GRUDZIĄDZ BIEGA

RobertKwiatkowski
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 22
Rejestracja: 26 gru 2012, 20:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam. Mam pytanko na jaki numer konta albo jak zapłacić za I Półmaraton Śladami Bronka Malinowskiego
Grudziądz - Rulewo, 03 maja 2013 r.bo zapisałem sie i chcialem zaplacic online i wyszlo mi ze do zaplaty mam 0,01 a z regulaminu wynika ze 30 zl.

Obrazek
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

RobertKwiatkowski pisze:Witam. Mam pytanko na jaki numer konta albo jak zapłacić za I Półmaraton Śladami Bronka Malinowskiego
Grudziądz - Rulewo, 03 maja 2013 r.bo zapisałem sie i chcialem zaplacic online i wyszlo mi ze do zaplaty mam 0,01 a z regulaminu wynika ze 30 zl.

Obrazek
Widziałem że ktoś już ma opłacone jak wchodziłem na liste zapisanych. Poczekaj z wpłatą moze jakiś błąd jest albo sprawdź ponownie później.Bo jak coś jest nie tak to dzisiaj mamy spotkanie z tą firma ,która obsługuje zapisy i powiem im o tym.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

RobertKwiatkowski pisze:Witam. Mam pytanko na jaki numer konta albo jak zapłacić za I Półmaraton Śladami Bronka Malinowskiego
Grudziądz - Rulewo, 03 maja 2013 r.bo zapisałem sie i chcialem zaplacic online i wyszlo mi ze do zaplaty mam 0,01 a z regulaminu wynika ze 30 zl.

Obrazek
Może popełnileś błąd bo żeby zaplacić to trzeba być zalogowanym ( zakładka Edycja ) i wtedy platnosci oline z tego co widzialem to nie wyskoczyło u ciebie że opłaciłeś.Jak bedziesz wchodził w edycje to popraw też najpierw nazwisko i imię.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
dejw
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 249
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:04
Życiówka na 10k: 42:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

maratończyk pisze:
dejw pisze:Bardzo ciekawy artykuł.Można po dwóch latach biegania przebiec maraton poniżej 3 godzin??? Można :-)

http://www.bieganie.pl/?show=1&cat=14&id=976
Również przeczytałem artykuł i tak jakbym czytał historię Zbyszka :hahaha: Zaczynanie od diety,później lekkich treningów i w końcu plany. :hahaha: Jednak zgadzam się równiez z jednym biegaczem ,który napisał że trzeba mieć do tego predyspozycje. Taki wynik 2.57 to w Polsce ma około 100 -200 zawodników i przypuszczam że wiekszość biegaczy ,którzy mają wynik w granicach 3.30 nigdy nie dotrą do bariery 3 h.Nawet stosując plany to bez uwarunkowań genetycznych ciężko będzie.Gość z artykułu napisał w pewnym momencie że tentno spoczynkowe ma 37 ja osobiscie ok.57 i już tu widać różnicę.Pewnie nawet nie wiedział iż ma on talent i wytrzymałość ale jak pisaliśmy w wcześniejszych postach-artykułach szkoła nie potrafi wyłowić talentów i dopiero na "starość" gdy chcemy poprawić swoją sylwetkę i formę zaczynając jakiś sport dowiadujemy się że jednak nie jesteśmy tacy słabi jak nam wmawiali w szkole. Mam nadzieję że nasz Zbyszek jest takim talentem i uda mu się po realizacji zamierzonych planów zaliczyć pierwszy maraton z ładnym czasem.
No nie całkiem ja przecież mam maraton przed sobą...Fakt mam podobne plany,ale plany pozostają w dalszym ciągu planami i różnie z tym bywa:-)
Co do talentów to nie wiem,lubię biegać więc biegam ;-) W każdym razie dzięki za cukrowanie :hej: i życzę zejścia poniżej 3 godzin w tym roku bo jak sam pisałeś wiesz co masz robić,ale Ci się nie chce :bleble:
RobertKwiatkowski
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 22
Rejestracja: 26 gru 2012, 20:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Może popełnileś błąd bo żeby zaplacić to trzeba być zalogowanym ( zakładka Edycja ) i wtedy platnosci oline z tego co widzialem to nie wyskoczyło u ciebie że opłaciłeś.Jak bedziesz wchodził w edycje to popraw też najpierw nazwisko i imię.


