Komentarz do artykułu Forerunner 310 XT

czarekb
Wyga
Wyga
Posty: 70
Rejestracja: 31 sie 2010, 17:28
Życiówka na 10k: 41:37
Życiówka w maratonie: 3:25

Nieprzeczytany post

paulo242 pisze:Mam problem ze swoją 310 :-(

Od pewnego czasu pokazuje u mnie kosmiczne tętno. Praktycznie cały czas na poziomie 240-250 bmp. Wymieniłem baterię, ale to nic nie pomogło. Elektrody zwilżam przy każdym użyciu, więc tutaj nie powinien leżeć problem. Zegarek ma jakieś 3 lata, więc jeszcze nie dostał w kość tak, żeby wariować.

Może spotkaliście się z takim problemem, będę wdzięczny za rady.

Pozdrawiam / paulo / czestochowa
W moim przypadku ( juz dwukrotnie co ok 1,5 roku) pomagalo wymienienie paska pulsometru (sama wymiana baterii nie pomogla) niestety te paski nie sa tanie :ojnie:
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
ZbigniewX
Wyga
Wyga
Posty: 147
Rejestracja: 31 lip 2011, 14:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

paulo242 wymieniałeś może w ostatnim czasie koszulkę techniczną w której biegasz? Zdarzyła mi się raz sytuacja o jakiej piszesz, wyprałem nową koszulkę, kupiłem żel do USG i wszystko wróciło do normy.
Gdy to nie pomoże zadzwoń do serwisu Garmina, opisz im swój problem, podaj nr seryjny zegarka i być może dostaniesz nowy bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Telefon do serwisu:
http://www.garmin.com/pl/support/
Taką dostałem kiedyś odpowiedź:
Bardzo mi przykro z powodu problemów jakich Pan doświadcza ze swoim
urządzeniem. Niestety tego typu błędy w odczycie tętna mogą być
spowodowane wieloma czynnikami, wymienię je w kolejności
prawdopodobieństwa:
1. Słaby kontakt pomiędzy elektrodami a skórą: proszę upewnić
się, że elektrody są dobrze zwilżone (najlepszy jest żel np. do usg) i
prawidłowo przylegają do ciała, oraz pasek prawidłowo założony i dobrze
dopasowany do ciała.
2. Słaba bateria w monitorze akcji serca: oczywiście wymiana
baterii w tej sytuacji jest konieczna. Uwaga: po wymianie baterii należy
sparować od nowa ze sobą urządzenia.
3. Korupcja w systemie plików monitora akcji serca: proszę
wyjąć baterię na ok. 30 sekund, po czym ponownie włożyć. Uwaga: po
wyjęciu baterii należy sparować od nowa ze sobą urządzenia.
4. Korupcja w systemie plików zegarka: Proszę zaktualizować
oprogramowanie zegarka i wykonać Master Reset. Aktualizacja jest
dokonywana za pośrednictwem ANT stick?a więc musi on być podłączony do
komputera.
a) Proszę włączyć swój zegarek.
b) Proszę wejść na stronę: https://buy.garmin.com/shop/store/fr310update.jsp
c) Proszę potwierdzić umowę licencyjną klikając na ?I agree
to the above terms and want to proceed to the download page?
d) Po wyszukaniu przez system Pańskiego zegarka proszę
kliknąć na ?Update software?
Po zainstalowaniu najnowszego oprogramowania proponuję przeprowadzić
master. Proszę postępować zgodnie z instrukcją poniżej:
a) Wyłącz zegarek.
b) Przyciśnij i przytrzymaj przycisk MODE.
c) Włącz urządzenie wciąż trzymając przycisk MODE.
d) Po pojawieniu się zapytania "Czy chcesz usunąć dane"
proszę puścić przycisk MODE i wybrać TAK.
e) Po zakończeniu sekwencji pozostaw urządzenie w miejscu z
otwartym dostępem do nieba na 20 minut.
Po wykonaniu master reset urządzenie przywróci ustawienia fabryczne,
więc konieczne będzie ponowne sparowanie go z akcesoriami.
5. Zakłócenia zewnętrzne: źródłem zakłóceń mogą być telefony
komórkowe, przechodzące w pobliżu linie wysokiego napięcia, a nawet
ładunki elektrostatyczne gromadzące się na ubraniu. To ostatnie wydaje
się być ostatnio coraz częściej spotykana przyczyną z racji tego, że
więcej osób zaczyna używać nowoczesnych strojów do treningu wykonanych z
syntetycznych materiałów, które bardzo skutecznie gromadzą ładunki.

