Czy ktoś używa Kalenji 300 GPS FW

rudnickir
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 723
Rejestracja: 23 mar 2013, 22:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

jakoś nie miałem okazji używać tej funkcji , więc nie wiem...
New Balance but biegowy
mikus1987
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 07 maja 2012, 14:32
Życiówka na 10k: 50:20
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mikołów

Nieprzeczytany post

no powiem szczerze, że ta funkcja jest rewelacyjna. np na długie wybiegania, lub typowo pod stary na długich dystansach. Np. w niedzielę robiłem pierwsze 26 km z tym zegarkiem. Plan pod maraton wrześniowy. miałem zrobić 26 średnim stałym tempem 6.15 typowy regeneracyjny bieg. (maraton planuje startowo oczywiście szybciej) biegłem tę trasę już wiele razy, i zawsze pod koniec treningów odczuwałem zmęczenie, zwłaszcza na licznych bardzo podbiegach. nigdy z takim zegarkiem nie bigeałem. Na ostatnim treningu okazało się, że biegnąc swoim tempem jak zazwyczaj w wielu miejscach miałem aktualne tempo na poziomie 5.40 lub nawet mniej!!! co dawało tyle, że bez zegarka biegałem tak zmiennie, a na koniec treningu wychodziło środnio np 6.01 min/km. i wszytsko ładnie ale ewidentnie zwalniałem pod koniec, bo na początkowych km się wypompowywałem choć tego nie czułem:) teraz pilnując tempa, kolega z którym biegłem ciągle mnie zwalniał, i co 200 m słyszałem tylko "za szybko" "zwolnij" "@#$%^ jesteśmy prawie 150m za za szybko" itd. więc zwalniałem do planowej (z planu treningowego) prędkości i dzięki temu na podbiegach na 24 nop km czyułem się tak komfortowo jak jeszcze nigdy na tej trasie. dla tego funkcja peacemakera jest na takie treningu najlepsza. Oczywiście na trening interwałowy jest odpowiednio inna możliwość treningu. Ale uważam, że do zakładanego biegu na konkretnym dystansie, z konkretną prędkością to jest idealne. oczywiście w trakcie tego ekranu można przełączyć się na ekran "my indicators" gdzie już sam konfigurujesz co chcesz mieć. i tam oczywiście średnie tempo, itd itp możesz podglądać:) dla tego jest to najlepszy tryb, bo możesz śledzić jedno i drugie. Z kolei w trybie treningu wolnego, nie ma peacemakera, który pokazuje nadczas bądź niedoczas do tego co zakładałeś.

Oczywiście możesz czekać 1000m aby sprawdzić czy przebiegłeś go w zakładanym tempie czy nie. Ale jeśli zrobisz ten km 10-15 sekund szybciej na zwalnianie nie będzie już czasu, dlatego stworzono zegarki, które monitorują to NA BIEŻĄCO:)
rudnickir
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 723
Rejestracja: 23 mar 2013, 22:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

z tym , że na wybieganiach i tak wiem jakim tempem biegnę bez patrzenia na zegarek - czasami nawet wyłączam autolap , żeby mnie nie wnerwiał co kilometr. Prędkość chwilowa skacze w zegarkach , więc ja na nią nie zwracam uwagi - dlatego nie interesuje mnie pikanie zegarka co chwile z informacjami. Ale po to jest ta funkcja żeby ktoś używał , więc jeśli akurat Tobie pasuje to fajnie:)
mikus1987
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 07 maja 2012, 14:32
Życiówka na 10k: 50:20
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mikołów

Nieprzeczytany post

wiesz, w zasadzie i Ty i ja oczywiście mamy racje :) bo każdy kontroluje swoje możliwości inaczej:) ale właśnie w tym forum fajne jest to, że możemy wymienić poglądy i dowiedzieć się, jak trenują inni biegacze:)

ps. co do tempa aktualnego wyświetlanego, zawsze będą pewne wahania:) masz też racje:) no chyba, że mówimy o garminiq 910xt czyli jednym z najdokładniejszych zegarków, który ma mocno zaawansowany algorytm, pokazywania prędkości aktualnej, i wskazuje aktualną nawet sekundę po zmianie prędkości:) no ale tak czy siak, różnica w cenie to ok 1600zł;) hehehe
Kolaj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 654
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:53
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:50
Lokalizacja: Piaseczno k/Warszawy

Nieprzeczytany post

mikus1987 pisze:no chyba, że mówimy o garminiq 910xt czyli jednym z najdokładniejszych zegarków, który ma mocno zaawansowany algorytm, pokazywania prędkości aktualnej, i wskazuje aktualną nawet sekundę po zmianie prędkości:)
Nawet ten wypasiony 910XT korzysta z tego samego zestawu satelit i pomiar jest obarczony tymi samymi błędami. Jak mawiają "z g. bata nie ukręcisz", choćbyś wykorzystywał najbardziej wyrafinowane algorytmy. Owszem, jest tam wspomaganie wbudowanym akcelerometrem ale to w sumie taka zgadywanka i nie ma co się łudzić, że będzie jakoś super dokładnie.
rudnickir
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 723
Rejestracja: 23 mar 2013, 22:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

jeśli już ktoś wyda 1,5tys na zegarek to trudno żeby później na niego narzekał:) Jak każdy inny sprzęt ma błędy , a software zegarka próbuje ich pokazywać jak najmniej żeby użytkownik był zadowolony...Ja jestem niezadowolony z mygeonaute.com ponieważ nie można nazwać tego serwisem dla biegacza:) niestety aktualizację zrobiłem i teraz muszę z tym żyć .Reszta czyli sam sprzęt jest okey - za takie pieniądze jak można go dostać nie ma nic innego na tym poziomie zaawansowania i wykonania.Chyba że bierzemy pod uwagę zakup za granicą to coś by się znalazło jeszcze:)
Awatar użytkownika
sosik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5445
Rejestracja: 21 lut 2013, 15:39
Życiówka na 10k: 00:37:49
Życiówka w maratonie: 2:58:50
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Też się zastanawiałem nad upgradem mojej 500 do mygeonaute. Jednak po zabawie tym serwisem na sucho zrezygnowałem. Bardzo mało rzeczy przydatnych biegaczowi. Działa bardzo wolno i często się wiesza. Wole jednak geonaute software. Więc też ostrzegam przed tym updatem.
Zwierzęcy instynkt, oczy jak krew, Wilk, co ujawnia w nocy swój zew,
Gdy księżyc na niebie, unosi mnie dźwięk, W biegu przed siebie wolny jak tlen!

