GRUDZIĄDZ BIEGA

Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Z ciekawości przejrzałem listę osób zapisanych na nasz półmaraton i o oczom nie wierzę. Na naszej liście znalazło się dwóch sławnych Kenijczyków oraz Ukrainiec. Dzięki że Zbyszek dał mi cynk że takie znakomitości sa zapisani.
MUKULE Martin –zwycięzca tegorocznego półmaratonu w Warszawie z czasem 1:02:49
NDUVA Boniface – czas na półmaratonie 1:02:54
OKSENIUK Sergii – czas na półmaratonie 1:04:41
Wszyscy ci zawodnicy już niejednokrotnie zdobywali podium w biegach długodystansowych w naszym kraju. Już sam fakt, że zwrócili oni uwagę na nasz półmaraton świadczy, że prawdopodobnie nie obce jest im nazwisko naszego olimpijczyka Bronisława Malinowskiego. Nawet, jeżeli nie przyjadą do Grudziądza to nasze miasto jest sławne w świecie, jako te, które może poszczycić się tak znakomitą osobą, jakim jest patron naszej połówki.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: . Kolejny tydzień przed nami :taktak: . Tym razem troszeczkę inny niż pozostałe tygodnie a to za sprawą długiego weekendu :hej: ( oczywiście nie dla wszystkich, bo ktoś musi pracować żeby inny miał lepiej :wrrwrr: ). Dla niektórych będzie to ciężki tydzień :bum: pełen wyzwań jak choćby dla tych, którzy już 3 maja zmierzą się po raz pierwszy z półmaratonem na trasie Grudziądz-Rulewo :orany: . Oraz ciężki tydzień, ale przynoszący same korzyści :taktak: dla naszych biegaczy z szkółki biegowej, bo czekają nas dwa spotkania w środę 1 maja wyjątkowo o 09.00 i sobotę również o tej samej porze. Miłego i słonecznego dnia życzę Andrzej. :hej:

Tak dla przypomnienia PONIEDZIAŁEK GODZINA 18.00 NA BASENACH MORiW spotykamy się, jako wolontariusze do pomocy przy pakowaniu pakietów startowych na półmaraton.
CZWARTEK 02 MAJA GODZINA 15.30 NA OLIMPII spotykamy się, jako wolontariusze na odprawę techniczną przed półmaratonem i 16.00 Startujemy, jako pomoc w BIURZE ZAWODÓW.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Sezon grilowy czas rozpocząć ale żeby było to dobre dla nas biegaczy polecam sałatki do grilla

http://palcelizac.gazeta.pl/palcelizac/ ... #BoxLS2img

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Znalazłem parę fotek na necie z wczorajszego wyjazdu do Torunia :uuusmiech: .Zamieściłem je na naszej stronie w galeri i na facebooku :taktak: . Niestety starość nie radość :chlip: i wzrok nie ten co kiedyś :echech: więc nie znalazłem wszystkich naszych biegaczy.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Adrian26
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1971
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:17
Życiówka na 10k: 38:14
Życiówka w maratonie: 2:57:08
Kontakt:

Nieprzeczytany post

maratończyk pisze:Wszyscy ci zawodnicy już niejednokrotnie zdobywali podium w biegach długodystansowych w naszym kraju. Już sam fakt, że zwrócili oni uwagę na nasz półmaraton świadczy, że prawdopodobnie nie obce jest im nazwisko naszego olimpijczyka Bronisława Malinowskiego.
Raczej nie obce są im pieniądze :hejhej: Niedawno przeglądałem wyniki któregoś z półmaratonów (bodajże Ślężańskiego) i tam też jacyś Kenijczycy startowali, a nagroda główna była dokładnie taka sama jak u nas :usmiech: Martin Mukule już u nas startował bodajże 2-3 lata temu i był drugi :usmiech:
Mój blog: http://neversurrender.blog.pl/
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Zapraszam do zapoznania się wszystkich debiutantów i nie tylko ,którzy już za kilka dni wystartują w Naszym Półmaratonie Śladami Bronka Malinowskiego Grudziądz-Rulewo z poradami portalu Polska Biega.
Co jeść, co pić, czego nie robić za metą - kilka porad przed półmaratonem

http://polskabiega.sport.pl/polskabiega ... porad.html

Porady biegaczy:

