GRUDZIĄDZ BIEGA

vinci72
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 32
Rejestracja: 31 maja 2012, 22:15
Życiówka na 10k: 1h:12min:35s
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Hej

Mam pytanie - poszukuję sali do gry w tenisa stołowego (oczywiście razem ze stołem - rakietki mam :taktak: ).
Gdzie można coś takiego wynająć? Może na Olimpii ? Możecie pomóc w tej kwestii ?
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
amator76
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 284
Rejestracja: 16 maja 2012, 21:02
Życiówka na 10k: 53
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jechałem sobie dzisiaj umordowany, brudny i zgrzany po treningu moją limuzyną bez klimy i zastanawiałem się czym tu się uraczyć, aby ugasić pragnienie. Tak rozmyślając dotarłem do sklepu i wszedłem z wielkim znakiem zapytania na twarzy do środka. Spojrzałem w prawo, spojrzałem w lewo, a w końcu spojrzałem przed siebie w stronę lodówki. I już wiedziałem, że to jest to. Butelkowana grudziądzka maślanka!!! Ledwo wbiegłem do domu od razu zająłem się spożyciem i w ciągu kilku minut wciągnąłem całą. Nie za gęsta, nie za rzadka, nie za zimna, nie za ciepła, w sam raz kwaśna, pięknie rozlewała się po moim układzie pokarmowym chłodząc umęczone przyjemnością biegania ciało. Pychota. Tak oto się uratowałem. Polecam wszystkim ten "królewski napój" :taktak: .
PS. Piwko na wieczór oczywiście też sobie kupiłem :hej:.
Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Dziękuje wszystkim za dzisiejszy wspólny trening :uuusmiech: . Jak zawsze było nas tylu :szok: , że nie zdążyłem nawet pogadać z wszystkimi :echech: a szkoda, bo zauważyłem nowe osoby :hej: . Jednak w grupie 40-50 osobowej to nie jest takie łatwe no chyba, że przerzucimy się na większe kilometraż do przebiegnięcia i wtedy na przykład na 20 km konwersacja doszłaby do skutku :hejhej: . Wiadomo chciałem im kilka porad i mądrości prezesa sprzedać :hejhej: . Mam nadzieje, że następnym razem mi się uda :taktak: W razie czego zawsze można zorganizować spotkanie integracyjne :lalala: . Trasę podzieliliśmy do wyboru 8 km i 4 km. Nie było lekko, bo komary dawały mi się we znaki :wrrwrr: . Za to wesoło na pewno :hahaha: było a w pewnym momencie groźnie :orany: , bo zostałem z Iwoną, Aśką, Żanetą i Marzeną w samym środku lasu a temat również ciekawy, bo związany no jakby tu powiedzieć wiecie bara, bara :hejhej: .
Z spraw organizacyjnych to jak wiecie w sobotę mamy do wyboru dwa treningi. Pierwszy jak zawsze o godzinie 09.00 lub możecie przyjść na 18.00 i wystartować w ramach Żywiołów Rudnickiego Korsarza.
Oczywiście jak ktoś chce to może pobiec i rano i wieczorem jak zrobię to ja i pewnie jeszcze kilka osób. Po biegu Korsarza bawimy się przy ognisku, więc zabierzcie z sobą jakiś prowiant i picie wzorem albo i nie wzorem naszych spotkań integracyjnych. A niech tam niech się dzieje żeby było, co wspominać. To tak pokrótce relacja z dzisiejszego treningu.
Pozdrawiam Andrzej


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
rogosline
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 05 cze 2012, 18:51
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

http://www.empik.com/urodzeni-biegacze- ... ,ksiazka-p

Polecam, świetna lektura dla biegaczy, może znacznie zmienić podejście do bieganie ( na lepsze ;] ;)
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

