GRUDZIĄDZ BIEGA

lukaszleszczynski5
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 15
Rejestracja: 19 wrz 2011, 14:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Bo to są generalnie ciekawe zagadnienia, które bardzo pomagają w rozplanowaniu treningu :usmiech:
W przyszłą sobotę, 11 maja, planuje zrobić 6-8 x 1 km w tempie 3:40-3:45/km na stadionie, więc w razie co mógłbym spróbowac Ci pomóc w wyznaczeniu HRmax :usmiech:
Ja z kolei szukam kogoś, kto byłby w stanie pobiec 3:10-3:15 /km.[/quote]

Hejcia:)

Być może mogę pomóc:)

Ósmy - ostatni tysiączek biegam 5-6 sekund żwawiej i wypada właśnie w rangu 03:15 - 03:12

Póki co wracam dopiero do zdrowia, ale w maju są jeszcze w planie takie dwa treningi, tzn 8*1 km na bieżni.....
W razie zainteresowania zapraszam

pozdrawiam,
Łukasz
New Balance but biegowy
Adrian26
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1971
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:17
Życiówka na 10k: 38:14
Życiówka w maratonie: 2:57:08
Kontakt:

Nieprzeczytany post

O, to fajnie :usmiech:
A wstępnie masz jakoś rozplanowane te dwa treningi :usmiech: ?
Mój blog: http://neversurrender.blog.pl/
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Awatar użytkownika
rogosline
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 05 cze 2012, 18:51
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pierwszy spacer po trasie naszego półmaratonu ;) wrażenia wspaniałe Obrazek
lukaszleszczynski5
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 15
Rejestracja: 19 wrz 2011, 14:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adrian26 pisze:O, to fajnie :usmiech:
A wstępnie masz jakoś rozplanowane te dwa treningi :usmiech: ?
=============

Jak powrót do pełni sił będzie postępował w spodziewanym czasie to 1szy już pewnie 8 maja lub też tydzień później
Drugi zaplanowany jest na drugą połowę maja, szczegółowej daty jeszcze nie dookreślałem sobie, odległy termin:)

jak będzie pewność co do dat to dam znać.....
Awatar użytkownika
Icenty
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 224
Rejestracja: 11 sie 2010, 13:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adrian26 pisze:
Jack77 pisze: Dobre pytanie :-) Odpowiedzi nie znam, jeszcze w szkole średniej chyba biegałem w okolicy 3:50 co było wynikiem średnio-słabym na tle rówieśników z klasy. Od tego czasu minęły dwie dekady. W lutym biegałem interwały ok 4:40 ale później przyszło przetrenowanie + choroba = dużo czasu na przemyślenia i czytanie o bieganiu i treningu. Efekt - postanowienie zmiany w treningach. Najbliższe tygodnie to właśnie wyznaczenie HRmax, następnie oszacowanie prędkości na progu tlenowym i mleczanowym. Już z pewnością wiem że na dzień dzisiejszy mam dużo pracy o zgrozo przy wolnym truchtaniu. Sam temat całej tej fizjologii wysiłku i metody treningowe muszę przyznać że mnie wciągnął ale nadal mam duże braki także jakby ktoś chciał oświecić w niektórych kwestiach niedoświadczonego kolegę to będę słuchał z uwagą ;-).
Bo to są generalnie ciekawe zagadnienia, które bardzo pomagają w rozplanowaniu treningu :usmiech:
W przyszłą sobotę, 11 maja, planuje zrobić 6-8 x 1 km w tempie 3:40-3:45/km na stadionie, więc w razie co mógłbym spróbowac Ci pomóc w wyznaczeniu HRmax :usmiech:
Ja z kolei szukam kogoś, kto byłby w stanie pobiec 3:10-3:15 /km.
Ja też chętnie bym się dołączył i sie opomiariwał wreszcie.
Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: . Jeszcze raz dzięki za wczorajszą pomoc przy robieniu pakietów :taktak: . Widać, że na biegaczach można polegać i stanowią zgrany team :uuusmiech: . Jutro środa, więc widzimy się na wspólnym treningu wyjątkowo o godzinie 09.00 .Jako że to święto to wybraliśmy tą porę, jako najbardziej dogodną dla was :hej: . Nie ma to jak porządny wycisk dla naszych biegaczy z szkółki :hejhej: .

