GRUDZIĄDZ BIEGA

Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Dziękujemy kolejnemu sponsorowi Hanza Pałac **** Rulewo ,który ufundował karnety do parku linowego.
Park linowy posiada cztery trasy linowe dla dorosłych oraz jedną dla dzieci od lat 3 a także zjazd tyrolski nad parkowym jeziorem oraz dodatkowe atrakcje takie jak skok wahadłowy, pionowy i drzewa wspinaczkowe. Położenie naszego parku linowego w zabytkowym dwustuletnim parku stanowi dodatkową atrakcję dla pałacu zaadaptowanego na czterogwiazdkowy hotel.
Ten unikatowy park linowy zaprojektowany został pośród najwyższych drzew, co w połączeniu ze spadkami i wzniesieniami terenu oraz trzema stawami, podnosi jego walory zjazdowe, wspinaczkowe i widokowe. Park zaprojektowano tak, aby mogły w nim spędzać czas całe rodziny. Duży wybór tras dla dorosłych i ich różnorodność zadowoli każdego z Was. Dla najmłodszych atrakcją będzie również mini zoo z lamą i miniaturowymi kózkami i owieczkami, nowoczesny plac zabaw, mini park linowy, trampolina oraz eurobungee.
Nasz park został zbudowany według międzynarodowych zasad i standardów wyznaczonych przez światową organizację ACCT ( Ropes Course Construction Standards, 2004). Firma Project Outdoor, która zajmowała się aranżacją i budową parku jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Parków Linowych ERCA ( European Ropes Course Association ). Park linowy podlega corocznym rewizjom bezpieczeństwa. Nad bezpieczeństwem uczestników zabawy czuwają doświadczeni instruktorzy. Wykorzystujemy sprzęt dedykowany do użytku w parkach linowych.
Goście przed wejściem do parku linowego zostają wyposażeni w atestowany sprzęt asekuracyjny: uprzęże, lonże hydrauliczne, kaski (jest to sprzęt niemieckiej firmy, jeden z najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych, używany obecnie w parkach linowych Europy Zachodniej). Następnie instruktor wyjaśnia zasady posługiwania się tym sprzętem i pokazuje, w jaki sposób prawidłowo pokonać przeszkody. Uczestnicy powtarzają prezentowane czynności, a instruktor eliminuje ewentualne błędy. System asekuracji jest łatwy do opanowania, a jego prostota polega na wykonywaniu każdorazowo przy pokonywaniu kolejnej stacji tych samych czynności.
Po ukończeniu szkolenia instruktor zezwala na wejście na wysokie przeszkody trasy parku linowego.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
amator76
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 284
Rejestracja: 16 maja 2012, 21:02
Życiówka na 10k: 53
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć, będę dzisiaj biegał od 19.15 z przejazdu przy Południowej. Tempo adekwatne do ciężaru głowy po ognisku. Liczę na towarzystwo. Do zobaczenia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Byłem dziś na plaży i zauważyłem, że niektórzy nie obchodzą dzisiejszego święta, a szkoda. Zamieszczam poniżej kartkę z kalendarza jeżeli zdarzyło się Wam również zapomnieć. Do końca dnia jeszcze trochę zostało więc można to nadrobić. Ewentualnie kolejna okazja przypada 9 lipca.
http://www.kalbi.pl/dzien-bez-stanika :hejhej:
Obrazek
Awatar użytkownika
Icenty
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 224
Rejestracja: 11 sie 2010, 13:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No to widzę, że mnie trochę omineło wczoraj :ech: Następnym razem melduję się. Dzisiaj pobiegaliśmy z Marcinem i Rafałem wieczorkiem i miałem świeżą relację z ogniska. Fajnie, że mamy takie imprezy. :taktak:
Obrazek
zielicho
Wyga
Wyga
Posty: 84
Rejestracja: 05 lut 2012, 19:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kiedyś opisywaliście śmieszne zdarzenia związane z bieganiem.
Miałem dziś rano wymianę zdań z moherami i zabawnie wyszło.
Biegłem do Świecia i na podbiegu w Sartowicach ok 7mej rano spotykam grupkę strojącą ołtarz.
-szybciej, szybciej - słyszę (zabolało -miałem, poniżej 6:00/km )
-dołącz, będzie mi raźniej -odpowiadam
-w twoim wieku szybciej latałam...
- chyba na miotle!
Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Zielicho mochery to się omija szerokim łukiem :hahaha: bo nigdy nie wiadomo co sie może wydarzyć :szok:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: . Na początek kilka spraw organizacyjnych :taktak: . Jutro sobota, więc niektórzy z nas jadą na zawody do Dąbrówki Królewskiej. Jak już wspominałem zbiórka o godzinie 08.30 pod MacDonaldem i 08.31 Wyjazd. Pozostali biegacze zbiórka 09.00 Plaża Miejska w Rudniku i do zaliczenia trasa 8 km lasem na lotnisko i nawrotka :szok: . W niedziele sprawdzę po śladach i nie oszukujcie, bo mam wprawę w odczytywaniu śladów ( kiedyś robili mi przeszkolenie amerykańscy Indianie z służb migracyjnych USA,) :hejhej: .Jeżeli chodzi o dzisiaj to o 18.00 Rusza Rowerowa Masa Krytyczna i o ile pogoda dopisze to frekwencja może być spora. Więc kto popiera ideę masy to widzimy się pod Urzędem Miasta.
Kolejna sprawa organizacyjna to ponownie mam prośbę :hej: . Potrzeba wydrukować w kolorze 50 kartek A4 na Bieg Trzech Plaż oraz 150 czarno białych. Jeżeli ktoś ma takie możliwości to dajcie mi znać.
Pamiętajcie o obniżonej opłacie na B3P i kto jeszcze nie opłacił to niech to zrobi, bo tylko dzisiaj jest to 10 zł. Od jutra opłata wynosi 20 zł. Lista startowa liczy ponad 185 osób i ciągle rośnie, więc szykuje się niezła impreza a co za tym idzie ciężka praca organizacyjna dla nas organizatorów.
No dobra dość informacji, próśb i narzekań :bleble: . Pewnie jeszcze niektórzy z was leżakują w łóżku inni już po śniadaniu a inni w pracy. Przed nami weekend a niektórzy już go mają, pogoda w naszym regionie znośna, więc korzystajcie i spędzajcie jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Pozdrawiam Andrzej :hej: .