rogosline pisze:http://www.empik.com/urodzeni-biegacze- ... ,ksiazka-p

Polecam, świetna lektura dla biegaczy, może znacznie zmienić podejście do bieganie ( na lepsze ;] ;)
CZYTAŁEM ROBI WRAZENIE TAKIE BIEGANIE ALE NIE ZDRADZAM TRZEBA PRZECZYTAĆ. :taktak:
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: . Kolejny piękny słoneczny dzień przed nami i coraz bliżej weekendu :taktak: . Pewnie niektórzy z was też dzisiaj sobie pobiegają. Ja to zrobię za chwilę póki jeszcze w miarę chłodno a pozostałym polecam pobiegać późnym popołudniem, aby się nie przegrzać :taktak: . Po treningu skoczę na miasto pozałatwiać kilka spraw organizacyjnych związanych z B3P :lalala: a muszę wam powiedzieć, że lista pęcznieje i jest zapisanych prawie 280 osób, więc jest opcja, że te 250 wystartuje, co daje nam i tak wzrost o 75% :szok: z rokiem ubiegłym. Na Korsarza też zapisałem już ponad 50 osób od nas a nie wiem ile jest zapisanych w Informacji Turystycznej, więc zabawa też może być przednia :hej: Tym bardziej, że wzięła to pod swoje skrzydła Alicja L, która ma różne ciekawe pomysły na urozmaicenie imprez, więc będzie ciekawie. :hej: . Rozkręca nam się aktywność i integracja w Grudziądzu. Tak trzymać! Pozdrawiam i życzę udanego dnia Andrzej :usmiech:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Kiedy warto sięgać po napoje dla sportowców?

http://portalaktywni.pl/aktualnosci/kie ... a-sportow/

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Tak sobie czytam, co to jest ta noc świętojańska i coraz bardziej mi się to podoba :hej: .
Jak obchodzić noc świętojańską?
Sobótki, inaczej Noc Kupały to słowiańskie święto obchodzone z 21 na 22 czerwca, czyli w najkrótszą noc w roku. Jest to święto wody i ognia, słońca i księżyca, dobrobytu, urodzaju, płodności i szczęścia. Warto wiedzieć, że Noc Kupały jest rodzimym świętem zakochanych. Noc świętojańska obchodzona z 23 na 24 czerwca wywodzi się właśnie z sobótek, jednak jest świętem chrześcijańskim.
Rozpalanie ogniska
Noc Kupały jest między innymi świętem ognia i z tego powodu od zawsze rozpalane były ogniska na wzgórzach lub polanach. Ognisko powinno być jak największe.
Skakanie przez ogień
Tradycją ludową jest skakanie przez ogień, co według wierzeń ma oczyścić duszę oraz chronić przed złem i nieszczęściem. Przez ogień powinny skakać również pary zakochanych trzymając się za ręce. Jeśli skok będzie udany wówczas czeka ich szczęśliwe życie w miłości i wierności aż po grób.
Śpiewanie miłosnych pieśni
Noc Kupały jest również świętem miłości i porą zalotów. Dziewczęta ubrane w białe sukienki tańczą wokół ognia i śpiewają miłosne piosenki. Dziewczęta powinny mieć przewiązaną u pasa bylicę - najważniejsze magiczne ziele świętojańskie zwiększające płodność i pożądanie oraz chroniące od wszelkich uroków, nieszczęść i chorób. Bylica spełniała również swoje magiczne zadanie wówczas, kiedy wrzucona została do ognia czy powieszona na drzwiach domu.
Puszczanie wianków
Jedną z tradycji, które zachowały się do dziś jest puszczanie wianków na wodę. Panny robiły wianki, (które były symbolem panieństwa), wiązały je sznurkiem lub nitką do płaskiej deski, w środek wianka przylepiały zapaloną świeczkę i puszczały na wodę. Można również puścić dwa wianki na raz - jeśli szybko popłyną z prądem, podpłyną do siebie lub wyłowi je chłopiec, w którym kocha się dziewczyna to jest to wspaniała wróżba oznaczająca miłość, małżeństwo i szczęśliwe życie.
Poszukiwanie kwiatu paproci
W Noc Kupały wiele roślin nabiera magicznej mocy. O północy wszyscy powinni, zatem udać się na ich poszukiwanie. Legenda mówi, że tej nocy paproć zakwita i wskazuje swoim blaskiem drogę do ukrytych głęboko w ziemi skarbów. Kto odnajdzie ten skarb będzie do końca życia szczęśliwy i bogaty. Oczywiście każdy wie, że kwiat paproci istnieje tylko w legendach jednak jego poszukiwanie jest pretekstem do wybrania się na spacer z ukochaną osobą. Dlatego właśnie szukanie paproci od zawsze odbywało się wśród miłosnych szeptów, chichotów i czułych uścisków.
Kąpiel w wodzie
Noc świętojańska to również święto wody. Z tego powodu nabiera ona w tym czasie mocy magicznej. Zanurzenie się w rzece, jeziorze czy stawie a nawet wytarzanie się w rosie nocnej spowoduje, że ciało stanie się zdrowe i powabne, zaś sama kąpiel zagwarantuje miłość z odwzajemnieniem, szczęśliwe małżeństwo i zdrowych potomków. Należy jednak uważać podczas kąpieli, ponieważ bożki wodne mogą zażądać ofiary, wciągnąć ludzi na dno i już ich nie wypuścić.


