GRUDZIĄDZ BIEGA

Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Kolejny trening z Akademią Biegania za nami :taktak: .Pomimo mrozu i leżącego śniegu :wrrwrr: ekipa biegaczy pojawiła się na ścieżkach w rudnickim lesie.Przywitaliśmy w naszym gronie kolejnego nowego biegacza :uuusmiech:Trasa jak zawsze standardowa 8 km z przerwą na rozciąganie.Końcówka wyjątkowo ciężka bo śniegu po kolana ale AB to twardziele :bum: i co nas nie zabije to nas wzmocni.Dzięki za pogaduchy.Jutro również startujemy o 09.00 spod plaży miejskiej a o 10.00 morsujemy a zapewniam was że pomimo iż niby wiosnę mamy to przerembel trzeba będzie wykuwać jeszcze przez co najmniej miesiąc.Po morsowaniu jedziemy na saunę :uuusmiech: Grunt to dobra zabawa.Pozdrawiam Andrzej
Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
dejw
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 249
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:04
Życiówka na 10k: 42:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Witam biegaczy i biegaczki :)

W Decathlon trwa promocja zegarków Garmin.Np.Garmin FR 110 z paskiem kosztuje 599,99zł ,FR 210 - 699,99zł.Myślę,że to są dobre ceny jak za nowe zegarki dla biegaczy.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Fajne :taktak: Jak ktoś by przypadkiem jechał do Decathlonu to z chęcią bym się zabrał
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystki :uuusmiech: Na wstępie powodzenie dla naszych biegaczy,którzy juz za kilka godzin wystartują w półmaratonie warszawskim.Wiem na pewno o Alicji ,Piotrku iWojtku bo są z AB oraz o Zielicho ale pewnie jeszcze ktoś z Grudziądza i okolic będzie tam biegł.Przydało by sie po powrocie kilka słów jak tam było.Ja pamiętam że raz jak tam byłem to było również zimno i leżał jeszcze śnieg a innym razem już biegłem w krótkim rękawku.Do Warszawy tez się wybieram ale dopiero na jesień na 35 maraton warszawski.Pozostałych biegaczy zapraszam na 09.00 do Rudnika na wspólny trening a następnie do morsów na morsowanie i wyjazd na saunę ,która po treningu i morsowaniu jest "poezją".
Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 mar 2013, 12:55 przez maratończyk, łącznie zmieniany 1 raz.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Z cyklu dieta biegacza-Spirulina - zdrowy suplement

Spirulina – to słowo brzmi jak nazwa nowego słodziku albo marki kolejnego napoju gazowanego, jednak w rzeczywistości jest to element zdrowego odżywiania, którym są algi. Co pewnie zaskoczy niejednego, spirulina była używana od wieków. Spirulina to rodzaj bakterii, który jest bogatym źródłem białka znanym ze swych właściwości odżywczych.

Spirulina to ciemna zielono-niebieska alga suszona i mielona i sprzedawana w formie proszku lub sprasowanych tabletek. Niektórzy używają spiruliny jako suplementu diety, inni np. japończycy dodają spirulinę do swych ulubionych posiłków z nadzieją, że uda im się uzyskać jak największą korzyść z jedzenia. Zawartość białka w spirulinie wynosi pomiędzy 55 a 70 procent w zależności od formy w jakiej jest sprzedawana, oprócz tego zawiera mnóstwo minerałów i innych witamin (takich jak żelazo, magnez, beta-karoten czy wapno) niezbędnych do sprawnego funkcjonowania naszego organizmu.

Spirulina jest również uważana za doskonałe źródło kwasów tłuszczowych, aminokwasów i całego spektrum witaminy B: B1, B2, B3, B6, B9 oraz witamin C, D i E.

Z powodu wartości odżywczych spiruliny używali już Aztekowie zanim medycyna i nauka potwierdziła jej skuteczność i dobry wpływ na zdrowie. W tej antycznej kulturze algi mielono i rozpuszczano w gorącej wodzie by pić jako bulion, posypać po jedzeniu czy nawet piec z niej ciasta. Wszystko po to, by zdobyć dodatkowo źródło energii i witalności.

Spirulina pomaga cukrzykom regulować poziom insuliny i kontrolować nagłe napady chęci na słodkie. Jest pomocna przy zrzucaniu zbędnych kilogramów, co może być kolejnym powodem wielkiej popularności spiruliny w Japonii. Jest tam sporo ludzi z cukrzycą, która panoszy się w całym kraju.

