GRUDZIĄDZ BIEGA

Awatar użytkownika
balek13
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 26
Rejestracja: 17 cze 2012, 14:18
Życiówka na 10k: 46,01
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam wszystkich forumowiczów! Jest sprawa: dzisiaj na treningu biegnąc ścieżką wzdłuż "bruku" od strony ulicy Miłoleśnej znalazłem licznik rowerowy i świeże ślady po przejechaniu (ok godziny 19.30). Sprawdzałem na allegro i jego wartość nie jest zbyt wielka, jednak cieszył bym się gdybym mógł oddać go właścicielowi. Wiem, że wśród nas biegaczy są też osoby, które czasami przesiadają się na dwa kółka, a może to ktoś z naszych znajomych. Przepraszam ,że piszę tutaj, ale to pierwsza myśl która mnie trafiła :oczko: Gdyby znalazł się właściciel proszę o kontakt poprzez forum - oczywiście jeśli nikt nie ma nic przeciwko. Pozdrawiam Piotr
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: . Dzisiaj środa wiec nie rozpisuje się, bo widzimy się o 18.00 na wspólnym treningu :taktak: . Jak zawsze przed plażą miejską w Rudniku. Miejmy nadzieje, że nie przyjdzie taka ulewa jak wczoraj :bleble: . Pamiętajcie, że będę zbierał i zapisywał na spływ kajakowy, na który wybieramy się 27 lipca :taktak: . Kto jeszcze nie pobrał koszulki rozmiary S i M to też zapraszam a jak będą pozostałe rozmiary to dam znać. No to do 18.00. :hej:
Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Sezon na arbuza czas zacząć
Wraz z nastaniem ciepłych dni, nabieramy ochoty na jeden z najbardziej wakacyjnych owoców. Arbuz nie tyko doskonale gasi pragnienie, nawadnia organizm, oczyszcza i wspomaga odchudzanie. Dodaje też urody.
Arbuz składa się w 92% z wody, sam w sobie ma niewiele kalorii- w 100g zaledwie 10. Polecany jest przez dietetyków, doskonale sprawdza się jako przekąska, deser, podstawa koktajlu. Jest cennym źródłem wielu witamin. Zawiera w sobie kwas foliowy, który nie tylko polecany jest kobietom w ciąży, wspomaga przyswajanie żelaza, przez co zalecany jest osobom chorym na anemię. Nie brakuje w nim także błonnika. Dzięki któremu korzystanie wpływa na przemianę materii. Pomaga usuwać toksyny z organizmu. Arbuz zawiera w sobie przeciwutleniacze, a dokładnie likopen. Tym samym arbuz chroni także przed nowotworami i zapobiega starzeniu się. Ciało dobrze odżywione, nawodnione i oczyszczone pięknieje!
Nie tylko w upalne letnie dni warto na stałe wprowadzić go do swojego jadłospisu.
Autor: AKTYWNI.PL

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Właśnie otrzymałem nadany numer startowy na 35 Maraton Warszawski. Po raz pierwszy tak wysoki 4948. A jak tam wasze numery! Czy już nadane?

http://www.maratonwarszawski.com/regulamin

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Zapraszamy do obejrzenia w kanale TV Poland Running letniego odcinka programu "Trening dla każdego". Warto posłuchać porad naszych ekspertów! Jak sprawdzić czy mamy predyspozycje do biegania? Czym jest i jak zapobiegać kontuzji "kolana biegacza"? Kontynuujemy przygotowania do triathlonu - wybieramy rower i przekonujemy o potrzebie rozciągania oraz prezentujemy nowe technologie Garmina.