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

DZIEŃ BIEGU-INFORMACJE DLA WSZYSTKICH STARTUJACYCH W PIĄTEK W PÓŁMARATONIE.
Biuro Zawodów mieścić się będzie na Stadionie Centralnym im. Bronisława Malinowskiego przy ul. Piłsudskiego 14. Czynne będzie 2 maja od godz. 16.00 do 20.00 - zachęcamy szczególnie Zawodników z Grudziądza i okolic by w tym dniu pobrali numery i pakiety startowe. Zostawmy 3 maja dla Przyjezdnych. W dniu biegu biuro czynne będzie od godz. 8.00 do 10.30.
Dla uczestników biegu i kibiców udostępnione będą parkingi na terenie stadionu oraz wokół stadionu od ul. Piłsudskiego. Kierowców spoza Grudziądza na Stadion pokierują żółte tablice kierunkowe z napisem "Półmaratnon".
W Biurze Zawodów Zawodnicy otrzymają pakiet startowy (foldery o Grudziądzu, batonik, upominek od Prezydenta Grudziądza, koszulka z logo biegu) a także worek na odzież, który oddać będzie można do szatni. Szatnia - depozyt mieścić się będzie w autobusie, który ze startu przewiezie rzeczy Zawodników na metę. Tam, po zakończeniu biegu, będzie można je odebrać na numer startowy. Pacemekerzy proszeni są o skierowanie się do oznaczonego punktu z balonikami, na których wypisane będą czasy grup, które poprowadzą.
Bieg rozpocznie się na bieżni Stadionu, na której Zawodnicy przemierzą półtora okrążenia, a następnie wybiegną na trasę ulicami: Piłsudskiego, Armii Krajowej, Legionów, Wybickiego, Stara, Plac Miłośników Astronomii, Ratuszowa, Spichrzowa, Wodna, Klasztorna, Al. 23 Stycznia, Portowa, Most im. Bronisława Malinowskiego, Dragacz, Grupa, Grupa Osiedla, Buśnia, Rulewo.
Bieg otworzy samochód policyjny, za nim jechać będzie samochód z zegarem mierzącym czas i samochód Sędziego Głównego, zaś zamykać go będą: samochód organizatora MORiW opel vivaro, karetka pogotowia firmy MEDSAR oraz bus dla osób, które zdecydują się przerwać bieg. Wzdłuż peletonu poruszać się będzie także auto firmy ratowniczej MEDSAR z zapasem wody i ratownikiem medycznym oraz wolontariusze na rowerach. Wszyscy posiadać będą identyfikatory.
Każdy Zawodnik, który ukończy bieg, otrzyma medal pamiątkowy. Na mecie czekać będą: woda, napój izotoniczny, ciastka oraz zupa (ciepły posiłek oraz piwo - do odbioru na numer startowy). Przygotowane zostaną stanowiska do wykonywania masażu - czekać będzie 4 masażystów z SPA Rulewo i Geotermii Grudziądz. Z mety na start kursować będą bezpłatne autobusy odwożące zawodników. Będą one odjeżdżać spod Hotelu Hanza Pałac co pół godziny od godz. 13.00 do 16.00. Natryski będą dostępne na Stadionie Olimpii dokąd będzie zawoził Zawodników autobus.
Zawodnicy, którzy zajmą pierwsze i drugie miejsca w Kategorii Generalnej Kobiet i Mężczyzn proszeni będą o podanie standardowych danych dla Urzędu Skarbowego.
Nad bezpieczeństwem Zawodników czuwać będą: firma Running Consulting Mariusz Giżyński, policja z KMP Grudziądz i Świecie, Straż Miejska, X Grudziądzka Drużyna Harcerska "Wilki", instruktorzy PCK, wolontariusze na rowerach skupieni wokół Grudziądzkiej Strony Rowerowej. Na trasie pojawią się trzy karetki pogotowia - z Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr. W. Biegańskiego w Grudziądzu i firmy MEDSAR.
Przy obsłudze biegu pracować będą także wolontariusze: członkowie Akademii Biegania Grudziądz i ich rodziny, młodzi zawodnicy GKS Olimpia z trenerami, podopieczni Domu Dziecka w Bąkowie, pracownicy firmy Provident, strażacy z OSP w Buśni i Warlubiu.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

"Prawdziwy facet powinien chociaż raz w życiu przebiec maraton"-wywiad z Henrykiem Szostem

http://www.youtube.com/watch?v=KGdrjGz0 ... r_embedded
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