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Szokujące fakty na temat spermy. :szok: :szok: :szok: To również ma związek z sportem a nie tylko z bara,bara

http://fitness.sport.pl/fitness/1,11133 ... permy.html

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Tym razem do grona naszych sponsorów doszła restauracja SAYURI SUSHI mieszcząca się w Grudziądzu przy ulicy Sienkiewicza 10 specjalizująca się w kuchni japońskiej.
Główna propozycją restauracji jest sushi. Dla Japończyków sushi jest nie tylko jedzeniem, ale stylem życia połączonym z filozofią zdrowego żywienia. Dla Europejczyków stało się elementem pewnego kulinarnego snobizmu, mody. Na szczęście, bardzo zdrowej mody.
Najwięcej barów sushi powstaje w wielkich, nowoczesnym miastach, ale historia dania nie jest nowobogacka i sięga ponad tysiąc lat wstecz. Sushi ma, bowiem swoje korzenie w ubogiej kuchni, gdzie surowa ryba podawana z ryżem doprawionym octem, była tanią, sprzedawaną na ulicy przekąską. Jeszcze wcześniej gotowany, słony ryż, który z czasem fermentował, okazał się doskonałym sposobem przechowywania ryb. Surowe ryby układano w beczkach warstwami na przemian z ryżem, dzięki czemu nawet po kilku miesiącach nadawały się do jedzenia. I tak, sposób przechowywania zamienił się stopniowo w zdrową potrawę.
Obecnie sushi przygotowuje się z ryżu oraz najróżniejszych owoców morza, ryb, warzyw, grzybów. Przygotowuje się je na wiele sposobów, istnieje wiele rodzajów sushi. Sushi-nigri, sushi-maki, sushi-chirashi, sushi-temaki, sashimi - stają się często miniaturowymi dziełami sztuki.
Do sushi zawsze podaje się sos sojowy, chrzan wasabi oraz marynowany imbir, który należy spożywać pomiędzy różnymi rodzajami potrawy. Imbir oczyszcza bowiem kubki smakowe, co w konsekwencji pozwala na silniejsze wyczucie smaku kolejnego kawałka, składającego się z innego rodzaju ryby.
Wartości zdrowotne związane są z tym, że ryby to źródło pełnowartościowego białka i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Muszą być jednak świeże. Inne składniki sushi też mają wiele zalet - tofu dostarcza nam białka i wapnia, wasabi - ma działanie grzybo- i bakteriobójczo, algi morskie natomiast dostarczają witamin (C, E, B). Ponadto zawierają błonnik oraz wiele składników mineralnych m.in.: jod, cynk, fluor, fosfor, żelazo, cynk, potas, a także aminokwasy.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
bogutam
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 26
Rejestracja: 03 gru 2012, 14:09
Życiówka na 10k: 48,06
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Z wydrukowaniem kartek mogę pomóc. Wyślij mi co trzeba na bogutam@wp.pl. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