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: . No to w końcu mamy upragniony piątek :taktak: .

Obrazek

Skoro zaczynamy weekend to już teraz nie mogę doczekać się soboty i naszej kolejnej wspólnej imprezy połączonej z integracją :hej: . O godzinie 18.00 spotykamy się na imprezie z cyklu Żywioły Rudnickiego Korsarza. Start Plaża Miejska w Rudniku. Komitet organizacyjny, który wczoraj obradował i tworzył scenariusz imprezy poprosił mnie, aby przekazać wam a szczególnie dziewczynom, aby szczególnie przygotowały się na ten wyjątkowy dzień obfitujący w wiele atrakcji . Jak wiecie to Noc Świętojańska obchodzona od dawien dawna. Dlatego też fajnie by było przypomnieć naszym mieszkańcom, że my osoby aktywnie spędzające czas wśród przyjaciół umiemy się bawić. Dziewczyny proszę ubierzcie się na biało i koniecznie wianuszki na głowę, panowie też mogą pomyśleć o jakimś przebraniu, bo im bardziej fajowo będziemy wyglądali tym większe będziemy mieli szanse u „Naszych Panien „. Pomyślcie również o wiankach, które będzie można puścić na wodę z jakąś świeczką dla pełnego nastroju.
Zabierzmy z sobą na ognisko, które będzie po biegu lub spacerze małą wyżerkę, jako uwieńczenie mile spędzonego dnia. Żeby kiełbaska przeszła nam dalej należałoby ją również czymś zalać.
Dla osób, które nie będą mogły przyjść wieczorem trening poranny o godzinie 09.00 jak najbardziej aktualny. Twardziele mogą zaliczyć dwa wybiegania i potraktować je, jako niedzielne długie bieganie i w zamian zrobić sobie wolne na dojście organizmu do równowagi po najkrótszej nocy w tym roku.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia Andrzej :hej: .


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Musli - co powinno się znaleźć w zdrowej mieszance?

LINK

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Dzisiaj pierwszy dzień lata - 21.06.2013. Jakie będzie tegoroczne lato?
W piątek o godzinie 7.04 naszego czasu, słońce wstąpiło w znak Raka. Oznacza to, że rozpoczęło się astronomiczne lato! Jakie będzie ono w tym roku? Ciepłe i upalne czy zimne i deszczowe? Początek lata każdego roku przypada w nieco innym momencie ponieważ w naszym kalendarzu mamy do czynienia z całkowitą liczbą dni w ciągu roku (365 lub 366), natomiast pełen obieg Ziemi dookoła Słońca zajmuje 365.24 dnia.
Pory roku zawdzięczamy odpowiedniemu nachyleniu osi obrotu naszej planety do płaszczyzny jej ruchu okołosłonecznego (ekliptyki). Oś obrotu tworzy z ekliptyką kąt 66.5 stopnia, dzięki czemu przez pół roku na działanie promieni słonecznych bardziej wystawiona jest półkula północna, a przez drugie pół roku półkula południowa.
Ciepłe czy zimne?
Synoptycy zapowiadają, że lato nie będzie tak długie jak ostatnia zima. Wszyscy, którzy planują urlopy powinni poczekać do sierpnia. Bo w lipcu, pogoda będzie stabilna, ale temperatury będą umiarkowane, bo od 20 do 30 stopni. Czasem może wystąpić ochłodzenie i deszcz. W sierpniu natomiast zaczną się upały. Jednak oprócz 30 stopniowych tropików mogą też często występować burze. Synoptycy prognozują, że ostatni tydzień sierpnia może być chłodny.

Pierwszy trening w lato zaliczony.16 km po lesie i marzyłem tylko o zimnym prysznicu i kilku postojach na napicie się wody.Oj łatwo nie bedzie biegać jak upały potrwaja dłużej.