Niektórzy naukowcy ostrzegają, że spirulina może być niebezpieczna jeżeli spożywamy ją w nadmiarze. Obawiają się, że organizm nie jest w stanie przetworzyć wszystkich minerałów i protein zanim zaczną robić szkody w organizmie. Może to nadwyrężyć wątrobę i nerki, naukowcy wciąż pracują nad dokładnym zbadaniem wpływu spiruliny na te organy.

Kiedy odkryto jak doskonale działa spirulina na cały organizm naukowcy przygotowali plan dostarczania odpowiednich dawek spiruliny do krajów trzeciego świata w których głodujący ludzie cierpieli na niedobór białka. Jednak koszt spiruliny jest na tyle wysoki a produkcja trudna, że pomysł ten zarzucono.

Spirulina jest bezpiecznym suplementem pod warunkiem, że jest zażywana w rozsądnych dawkach. Dlatego przed rozpoczęciem zażywania insuliny lepiej skontaktować się z własnym lekarzem.
Źródło : www.naturalhealth.com

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Uwaga 1 kwietnia zmiana opłaty startowej.
Jeszcze tylko do 31 marca obowiązuje opłata za start w I Półmaratonie Śladami Bronka Malinowskiego Grudziądz-Rulewo w wysokości 30 zł to jedna z najniższych opłat w Polsce w tego typu biegach. Dlatego warto zapisać się i jak najszybciej wziąć udział w uczczeniu naszego sławnego olimpijczyka biegnąc jego śladami z Grudziądza do Rulewa.
Od 1 kwietnia oplata startowa wzrośnie do 40 zł. Zgłoszenia za pomocą formularza internetowego dostępnego na stronie półmaratonu przyjmowane są do dnia 30.04.2013 R. Opłaty powinny być uiszczone przelewem. Można również zapisać się do biegu w Biurze Zawodów 02 oraz 03 maja i zapłacić 80 zł gotówką.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Kolejny trening za nami :taktak: .Troszeczkę sobie pobiegaliśmy :uuusmiech: .Jedni mniej a inni jeszcze więcej jak choćby Sebastian i Janusz.Szczególne uznanie dla chłopaków bo po prawie 30 km wskoczyli do przerembla :bum: .Ja dzisiaj mięka faja :hejhej: i przerembla nie zaliczyłem bo jak dla mnie za długo go wykuwali i nie chciałem się załatwić :ojnie: .Za to sauna super :taktak: .Sporo osób dzisiaj biegajacych mijaliśmy w tym dwie fajne dziweczyny :hej: rzuciły mi sie w oczy na wysokości ogródków w Mniszku.Szkoda że biegły w przeciwnym kierunku :chlip: i nie miałem okazji zagadać.Kolejne brawa dla Krzysia od naszej Małgosi.Zdecydował się wystąpić pod koniec maja w ekstremalnym górskim marszu -biegu na 100 km "kierat" :orany: Jak tak dalej pójdzie to Grudziądz będzie miał naprawdę spory potencjał biegaczy.Mam nadzieje że władze naszego mista to zauważą i odpuszczą sobie naszą nędzną piłkę nożną.W ogóle dziwi mnie że pomimo tylu porażek naszej reprezentacji wciąż są osoby wspierające ten sport. Ja wyłączyłem tv po 2 pierwszych bramkach.
W telewizji prawie ciągle piłka a praktycznie żadnej wzmianki o tym że dzisiaj w Bydgoszczy Mistrzostwa świata w biegach przełajowych.Jak dla mnie żenada ale nie ma sie co dziwić z tego kasy dla stacji nie ma więc zapomnijcie że zobaczycie moją kasę za abonament :bleble:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maciek75
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 197
Rejestracja: 09 maja 2012, 22:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

maratończyk pisze:Mam nadzieje że władze naszego mista to zauważą i odpuszczą sobie naszą nędzną piłkę nożną.W ogóle dziwi mnie że pomimo tylu porażek naszej reprezentacji wciąż są osoby wspierające ten sport. Ja wyłączyłem tv po 2 pierwszych bramkach.
W telewizji prawie ciągle piłka a praktycznie żadnej wzmianki o tym że dzisiaj w Bydgoszczy Mistrzostwa świata w biegach przełajowych.Jak dla mnie żenada ale nie ma sie co dziwić z tego kasy dla stacji nie ma więc zapomnijcie że zobaczycie moją kasę za abonament :bleble:

Obrazek
Andrzejku, nie irytuj się tak, biegi w Bydgoszczy są na dawane w TVPSport, a grudziądzka piłka nożna nie jest wcale taka słaba. Szkoda tylko, że większość jak nie wszyscy piłkarze to import za dużą kasę. I tak zgodzę się z Tobą, że szkoda kasy na piłkę nożną, jedyny pozytywny aspekt całej sprawy to lepsze drogi i autostrady wybudowane na Euro 2012 :hahaha:
Obrazek
piotrekh
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 09 gru 2012, 11:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W Decathlon trwa promocja zegarków Garmin.Np.Garmin FR 110 z paskiem kosztuje 599,99zł ,FR 210 - 699,99zł. Myślę,że to są dobre ceny jak za nowe zegarki dla biegaczy.

