Czy ktoś używa Kalenji 300 GPS FW

Kolaj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 654
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:53
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:50
Lokalizacja: Piaseczno k/Warszawy

Nieprzeczytany post

zyghom pisze:bracia i siostry, tu jest soft co wyciaga z tego zegarka gpx plus ew heart rate z 700 i mozna do endomondo od razu https://code.google.com/p/kalenji-gps-watch-reader/
Niestety muszę ostudzić potencjalny entuzjazm, który ta wiadomość może wywołać. To są źródła do skompilowania na linuksa. Obawiam się, że to będzie dość niszowe narzędzie. Osób, które jednocześnie używają tego zegarka i będą wiedziały, co z tymi plikami zrobić jest garstka.

Choć z drugiej strony, przy okazji można się czegoś nowego nauczyć :)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
zyghom
Wyga
Wyga
Posty: 85
Rejestracja: 14 lip 2013, 14:05
Życiówka na 10k: 54
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Nieprzeczytany post

tzn ja uzywam linuksa i skompilowalem i toto daje wynikowe gpx i to mi wystarczy
a wniki daje takie np jak tu:
http://www.endomondo.com/workouts/230254140/10977343
zyga
Awatar użytkownika
gores87
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 383
Rejestracja: 09 cze 2009, 12:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Brodnica

Nieprzeczytany post

wczoraj chwilę pobiegałem interwały.1km rozgrzewki 5x100/200 + 500m schłodzenia(takie na próbę). 1km rozgrzewki ustawiłem sobie w jakiś tam widełkach czasowych. Po przekroczeniu strefy nie było żadnego alertu dźwiękoego. Pózniej te 100m również miałem jakieś widełki(w min/km) i również nic nie pikało po przekroczeniu strefy(ale chociaż wskazania były min.km) nastepnię 200m ustawiłem bez żadnego celu, ale prędkość wyświetlana była w km/h. Więc jak widać wygląda to słabo. Nie wspominam już o analizie treningu na mygeonaute bo to porażka. Żadnego rozdzielenia treningu na etapy. Suche podsumowanie czasu i dystanu, odcinków interwałowych nie sposób przeanalizować. Myślę że zegarek dużo lepiej sprawdziłby się jako licznik rowerowy... :lalala:
Obrazek
Awatar użytkownika
r2d2
Wyga
Wyga
Posty: 62
Rejestracja: 11 cze 2009, 20:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Witam. Myślę, że kolega coś źle poustawiał. Przy prawidłowo ustawionym treningu interwałowym, zegarek po rozgrzewce(czas lub dystans) pyta czy kontynuować rozgrzewkę czy przejść do następnego etapu treningu. Wybierając interwały zegarek informuje o rozpoczęciu i zakończeniu odcinka. Po ukończeniu serii interwałów zegarek znów pyta czy kontynuować, czy przejść do etapu schłodzenia. Tak to w moim przypadku wygląda.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
gores87
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 383
Rejestracja: 09 cze 2009, 12:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Brodnica

Nieprzeczytany post

r2d2 pisze:Witam. Myślę, że kolega coś źle poustawiał. Przy prawidłowo ustawionym treningu interwałowym, zegarek po rozgrzewce(czas lub dystans) pyta czy kontynuować rozgrzewkę czy przejść do następnego etapu treningu. Wybierając interwały zegarek informuje o rozpoczęciu i zakończeniu odcinka. Po ukończeniu serii interwałów zegarek znów pyta czy kontynuować, czy przejść do etapu schłodzenia. Tak to w moim przypadku wygląda.
u mnie jest identycznie. Ale ja o tym nie pisałem. Głównie chodziło mi o to że po przekroczeniu danego tempa w rozgrzewce o tym nie informuje. Np ustawiam 1km w tempie 6;30 - 6:00 a biegnę 5.40 albo 7:15 to zegarek mnie o tym nie poinformuje. A druga sprawa to te nieszczęsne km/h...
Obrazek
Awatar użytkownika
gores87
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 383
Rejestracja: 09 cze 2009, 12:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Brodnica