bogutam pisze:Z wydrukowaniem kartek mogę pomóc. Wyślij mi co trzeba na bogutam@wp.pl. Pozdrawiam.
Dzięki :uuusmiech: . Zgłosił sie już kolega Grzegorz i wydrukuje :taktak: .Jednak będę miał na uwadze przy kolejnych prośbach :hej:
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
birdy
Wyga
Wyga
Posty: 80
Rejestracja: 01 paź 2012, 12:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

zielicho pisze:Kiedyś opisywaliście śmieszne zdarzenia związane z bieganiem.
Miałem dziś rano wymianę zdań z moherami i zabawnie wyszło.
Biegłem do Świecia i na podbiegu w Sartowicach ok 7mej rano spotykam grupkę strojącą ołtarz.
-szybciej, szybciej - słyszę (zabolało -miałem, poniżej 6:00/km )
-dołącz, będzie mi raźniej -odpowiadam
-w twoim wieku szybciej latałam...
- chyba na miotle!

Wczoraj byłem na SOR-rze (niestety popękane kości śródręcza). Czekałem na założenie gipsu a lekarz przyjmował następnego pacjenta. Był to starszy jegomość (ok. 70-tki), wyglądał okropnie -twarz pozdzierana, paskudnie rozcięty łuk brwiowy. Mimowolnie byłem świadkiem ich dialogu, który rozbawił mnie do łez:

-Dzień dobry, co się stało?
-No, wywaliłem się.
-Wywalił się Pan po pijaku?
-No, po pijaku
-A kiedy Pan pił?
-Tak szczerze, to dzisiaj.
-A, że dzisiaj to ja widzę i czuję. Ale kiedy Pan zaczął i o której skończył pić?
-No, zaczelim z zięciem gdzieś koło 5.30...
-Zaczął Pan pić alkohol dziś o 5.30 rano...!??
-No bo bylim na rybach...
-Ach na rybach..., a kiedy Pan skończył?
-No, jak się wywaliłem...
-Czyli niedawno...?
-Żeby nie skłamać to całkiem niedawno
-Mamy teraz 16.30 -czy można powiedzieć, że skończył Pan pić o 15.30?
-No, można tak powiedzieć...
-OK. Musimy Pana zszywać bez znieczulenia niestety.
-Ale jak tak... bez znieczulenia?
-Panie, pił pan alkohol przez ostatnie 10 godzin, nie możemy Pana znieczulić.
-No dobra. Jak nie można, to nie można... zszywajta!

:))
Awatar użytkownika
dejw
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 249
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:04
Życiówka na 10k: 42:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Taki mini news: w biedronce można zakupić napój powerade w cenie 2.39 za 0,5l.dodatkowo po zarejestrowaniu się na stronce i wpisaniu dwóch kodów z wewnątrz etykiety otrzymamy imienny bidon.

http://www.powerade.pl/

Pozdro!
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Rocznicowa Masa Krytyczna, czyli przejazd rowerami przez Grudziądz za nami. Barwy Akademii Biegania były reprezentowane przez Magdę, Aśkę, córkę Rafała, córkę Żanety oraz Rafała i mnie. Fajna miła atmosfera, możliwość pogadania oraz pokazania się grudziądzanom i zasygnalizowania im, z jakimi problemami borykają się rowerzyści to bardzo cenna inicjatywa. Zapewne każdy z nas biegaczy niejednokrotnie korzystał, korzysta i będzie korzystał z roweru, więc powinniśmy brać czynny udział w takich przejazdach, bo czym więcej nas tym władze bardziej powinny liczyć się z głosem ogółu. W końcu obalenie komunizmu i idea Solidarności również rozpoczęła się od wyjście na ulice osób walczących o swoja rację. Mam nadzieje, że władze naszego miasta mają to na uwadze i prócz obietnic zaczną traktować nas rowerzystów poważnie. Pozdrawiam Andrzej.

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Dzisiaj chciałbym złożyć podziękowania dla Pana Grzegorza dyrektora Firmy „Stek” – „Staropolskie Wędliny” za szczególne zaangażowanie w organizację Biegu Trzech Plaż oraz zrozumienie mojej idei, jakim jest rozbieganie jak największej rzeszy grudziądzan. Widzę, że biegacz z biegaczem zawsze się dogada i znajdzie wspólny język. Dzięki uprzejmości naszego sponsora mamy już wydrukowane bony na grilla i zupkę oraz oświadczenia dla zawodników. Tak, więc ta prośba, o której rano pisałem jest już załatwiona. Oczywiście zapewne będę miał jeszcze inne prośby do was moi drodzy biegacze, ale o to będę wnioskował na bieżąco w trakcie rozwoju sytuacji związanej z B3P.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
ODPOWIEDZ