Poznań

Awatar użytkownika
Marakuja
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 27 lut 2013, 19:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Setka

Obrazek
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
szymon_szym
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1763
Rejestracja: 25 maja 2010, 15:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 3:52:14

Nieprzeczytany post

Czołem!
W sobotę 800 metrów aktualne? Może zrobimy test przed zajęciami, zanim się bieżnia nie nagrzeje do czerwoności...
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12742
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jutro 800m aktualne jak najbardziej. Im cieplej tym lepiej dla mięśni, to tylko 800 metrów czyli jakieś 2 minuty opalania. Słońce nie zdąży nawet drasnąć.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12742
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Długo czekałem, ale się doczekałem:

Bupa Great Manchester Run 2013 (Part 1 of 2)
Bupa Great Manchester Run 2013 (Part 2 of 2)

Biegi na wyspach są świetnie obsadzane i niezwykle interesujące. Mają też fantastyczny potencjał dydaktyczny z uwagi na doskonałą jakość nagranego materiału oraz bardzo przydatne do analiz długie ujęcia od przodu. Dzięki temu widać bardzo wiele szczegółów dotyczących ruchu zwłaszcza przy włączonym trybie slow motion.
Zacznijmy od analizy kobiet:
Zwróćcie uwagę na brytyjskie zawodniczki Susan Partridge (nr 106), Gemmę Steel o stalowych biodrach (nr 104) oraz Jelene Prokopcuke (nr 103).
Zestawienie tej opancerzonej od stóp do głów zbrojnej husarii z dzikuską z Etiopii, daje jaskrawe różnice w poruszających się biodrach.
Pozytywnie na tym tle wygląda Helen Clitheroe (nr 102).

Zestawienie mężczyzn:
Haile ma fajne spodenki z dużym logo adidasa na lewym udzie. Zwróćcie uwagę na ten znaczek jak porusza się zamaszyście za rotującym biodrem. Porównajcie rotacyjną pracę bioder Gebrselassie ze sztywną nogą Japończyka (nr 25), która wykonuje tylko ruch wahadłowy w biodrze (zgodnie z modelem wahadła Fredzia).
Sergiej Lebid (nr 5) ma luz w stawie biodrowym, ale pozycja miednicy pozostawia do życzenia. Cofnięta dupa skutkuje klapaniem z pięt na palce. Moses Kipsiro (nr 4) jest luźny w kroku, widać to zwłaszcza w końcówce, gdy wycina się z Kipsangiem. Wilson Kipsang (nr 2) nie wykorzystuje swoich długich nóg. Ma krótki krok.
----------------------------------------------
Nieco historii:

Bupa Great Manchester Run 2012 (Part 1 of 2)
Bupa Great Manchester Run 2012 (Part 2 of 2)

Kobiety:
Kolejne ciężkozbrojne Brytyjki: Charlotte Pudrue (nr 104), Mara Yamauchi (nr 102) no i oczywiście moja ulubienica o stalowych biodrach - Gemma Steel (nr 105).
Jest też Włoszka Ejjafini (nr 110, druga na mecie) wyglądająca na rzymską legionistkę regularnego regimentu piechoty , stacjonującego w Galii. Cała tak husaria będzie gonić tym razem dzikuskę z Kenii.

Mężczyźni: wiecie, że Makau, Kebede i Abshero walą z pięty?

----------------------------------------------
jeszcze starsze:

Bupa Great Manchester Run 2011 (Part 1 of 2)
Bupa Great Manchester Run 2011 (Part 2 of 2)

Kobiety: babcia Hela całkiem żwawa.
Mężczyźni: Chris Thompson (nr 3) - rzadki okaz luzu w białym stawie. Podążanie w aurze Cesarza najwyraźniej rozluźnia...
Awatar użytkownika
Buniek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2655
Rejestracja: 11 cze 2009, 11:12
Życiówka na 10k: 35:35
Życiówka w maratonie: 2:57:09
Lokalizacja: Toruń

Nieprzeczytany post

super relacja z manchesteru i było to na tyle dawno, że już nawet nie pamiętałem kto wygrał, więc oglądać mogłem z emocjami jak na żywo.

co powiesz o pracy rąk Hailego? pracuje dużo bardziej od pozostałych mężczyzn z czołówki. Szczególnie prawą reką zawija jakby po łuku co raczej nie jest zbyt ekonomiczne.