Na Amazonie macie Forerunner 410 GPS za 131,28 funtów (ok.644 zł). Biorąc pod uwagę bezpłatną przesyłkę do Polski myślę, że jest to okazja. Czas oczekiwania na paczkę ok. tygodnia. Są też inne modele.
http://www.amazon.co.uk/Garmin-Forerunn ... 283&sr=8-1
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

piotrekh pisze:
W Decathlon trwa promocja zegarków Garmin.Np.Garmin FR 110 z paskiem kosztuje 599,99zł ,FR 210 - 699,99zł. Myślę,że to są dobre ceny jak za nowe zegarki dla biegaczy.

Na Amazonie macie Forerunner 410 GPS za 131,28 funtów (ok.644 zł). Biorąc pod uwagę bezpłatną przesyłkę do Polski myślę, że jest to okazja. Czas oczekiwania na paczkę ok. tygodnia. Są też inne modele.
http://www.amazon.co.uk/Garmin-Forerunn ... 283&sr=8-1
O faktycznie tanio.Na ceneo najtańszy znalazłem za 899 zł.
Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :taktak: No i poniedziałek przed nami i kolejny tydzień.Na szczęście to już ostatni tego miesiąca i podobno ostatni taki zimny :wrrwrr: .Przez taką pogodę nie za bardzo mogłem się przygotować do maratonu ,kóry mnie czeka już 14 kwietnia.Po prostu nie było gdzie za bardzo robić szybkich treningów bo śniegu wszędzie po kolana.No dobra to taki mój dupochron jakby wynik był słaby :hejhej: wiem że inni też znajdą jakieś wymówki jak choćby but obcierał itp...
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Z cyklu trening biegacza-Bóle mięśniowe