Jeśli po sprawdzeniu powyższych nie uda się Panu usunąć problemu,
usterki należy szukać w zegarku lub monitorze akcji serca. W tej
sytuacji proszę podać mi swoje dane adresowe (włącznie z telefonem) i
numer seryjny urządzenia, abym był w stanie rozpocząć procedurę
reklamacyjną.
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą.
paulo242
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 02 mar 2013, 17:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Koszulka cały czas ta sama w zimie, CRAFT jakiś. Będzie się trzeba chyba rozejrzeć za nowym paskiem :-(

Choć jeszcze z tym żelem spróbuję, może w przewodzeniu leży problem.

Dzięki za pomoc :-)

Pozdrawiam / paulo
mron
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 41
Rejestracja: 16 kwie 2012, 07:55
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

paulo242 pisze:Koszulka cały czas ta sama w zimie, CRAFT jakiś. Będzie się trzeba chyba rozejrzeć za nowym paskiem :-(

Choć jeszcze z tym żelem spróbuję, może w przewodzeniu leży problem.

Dzięki za pomoc :-)

Pozdrawiam / paulo
Hej
To jest jakiś standard w Garminach - dziwne, że tak późno zaczął Ci wariować.
Ogólnie wariuje przy koszulkach termicznych.
Pierwsze co możesz zrobić to wrzuć pasek na kilka godzin do wody - może się zasolił.
Po drugie (i to na 100% pomaga sprawdzone doświadczalnie) kup pasek Polara - sam pasek materiałowy bez nadajnika (koszt 60PLN ja kupowałem to i tu: http://www.sportus.pl/produkt-111-Polar ... Link_.html ) w tej wersji trzeba podciąć kawałek gumy przy mocowaniu nadajnika.
Od czasu zmiany paska wszystko pokazuje idealnie bez żadnych dziwnych pików.
bartosz_
Wyga
Wyga
Posty: 114
Rejestracja: 27 wrz 2012, 20:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja też mam problem z moją 310XT i to już po 2 miesiącach użytkowania, tylko u mnie pokazuje bezsensownie niskie tętno, oprócz tego bardzo lubi skakać z sekundy na sekundę o kilkadziesiąt bpm, przez kilka pierwszych minut w ogóle nie czyta mi żadnego tętna (oczywiście zmaczam te elektrody czy jak to się nazywa). Jeśli to koszulki techniczne są problemem to dlaczego przez 2 miesiące wszystko działało a od kilku biegań nie? Dzisiaj przy bieganiu interwałów miałem także wątpliwości co do pokazywanego tempa na wyświetlaczu, w garmin connect tempo wygląda w porządku :echech:
mron
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 41
Rejestracja: 16 kwie 2012, 07:55
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