Nieprzeczytany post

i nie musicie mnie dołować tymi screenami z geonaute software. :wrr: :bleble:
Obrazek
Awatar użytkownika
gores87
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 383
Rejestracja: 09 cze 2009, 12:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Brodnica

Nieprzeczytany post

Czy w tym zegarku jest możliwść ustawienia takiego treningu? 10km w tempie 5:50 - 6:30 i żeby odmierzał te 10km do końca(pokazywał pozostały dystans) i zeby "pikał" po przekroczeniu strefy?
Obrazek
mikus1987
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 07 maja 2012, 14:32
Życiówka na 10k: 50:20
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mikołów

Nieprzeczytany post

gores... zapraszam Cię do instrukcji obsługi, bo piszesz, że czytałeś wątki o tym zegarku a tym forum a ja uważam, że nie czytałeś, albo nie czytaleś ze zrozumieniem. Powiem CI tak, też mam ten zegarek od kilku dni, ale zamin go kupiłem już potrafiłem w większym stopniu go ustawiać. Bo poczytałem instrukcję!
Do tego kilkanaście stron na forum. Oczywiście, że da się ustawić wszytsko. Lecz powiadomień w treningu interwałowym, ustawionym w parametrach min/km nie informuje o przekroczeniu (pisałem o tym kilkanaście wpisów wyżej):/ więc czytaj co piszą inni.
Dodatkowo, nie znasz chyba połowy możliwoście tego zegarka, bo to że Ci pokazuje podczas treningu zegarek w km/h to wystarczy przerzucić widok na indicators, a tam ustawić sobie to co Ci się podoba, łącznie z min/km aktualnie, średnio, średnio z okrążenia itd. Nie wiem w czym widzisz tam problem, poza pikaniem zegarka, że biegniesz zbyt szybko i to tylko w treningu interwalowym...

zapraszam Cię do instrukcji obsługi do której link znajdziesz w tym wątku, później do przeczytania jej jeszcze raz, później prześledź te 15 stron raz jeszcze od a do z a sam zobaczysz, że zadajesz pytania co najmniej świadczące o tym, że nie czytałeś tego forum...

A na sam koniec, wyluzuj się, i idź na trening:) ochłoniesz. zegarek za te pieniądze jest rewelacyjny. Może faktycznie geonaute popierdoliło w głowę, że kladą większy nacisk w zeagrku biegowym na km/h a nie na min/km i to jest kpina, ale poza ty, ja robiłem z nim interwały, i było !@#$%. Ustawiłem strefy, które sam ogólnie kontrolowalem, w indicators, jedną ze stron poświęciłem na raport okrążenia, i tam widzę, aktualne tempo okrążenia, średnie, dystans itd. raz jeszcze zapraszam do instrukcji, a przeprosisz zegarek bardzo szybko!
oczywiście gdybym miał kasę kupiłbym gara 310 ale jednak 800zł różnicy to dużo. a onmove ma nawet kilka zbędnych/niezbędnych funkcji więcej...

tak więc, przestań marudzić. Zawsze masz możliwość odesłania sprzętu do 10 dni od zakupu, skoro kupiłeś przez neta. wydaj 800 więcej, i biegaj z garminem:) ja bym chciał ale nie mam kasy
Awatar użytkownika
gores87
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 383
Rejestracja: 09 cze 2009, 12:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Brodnica

