GRUDZIĄDZ BIEGA

Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Dziękuję wszystkim za dzisiejszy wspólny trening. Jestem pod wrażeniem tak dużej ilości osób chcących razem biegać. Przed plażą miejską było nas chyba z 40 osób. Podzieliliśmy się na dwie grupy. Jedna robiła trasę 4 km a druga 8 km. Do mojej grupy dołączyło kilka osób, które jeszcze ostatnio biegły czwóreczkę a tu popatrz dały radę na dłuższej trasie. Dziewczyny jestem pod wrażeniem. W pewnym momencie jak przebiegaliśmy ulicą to samochody się zatrzymywały, bo pewnie myślały, że jakieś zawody się odbywają. Mam nadzieje, że nie zniechęcicie się do dalszych spotkań a wręcz przeciwnie namówicie kolejne osoby do wspólnego biegania w grupie. W pewnym momencie jak wystawimy ekipę pod szyldem Akademii Biegania Grudziądz na jakiś zawodach w jakimkolwiek mieście to organizatorom szczenna opadnie, że tak w Grudziądzu mamy rozpowszechnione bieganie. Tak, więc do zobaczenia na kolejnym treningu już w sobotę o godzinie 09.00 Przed plażą miejską.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

piotrekh pisze:
pierwsza sobota wakacji
...a to czasami nie zerżnięte hasło półmaratonu w Unisławiu
A kto powiedział że hasłem B3P jest zawsze pierwsza sobota wakacji :niewiem: .W tym czasie naliczyłem wstępnie około 30 zawodów :szok: ,które odbędą się w tą sobotę w tym Gdańsk,Poznań...i co mają oni odwołać ten termin bo Unisław ma pierwszeństwo :nienie: .Chyba nie tędy droga.Zresztą nasz bieg jest na 7 km a nie 21 km i każdy może wybrać sobie gdzie chce tą pierwszą sobotę spędzić :uuusmiech: .Gdybym nie organizował B3P to z chęcią pojechał bym do Unisławia bo bliziutko.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

maratończyk pisze:Przed plażą miejską było nas chyba z 40 osób. Podzieliliśmy się na dwie grupy. Jedna robiła trasę 4 km a druga 8 km. Do mojej grupy dołączyło kilka osób, które jeszcze ostatnio biegły czwóreczkę a tu popatrz dały radę na dłuższej trasie.
Pragnę wprowadzić małe sprostowanie. Wczoraj grupa początkująca przebiegła ponad 4.5 km co można sprawdzić na poniższej mapie. Na następnych treningach również będziemy będziemy biegać w tych okolicach bo za jakiś czas przy torach będzie budowana droga średnicowa i będziemy musieli wybrać inne trasy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Da_Vido pisze:
maratończyk pisze:Przed plażą miejską było nas chyba z 40 osób. Podzieliliśmy się na dwie grupy. Jedna robiła trasę 4 km a druga 8 km. Do mojej grupy dołączyło kilka osób, które jeszcze ostatnio biegły czwóreczkę a tu popatrz dały radę na dłuższej trasie.
Pragnę wprowadzić małe sprostowanie. Wczoraj grupa początkująca przebiegła ponad 4.5 km co można sprawdzić na poniższej mapie. Na następnych treningach również będziemy będziemy biegać w tych okolicach bo za jakiś czas przy torach będzie budowana droga średnicowa i będziemy musieli wybrać inne trasy.
łał jestem pod wrażeniem :szok: Widzę że nie oszczędzasz naszych biegaczy.Pamiętaj że zajęcia jeszcze trochę potrwają a Ja :hej: jeszcze wszystkich nie poznałem z imienia.