bartosz_ pisze:Ja też mam problem z moją 310XT i to już po 2 miesiącach użytkowania, tylko u mnie pokazuje bezsensownie niskie tętno, oprócz tego bardzo lubi skakać z sekundy na sekundę o kilkadziesiąt bpm, przez kilka pierwszych minut w ogóle nie czyta mi żadnego tętna (oczywiście zmaczam te elektrody czy jak to się nazywa). Jeśli to koszulki techniczne są problemem to dlaczego przez 2 miesiące wszystko działało a od kilku biegań nie? Dzisiaj przy bieganiu interwałów miałem także wątpliwości co do pokazywanego tempa na wyświetlaczu, w garmin connect tempo wygląda w porządku :echech:
Co do szczegółów dlaczego koszulki techniczne tak mają to ja nie wiem. Ja miałem tak, że na początku wszystko było OK. A potem to zależy parę treningów wariuje, następnie prze kilka następnych jest OK. A potem znowu wariacje. Potem miesiąc spokoju i znowu odchyły. Rożne kombinacje ubrań. Informacje o koszulkach technicznych i pasku polara znalazłem na jakimś zagranicznym forum. Odkąd go mam wszystko wygląda super.
Nie miałem nigdy zaniżanego tętna raczej skoki w górę. Bywało tak że trening spokojny i nagle tętn 220 albo 250. Zatrzymanie - nie z serduchem wszystko w porządku. Tętno spada do 130-140 ruszam i nagle znowu 230.
A czasem na początku treningu przez 20 min > 220 a potem już dobrze.
Tu masz podobną historię po angielsku.
http://www.dcrainmaker.com/2010/08/solu ... pikes.html
robin743
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 06 mar 2013, 16:22
Życiówka na 10k: 54,10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witajcie!
Chciałem zapytać o gwarancje na ten zegarek. Niektóre sklepy sprzedają go z 3-letnią, a niektóre z 2-letnią gwarancja. Mam okazję kupić go ze zniżką lecz sklep oferuje tylko gwarancję 2-letnią. Czy dwa lata wystarczy czy lepiej dopłacić i kupić z 3-letnią gwarancją?
Awatar użytkownika
ZbigniewX
Wyga
Wyga
Posty: 147
Rejestracja: 31 lip 2011, 14:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Bierz z 3-letnią. Nie jest to sprzęt niezawodny, dodatkowy rok się przyda. Swoją 310 w przeciągu pół roku 2 razy zgłaszałem do reklamacji. Garmin może i nie ma niezawodnych sprzętów ale rekompensuje to swoją polityką ich załatwiania.
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą.
Awatar użytkownika
scouser
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 909
Rejestracja: 28 mar 2012, 08:26
Życiówka na 10k: 41:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Sulęcin / Gorzów wlkp.

Nieprzeczytany post

Dziś pojawił się problem w moim garminie. Otóż po biegu chcąc zrzucić bieg włączyłem garmina, pojawił się ekran startowy (logo garmina, dane) i nic. Zawsze zaraz potem pojawiało się ładowanie satelitów, lecz nie tym razem. Próbowałem kilka razy go włączać i wyłączać - za każdym razem to samo. Miał ktoś już taki problem?
xbartekx
Wyga
Wyga
Posty: 68
Rejestracja: 03 paź 2011, 11:36
Życiówka w maratonie: 3:14:01

Nieprzeczytany post

scouser pisze:Dziś pojawił się problem w moim garminie. Otóż po biegu chcąc zrzucić bieg włączyłem garmina, pojawił się ekran startowy (logo garmina, dane) i nic. Zawsze zaraz potem pojawiało się ładowanie satelitów, lecz nie tym razem. Próbowałem kilka razy go włączać i wyłączać - za każdym razem to samo. Miał ktoś już taki problem?
ja mam, niestety dziś pojawił się ten problem i niestety nic nie pomaga, dwa tygodnie miałem podobną sytuację ale po jakiś 10 minutach odblokował się... czy masz już jakieś rozwiązanie? pozdrawiam
Awatar użytkownika
scouser
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 909
Rejestracja: 28 mar 2012, 08:26
Życiówka na 10k: 41:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Sulęcin / Gorzów wlkp.