Jestem zalogowany i biore platnosc online i prezkierowuje mnie na strone banku a tam pokazuje kwote 0,01 i nie moge jej zmienic i dlatego nie oplacilem. Tak samo nie moge zmienic imienia i nazwiska robie zapisz i dalej jest tak samo

Obrazek
Awatar użytkownika
dejw
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 249
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:04
Życiówka na 10k: 42:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Odnośnie problemów z płatnością online najpóźniej jutro sprawa powinna być wyjaśniona.Andrzej wrzuci info na forum.


Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: . Dzisiaj jadę wraz z Panią dyrektor półmaratonu do Hanza Pałac w Rulewie gdzie będzie usytuowana meta, jako konsultant na robocze drugie już spotkanie z firmą, która będzie obsługiwać imprezę, zapisy itp. powadzoną przez Mariusza Giżyńskiego (patrz mistrz Polski w półmaratonie z Piły i jeszcze wiele innych tytułów).Pojedziemy na objazd trasy i omówimy dodatkowe szczegóły odnośnie biegu. Powiem im o problemie z płatnością online, aby to poprawili, bo sam też nie mogłem tego zrobić, pomimo że przeniosło mnie do mojego banku. Po powrocie dam znać, co i jak na forum.
Trzeba będzie również pomyśleć czy jako Akademia Biegania nie zorganizowalibyśmy jakiegoś planu treningowego dla chcących wystartować właśnie w tej imprezie gdzie wspólnie z nami można by potrenować przez 8 tygodni będąc nawet nowicjuszem, aby 3 maja pobiec w pierwszym swoim półmaratonie.
Nie zapominajmy również o naszym dziecku B3P i sobotnim spotkaniu organizacyjnym.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Z cyklu trening biegacza - Jak wygląda prawidłowa sylwetka biegacza

Prawidłowa sylwetka w trakcie biegu gwarantuje maksymalne wykorzystanie potencjału jaki posiadacie. Wytrenowanie właściwego ułożenia ciała jest jednak bardzo trudne. Dlatego nawet wśród mistrzów sportu znajdują się osoby, które tego nie potrafią.
Utrzymywanie właściwej postawy w trakcie biegu nie jest łatwe. Nawet osoby biegające od dawna mają z tym problemy. Początkujący mają jeszcze trudniej bo muszą pokonać siłę przyzwyczajenia, wrodzonych nawyków i zwykłej słabości podczas biegu. Jeśli chcesz biegać elegancko i efektywnie zapamiętaj poniższy dekalog.

1. Ląduj na śródstopiu

Staraj się lądować na śródstopiu a następnie przenosić ciężar na palce. Lądowanie na palce bardzo obciąża nogę poniżej kolana powodując uciążliwe bóle goleni oraz zmęczenie mięśni łydki. Z kolei lądowanie na pięcie hamuje Twój bieg i może powodować poważne kontuzje wynikające z nadmiernych przeciążeń.

2. Nie garb się

W czasie biegu trzymaj wyprostowane plecy i podniesioną głowę. Staraj się jak najczęściej kontrolować postawę, bo wraz ze zmęczeniem przychodzi skłonność do przygarbiania się. To z kolei prowadzi do bólów pleców, karku, szyi oraz utrudnia oddychanie.

3. Nie patrz pod nogi

Patrz zawsze na drogę około 5 metrów przed Tobą. Przynosi to podwójną korzyść - po pierwsze: nie garbisz się, po drugie, nie wpadniesz na nieoczekiwaną przeszkodę.

4. Rozluźnij dłonie

Zbyt silne zaciskanie dłoni powoduje ból mięśni w rękach, ramionach i szyi. Poza tym jest zbędnym zużyciem energii. Dłonie mogą być lekko zaciśnięte. By utrzymać odpowiednią siłę wyobraź sobie, że trzymasz w nich coś kruchego, czego nie można zgnieść.