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... Df-6vRz_zc

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
bogutam
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 26
Rejestracja: 03 gru 2012, 14:09
Życiówka na 10k: 48,06
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Panie i Panowie organizatorzy, a kiedy będą wyniki z B3P w poszczególnych kategoriach?
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

bogutam pisze:Panie i Panowie organizatorzy, a kiedy będą wyniki z B3P w poszczególnych kategoriach?
Wyniki dałem już dawno.Jest to arkusz exel a kategorie chyba strona 29 kategoria M
https://drive.google.com/?tab=wo&authus ... F9kR2JoSXc
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Zawsze pisałem jak tam na treningu. Otóż, pomimo że okres wakacyjnych wyjazdów rozpoczęty i co niektórzy z naszych akademiowych biegaczy chodzą po górach a inni po plażach portugali to nie zaprzestajemy trenować. Dzisiejsze spotkanie o 18.00 z sporą ilością biegaczy. Zrobiliśmy trasę 8 km i krótszą w zależności od samopoczucia. Pamiętajcie, że B3P już za nami i wzorem roku ubiegłego zaczynamy przygotowania do biegu na 10 km w maliniaku lub wcześniej w Ciechocinku, na którego sporo osób chce się wybrać w tym dziewczyny. Jednak, aby się do tego przygotować to trzeba biegać i wydłużać sobie, co miesiąc kilometraż tak o 1 km do tego, co biegacie teraz. Po bieganiu zaliczyliśmy kąpiel, która polecam każdemu, jako formę rozciągania i schłodzenia rozgrzanych mieśni.Więc następnym razem kąpielówki i stroje zabierzcie z sobą. Miałem jutro jechać do Szczecina jednak plany musiałem skorygować i pewnie pójdę z rana pobiegać a później na górę z książką i kilka spraw po drodze też się zaliczy. No to do jutrzejszego wpisu. Andrzej.

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: . Tak się zastanawiam czy iść na trening :niewiem: . Jest godzina siódma rano a na termometrze 20 stopni :szok: . To chyba nie będzie mój dzień, bo nie dość, że książka mnie wciągnęła i późno się położyłem to jeszcze szybko wstałem :trup: . Upał, jaki dzisiaj zapowiadają też pewnie da nam znać :taktak: . Ponownie zapowiadają burze, więc ciężko zaplanować sobie jakiś dalszy wyjazd na rower :bleble: . Wyjazd do Szczecina też musiałem sobie odpuścić, więc dzień pod górkę :wrrwrr: . No, ale nie ma, co narzekać bywało gorzej. Myślę, że jak pobiegam i zrobię sobie porządny trening a później pójdę poczytać książkę to wszystko wróci do normy :taktak: . Na wczorajszym treningu prowadziłem zapisy na spływ kajakowy z AB zapisało się już około 15 osób. Pamiętajcie ze zbieram również wpłaty po 35 zł od osoby, bo trzeba zrobić zaliczkę. Spływ 27 lipca z Tlenia. Czym większa ekipa tym weselej :hahaha: , więc nie czekajcie do ostatniej chwili :nienie: . Oczywiście można zabierać z sobą znajomych, którzy nie koniecznie biegają. Mogą to być wasze sympatie, żony, koledzy, koleżanki, babcie…a nawet kochanki :hejhej: ( tylko ostrożnie, bo jak druga połowa się dowie to może być problem :szok: ).Chodzi o miłą atmosferę i dobrą zabawę :hej: . Będę jeszcze o tym przypominał w kolejnych wpisach jak i na treningu. Pozdrawiam i życzę miłego dnia Andrzej. :hejhej:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Nie unikaj brzoskwini

Ten typowo wakacyjny owoc ma więcej właściwości prozdrowotnych niż nam się wydaje. Nie tylko jest smaczny, ale także sprzyja odchudzaniu, pomaga leczyć osteoporozę, ma właściwości antystresowe…
Brzoskwinia zachwyca przede wszystkim swoją soczystością. Owoc ten zawiera w sobie sporo witaminy A, cenny potas, fosfor, niacynę. W niewielkiej ilości znajduje się w niej także m.in. biotyna, kwas foliowy, żelazo, magnez, wapń. Owoce mają kolor żółty, zielony bądź czerwony, uzależnione to jest od odmiany. Na ogół jaśniejsza barwa skórki gwarantuje słodszy miąższ.