Blog -> Komentarze -> Garmin
maraton - 2:58:50, półmaraton - 1:24:16, 10 km - 37:49, 5 km - 18:43
Awatar użytkownika
zyghom
Wyga
Wyga
Posty: 85
Rejestracja: 14 lip 2013, 14:05
Życiówka na 10k: 54
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Nieprzeczytany post

a propos 700ki: export do pliku gpx nie dorzuca heart rate
ale jest programik pod linuksa, ktory to robi z HR: kalenji-reader
jest do znalezienia na google
zyga
mikus1987
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 07 maja 2012, 14:32
Życiówka na 10k: 50:20
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mikołów

Nieprzeczytany post

zauważyłem dziś dziwną rzecz:) zrobiłem trening z peacemakerem, czyli tryb challenge, ustawiłem na prędkość 5.25 na koniec wyprzediłem gościa o 150 metrów i zakończyłem trening, wywaliło komunikat że pzegrałem<hehehe> dodatkowo pokazało mi, że ja przebyłem w tym czasie 11.53 km a competitor 11.20km i nadal info, że przegrałem:) heheh, mocne:D:) mają poczucie humoru:)

pytanie. Jaką macie wersję oprogramowania w swoich 500? ja mam 1.21 może to wina softu?
rudnickir
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 723
Rejestracja: 23 mar 2013, 22:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

1,21 jest najnowsze - do współpracy z mygeonaute jest 2,08 ale nie wiem czy coś to zmienia w pojedynkach:)
Awatar użytkownika
r2d2
Wyga
Wyga
Posty: 62
Rejestracja: 11 cze 2009, 20:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Witam. Już pisałem o wirtualnym partnerze, też tak mam.
Obrazek
mikus1987
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 07 maja 2012, 14:32
Życiówka na 10k: 50:20
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mikołów

Nieprzeczytany post

ciekawe, czy wyeliminują to w następnej aktualizacji. I zauważyłem, że podczas challenge, nie można w trakcie biegu zmienić prędkości przeciwnika. tak jak w garminach z wirtualnym partnerem. no ale;)
Awatar użytkownika
kruczek79
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 200
Rejestracja: 09 cze 2012, 23:09
Życiówka na 10k: 38:07
Życiówka w maratonie: 3:09:57

Nieprzeczytany post

mikus1987 pisze:zauważyłem dziś dziwną rzecz:) zrobiłem trening z peacemakerem, czyli tryb challenge, ustawiłem na prędkość 5.25 na koniec wyprzediłem gościa o 150 metrów i zakończyłem trening, wywaliło komunikat że pzegrałem<hehehe> dodatkowo pokazało mi, że ja przebyłem w tym czasie 11.53 km a competitor 11.20km i nadal info, że przegrałem:) heheh, mocne:D:) mają poczucie humoru:)

pytanie. Jaką macie wersję oprogramowania w swoich 500? ja mam 1.21 może to wina softu?
Biegłem tak dwa razy i nie miałem takich problemów tzn. zawsze wygrałem :bleble:. Może źle interpretujecie kolory postaci (czarna to wy).
mikus1987
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 07 maja 2012, 14:32
Życiówka na 10k: 50:20
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mikołów

Nieprzeczytany post

interpretuję dobrze. Nawet są podpisane comptetitor i You. Przy czym, info, że competitor przebiegł kilka set metrów mniej w tym czasie i dopisek że wygrał:)
no to dziwne. Może jeszcze raz trzeba zaktualizować zegarek?
tylko znowu to wszystko od nowa ustawiać. no cóż.
ps. ktoś kiedyś pisał, że na stronie geonaute są napisane jakie są najnowsze softy do zegarków albo lista aktualizacji. przeszukałem stronę chyba w każdy sposób, i nie znalazłem.

Czy ktoś może wrzucić linka do tego?
mikus1987
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 07 maja 2012, 14:32
Życiówka na 10k: 50:20
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mikołów

Nieprzeczytany post

kruczek79 pisze:
mikus1987 pisze:zauważyłem dziś dziwną rzecz:) zrobiłem trening z peacemakerem, czyli tryb challenge, ustawiłem na prędkość 5.25 na koniec wyprzediłem gościa o 150 metrów i zakończyłem trening, wywaliło komunikat że pzegrałem<hehehe> dodatkowo pokazało mi, że ja przebyłem w tym czasie 11.53 km a competitor 11.20km i nadal info, że przegrałem:) heheh, mocne:D:) mają poczucie humoru:)

pytanie. Jaką macie wersję oprogramowania w swoich 500? ja mam 1.21 może to wina softu?
Biegłem tak dwa razy i nie miałem takich problemów tzn. zawsze wygrałem :bleble:. Może źle interpretujecie kolory postaci (czarna to wy).

a jaki masz zegarek? onmove 500 czy kalenji 300? może ejdnak tutaj jakaś różnica? jaki masz soft?
ODPOWIEDZ