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: . Sobota i do tego lato, więc co nam więcej potrzeba. Już wam mówię, czego. Ruch to to, co was pobudzi na cały dzień :taktak: . Jak już wiecie mamy do wyboru dwa terminy :niewiem: . Spotykamy się o godzinie 09.00 przed plażą miejską na wspólnym standardowym treningu. Polecam dla tych, którzy potrzebują większej ilości wybieganych kilometrów. Drugi termin to godzina 18.00 również plaża miejska. Spotykamy się na wspólnej imprezie pod szyldem Żywioły Rudnickiego Korsarza :bum: . Tym razem impreza połączona z biegiem, spacerem oraz świętowaniem Nocy Świętojańskiej. Dziewczyny mile widziane białe odzienie :hej: i wianek na głowie a chłopacy białe koszule i kapelusz :szok: . Alicja przewidziała konkursy, zabawę przy ognisku i inne atrakcje :hej: . Tak, więc zapowiada się ciekawy weekend. W niedzielę w zależności jak będziemy się czuli po wieczornej zabawie :bum: proponuję również trening jak zawsze o godzinie 09.00 lub Rajd Rowerowy do Nowego pod egidą MORiW, do którego startujemy o godz.09.30 z placu za Mostem. Szczerze mówiąc jeszcze nie wiem, co wybiorę gdyż dzisiejsza noc może się przedłużyć za sprawa czarów, jakie mogą rzucić na mnie dziewczyny na dzisiejszym ognisku :hejhej: . Pozdrawiam i do zobaczenia później-Andrzej.

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Jedzenie po biegu czyli co powinien zjeść biegacz.

http://wbiegu24.pl/index.php/trening/od ... egacz.html

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Witam ponownie :hej: . Pomimo że spotykamy się również o godzinie 18.00 na wspólnej imprezie i biegu Korsarza to i tak na porannym treningu była nas spora grupka :taktak: . Wstyd przyznać, ale mężczyźni byli najmniej liczną grupą biegaczy :bleble: . Z drugiej strony tak liczna ekipa płci pięknej i do tego ruszającej się niezmiernie mnie cieszy :uuusmiech: . Myślę, że taka postawa zaobfituje w przyszłości tym, iż statystyki na zawodach, jeżeli chodzi o dziewczyny zdecydowanie wzrośnie. Zresztą o wiele przyjemniej jest biegać w gronie biegaczek :hej: . Dzisiejsza trasa troszeczkę inna, bo 5-6 km taka sama jak była w ramach Polska Biega. Po biegu kąpiel w jeziorku. Chciałbym podziękować Irkowi za dzisiejszą pomoc w załadowaniu i przewiezieniu katalogów, które znajdą się w pakietach startowych B3P. Tak, więc widzimy się ponownie o godzinie 18.00 lub szybciej na plaży miejskiej. Moje świętojańskie przebranie już gotowe i czeka abym je założył, co też uczynię po bieganiu. Pozdrawiam Andrzej.

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Uwaga, Uwaga!!!.Zgodnie z regulaminem w dniu 24 czerwca 2013 roku zamykamy listę startową Biegu Trzech Plaż. Pamiętajcie, że za pełną rejestracje uważa się dokonanie wpłaty na wskazane konto. Tak, więc kto jeszcze tego nie dokonał a chciałby pobiec w naszym biegu to ma na to ostatnią szansę. Lista opłaconych na naszej stronie uzupełniana jest z lekkim opóźnieniem, więc zerknijcie na nią czy jesteście odznaczeni. Wiadomo, że człowiek zawsze się może pomylić i coś przeoczyć, więc jeżeli dokonaliście opłaty a nie ma was jeszcze na liście w przededniu biegu to zabierzcie z sobą potwierdzenie wpłaty gdyż zdarza się, że przelewy w zależności od banku czy poczty mogą być realizowane w różnym czasie.
Na chwile obecną mamy zapisanych około 300 osób w tym ponad 250 opłaconych. Ponownie frekwencja nas zdumiewa. W roku ubiegłym liczyliśmy na 100 osób a wystartowało 160 w tym liczyliśmy na 200 a już jest 300. Bardzo nas to cieszy ze bieganie staje się takie popularne i mamy nadzieje ze będziecie z B3P zadowoleni.

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
ODPOWIEDZ