GRUDZIĄDZ BIEGA

Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: Dzisiaj piękna słoneczna pogoda i coraz cieplej :uuusmiech: .Pamiętajcie jednak że to jeszcze ciągle zima i przymrozki mogą się zdażyć :szok: .Mimo wszystko czapeczkę i rękawiczki podczas treningów miejcie pod ręką bo spocić się i następnie nagle ochłodzić moze źle się skończyć i plany treningowe do modyfikacji :hahaha:
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Z cyklu trening biegacza -Biegacz u lekarza: co powiedzą ci badania krwi?

http://polskabiega.sport.pl/polskabiega ... Czesc.html

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A pro po postępu, autor poniższego obrazu przedstawia rzeczywistość kiedyś i dziś.
Obrazek
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na stronie MaratonyPolskie.pl pojawił się artykuł o półmaratonie Grudziądz-Rulewo:
http://www.maratonypolskie.pl/mp_index. ... 8&bieganie
Może kiedyś warto by było zorganizować bieg po prostu przez grudziądzki most? Coś podobnego w zeszłym roku odbyło się w Toruniu:
http://www.mmtorun.pl/artykul/pobiegnie ... lsudskiego
Co o tym sądzicie?
Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Widzę i wiem że pomysłów nasi biegacze z AB mają co nie miara :taktak: .Tylko skąd brać na to czas aby je zrealizować :echech: .

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Dla drużyny AB startujących w maratonie Łódzkim.Jest już wzór medalu.Kolejna motywacja aby pobiec szybko to możliwość wygrawerowania na medalu swoich danych więc im szybszy na mecie tym stanie w mniejszej kolejce.Troszeczkę przeginka z opłatą za to, bo dodatkowo koszt 8,50 zł.Pamiętam że w Toruniu takie rzeczy jak grawerka były za darmo.Pewnie kryzys też ich dopadł.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Zapraszam was moi drodzy biegacze związani z Akademią Biegania do przesyłania mi opisu swojej osoby :niewiem: pod kątem histori swoich osiągnięć związanych z bieganiem i nie tylko,które będziemy zamieszczać w zakładce "Maratonczycy".Ja już swoją skromną osobę opisałem i zamieściłem wzmiankę :hahaha:

http://www.akademia-biegania.pl/index.p ... Itemid=116

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
damian_91
Wyga
Wyga
Posty: 116
Rejestracja: 19 maja 2012, 17:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam. Co do pomysłu biegu tylko przez most ok, ale jak miałby zastępować Półmaraton to nie się nie zgadzam. Najpierw sprawdzimy jak ten bieg się przyjmie, a potem można dyskutować czy coś zmienić. Co do opisu własnych osiągnięć. Mam teczkę z dyplomami, nagrodami i nie tylko sportowe osiągnięcia. Także chyba jutro podeśle Andrzejowi mojego opisu. Dzisiaj odbyło się zebranie wiejskie. Zanim coś powiedziałem, to już sami mieszkańcy Buśni skarżyli się a psy luzem przed obecnym na spotkaniu policjantem. Ja też od siebie powiedziałem o Półmaratonie, tych psach i pokazałem ksero aktu urodzienia Antoniego Czortek, olimpijczyka, wicemistrza Europy, mistrza i medaliste MP i reprezentanta Polski. Więcej szczegółów niebawem. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Widzę że Damian chce pobić mnie w ilości postów :hahaha: Więc aby wam przypomnieć moją zwierzęcą naturę :hejhej: coś z mojej beczki

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... zdOEIPys#!