Jeszcze jedno pytanie o długość kroku. Mamy dwóch zawodników biegnących z tą samą prędkością. Jeden 160 cm wzrostu, drugi 190 cm. Czy obaj powinni biec z taką samą kadencją? (~180 kroków/min) CFzy wyższy powinien robć dłuższe kroki, mieć niższą kadencję?
Krzysiek
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12742
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Korygowanie tego będzie bardziej zabiegiem upiększającym niż ekonomizującym. Obszerniejsza praca prawej ręki jest dość powszechnym zjawiskiem. W rytmice to jednak Hailemu nie przeszkadza. W pierwszej kolejności liczy się to co dzieje się w obszarze środka masy. W tym aspekcie trajektoria oddalonych od środka masy kończyn ma drugorzędne znaczenie. Kipsang mógłby za to nieco zgiąć ręce w łokciach, bo porusza zwiększoną relatywnie masą ramienia i może to mieć wpływ na hamowanie rotacji w biodrze, które przyjmuje funkcję stabilizowania rozchwianej obręczy barkowej.

Kipsang ma ewidentne rezerwy na długości kroku. Natomiast priorytetem jest rytm biegu, a nie zastanawianie się nad kadencją. Kiedyś już pisałem, że gdyby Mottram miał taki dryg jak Haile, to pozamiatałby wszystkich Etiopczyków razem wziętych. W pierwszej kolejności więc luz i jego czucie w wahadłach. Potem dopiero szukanie rezerw w zakresach ruchu.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

prawa ręka macha bardziej przez wiraże z bieżni, co nie?
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12742
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ramiona pracują symetrycznie. Można zawęzić to jego "kalectwo" do samego przedramienia. Tak czy inaczej to pierdoły, które mogą stanowić świetną kanwę do legendy o lekturowo-podpachowych perypetiach bohatera.
Awatar użytkownika
nestork
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 705
Rejestracja: 01 paź 2012, 01:26

Nieprzeczytany post

Gdy się patrzy z przodu na Masai podczas finiszu, jak stawia stopy, to... :orany: (2012)
5k 18:29 (MW Bieg na Piątkę IX 2017)
10k 38:38 (Bieg Kazików III 2018)
21k 1:24:32 (Półmaraton Warszawski III 2018)
42k 3:09:18 (Orlen Maraton IV 2016)
Blog i komentarze
Awatar użytkownika
Marakuja
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 27 lut 2013, 19:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

800m

Obrazek
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12742
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dzisiaj była dobra aura na ściganie. Wstawiłem już wyniki (na pierwszej stronie). Belzebub progres o 8 sekund. To ponad 40 metrów! Brawo. Za 2 tygodnie półtorak. Zapraszam już teraz.
belzebubek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 43
Rejestracja: 24 kwie 2012, 12:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki, jak widać kobinowanie z wydłużeniem kroku daje efekty :taktak:
Awatar użytkownika
P@weł
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1587
Rejestracja: 27 gru 2011, 18:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Kilka fotek z sobotnich zajęć (jedno zapożyczone od Marakui, mam nadzieję, że się nie pogniewa) :hej:

BBL 15.06.2013r.
P@weł...

Relacje na moim foto-blogu Życie w biegu :)

Forumowy blog
Blogowe komentarze
Endo czyli moja aktywność
Fotki z życia wzięte

Cele 2016: 88kg i dobrze się bieganiem bawić...
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12742
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Pojawił się na horyzoncie ciekawy bieg na 5 i 10k. Trasa bardziej płaska chyba nie może już być, bo biegnie po pasie lotniska w Bednarach. Atestu nie ma, ale kogo to obchodzi. Termin 1 września (niedziela). Może być niezły odlot.

Obrazek

Ja puściłbym to po trawie i na waleta...
gryczana
Wyga
Wyga
Posty: 92
Rejestracja: 10 maja 2013, 13:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

cześć, widzę, że ekipa na BBL w Poznaniu spora. Chcę do Was dołączyć, ale czy dam sobie radę? czy możecie tak króciutko opisać jak wygladają zajęcia? co będziecie robić teraz 22.06.? bieg na 1,5 km?
ODPOWIEDZ