Brzoskwinie zalecane są przez dietetyków. 100g tego owocu to zaledwie 46 kalorii. Dodatkowo udowodniono, że brzoskwinia pobudza soki trawienne, przez co wpływa na pracę całego układu pokarmowego. Ma właściwości oczyszczające, tym samym usprawnia pracę metabolizmu. Bogata jest w błonnik- szczególnie dużo znajduje się go w skórce. Polecane jest osobom borykającym się z zaparciami.

Brzoskwinia pomaga ochronić kości przed osteoporozą. Zawiera bor, pierwiastek uczestniczący w produkcji estrogenu. Zawarte w tym owocu witaminy z grupy B oraz niacyna mają właściwości łagodzące, wyciszające, relaksujące. Niacyna niezbędna jest to produkcji hormonu szczęścia-serotoniny. Jej niedobór powoduje apatię, nerwowość, większą skłonność do stresu.

Jedzenie brzoskwini to także stosowanie profilaktyki antynowotworowej. Udowodniono, że w owocu tym znajdują się związki, które niszczą złośliwe komórki nowotworowe. Odkryto, że ekstrakt z brzoskwiń zwalcza komórki nowotworowe, jednocześnie nie uszkadzając komórek zdrowych. To obiecująca wiadomość, która w przyszłości może zaowocować stworzeniem alternatywy dla inwazyjnej i obciążającej cały organizm chemioterapii.

Brzoskwinia poprawia kondycję skóry, tonizuje ją i odświeża. Wszystko dzięki znajdującej się w niej witaminie A, witaminom z grupy B i PP. Dodatkowo zawiera karotenoidy, które mają właściwości odmładzające. Z ich też powodu brzoskwinie często wykorzystywane są w kosmetologii. Nie bez powodu brzoskwiniowa cera jest tak ceniona przez kobiety.
Autor: AKTYWNI.PL

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Poranny trening zaliczony :taktak: jednak nie obeszło się bez kąpieli na 12 km w jeziorku.Tak mi się spodobało że zrobiłem kilka długości dla ochłody :uuusmiech: Przy okazji spotkałem na plaży nagrywającego wywiad Wojtka z TV i mała zgryźliwość musiała być :hahaha: w stylu "jak tam panie w robocie".Pożałowałem tego po powrocie do domu bo zapomniałem przez to włączyć zegarka i kilka kilometrów z tygodniowego biegania odeszło :wrrwrr:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
zielicho
Wyga
Wyga
Posty: 84
Rejestracja: 05 lut 2012, 19:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jak traktujecie jazdę na rowerze w przygotowaniach do imprez biegowych?
Przyszło mi dojeżdżać do Rudnika na treningi 2x dziennie i wychodzi ok 30 km roweru dziennie.
I co teraz z kilometrażem biegowym?
Padam na ryj chwilami biegnąc np. rankiem 12km a potem jeżdżąc rowerem :trup:
Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

zielicho pisze:Jak traktujecie jazdę na rowerze w przygotowaniach do imprez biegowych?
Przyszło mi dojeżdżać do Rudnika na treningi 2x dziennie i wychodzi ok 30 km roweru dziennie.
I co teraz z kilometrażem biegowym?
Padam na ryj chwilami biegnąc np. rankiem 12km a potem jeżdżąc rowerem :trup:
Napewno ci nie zaszkodzi a wręcz pomoże :taktak: .Ja również wrzucam w biegi rower jako dodatek.Fakt że inne mięśnie pracują na rowerze i inne podczas biegu ale za to jaki power bedzie na jesień :szok: .
Poniżej artykuł na ten temat


http://www.runners-world.pl/trening/Bie ... rze,4526,1

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
zielicho
Wyga
Wyga
Posty: 84
Rejestracja: 05 lut 2012, 19:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ok co mnie nie zabije to mnie wzmocni...
Poczekam na ten power jak odzyskam autko.
Ale masz prezio czas reakcji. Ledwo człowiek spyta a tu już gotowy artykuł dostaje
Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Prezes z przymróżeniem oka :hejhej:
Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
ODPOWIEDZ