Chyba każdy kto po dłuższej przerwie zabrał się za ćwiczenia choć raz poznał co to bóle mięśniowe. Artykuł opisuje ich objawy, przyczyny i radzi jak sobie z nimi radzić.
Bolesność i nagłe, przedłużające się skurcze mięśni zwykle nie są objawem poważnej choroby, tylko skutkiem nadmiernej aktywności fizycznej. Jest to dolegliwość niegroźna, ale bardzo męcząca. Dokucza światowej klasy sportowcom i „niedzielnym ogrodnikom".
Co to jest?
Są 2 główne typy dolegliwości związanych ze stanem mięśni. Pierwsza powstaje po nadmiernym wysiłku fizycznym i objawia się bolesnością i sztywnością mięśni Lekarze nazywają ją bolesnością mięśni opóźnioną w stosunku do przyczyny, ponieważ ból nie pojawia się bezpośrednio po wysiłku, ale 1-2 dni później i trwa około tygodnia.
Drugi typ dolegliwości to nagłe, bolesne skurcze mięśniowe, trwające czasem nawet kilka minut. Występują najczęściej w mięśniach ud, łydek i stóp. Mogą pojawić się o każdej porze dnia i nocy, nawet podczas snu.
Objawy bólów mięśniowych:
• Nagie stwardnienie mięśnia w czasie natężonego wysiłku fizycznego.
• Bolesność i sztywność mięśni, które występują z pewnym opóźnieniem w stosunku do wywołującej te objawy nadmiernej aktywności fizycznej - zwykle 1-2 dni później.
• Nagle, bolesne skurcze mięśni, głównie w łydkach, występujące zwykle w nocy.
• Chorobliwie podwyższone napięcie mięśni; są one spoiste i twarde w dotyku - mówi się wówczas o mięśniach twardych jak kamienie.
• W ciężkich postaciach, zauważalne drżenia włókien mięśniowych.
• Nadmierne napięcie, stwardnienie, nagłe skurcze i bolesność dotyczą mięśni klatki piersiowej; mogą to być objawy niedokrwienia mięśnia sercowego.
• Ból połączony jest z mrowieniem i drętwieniem mięśni oraz promieniuje wzdłuż rąk i nóg, niekiedy aż po koniuszki palców.
• Bóle mięśniowe pojawiają się często i mają charakter nawrotowy.
• Silne nocne kurcze łydek zakłócają sen.
Przyczyny zaburzeń:
Duży wysiłek fizyczny może wywołać ból mięśni, nawet u osoby w dobrej kondycji fizycznej. Jeśli ktoś, kto regularnie biega, zacznie przenosić meble odczuje dzień lub dwa później ból rąk, szczególnie ramion. Część specjalistów uważa, że dolegliwości te są związane z mikroskopijnymi rozdarciami włókien mięśniowych, które goją się kilka dni. Mikrourazy powstają najczęściej przy biegu w dół pochyłości oraz przy podnoszeniu ciężkich przedmiotów, ponieważ włókna mięśniowe wydłużają się wtedy, żeby pokonać obciążenia. Ten typ wysiłku mięśni dominuje w większości sportów. Wydaje się, że główną przyczyną nagłych skurczów mięśni jest zachwianie równowagi między jonami pierwiastków, które biorą udział w skurczu włókien mięśniowych, czyli sodu, potasu, wapnia i magnezu. Skurcze mięśni występują podczas niedoboru płynów w organizmie oraz wtedy, kiedy chodzimy w butach na wysokich obcasach, śpimy w pościeli okręconej wokół nóg albo wystawiamy nogi spod kołdry. Po zbyt forsownych ćwiczeniach skurcze bywają tak bolesne, że mogą wybudzić z głębokiego snu.
Jakie preparaty mogą pomóc?
Dolegliwości mięśniowe nie pojawiają się, gdy w organizmie panuje równowaga mineralna. Często trzeba stosować preparaty wapnia i magnezu. jeśli jemy dużo owoców i warzyw, nie musimy zażywać potasu Osoby, które często odczuwają skurcze mięśni, powinny przyjmować witaminę E.
W bólach mięśni warto zastosować bromelainę i korę wierzby białej, które są podobnie skuteczne, jak konwencjonalne leki przeciwbólowe i mogą zastąpić kwas acetylosalicylowy lub ibuprofen. Zioła nie powodują działań niepożądanych i wspomagają gojenie mikrourazów mięśni. Bromelaina - enzym uzyskiwany z ananasa - ma właściwości przeciwzapalne oraz pomaga usuwać nadmiar płynu gromadzącego się w miejscach uszkodzeń. Kora wierzby białej to skuteczny środek zwalczający ból.
Jeśli bóle lub skurcze zakłócają sen, można podawać wyciąg z kozłka lekarskiego. Wszystkie wymienione preparaty wspomagające można podawać łącznie, aż dolegliwości miną. W uogólnionych bólach mięśniowych, występujących np. w infekcji wirusowej, skuteczne są preparaty pluskwicy sercolistnej. jeśli przyczyną rozlanej bolesności mięśni jest przeziębienie lub grypa, można też stosować krwawnik. Jeśli bóle są wynikiem nadmiernego wysiłku fizycznego, należy smarować mięśnie maścią z arniką.
Co jeszcze można zrobić?
1. Jeść dużo owoców i warzyw, zęby dostarczyć organizmowi dużo potasu i przeciwutleniaczy, oraz produktów pełnoziarnistych, orzechów, pestek słonecznika i dyni, kiełków, które zawierają dużo magnezu.
2. Pić dużo płynów podczas ćwiczeń fizycznych i po nich.
3. Ćwiczenia zaczynać rozgrzewką, a kończyć ćwiczeniami rozciągającymi.
4. Jeśli ból mięśni jest bardzo silny, przykładać miejscowo lód, żeby zmniejszyć stan zapalny.
Ciekawostki:
Masaże z użyciem olejków ziołowych mogą złagodzić ból mięśni. Do jednej łyżki stołowej obojętnego oleju, np. migdałowego, należy dodać kilka kropel olejku z majeranku, bazylii, rozmarynu, eukaliptusa, imbiru, lawendy lub mięty pieprzowej i nacierać delikatnie skórę w obszarze bolącego mięśnia.
Aby wyprowadzić mięsień łydki z nagłego, nocnego skurczu, należy wstać i oprzeć się całym ciężarem ciała na nodze objętej skurczem, a następnie powoli zgiąć kolano. Można również na przemian zginać i prostować stopę, poruszać palcami nogi oraz krążyć stopami - podczas tych ćwiczeń należy masować mięśnie łydki, a następnie powoli położyć nogę.
Ryzyko wystąpienia powysiłkowych bólów mięśni jest mniejsze, jeśli systematycznie wykonujemy ćwiczenia rozciągające. Stań w odległości około metra od ściany, wyciągnij nogę i oprzyj ją o ścianę, następnie lekko odpychaj się przedramionami od ściany. Staraj się, by pięta nogi stojącej przywierała cały czas do podłoża. Wytrzymaj w tej pozycji 15-20 s, a następnie rozluźnij łydkę. Powtórz ćwiczenie, zamieniając nogi.
Zalecane dawkowanie preparatów pomagających wyleczyć bóle mięśniowe:
• Wapń i magnez:
Dawkowanie: 500 mg wapnia i 200 mg magnezu 2 razy dziennie. Porada: należy przyjmować razem z posiłkiem; można stosować w postaci jednego preparatu lub osobno.
• Witamina E:
Dawkowanie: 250 mg dziennie.
Uwaga: jeśli przyjmujesz środki przeciwzakrzepowe, skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem witaminy E.
• Bromelaina:
Dawkowanie: 500 mg 3 razy dziennie, na pusty żołądek.
• Kora wierzby białej:
Dawkowanie: 1-2 kapsułki 3 razy dziennie, zależnie od nasilenia bólu (zgodnie z przepisem w załączonej ulotce).
Porada: standaryzowany roztwór zawiera 15% salicylanów.
• Koziołek lekarski:
Dawkowanie: 250-500 mg wyciągu przed snem.
Porada: zacznij od małej dawki i zwiększaj ją, jeśli potrzeba.
Preparaty przeciwbólowe otrzymywane z kory wierzby białej skutecznie uśmierzają bóle mięśniowe.