Nieprzeczytany post

xbartekx pisze:
scouser pisze:Dziś pojawił się problem w moim garminie. Otóż po biegu chcąc zrzucić bieg włączyłem garmina, pojawił się ekran startowy (logo garmina, dane) i nic. Zawsze zaraz potem pojawiało się ładowanie satelitów, lecz nie tym razem. Próbowałem kilka razy go włączać i wyłączać - za każdym razem to samo. Miał ktoś już taki problem?
ja mam, niestety dziś pojawił się ten problem i niestety nic nie pomaga, dwa tygodnie miałem podobną sytuację ale po jakiś 10 minutach odblokował się... czy masz już jakieś rozwiązanie? pozdrawiam
U mnie też po jakimś czasie odblokował się i od tamtej pory nie mam już takich problemów, niemniej jednak rozwiązania na to nie znalazłem
xbartekx
Wyga
Wyga
Posty: 68
Rejestracja: 03 paź 2011, 11:36
Życiówka w maratonie: 3:14:01

Nieprzeczytany post

no to mi też się odblokował... dzwonie do serwisu jak będą powtórki z rozrywki.
stepow
Wyga
Wyga
Posty: 135
Rejestracja: 25 sie 2004, 09:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Spotkał się może ktoś z czymś takim?

Podłączam Sticka, w programie Garmin Ant Agent paruję FR310XT, parowanie przebiega pomyślnie (oczywiście potwierdzam parowanie w zegarku) podaje użytkownika i hasło w Garmin Connect. Wszystko idzie dobrze, treningi są pobierane i kopiowane do Garmin Connect.

Problem zaczyna się gdy chcę pobrać kolejny trening. Okazuje się że Garmin Ant Aget "nie pamięta" że był już wcześniej sparowany z moim FR310. Muszę ponownie zrobić procedurę parowania, wszystko idzie dobrze, kolejny trening wędruje do Garmin Connect. Kolejny podłączenie i historia się powtarza (tzn. ponownie muszę parować urządzenie). Ciekawe, że przez jakiś czas było dobrze, aż do Półmaratonu Ślężańskiego :-)

Oczywiście przeinstalowałem Garmin Ant Agent, skasowałem też wszystkie dane w \Dane aplikacji\Garmin\Devices\
- nic nie pomaga. Miał ktoś podobny problem i jakoś to przewalczył? System WinXP, Ant Agent ver. 2.3.4., FR310 firmware 4.50.0.0
Marek, Wrocław
http://www.stepow.net/
przepior
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 168
Rejestracja: 20 wrz 2010, 14:58

Nieprzeczytany post

Drodzy użytkownicy Garmina,

chciałbym się dowiedzieć jak owy model trzyma się na ręku. Jako, że ręce mam chudziutkie (16 cm nad nadgarstkiem), a 310xt jest dosyć spory, wręcz trochę może wystawać za rękę, nie wiem czy decydować się na zakup. Mam obawy, iż może mi się on przekręcać w trakcie biegania. Ma może ktoś doświadczenia z takim przypadkiem?

Dziękuję wszystkim, którzy wypowiedzieli się w tym temacie, bardzo mi to pomogło w podjęciu już niemal decyzji o nabyciu.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
scouser
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 909
Rejestracja: 28 mar 2012, 08:26
Życiówka na 10k: 41:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Sulęcin / Gorzów wlkp.

Nieprzeczytany post

przepior pisze:Drodzy użytkownicy Garmina,

chciałbym się dowiedzieć jak owy model trzyma się na ręku. Jako, że ręce mam chudziutkie (16 cm nad nadgarstkiem), a 310xt jest dosyć spory, wręcz trochę może wystawać za rękę, nie wiem czy decydować się na zakup. Mam obawy, iż może mi się on przekręcać w trakcie biegania. Ma może ktoś doświadczenia z takim przypadkiem?

Dziękuję wszystkim, którzy wypowiedzieli się w tym temacie, bardzo mi to pomogło w podjęciu już niemal decyzji o nabyciu.

Pozdrawiam!
Uwierz mi, że ciężko znaleźć mniejszy obwód nadgarstka od mojego, z klasycznymi zegarkami zawsze mam problem, muszę wybierać dziecięce bo w tych większych brakuje dziurek a mimo to w garminie zegarek trzyma się doskonale. Co prawda jest dość spory, lecz po kilku biegach przestaniesz się tym przejmować a dziurek jest na tyle dużo, że spokojnie nawet kilkuletnie dziecko mogłoby go ubrać.
ODPOWIEDZ