http://www.bieganie.pl/?show=1&cat=7&id=5043

http://bieganie.pl/?show=1&cat=156&id=4417
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Adrian26 pisze:
maratończyk pisze:Wszyscy ci zawodnicy już niejednokrotnie zdobywali podium w biegach długodystansowych w naszym kraju. Już sam fakt, że zwrócili oni uwagę na nasz półmaraton świadczy, że prawdopodobnie nie obce jest im nazwisko naszego olimpijczyka Bronisława Malinowskiego.
Raczej nie obce są im pieniądze :hejhej: Niedawno przeglądałem wyniki któregoś z półmaratonów (bodajże Ślężańskiego) i tam też jacyś Kenijczycy startowali, a nagroda główna była dokładnie taka sama jak u nas :usmiech: Martin Mukule już u nas startował bodajże 2-3 lata temu i był drugi :usmiech:
No popatrz nawet nie wiedziałem :niewiem: .To fajnie że chłopaki z Kenii nie koniecznie patrzą na kasę.Pewnie i tak wszystkim kierują ich menagerowie.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
damian_91
Wyga
Wyga
Posty: 116
Rejestracja: 19 maja 2012, 17:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

maratończyk pisze:Z ciekawości przejrzałem listę osób zapisanych na nasz półmaraton i o oczom nie wierzę. Na naszej liście znalazło się dwóch sławnych Kenijczyków oraz Ukrainiec. Dzięki że Zbyszek dał mi cynk że takie znakomitości sa zapisani.
MUKULE Martin –zwycięzca tegorocznego półmaratonu w Warszawie z czasem 1:02:49
NDUVA Boniface – czas na półmaratonie 1:02:54
OKSENIUK Sergii – czas na półmaratonie 1:04:41
Wszyscy ci zawodnicy już niejednokrotnie zdobywali podium w biegach długodystansowych w naszym kraju. Już sam fakt, że zwrócili oni uwagę na nasz półmaraton świadczy, że prawdopodobnie nie obce jest im nazwisko naszego olimpijczyka Bronisława Malinowskiego. Nawet, jeżeli nie przyjadą do Grudziądza to nasze miasto jest sławne w świecie, jako te, które może poszczycić się tak znakomitą osobą, jakim jest patron naszej połówki.
Na razie nie opłacili, ale mogą to zrobić w dniu zawodów. Któryś z tej trójki będzie, bo w tym dniu 3 maja niewiele jest półmaratonów czy maratonów. Mnie nie dziwi, że mogą u nas pobiec - jest kasa, jest start w biegu - zresztą z tego żyją. W pierwszej edycji półmaratonu w Ciechocinku też na ostatnią chwilę zapisał się Kenijczyk i wygrał bieg. Pula nagród była chyba podobna do PBM. W ub r. w Unisławiu pula nagród pieniężnych była na połówce mniejsza, a zjawili się Ukraińcy. Kwestia tego, czy organizatorzy będą patrzeć w przyszłości na to, kto ma licencje zawodnicze, czy ktoś jest amatorem czy nie - raczej nie będą uwzględniane. Tak jak w większości tego typów biegów. Jest za to B3P, tam przynajmniej nie będzie biegaczy rodem z Afryki i zza wschodniej granicy.
Nie od razu Rzym zbudowali, prawdopodobnie nigdy żaden człowiek nie przejdzie Mount Everest w jeden dzień - pewnych spraw w mgnieniu oka nie przeskoczysz, dlatego trenuj, a kiedyś przyjdzie Twój dzień chwały.
Jack77
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 05 cze 2012, 14:04
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W sprawie dostępu do bieżni - dziękuje panowie za odpowiedz.
Po biegu papiernika planuje w końcu "z głową" zacząć bieganie i dlatego będzie mi potrzebna bieżnia żeby wyznaczyć HRmax i wyznaczyć strefy za pomocą uproszczonego testu prof. Żołądzia. Może ktoś jeszcze będzie chętny ?
Dodam jeszcze link odnośnie sterowania treningiem
http://www.sportkonsulting.pl/pl/pomoc/ ... treningiem
Adrian26
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1971
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:17
Życiówka na 10k: 38:14
Życiówka w maratonie: 2:57:08
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Teraz jest taka konkurencja, że widocznie po każde pieniądze trzeba jechać :usmiech: Choćby w maratonie orlenowskim z tego co wyliczyłem samych Kenijczyków wystartowało 17 :oczko: W Grudziądzu rywali mieć nie będą, no chyba że na start zdecydowałby się Mariusz Giżyński, ale z tego co słyszałem to nie będzie biegł.

