GRUDZIĄDZ BIEGA

Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: . Czekaliśmy, czekaliśmy no i mamy :usmiech:

Obrazek

Przed nami weekend. Mam nadzieje, że spędzimy go na sportowo i nie tylko :taktak: . W sobotę wspólny trening o godzinie 09.00 Z akademią biegania plus dla chętnych troszeczkę ćwiczeń wzmacniających po bieganiu :orany: . W ten sam dzień o godzinie 11.00 Również na plaży Geotermia przygotowała konsultacje społeczne w związku z planami przeniesienia solanek do Rudnika.
Niedziela-Spotykamy się o godzinie 09.30-10.00 Na śniadaniowym biegu :taktak: pod okiem nie polityka jak by chcieli inni, aby mieć możliwość krytykowania, ale pod okiem trenera lekkoatletyki Roberta Malinowskiego. Wydaje mi się, że jest to dobra okazja do porannego pobiegania z poradami sportowca z wielkim bagażem doświadczeń. Miałem okazje z panem prezydentem kilka razy pobiegać i zawsze było ciekawie ze względu na opowiadane przez niego historyjki związane z sportem.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Z cyklu trening biegacza -Energia przez cały dzień - 4 proste sposoby

Co w największym stopniu wpływa na poziom energii? Oczywiście to, co jesz przez cały dzień. Aby nie narażać się na gwałtowne wzrosty i spadki poziomu energii i utrzymać stały poziom cukru we krwi, potrzebujesz dobrej jakości jedzenia. Co jeść wyjaśniają Eksperci z Lion Fitness.

Energia przez cały dzień - co jeść?

Pożegnasz zmęczenie, senność i rozkojarzenie, jeśli będziesz jeść węglowodany pochodzące z pełnoziarnistych produktów, warzyw, owoców, roślin strączkowych, którym towarzyszy białko z orzechów, ryb, jaj i mięsa. Co prawda w balansowaniu poziomu cukru we krwi mniejszą rolę odgrywają tłuszcze i białko, ale są one także kluczowymi substancjami odżywczymi i w prawidłowej diecie nie może ich brakować.

4 sposoby na dodanie energii

1. Dużo pij

Większość ludzi odczuwa brak energii wskutek niedostatecznego nawodnienia organizmu! Jeśli uczuciu zmęczenia towarzyszy ból głowy oraz kłopoty z koncentracją i uczucie słabości, to znak, że nie pijesz wystarczająco dużo płynów. Pij wodę i niesłodzone napoje, także kawę i herbatę.

2. Jedz naturalne muesli

Naturalne płatki z dodatkiem orzechów i owoców plus mleko lub jogurt to naprawdę idealny posiłek na początek dnia. Zawiera mnóstwo węglowodanów złożonych, witaminy z grupy B, i beta glukan, które zmniejszają insulinową odpowiedź organizmu na posiłek i lepiej sycą.

3. Sięgaj po przekąski

Przekąski to ważny element zdrowego sposobu odżywiania. Ich celem jest podtrzymanie sytości i uzupełnienie zapasów energii. Staraj się, by przekąska nie składała się wyłącznie z mąki i cukru, ale zawierała węglowodany, błonnik, białko i tłuszcz. Zamiast kupować batonik lub ciastko, zabierz z domu garść orzechów, nasion i suszonych owoców. Jedz je powoli, dokładnie gryząc i wkładając do ust małe porcje.

4. Sięgaj po produkty mleczne

Mleko, jogurt, kefir - to unikalna kombinacja kluczowych składników odżywczych: wapnia, białka, witaminy D i B12, ryboflawiny i fosforu. Szklanka mleka to także 12 g węglowodanów i 8 g wysokiej jakości białka, co czyni je doskonałym źródłem energii, która nie wyczerpie się zbyt szybko. Białka zawarte w mleku modyfikują też insulinową odpowiedź organizmu, co ułatwia utrzymywanie stałego poziomu cukru we krwi i zapobiega napadom głodu. Unikaj słodzonych jogurtów oraz kefirów.