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: . Zacznę od kilku spraw organizacyjnych licząc na waszą pomoc :hej: .
1. W poniedziałek godzina 18.00 Kto może pomóc w pakowaniu pakietów startowych na półmaraton to zbiórka o godzinie 18.00 Na basenach odkrytych.
2. 2 maja ( czwartek) potrzeba kilku wolontariuszy do wydawania pakietów startowych w biurze zawodów zbiórka hala Olimpii Grudziądz godzina 16.00 Do 20.00 ( Będę ja, może Irek…)
3. 3 maja wolontariusze do biura zawodów w godzinach 08.00-10.30 Do wydawania pakietów ( wolontariusze od Irka i szukamy dalej …)
4. 3 maja wolontariusze do depozytu. Zbiórka godzina 08.00 Hala Olimpii. Praca polegać będzie na przyjmowaniu worków z rzeczami biegaczy do autobusu-depozytu, który następnie pojedzie do Rulewa gdzie depozyt będzie odbierany. Powrót również tym autobusem do Grudziądza.( Tutaj mamy już wolontariuszy: Piotrka, koleżankę Hani oraz wolontariuszy od Irka)
Tak, więc liczę na waszą pomoc i może znajdą się jeszcze chętni z nowych osób, które przystąpiły do szkółki do wolontariatu na półmaratonie, bo na pewno dla każdego znajdzie się jakieś zajęcie. Będą potrzebne osoby do pomocy przy zabezpieczeniu ulic. Czyli praca na jakieś 30 minut na przykład blokowanie wyjazdów z posesji, ulicy, chodnika u nas w Grudziądzu lub za mostem. Powrót też możliwy, bo będą kursować autobusy.
Kolejna sprawa to wstępnie ustaliliśmy nasz wyjazd na Toruń ( bieg w niedziele na 10 km). Pojedziemy Irka samochodem i jada oczywiście kierowca Irek, Ja, Dawid, mały Zbyszek ( kurczę teraz dopiero zobaczyłem, że nie mam jego numeru telefonu, więc jak ktoś ma to niech mi podeśle) zostaje jeszcze jedno miejsce i pewnie pojedzie z nami kolega Arka. Zbiórka o godzinie 09.00 koło Biedronki na Strzemięcinie.
W razie jakichkolwiek pytań odnośnie pomocy przy półmaratonie i wyjazdu do Torunia dzwońcie do mnie 505 088 940


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Z cyklu trening biegacza : Dieta maratończyka i biegacza długodystansowego ( dla wszystkich biegaczy od 10 km wzwyż ) - na jakim paliwie zajedziesz najdalej?

http://polskabiega.sport.pl/polskabiega ... xSport2img

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
birdy
Wyga
Wyga
Posty: 80
Rejestracja: 01 paź 2012, 12:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam

Poniżej prosty 4-ro minutowy trening TABATA na "dzień dobry".
Ja już jestem po -udało mi się zrobić cztery takie serie. Między seriami 2 min przerwy.
Czuję pozytywne zmęczenie...

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... Ft3iRT5ueg

Polecam i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Icenty
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 224
Rejestracja: 11 sie 2010, 13:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

birdy pisze:Witam

Poniżej prosty 4-ro minutowy trening TABATA na "dzień dobry".
Ja już jestem po -udało mi się zrobić cztery takie serie. Między seriami 2 min przerwy.
Czuję pozytywne zmęczenie...

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... Ft3iRT5ueg

Polecam i pozdrawiam
Koleś na filmie po czterech seriach pewnie byłby padł :hej: sądząc po ilości wysokich Uuuuuuchów jakie z siebie wydawał podczas ćwiczeń.
Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Coś mi się zdaje że już czas powrócić po zimie do naszych ćwiczeń crossfitowych po sobotnich i niedzielnych treningach biegowych.Niech mięśnie poczują zmęczenie.

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
birdy
Wyga
Wyga
Posty: 80
Rejestracja: 01 paź 2012, 12:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Icenty pisze:
birdy pisze:Witam

Poniżej prosty 4-ro minutowy trening TABATA na "dzień dobry".
Ja już jestem po -udało mi się zrobić cztery takie serie. Między seriami 2 min przerwy.
Czuję pozytywne zmęczenie...

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... Ft3iRT5ueg

Polecam i pozdrawiam
Koleś na filmie po czterech seriach pewnie byłby padł :hej: sądząc po ilości wysokich Uuuuuuchów jakie z siebie wydawał podczas ćwiczeń.

Nie, nie -spokojnie. Przez te 2 min naprawdę można na tyle odpocząć, żeby zacząć następną serię prawie w pełni sił.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Kto nie miał jeszcze okazji obejrzeć relacji naszej grudziądzkiej telewizji z pierwszych zajęć szkółki biegania z Akademią Biegania Grudziądz to polecam od 10 minuty wytężyć wzrok a nóz siebie zobaczycie.

http://tvsm.pl/videoteka/gms/2013/kwiecien/24

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: . No i upragniony piątek dla większości z was. Na zewnątrz ładna ciepła pogoda, więc można pomyśleć o weekendzie. Ja proponuje na początek spotkanie o godzinie 18.00 Przy Ratuszu skąd rusza Rowerowa Masa Krytyczna ( wczoraj odświeżyłem swój rower poprzez napompowanie powietrza w kołach, przetarcie łańcucha, dokręcenie śrub. Mam nadzieję, że jak jutro zejdę do piwnicy to powietrze w kołach będzie). Kolejna propozycja weekendowa to nasze wspólne bieganie po Rudniku o godzinie 09.00 Jak zawsze ruszamy z plaży miejskiej. Niedziela to jak dla mnie i kilku kolegów wyjazd na zawody do Torunia na bieg dziesięć kilometrów. Mam nadzieje, że wy również miło spędzicie ten czas wolny od pracy. Pozdrawiam Andrzej.

