GRUDZIĄDZ BIEGA

Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na plaży miejskiej pojawił się również policjant, który opowiedział jak wygląda profesjonalne szkolenie psa policyjnego. Wielu zdziwił fakt, że każdy pies może takie szkolenie przejść i przystąpić do służby. Dowodem na potwierdzenie jest poniższe zdjęcie z Rosji. :hejhej:
Obrazek
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W trakcie dzisiejszego biegania wrócił temat związany z jedzeniem między treningami. Dla zainteresowanych załączam więc kilka linków.
http://www.runners-world.pl/dieta/Najle ... cza,4288,1
http://www.runners-world.pl/dieta/10-pu ... ole,3621,1
http://www.bieganie.pl/?show=1&cat=27&id=4991
http://www.runners-world.pl/dieta/5-met ... egu,4843,1
Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Drodzy biegacze
Wiecie już zapewne, że organizujemy drugą edycję Biegu Trzech Plaż, która wystartuje w pierwszą sobotę wakacji, czyli 29 czerwca. Zawody te organizuje nasza Akademia Biegania, która jest grupką pasjonatów lubiących sobie wspólnie pobiegać. Jesteśmy typowymi amatorami i nie ma wśród nas żadnych zawodowców mimo to postanowiliśmy zorganizować po raz kolejny bieg dla innych amatorów takich jak my. Na chwilę obecną mamy zapewnioną dużą pomoc Pani Dyrektor MORiW oraz GKS Olimpia Grudziądz. Jednak to na naszych barkach będzie leżeć cała organizacja oraz to czy bieg spodoba się uczestnikom. Dlatego też zwracam się do was i co jakiś czas będę to powtarzał. Potrzebna będzie każda pomoc w tym przedsięwzięciu. Jeżeli możecie przekazać na nagrody jakieś rzeczy, które na przykład dostaliście w prezencie, ale są wam zbędne, nietrafione ( Ja na przykład przeznaczam na ten cel kije do Nordic Walking, które dostałem, ale są mi, jako biegaczowi zbędne, bon na 100 zł do Decatlonu, jaki wygrałem na półmaratonie, kilka nowych książek).Myślę, że i u was znajdzie się coś ciekawego. Nie wiem gdzie niektóre osoby pracują, ale mogą mieć możliwość zdobycia jakiś suwenirów z swoich zakładów pracy. Możecie też wesprzeć nas gotówką poprzez wpłatę na konto biegu lub przekazać organizatorom bezpośrednio a oni będą wiedzieć jak to rozdysponować jak np. na zakup plakatów, ulotek… Pamiętam, że rok temu Piotrek załatwił wafelki dla wszystkich, Jarek jogurty, ktoś inny wodę. Chcemy, aby Akademia Biegania nie tylko brała, ale również coś dawała innym od siebie. Liczę na was i czekam na wasz odzew. Jestem dostępny dla was przez 24 h na dobę- Andrzej.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
vinci72
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 32
Rejestracja: 31 maja 2012, 22:15
Życiówka na 10k: 1h:12min:35s
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adrian26 pisze:Zbiórka koło stacji "Łukoil" :usmiech:
Tej obok Reala, tak? Jak się uda (jeśli zdążę) to do Was dołączę.
W którą stronę planujecie pobiec?
No i jeszcze jedno - jak Was poznam :ojoj: ?
Adrian26
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1971
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:17
Życiówka na 10k: 38:14
Życiówka w maratonie: 2:57:08
Kontakt:

Nieprzeczytany post

vinci72 pisze:
Tej obok Reala, tak? Jak się uda (jeśli zdążę) to do Was dołączę.
W którą stronę planujecie pobiec?
No i jeszcze jedno - jak Was poznam :ojoj: ?
Tak, tej koło Reala. Planujemy pobiegać w lesie przynajmniej do momentu zapadnięcia zmroku :oczko:
Dziś mnie jakoś rozpoznałeś :hej: Podejrzewam, że do jutra się zbytnio nie zmienie :hej:
Mój blog: http://neversurrender.blog.pl/
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: Dzisiaj ponownie się widzimy na wspólnym grupowym bieganiu :taktak: .Godzina 10.00 startujemy z plaży miejskiej.Tym razem trening poprowadzi trener lekkoatletyki Robert Malinowski notabene Prezydent Grudziądza :szok: .Wcześniej bo o godzinie 09.00 również pobiegamy ale w mniejszej grupie :usmiech: .Chcemy zaliczyć parę kilometrów na rozgrzewkę aby na bieg z włodarzem być już rozgrzanym :bum: do dalszej walki :hejhej: Tak wiec do zobaczenia na treningu.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Może dzisiaj nie ma pogody na grilowanie :wrrwrr: ale przyda wam się to na przyszłość bo kto nie lubi sobie podjeść na działeczce lub u znajomych - Grilluj i nie tyj. Lekkie przepisy