Obrazek

Artykuł pochodzi ze strony www.lionfitness.pl
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W poniższych linkach przedstawione są trasy jakie planowo pokonamy w najbliższą niedzielę wspólnie z prezydentem Grudziądza. Krótsze okrążenie, o długości 2 km, przeznaczone jest dla tych którzy jeszcze nie biegają ale chcą spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu. Po jego zakończeniu można udać się na odpoczynek lub kontynuować bieg na kolejnym odcinku, o długości 3,5 km. Ambitni mogą drugie kółko wykonać nie jeden raz (wówczas cała pokonana odległość wyniesie 5,5 km) ale dwa razy (w tedy dystans od startu do mety wyniesie 9 km) lub więcej. :hejhej: W niedzielę chodzi o to by pojawić się z rodzinami i razem pokonać wyznaczony odcinek, spokojnym tempem. Nie chcemy jednak nikomu ograniczać ilości pokonanych kilometrów. :bum: Start i meta będą znajdować się przy wejściu na plażę miejską.

Pierwsza pętla - 2km
http://www.runningmap.com/?id=542826

Druga pętla - 3,5 km
http://www.runningmap.com/?id=542833

Pierwsza i druga pętla - 5,5 km
http://www.runningmap.com/?id=542838
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
birdy
Wyga
Wyga
Posty: 80
Rejestracja: 01 paź 2012, 12:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dawid. Widzę, że podnosisz poprzeczkę.
Fajnie. Progres musi być... :taktak:
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

birdy pisze:Dawid. Widzę, że podnosisz poprzeczkę.
Fajnie. Progres musi być... :taktak:
Uważam, że należy stawiać sobie nowe cele i dążyć do ich osiągnięcia. :spoczko:

Obrazek
damian_91
Wyga
Wyga
Posty: 116
Rejestracja: 19 maja 2012, 17:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam wszystkim,

Piszę trochę z innej beczki. Oferta/propozycja od prezesa GLZS Start Warlubie, który jest zainteresowany zajęciami na bieżni tartanowej w Warlubiu jest nadal aktualna. Jedno okrążenie to 320 m. Można w przyszłości pomyśleć o zajęciach także dla mieszkańców gm. Warlubie lub podopiecznych domu dziecka w Bąkowie.

Wiem, że ze Smętowa Granicznego przyjeżdżali pobiegać do Warlubia na tartan, więc wiekszego problemu ze zgdą na wejście obiektu raczej nie będzie. Kwestia telefonu do pana prezesa.

Pozdrawiam
Nie od razu Rzym zbudowali, prawdopodobnie nigdy żaden człowiek nie przejdzie Mount Everest w jeden dzień - pewnych spraw w mgnieniu oka nie przeskoczysz, dlatego trenuj, a kiedyś przyjdzie Twój dzień chwały.
Adrian26
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1971
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:17
Życiówka na 10k: 38:14
Życiówka w maratonie: 2:57:08
Kontakt:

Nieprzeczytany post

W niedzielę wieczorem, o 19:15, wybieramy się z Marcinem na nieco dłuższe wybieganie. Jak ktoś jest zainteresowany, to pisać :usmiech:
Mój blog: http://neversurrender.blog.pl/
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
bogutam
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 26
Rejestracja: 03 gru 2012, 14:09
Życiówka na 10k: 48,06
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć, odnośnie biegu w Kwidzynie - w razie wspólnej wycieczki busem, to, mając w pamięci wyprawę do Torunia na Bieg Mikołajów, chętnie się na taki wyjazd piszę i proszę o info: co, gdzie, kiedy, jak i za ile. Gdyby trzeba było wspomóc samochodem, to też jestem chętny i kilka osób mogę zabrać. No w sumie oprócz mnie to 4 znaczy się... Pozdrawiam.
vinci72
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 32
Rejestracja: 31 maja 2012, 22:15
Życiówka na 10k: 1h:12min:35s
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adrian26 pisze:W niedzielę wieczorem, o 19:15, wybieramy się z Marcinem na nieco dłuższe wybieganie. Jak ktoś jest zainteresowany, to pisać :usmiech:
Jakie tempo planujecie i jaki dystans ? Chętnie się dołączę (o ile podołam)
Adrian26
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1971
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:17
Życiówka na 10k: 38:14
Życiówka w maratonie: 2:57:08
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Chcieliśmy zrobić koło 20 km, ale ja po przypomnieniu sobie o przyszłotygodniowych zawodach chyba poprzestane na 15 km :usmiech: Co do tempa to mówiliśmy o 5:30/km.
Mój blog: http://neversurrender.blog.pl/
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: Jak to w sobotę nie rozpisuję się bo za chwilę widzimy się na wspólnym treningu. Mam nadzieję że ten wiosenny deszczyk was nie zniechęci :hej: .Takie są właśnie uroki wiosny że nie zawsze będzie słońce. Biegacz powinien mieć to już zakodowane że jak trening to trening bez względu na przeciwności :taktak: .Oczywiście wszystko w granicach rozsądku :hejhej: .Przecież nie pójdziemy w oberwanie chmury :ojnie: Tak więc do zobaczenie o 09.00 przed plażą miejską :taktak: Będę sprawdzał obecność :hahaha: a usprawiedliwienia tylko od lekarza honoruję.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Z cyklu trening biegacza -Opanuj deszcz