rogosline pisze:Pierwszy spacer po trasie naszego półmaratonu ;) wrażenia wspaniałe
W którym to miejscu bo pomimo że tyle razy mierzyłem tą trasę to nie kojarzę jeziorka :niewiem: .No chyba że tak wisła wylała :hahaha:
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Icenty pisze:
Adrian26 pisze:
Jack77 pisze: Dobre pytanie :-) Odpowiedzi nie znam, jeszcze w szkole średniej chyba biegałem w okolicy 3:50 co było wynikiem średnio-słabym na tle rówieśników z klasy. Od tego czasu minęły dwie dekady. W lutym biegałem interwały ok 4:40 ale później przyszło przetrenowanie + choroba = dużo czasu na przemyślenia i czytanie o bieganiu i treningu. Efekt - postanowienie zmiany w treningach. Najbliższe tygodnie to właśnie wyznaczenie HRmax, następnie oszacowanie prędkości na progu tlenowym i mleczanowym. Już z pewnością wiem że na dzień dzisiejszy mam dużo pracy o zgrozo przy wolnym truchtaniu. Sam temat całej tej fizjologii wysiłku i metody treningowe muszę przyznać że mnie wciągnął ale nadal mam duże braki także jakby ktoś chciał oświecić w niektórych kwestiach niedoświadczonego kolegę to będę słuchał z uwagą ;-).
Bo to są generalnie ciekawe zagadnienia, które bardzo pomagają w rozplanowaniu treningu :usmiech:
W przyszłą sobotę, 11 maja, planuje zrobić 6-8 x 1 km w tempie 3:40-3:45/km na stadionie, więc w razie co mógłbym spróbowac Ci pomóc w wyznaczeniu HRmax :usmiech:
Ja z kolei szukam kogoś, kto byłby w stanie pobiec 3:10-3:15 /km.
Ja też chętnie bym się dołączył i sie opomiariwał wreszcie.
Widzę że jest spore zainteresowanie tematyką zrobienia sobie pomiarów i Ja :hej: też w końcu powinienem to zrobić.Mysle że osób chcących powyznaczać sobie swoje strefy znajdzie się więcej. Trzeba będzie pogadać z Jarkiem i zorganizować na Olimpii dla Akademi Biegania dzień pomiarów.

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

maratończyk pisze:
rogosline pisze:Pierwszy spacer po trasie naszego półmaratonu ;) wrażenia wspaniałe
W którym to miejscu bo pomimo że tyle razy mierzyłem tą trasę to nie kojarzę jeziorka :niewiem: .No chyba że tak wisła wylała :hahaha:
Wydaję mi się, że te zdjęcie zostało zrobione przy młynie, który mija się biegnąc przez las w stronę Buśni.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Z ostatniej chwili - do sponsorów półmaratonu dołącza Cukiernia Francuz - piekarze upieką dla zawodników kultowe pączki! :) Które rozdawać będziemy wraz z kultowymi pączkami innego sponsora - Cukiernią Kraśniewskich.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Swoją obecność na biegu potwierdził też kenijski biegacz Boniface Nduva - Zwycięzca tegorocznego 5. Carrefour Półmaratonu Warszawskiego uzyskał czas 1.02.54
Nduva z powodzeniem startuje także w innych biegach w Polsce. Mimo narzekań na mało sprzyjającą pogodę w Pile, jest dwukrotnym zwycięzcą ostatnich edycji tamtejszego półmaratonu.
No i spadam o jedno oczko w generalce :wrrwrr: Zresztą wy też :ble:
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

NIE WIEM JAK TO SIĘ STAŁO ALE JA CHYBA NAPRAWDĘ TRACĘ WZROK :wrrwrr: I DO TEGO NIKT MNIE DO TEJ CHWILI NIE WYPROSTOWAŁ A TYLE LUDZI OGLĄDAŁO TO ZDJĘCIE. NA SZCZĘŚCIE ZAUWAŻYŁEM SWÓJ BŁĄD I KALAM SIĘ ZA NIEDPOATRZENIE. ZAPOMNIAŁEM ZAZNACZYĆ NA ZDJĘCIU MAŁEGO ZBYSZKA.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Adrian26
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1971
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:17
Życiówka na 10k: 38:14
Życiówka w maratonie: 2:57:08
Kontakt:

Nieprzeczytany post

maratończyk pisze:Swoją obecność na biegu potwierdził też kenijski biegacz Boniface Nduva - Zwycięzca tegorocznego 5. Carrefour Półmaratonu Warszawskiego uzyskał czas 1.02.54
No i spadam o jedno oczko w generalce :wrrwrr: Zresztą wy też :ble:
Możemy z nim wygrać przez zaskoczenie - wystartujemy jego tempem albo ciut szybszym, każdy przebiegnie ile może - 100, 200, 300 metrów i może się Bonifacy załamie, że ma zbyt wielu rywali :hahaha: Można też spróbować go tymi pączkami przed startem podtuczyć :hej:
A tak już całkiem poważnie - szykuje się fajna impreza, pogoda ma być sprzyjająca do biegania, także nie pozostaje nam już nic innego jak tylko wystartować :oczko:
Mój blog: http://neversurrender.blog.pl/
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
ODPOWIEDZ