Jack77 pisze: Po biegu papiernika planuje w końcu "z głową" zacząć bieganie i dlatego będzie mi potrzebna bieżnia żeby wyznaczyć HRmax i wyznaczyć strefy za pomocą uproszczonego testu prof. Żołądzia. Może ktoś jeszcze będzie chętny ?
Ja planuje od dłuższego czasu to zrobić, ale ostatnio mi nie wyszło. Niestety, jeżeli chodzi o mnie, to nogi nie nadążają za pulsem i oddechem :tonieja:
A tak przypuszczalnie, jaki czas na kilometr byłbyś w stanie osiągnąć?
Mój blog: http://neversurrender.blog.pl/
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Właśnie zajrzałem do Empik i w rękę wpadła mi papierowe wydanie Gazety Pomorskiej a tam znowuż Akademia Biegania. :hej:
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Jack77
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 05 cze 2012, 14:04
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adrian26 pisze: Ja planuje od dłuższego czasu to zrobić, ale ostatnio mi nie wyszło. Niestety, jeżeli chodzi o mnie, to nogi nie nadążają za pulsem i oddechem :tonieja:
A tak przypuszczalnie, jaki czas na kilometr byłbyś w stanie osiągnąć?
Dobre pytanie :-) Odpowiedzi nie znam, jeszcze w szkole średniej chyba biegałem w okolicy 3:50 co było wynikiem średnio-słabym na tle rówieśników z klasy. Od tego czasu minęły dwie dekady. W lutym biegałem interwały ok 4:40 ale później przyszło przetrenowanie + choroba = dużo czasu na przemyślenia i czytanie o bieganiu i treningu. Efekt - postanowienie zmiany w treningach. Najbliższe tygodnie to właśnie wyznaczenie HRmax, następnie oszacowanie prędkości na progu tlenowym i mleczanowym. Już z pewnością wiem że na dzień dzisiejszy mam dużo pracy o zgrozo przy wolnym truchtaniu. Sam temat całej tej fizjologii wysiłku i metody treningowe muszę przyznać że mnie wciągnął ale nadal mam duże braki także jakby ktoś chciał oświecić w niektórych kwestiach niedoświadczonego kolegę to będę słuchał z uwagą ;-). Do zobaczenia na zajęciach AB.
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2013, 16:47 przez Jack77, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Ciekawe ujęcie z naszego ostatniego biegu w Toruniu :taktak: . Jako że posiadam jeszcze zdolności zdobyte w pracy i mam pamięć do twarzy, miejsc, sytuacji itp :hej: . Nie trudno było mi wyłapać w gąszczu fotografii na necie te, które zainteresują nas biegaczy z AB. Zresztą nie było to aż tak trudne, bo poważni faceci noszą poważne fryzury a właściwie ich brak :hahaha: . Maciek próbował ukryć się pod czapką, ale moje oko i tak go wyłuskało :hejhej: .
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Adrian26
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1971
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:17
Życiówka na 10k: 38:14
Życiówka w maratonie: 2:57:08
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jack77 pisze: Dobre pytanie :-) Odpowiedzi nie znam, jeszcze w szkole średniej chyba biegałem w okolicy 3:50 co było wynikiem średnio-słabym na tle rówieśników z klasy. Od tego czasu minęły dwie dekady. W lutym biegałem interwały ok 4:40 ale później przyszło przetrenowanie + choroba = dużo czasu na przemyślenia i czytanie o bieganiu i treningu. Efekt - postanowienie zmiany w treningach. Najbliższe tygodnie to właśnie wyznaczenie HRmax, następnie oszacowanie prędkości na progu tlenowym i mleczanowym. Już z pewnością wiem że na dzień dzisiejszy mam dużo pracy o zgrozo przy wolnym truchtaniu. Sam temat całej tej fizjologii wysiłku i metody treningowe muszę przyznać że mnie wciągnął ale nadal mam duże braki także jakby ktoś chciał oświecić w niektórych kwestiach niedoświadczonego kolegę to będę słuchał z uwagą ;-).
Bo to są generalnie ciekawe zagadnienia, które bardzo pomagają w rozplanowaniu treningu :usmiech:
W przyszłą sobotę, 11 maja, planuje zrobić 6-8 x 1 km w tempie 3:40-3:45/km na stadionie, więc w razie co mógłbym spróbowac Ci pomóc w wyznaczeniu HRmax :usmiech:
Ja z kolei szukam kogoś, kto byłby w stanie pobiec 3:10-3:15 /km.
Mój blog: http://neversurrender.blog.pl/
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Dziękuję wszystkim dzisiejszym wolontariuszom z Akademii Biegania Grudziądz w imieniu swoim i Pani Dyrektor Półmaratonu za pomoc w pakowaniu pakietów startowych dla wszystkich biegaczy, którzy już 2 i 3 maja będą mogli je odebrać w biurze zawodów. Pozdrawiam Andrzej.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
ODPOWIEDZ