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Adrian26
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1971
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:17
Życiówka na 10k: 38:14
Życiówka w maratonie: 2:57:08
Kontakt:

Nieprzeczytany post

maratończyk pisze:Po prostu nie było gdzie za bardzo robić szybkich treningów bo śniegu wszędzie po kolana.No dobra to taki mój dupochron jakby wynik był słaby :hejhej: wiem że inni też znajdą jakieś wymówki jak choćby but obcierał itp...[/size]
Chodniki są już dość dobrze odśnieżone, przynajmniej te na drodze do Mniszka :oczko: Fakt, że taka kostka chodnikowa/asfalt to nie jest dobry wybór, ale w butach z dobrą amortyzacją można spokojnie w miare szybki trening zrobić na takiej nawierzchni :usmiech: Oby do wiosny, a właściwie - oby do stopienia śniegu w lesie :hej:
Ostatnio zmieniony 25 mar 2013, 14:25 przez Adrian26, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój blog: http://neversurrender.blog.pl/
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Adrian26 pisze:
maratończyk pisze:Po prostu nie było gdzie za bardzo robić szybkich treningów bo śniegu wszędzie po kolana.No dobra to taki mój dupochron jakby wynik był słaby :hejhej: wiem że inni też znajdą jakieś wymówki jak choćby but obcierał itp...[/size]
Chodniki są już dość dobrze odśnieżone, przynajmniej te na drodze do Mniszka :oczko: Fakt, że taka kostka chodnikowa/asfalt to nie jest dobry wybór, ale w butach z dobrą amortyzacją można spokojnie w miare szybki trening zrobić na takiej nawierzchni :usmiech: Oby do wiosny, a właściwie - oby do stopnienia śniegu w lesie :hej:
Tak tylko ja potrzebowałem takich długich odcinków ok 30 km żeby pobiegać z prędkością zbliżoną do maratonu lub szybszą 4.10-4.00 i do tego chciałem jeszcze biegać w startówkach bo inaczej ciężko będzie zejść poniżej 3 h.A tak udało mi się zaliczyć tylko jeden taki trening jak było 2 dni słońca i plus 10 stopni a teraz to już za późno na nadrobienie zaległości treningowych.Co innego jak chciał bym przygotowywac sie do jakiś 10 to wtedy tak chodniki do Mniszka ok no może prawie ok bo zajęte często przez Zbyszka. :hahaha: No dobra Ja już jakieś usprawiedliwienie mam na Łódź jestem ciekaw co wymyśli Marcin :niewiem: .Pewnie to że przez ostatni tydzień choroba go dopadła :grr: albo że upuścił mydło pod prysznicem i go ktoś dopadł w apartamencie ,kóry wynajeliśmy :hahaha:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Podobno są już umieszczone duże banery naszego półmaratonu przy drodze krajowej nr.1 gdzieś koło Werbistów i Fletnowie. Jeżeli ktoś będzie tamtędy przejeżdżał to zróbcie fotkę i dajcie na forum lub facebooka bo jestem ciekaw jak to wygląda.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2013, 14:57 przez maratończyk, łącznie zmieniany 1 raz.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
ODPOWIEDZ