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Z cyklu trening biegacza-Biegacz na rowerze

http://www.runners-world.pl/trening/Bie ... rze,4526,1

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Odpocznij. Do Startu Półmaratonu Śladami Bronka Malinowskiego Grudziądz-Rulewo pozostało tylko 7 dni.
Już za kilka dni start, pozostały czas powinniście poświęcić na akumulowanie sił i odpoczynek. Wszystko, co zostało wytrenowane nie ucieknie, a czego jeszcze brakuje nie może zostać nadrobione w ostatnim tygodniu. Lepiej zatem odpuścić sobie mocne treningi.

Uciekaj przed chorobą
Zadbajcie o zdrowie! Pamiętajcie, że gdy organizm pracuje na wysokich obrotach, jest bardziej podatny na infekcje i różnego rodzaju choróbska. Ważne zatem by zadbać o odpowiedni ubiór i o dietę, bogatą w witaminy, by nie rozchorować się tuż przed zawodami.

Dobra wizualizacja
Najważniejsze jest pozytywne myślenie! Układajcie sobie w głowie cały przebieg wydarzeń: od momentu pobudki do zakończenia zawodów. Wyobrażajcie sobie wszystko w kolorowych barwach, a na pewno udział w zawodach zakończony zostanie sukcesem.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
damian_91
Wyga
Wyga
Posty: 116
Rejestracja: 19 maja 2012, 17:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jeżeli chodzi o ten najbliższy bieg w Toruniu - wchodzi w cykl Grand Prix. Może warto by Akademia Biegania zgłosiła drużynę.

http://www.grandprix.kujawsko-pomorskie.pl/

Imprezy zaliczane do Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego:

21 kwietnia - Bieg Żniński – Żnin 10 km,
28 kwietnia - Run Toruń – Toruń 10 km,
1 maja - Bieg Kujawiaka – Włocławek 10 km,
5 maja - Bydgoszcz na start – Bydgoszcz 10 km,
12 maja - Bieg Piastowski – Kruszwica - Inowrocław 21,097 km,
29 czerwca - Półmaraton i dziesiątka unisławska - Unisław 21,097/10 km,
7 lipca - Bieg Szlakiem Trzech Wież nad Borami – Lubiewo – 15 km,
7 września - Rypiński Bieg Po Zdrowie – Rypin – 10 km,
14 września - Bieg im. Bronisława Malinowskiego – Grudziądz 10 km,
27 października - Bieg Św. Huberta – Tuchola 10 km,
11 listopada - Bieg Niepodległości – Łubianka 11 km,
17 listopada - Bieg im. Rodziny Milewskich – Rojewo – Gniewkowo 10 km.


Lista biegów powstała po konsultacjach ze środowiskami biegowymi z Kujawsko-Pomorskiego.

Na podstawie czasów uzyskanych przez zawodników w poszczególnych biegach prowadzony będzie ranking Grand Prix, sukcesywnie zamieszczany na stronie internetowej poświęconej Grand Prix www.grandprix.kujawsko-pomorskie.pl, oraz na stronie www.facebook.com/grandprix.kuj.pom. Warunkiem sklasyfikowania jest ukończenie minimum 7 biegów, a także obecność na liście startowej biegu finałowego. W klasyfikacji liczy się suma siedmiu najlepszych czasów uzyskanych w zawodach cyklu.

Ogłoszenie wyników Grand Prix i wręczenie nagród oraz medali odbędzie się 17 listopada podczas Biegu im. Rodziny Milewskich Rojewo-Gniewkowo.

Szczegółowy regulamin Grand Prix umieszczony został na portalu: www.grandprix.kujawsko-pomorskie.pl.
Nie od razu Rzym zbudowali, prawdopodobnie nigdy żaden człowiek nie przejdzie Mount Everest w jeden dzień - pewnych spraw w mgnieniu oka nie przeskoczysz, dlatego trenuj, a kiedyś przyjdzie Twój dzień chwały.
ODPOWIEDZ