http://www.bieganie.pl/?show=1&cat=21&id=3297

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
vinci72
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 32
Rejestracja: 31 maja 2012, 22:15
Życiówka na 10k: 1h:12min:35s
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adrian26 pisze:Chcieliśmy zrobić koło 20 km, ale ja po przypomnieniu sobie o przyszłotygodniowych zawodach chyba poprzestane na 15 km :usmiech: Co do tempa to mówiliśmy o 5:30/km.
to 15 w tym tempie powinienem dać radę :hej:
gdzie planujecie zbiórkę ?
Adrian26
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1971
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:17
Życiówka na 10k: 38:14
Życiówka w maratonie: 2:57:08
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Zbiórka koło stacji "Łukoil" :usmiech:
Mój blog: http://neversurrender.blog.pl/
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Witam ponownie :uuusmiech: . Troszeczkę trwał mój powrót z dzisiejszego treningu do domu :orany: . W kilka osób zostaliśmy na pikniku w ramach konsultacji społecznych odnośnie przeniesienia Solanek do Rudnika :taktak: . Szczerze mówiąc nie żałuję że zostałem, bo było fajnie i czas szybko zleciał :hej: . Przedstawienie koncepcji przez Geotermię profesjonalne, poczęstunek na piątkę. Oczywiście, co osoba to inne zdanie na ten temat, ale z tym nie będę dyskutował, bo każdy może mieć inne argumenty za lub przeciw :niewiem: .
:bum: Dzisiejszy trening pomijając to, że pewnie niektórych wymęczył :bum: przyciągnął do nas ponad 30 osób. Pomimo iż na początku zapowiadała się brzydka pogoda :wrr: to jednak wytrawni z was biegacze :taktak: i nie wystraszyliście się aury. Pobiegliśmy trasą Biegu Trzech Plaż, aby ją wam przybliżyć. Wszyscy zmieścili się spokojnie w jednej godzinie :usmiech: , więc sami widzicie, że to nie taka straszna odległość. Oczywiście dzisiaj był pełen lajcik z licznymi przerwami. Na zawodach dojdzie jeszcze adrenalina i walka z innymi :bum: . Nawet nie będziecie tego świadomi, że biegniecie szybciej na zawodach i dopiero wynik na mecie wam to uświadomi ze jeszcze nie dawno na treningu ten sam odcinek robiliście dłużej. Pamiętam jak rok temu po zakończonej szkółce osoby, które nadal z nami biegały przed startem do B3P kilkakrotnie przebiegły treningowo ten szlak :hej: . Pewnie i z wami też będziemy to robić. Tak, więc dziękuję za dzisiejszy trening i widzimy się jutro o 10.00 Przed plażą miejską na biegu z prezydentem. Ja i jeszcze parę osób będziemy przed plażą już o 09.00 Aby wcześniej zaliczyć jakieś dłuższe wybieganko :orany: takie na trasie 8 km., Kto będzie chciał się do nas przyłączyć to zapraszam :taktak: . Również na jutro przewidujemy po bieganiu kąpiel w jeziorze :szok: , więc przydadzą się kąpielówki i coś na przebranie. No chyba, że wolicie bez ciuchów to jeszcze lepiej :hejhej: .
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
ODPOWIEDZ