http://magazyn-kuchnia.pl/magazyn-kuchn ... l#BoxLSTxt

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Dziękuję wszystkim za dzisiejszy wspólny trening :taktak: . Bieganie rozpoczęliśmy już z samego rana robiąc szybka 8 kilometrową trasę z biegaczami akademii. Dziewczyny również pobiegły robiąc krótszą trasę w swoim tempie :uuusmiech: . O godzinie 10.00 Pobiegliśmy ponownie tym razem z Prezydentem Robertem Malinowskim, który swoją inicjatywą chciał zachęcić jak najwięcej osób do zdrowego trybu życia poprzez ruch :hej: . W śniadaniowym biegu wystartowały zarówno osoby, które jeszcze nie biegały jak również tacy, którzy biegają regularnie. Wśród nich były zarówno dzieci jak i młodzież a skończywszy na seniorach. Właśnie o takie inicjatywy chodzi nam biegaczom :taktak: . Mamy nadzieję, że to nie ostatnia akcja Urzędu Miasta i nadal urzędnicy będą się angażowali w rozwój biegania w naszym mieście :uuusmiech: , w czym Akademia Biegania ich wspomoże :taktak: bez względu na słowa krytyki :bleble: ze strony niektórych osób.Żadne słowa nie sprawią że zrezygnuję z mojej misji jakim jest rozbieganie jak najwiekszej ilości grudziądzan.

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Po dzisiejszym treningu znalazło się kilka osób chętnych wystartować w "Kwidzyńskim Biegu Papiernika", który odbędzie się w najbliższą sobotę. Zgłoszenia internetowe przyjmowane są najpóźniej do końca jutrzejszego dnia pod poniższym linkiem:
http://www.biegpapiernika.pl/?/zawodnicy
W środę potruchtamy delikatnym tempem jakie powinniście utrzymywać na dystansie 10 km, jeżeli jest to wasz pierwszy start w takich zawodach. Oczywiście dla początkujących ma to być bieg dla relaksu. Kilka rad jak zachować się przed startem.
http://www.runners-world.pl/trening/Tre ... rdu,4978,1
W podanym linku również są plany treningowe ale nie ma już zbytnio czasu by je wprowadzać w życie. Jeżeli biegacie od kilku tygodni systematycznie ok. 6 - 7 km to spokojnie dystans 10 km pokonacie w relaksacyjnym tempie rozmowy.
Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Kolejna sprawa to chciałbym serdecznie podziękować wam biegaczom identyfikującymi się z Akademią Biegania za chęć pomocy w organizację Biegu Trzech Plaż. Mój wczorajszy apel zachęcił was do pomyślenia, w czym moglibyście nam pomóc. Kilka osób zaoferowała pomoc w postaci porozmawiania z swoimi szefami odnośnie B3P, załatwienia słodyczy, przekazania pieniążków, projektów graficznych, wolontariatu …itp. Mam nadzieje, że jeszcze dołączą do nas kolejni z propozycjami. Tak, więc serdeczne dzięki dla Magdy B., Magdy J. Kamili, Alicji L., Piotrka, Sebastiana, Zbyszka, Irka …. I wszystkich pozostałych, których dzisiaj nie wymieniłem, bo już pamięć nie ta, co kiedyś.
Następna sprawa to jak wiecie spora nasza grupka jedzie w sobotę 18 maja na bieg papiernika do Kwidzyna. Ci, co się jeszcze nie zapisali to mają jeszcze taką możliwość na stronie biegu. Link powyżej zamieszczony przez Dawida. W kwestii formalnej jak już wcześniej pisałem zbiórka na wyjazd o godzinie 09.00 Na parkingu przy Mac Donaldzie skąd pojedziemy swoimi samochodami i zabieramy wtedy osoby, które nie mają środka lokomocji lub przesiądą się do pozostałych, aby nie gonić na wiele aut, dzięki czemu będziemy mniej zatruwać środowisko.
No dobra jak już się tak rozpisałem to jeszcze jedna kwestia. Coraz więcej osób pyta się o koszulki z logo Akademii Biegania. Jest to fajny sposób promocji naszego miasta a szczególnie osób, które biegają i mogą się identyfikować z grupą ludzi kochających zdrowy tryb życia. Robi to wrażenie na różnego rodzaju zawodach nie tylko na naszym podwórku, ale również jesteśmy zauważalni na biegowej arenie w naszym kraju gdzie startujemy w różnych zawodach. Fajnie jest też utożsamiać się z grupą przyjaciół, znajomych i móc wpisywać się na listy startowe, jako AB a nie „niezrzeszony”.
Na kolejnych treningach dajcie mi znać czy są osoby chętne na taką koszulkę to postaram się zorganizować to dla was. Moja propozycja to koszulka taka jak na półmaratonie, czyli profesjonalna biegowa za cenę nie powiem, jaką bo to kwestia ile byśmy zamawiali. Pewnie, czym więcej zamówimy tym będzie tańsza i myślę, że zamknęlibyśmy się w kwocie około 30-35 zł. Oczywiście to tylko propozycja i nic na siłę, bo nie chciałbym być posądzany, że próbuje coś na tym zarobić. Robię to tylko dla tego ze mam troszeczkę więcej wolnego czasu niż wy i mogę się tym zająć.

