach ust. To znacznie obniża jakość życia każdej kobiety. W przypadku przyszłych mam skutki bywają niezwykle groźne dla rozwijającego się dziecka: niedokrwistość na każdym etapie ciąży może spowodować wady wrodzone u płodu i poronienie. Właśnie dlatego ginekolodzy zlecają te przykre badania krwi i w razie potrzeby zalecają przyjmowanie preparatów z żelazem.

Jeśli obserwujesz u siebie objawy typowe dla anemii, a nie jesteś w ciąży i nie zajmie się nimi położnik, po prostu upewnij się, że w twojej diecie nie brakuje bogatych źródeł żelaza: chudej wołowiny, mięsa królika, podrobów (zwłaszcza wątroby), żółtka jaj. Żelazo występuje także w produktach pochodzenia roślinnego. Trzeba jednak pamiętać, że żelazo hemowe (pochodzenia zwierzęcego) organizmowi znacznie łatwiej przyswoić. Niehemowe w sporych ilościach zawarte jest w zielonych warzywach, w roślinach strączkowych, w burakach, czerwonej kapuście, papryce, produktach pełnoziarnistych. By poprawić wchłanianie, zadbaj i o witaminę C w swojej diecie.

Jeśli dobrze się odżywiasz, a forma taka sobie, warto skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu, a także ginekologiem. Niejednokrotnie "sprawy kobiece" są pierwotnym źródłem niedokrwistości.


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Adrian26
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1971
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:17
Życiówka na 10k: 38:14
Życiówka w maratonie: 2:57:08
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nieźle się Andrzej musiał "wstawić", że jeszcze nie ma relacji z sobotniego treningu :hej:

Orientuje się ktoś może czy pakiety startowe do sobotniego biegu będzie można odebrać w piątek :usmiech: ?
Mój blog: http://neversurrender.blog.pl/
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Jestem już jestem :trup: . Najpierw kąpiel po treningu, następnie śniadanie i dopiero wtedy mogę usiąść do pisania. Taka jest procedura :hahaha: . Tak, więc dziękuje wszystkim za dzisiejszy wspólny trening oraz udział w pokazie przystanku Warkotu do ćwiczeń :uuusmiech: . Pomimo niesprzyjającej aury :bleble: pobiegliśmy na miejsce usytuowania tego urządzenia sporą ekipą a do tego wszyscy byli w naszych rozpoznawalnych koszulkach, co mnie niezmiernie cieszy. Dzięki temu jesteśmy widoczni a przede wszystkim rozpoznawalni na ścieżkach biegowych nawet wtedy, gdy biegamy osobno. Jak wiecie dzisiejszy trening troszeczkę inny niż zawsze. Pobiegliśmy z plaży miejskiej w kierunku przejazdu kolejowego a następnie wzdłuż średnicówki do miejsca gdzie mieliśmy poćwiczyć i zobaczyć jak się ćwiczy na specjalnym urządzeniu. Po dobiegnięciu na miejsce nie mogło zabraknąć lansu do kamery i gazet, więc oglądajcie naszą grudziądzką telewizję. Samo urządzenie to solidna konstrukcja umożliwiająca wykonywanie różnego rodzaju ćwiczeń a w szczególności górnych partii mięśniowych. Dla nas biegaczy również powinno się to przydać, bo bardzo rzadko przykładamy się do rozwoju tych grup mięśniowych. Wbrew pozorom również korpus ma duże znaczenie w bieganiu. Jeżeli dobrze wzmocnimy sobie grzbiet, krzyż mięsnie brzucha to wtedy żaden dłuższy dystans nie będzie nam straszny. Fajnie było by, aby miasto zakupiło kilka takich przystanków i rozstawiło w newralgicznych punktach gdzie mieszkańcy Grudziądza mogliby przystanąć i poćwiczyć. Lepiej przecież zainwestować w zdrowie swoich wyborców niż dopłacać do służby zdrowia kolosalne kwoty. Pomysł mieszkańca naszego miasta na zbudowanie tej konstrukcji jak najbardziej trafny i nie widzę przeszkód, aby był on wykonawcą większej ilości sztuk urządzenia. Podczas oglądania i próbnych ćwiczeń zgłaszaliśmy mu uwagę, co by się jeszcze przydało w tej konstrukcji i dobrze by było, aby je wprowadzono jak na przykład górna drabinka przez całą długość. Uwagi możemy zgłaszać na stronie facebookowej https://www.facebook.com/ppworkout?fref=ts pomysłodawcy. Na prezentacji pojawiło się również sporo osób ćwiczących CroosFit oraz przedstawicieli miasta i mediów. Mam nadzieje, że dzięki temu, że tam byliśmy włodarze wezmą pod uwagę, że istnieją nie tylko profesjonalne kluby sportowe z swoim zapleczem, ale również zwykli ludzie ceniący sobie aktywny tryb życia i biegający w grupach tworzonych przez pasjonatów sportu. Zapraszam pozostałe osoby do obejrzenia przystanku, przymierzenia się do drążka, drabinek. Ma ono stać przy rondzie na wysokości Praktikera-ścieżka do rudnika-średnicówka przez około tydzień. Pozdrawiam Andrzej. Jutro niedziela, więc kto chętny na bieganie to zapraszamy o godzinie 09.00 przed plażę miejską. Ktoś zawsze się znajdzie bez względu na pogodę.

Poniżej link do galerii z dzisiejszego treningu AB.


https://plus.google.com/photos/10812436 ... psrc=pwrd1

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
dejw
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 249
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:04
Życiówka na 10k: 42:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

17 września we wtorek odbędzie się seminarium on-line na temat: Biegaj z głową - wykorzystaj wiedzę z psychologii sportu do poprawy osiągnięć w sporcie.

Zapowiada się ciekawie bo poruszane będą między innymi takie tematy:

- maraton nie jest obowiązkowy - czyli jak biegać dla siebie i nie ulec presji środowiska
- ściana,kryzys,spadek formy - jak poradzić sobie z przełamaniem 32 km itd.

Na spotkanie trzeba się zgłosić - jest bezpłatne.

http://psychologiasportu.pl/data/files/pdf/g/wcmmgm.pdf

Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Byliśmy tam i testowaliśmy.Ja osobiscie z chęcią bym sobie poćwiczył podczas treningu biegowego an takim urządzeniu

http://egrudziadz.pl/foto/miejscowosci/ ... rtowy.html

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Czas na kolację. Dzisiaj sałatka jarzynowa z wykorzystaniem Irkowego majonezu firmy Ocetix.

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Ruszają zapisy do Krakowskiego Maratonu. Może przemyślimy tą lokalizację, jako że wplata się idealnie w plany przygotowań. 3 Maja nasz grudziądzki półmaraton a 18 maja Kraków. Nowości w mieście Kraka to, że start i meta będą na Rynku Głównym. Dawno tam nie byłem, ale wspomnienia smoka jak najbardziej pozytywne.

http://www.maratonypolskie.pl/mp_index. ... 0&bieganie

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
ODPOWIEDZ