Nieprzeczytany post

ahhh. Ja to wszystko rozumiem tylko dlaczego w zegarku biegowym musze przestawiać ekrany(na my inicators) jeżeli automatycznie wyświetla się my rythm? Ciebie może to nie denerwuje a mnie owszem(uważam że jest to niedopracowanie ze strony producenta). I nie trzeba dokładać do 310-ki 800zł bo za 600zł można mieć 305 która jest o niebo lepsza(uzytkowałem ten sprzęt przez jakiś czas). Teraz pewnie ktoś mi napisze że mogłem kupić sobie 305 a nie geoanute 700. Mogłem, ale 305-ke nową cięzko dostać, a używka wiadomo może służyć długo a może paść po tygodniu. Kupiłem ten zegarek ze względu na okazyjną cenę i dwu letni okres gwarancyjny. Może i faktycznie jestem trochę przewrażliwiony ale mimo woli porównuję ten zegarek to 305-ki. Pewnie robię źle, a co poradzę że tak jest :tonieja:
Obrazek
Awatar użytkownika
gores87
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 383
Rejestracja: 09 cze 2009, 12:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Brodnica

Nieprzeczytany post

a wracając jeszcze do tego "mojego" pikania w interwałach. To po co ustawiać sobie jakiś cel w rozgrzewce(po co wogóle jest taka opcja) jeżeli i tak o tym zegarek nie informuje. Dobra rzecz la tych co zapomną co zaplanowali na rozgrzewkę bo w sumie można zapomniec czy miało sie biec w przedziale 7:40 - 7:10 czy 4:30 - 3:90... :orany:
Obrazek
Awatar użytkownika
zyghom
Wyga
Wyga
Posty: 85
Rejestracja: 14 lip 2013, 14:05
Życiówka na 10k: 54
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Nieprzeczytany post

wiadoma rzecza jest ze w oprogramowaniu sila - tu geonaute jest daleko za konkurencja
dlatego popieram open source bo wtedy znalazlby sie ktos kto by skroil soft na miare - z zyskiem dla geonaute rowniez - sprzedaz by wzrosla jakby soft byl o klase lepszy
zyga
Awatar użytkownika
gores87
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 383
Rejestracja: 09 cze 2009, 12:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Brodnica

Nieprzeczytany post

Kolejna niedoskonałość. Po przesłaniu treningu znika on z pamieci zegarka a więc skorzystanie z funkcji Challenge->challenge myself jest niemożliwe. Chyba że Wy macie inaczej w swoich zegarkach..
Obrazek
Awatar użytkownika
Kwiat
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 09 sie 2007, 02:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gelsenkirchen
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Może tak jest po updacie do wersji obsługującej My Geonaute, ale w wersji 2.1 i starszej po imporcie danych do komputera, trening pozostaje w dalszym ciągu w zegarku.
Obrazek

Blog|Komentarze

10 km - 53'43" (Tychy, 22.12.2013)
Awatar użytkownika
gores87
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 383
Rejestracja: 09 cze 2009, 12:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Brodnica

Nieprzeczytany post

producent ostro daje d..y. Zaraz się okaże że nie działa mi połowa funkcji w zegarku. A tak przy oakzji. Jest może ktoś z biegłym angielskim tutaj na forum i mógłby napisać coś do producenta tych zegarków? Zapytać czy będzie możliowość powrotu do starszego firmware? lub chociaż udostępnienie wrzucania treningów do geonaute software. Zapytać o mój ostatni problem ze znikającym treningiem z pamięci zegarka. Przecież przez to tracę jedną funkcję w zegarku a płacę za zegarek kompletny itd.
Obrazek
mikus1987
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 07 maja 2012, 14:32
Życiówka na 10k: 50:20
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mikołów

Nieprzeczytany post

gores87 pisze:Kolejna niedoskonałość. Po przesłaniu treningu znika on z pamieci zegarka a więc skorzystanie z funkcji Challenge->challenge myself jest niemożliwe. Chyba że Wy macie inaczej w swoich zegarkach..

Ja mam wszytskie treningi w pamięci. wszytskie, których z niej nie usuwałem. wraz z weekendowym 27km wybiegania, interwalam z wczoraj i jeszcze treningami z zeszlego tygodnia:)

widocznie, wywala je z zegarka po przesiadce na stronę internetową.
ODPOWIEDZ