Pozdrawiam Andrzej.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
vinci72
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 32
Rejestracja: 31 maja 2012, 22:15
Życiówka na 10k: 1h:12min:35s
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adrian26 pisze:
Dziś mnie jakoś rozpoznałeś :hej:
Oj, chyba mnie z kimś mylisz :hej: Nie byłem jeszcze na żadnym treningu AB. Taka praca, że wszystkie plany i tak się zmieniają :hahaha:
Adrian26 pisze:
Podejrzewam, że do jutra się zbytnio nie zmienie :hej:
No ja też myślę, że pewnie nie za bardzo :taktak:

Okazuje się, że wieczorem nie dam rady, więc swoją 15-stkę zrobiłem przed chwilą. :echech: Nie będę więc zamulał Wam tempa.
Może następnym razem uda mi się z kimś potruchtać ...
Adrian26
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1971
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:17
Życiówka na 10k: 38:14
Życiówka w maratonie: 2:57:08
Kontakt:

Nieprzeczytany post

vinci72 pisze: Oj, chyba mnie z kimś mylisz :hej: Nie byłem jeszcze na żadnym treningu AB.
A kto powiedział, że widzieliśmy się na treningu akademii :usmiech: ?
Biegałeś wczoraj o godzinie 17 na stadionie Olimpii :usmiech: ?
Mój blog: http://neversurrender.blog.pl/
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Jest już relacja z dzisiejszego biegania :uuusmiech: .Widzę tu wiele znajomych twarzy :hej: i większość to nasza Akademia Biegania.

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /130519780
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

No dobrze :taktak: skoro mamy już kolejny bieg za nami to zarezerwujcie sobie kolejny termin :hej: na kolejne bieganie. Tym razem będzie to sobota 25 maja.Właśnie od tego biegu rozpoczęła się nasza przygoda z Akademią Biegania. Te zawody przy których pomagaliśmy dały nam impuls do założenia naszej grupy biegowej i kopa do dalszego działania.Mamy nadzieję że i tym razem przyłączą się do nas kolejne osoby.

Polska Biega - edycja 2013

Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku w Grudziądzu serdecznie zaprasza do udziału w tegorocznej edycji ogólnopolskij akcji POLSKA BIEGA.

Grudziądzki bieg odbędzie się 25 maja (sobota) w Lesie Komunalnym w Rudniku. Zapisy od godz. 10.00 w biurze zawodów przed Plażą Miejską, ul. Zaleśna 1. Start o godz. 11.00. 5-kilometrowej długości trasę można pokonać biegnąc, ale też zapraszamy osoby, które chciałyby ją przespacerować lub przejść z kijkami (nordic walking. Trasa zostanie oznakowana w terenie na kilka dni przed imprezą - po to, by każdy mógł na niej potrenować.

Wszyscy uczestnicy POLSKA BIEGA otrzymają napój oraz ciepły posiłek przy ognisku. Organizator zapewnia także imprezy towarzyszące, m.in. strzelanie z wiatrówki. Udział w imprezie jest bezpłatny. Szczegółowych informacji udziela organizator - Rafał Zbrzeźny, tel. 665-92-19-19.

Więcej o ogólnopolskiej akcji POLSKA BIEGA na http://www.polskabiega.pl
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Jack77
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 05 cze 2012, 14:04
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adrian26 pisze:
vinci72 pisze: Oj, chyba mnie z kimś mylisz :hej: Nie byłem jeszcze na żadnym treningu AB.
A kto powiedział, że widzieliśmy się na treningu akademii :usmiech: ?
Biegałeś wczoraj o godzinie 17 na stadionie Olimpii :usmiech: ?
Myślę Adrian, że mogłeś pomylić vinci72 z moją osobą (wyznaczałem HRmax).
Jeszcze raz dziękuje za cenne rady - zwłaszcza za nakierowanie na te tabelki od Danielsa.
Pozdrawiam Jacek :)
ODPOWIEDZ