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Adrian26
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1971
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:17
Życiówka na 10k: 38:14
Życiówka w maratonie: 2:57:08
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Poszukuje jakiegoś odtwarzacza mp3 do biegania. Dotychczas używałem zwykłego, taniego sprzętu (coś koło 30-40 zł), ale nie jest to dobre rozwiązanie na dłuższą metę. Chciałbym kupić coś lepszego, mniej więcej w granicach 100 zł. Ktoś mógłby coś polecić :usmiech: ?
Mój blog: http://neversurrender.blog.pl/
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Adrian26 pisze:Poszukuje jakiegoś odtwarzacza mp3 do biegania. Dotychczas używałem zwykłego, taniego sprzętu (coś koło 30-40 zł), ale nie jest to dobre rozwiązanie na dłuższą metę. Chciałbym kupić coś lepszego, mniej więcej w granicach 100 zł. Ktoś mógłby coś polecić :usmiech: ?
Proponuję coś takiego :hahaha:
Zalety:
-Mocniejszy trning połączony z siłowym :bum:
-Lansowanie na nowo fajnego sprzętu :hejhej:
--Uodparnianie organizmu na zaczepki :hahaha:


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim.Jak widzicie humor z rana mi dopisuje.Nie ma to jak mała złośliwość wobec biegowego kolegi :hahaha: To pewnie dla tego że przez dwa dni ma być ładnie,ciepło i słonecznie :uuusmiech: a później niestety zapowiadają ponownie powrót zimy. :wrrwrr: Idę więc skorzystać z pogody i pobiegam sobie troszeczkę :bum: Pamiętajcie że jutro już środa więc widzimy się na wspólnym treningu o 18.00 przy przejeździe.Tym razem w kalendarzu nie mam zaznaczonych spotkań więc będę :hej: ...co niektórym dogryzał :hahaha:
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Z cyklu trening biegacza - Jak zmierzyć maksymalny pułap tlenowy

Maksymalny pułap tlenowy (VO2max) to zdolność organizmu do pochłaniania tlenu. Jest to wskaźnik bardzo ważny dla każdego biegacza gdyż wpływa na naszą wydolność. Zależność jest prosta – im więcej tlenu może przyjąć nasz organizm tym lepiej pracują nasze mięśnie.
Maksymalny pułap tlenowy zmienia się wraz z wiekiem. Największe wartości przyjmuje około 20 roku życia, by potem stopniowo maleć (co wynika z malejącej sprawności naszego układu oddechowego i krwionośnego).

Wartość VO2max dla zdrowego, sprawnego 20-latka wynosi ponad 50 ml na minutę na 1 kilogram masy ciała. U profesjonalnych sportowców przekracza on poziom 70 ml/min/kg. Minimalny poziom VO2max wystarczający do samodzielnego życia (bez pomocy fizycznej drugiej osoby) wynosi 13 ml/min/kg

Jak policzyć maksymalny pułap tlenowy?

By uzyskać dokładny pomiar potrzebne jest specjalistyczne badanie przy wykorzystaniu cykloergometru. Możesz o nie poprosić przy okazji wizyty u Twojego lekarza. Istnieje jednak sposób by policzyć go metodą „chałupniczą”. Metoda ta oparta jest na wyniku testu Coopera i pozwala określić VO2max z dokładnością do 10 %. Poniższy wzór pozwoli każdemu policzyć własny pułap tlenowy:

(Dystans pokonany w teście Coopera – 504,9) / 44,73
Jeżeli zatem w ciągu 12 minut przebiegniecie 2 500 m to korzystając z powyższego wzoru łatwo obliczycie, że wasz VO2max wynosi około 44,6 ml/min/kg
Dzięki treningowi można wyraźnie poprawić swój maksymalny pułap tlenowy. Jest to o tyle istotne, że pułap osiągnięty w wieku 20-30 lat pozytywnie wpływa na wydolność organizmu w kolejnych latach. Tak więc biegając jako młody człowiek poprawiacie także swoją zdolność do samodzielnego życia na emeryturze.
Autor: Paweł Dobosz

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Z tym biegiem przez most to jest pomysł do realizacji w przeciągu lat, po prostu coś nowego by przyciągnąć ludzi. :hejhej:
Jeszcze trochę i każdy będzie mógł kupić buty idealnie dopasowane do siebie:
http://antyweb.pl/drukowanie-butow-na-m ... uje-droge/
Dzięki takiej technologi w niepamięć odejdzie produkowanie rzeczy w dużych ilościach i przez to niestety promocje w sklepach na niezakupione towary.
Obrazek
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na stronie mamy rekord oglądalności, a na forum ilości stron z postami.
Jest już ich ponad 200. :bum:
ODPOWIEDZ