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Adrian26
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1971
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:17
Życiówka na 10k: 38:14
Życiówka w maratonie: 2:57:08
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Trzeba byłoby chyba też rozważyć kwestię atestu PZLA :usmiech: Wiele osób startuje tylko na takich trasach i w razie gdyby takowego nie było (a bylaby informacja w regulaminie, ze jest), to mogłoby mieć pretensje później :oczko:
Mój blog: http://neversurrender.blog.pl/
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Adrian26 pisze:Trzeba byłoby chyba też rozważyć kwestię atestu PZLA :usmiech: Wiele osób startuje tylko na takich trasach i w razie gdyby takowego nie było (a bylaby informacja w regulaminie, ze jest), to mogłoby mieć pretensje później :oczko:
Atest trasy będzie.Właśnie wróciłem z objazdu trasy gdzie firma od zabezpieczenia i organizacji pomiaru robiła rekonesans.Dowiedziałem się fajnych rzeczy w tym między innymi na czym polega i jak się wykonuje atestację.Jednak trzeba z tym poczekać bo na drodze nie może być śniegu.Nawet nie wiedziałem że jest mierzona po wszystkich skrótach po ,których biegnie biegacz a ja myślałem że środkiem drogi.Mariuszowi Giżyńskiemu który prowadzi tą firmę i jest ciągle czynnym zawodowym biegaczem bardzo się przebieg półmaratonu podobał jak rownież sam pomysł śladami Bronka.Podsunął dodatkowe pomysły i zapewnił ciekawostki na mecie ale o tym na mecie jak wystartujecie.Mają rownież poprwić błąd w płatności online.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Polub I Półmaraton Śladami Bronka Malinowskiego Grudziądz-Rulewo!

http://www.mmgrudziadz.pl/artykul/polub ... adz-rulewo
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
zielicho
Wyga
Wyga
Posty: 84
Rejestracja: 05 lut 2012, 19:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Apropos tętna spoczynkowego to grudziądzcy kardiolodzy w większości puls poniżej 50 ud/min traktują jako patologię i z miejsca zakazują treningu młodym ludziom.Nie dociera,że to korzystny przejaw adaptacji...
Osobiście mnie też to dotknęło.Kilka badań ciągnących się tygodniami ( po przyśpieszaniu wszelkimi sposobami...).
Najgorszy jest strach, z którym zostaje zawodnik,któremu lekarz mówi,że padnie na treningu itp.
Blok przedsionkowo komorowy tak dokładnie brzmi wyrok nie douczonego kardiologa.
Nie douczonego, bo z takim wyrokiem trzeba jechać do Centralnego Ośrodka Medycyny Sportu w Warszawie, wpierw zarejestrować się do dr Mamcarza specjalisty kardiologii sportowej, który jak na razie w 100 % dementuje wiadomość o zakazie trenowania.
Tak więc macie tu wydeptaną ścieżkę w razie czego.
Nie wiem jak na to patrzeć ale po założeniu holtera tętno w najgłębszej fazie snu miałem 28ud/min. I nic wielkiego wtedy nie osiągnąłem- może nie za ten sport się wziąłem :echech:
Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Dla osób dorosłych typowy zakres tętna spoczynkowego mieści się w przedziale 60-80 bpm (beats per minute – uderzeń na minutę)
Tętno poniżej 60 bpm klasyfikowane jest w medycynie jako bradykardia, natomiast powyżej 110 bpm – jako tachykardia.
Natomiast u osób będących w dobrej formie fizycznej, wytrenowanych zakres 45 – 50, to właściwie norma, a niższe wartości nie są czymś wyjątkowym.
Tmin obniża się, wraz ze wzrostem wytrenowania organizmu (tętno spoczynkowe Lance Armstrong’a wynosiło około 32 bpm zaś pewien nurek miał nawet 28).
Dla nas istotna jest informacja, że dla sportowców wartość tętna spoczynkowego jest wskaźnikiem wytrenowania, a jego znaczne wychylenie w górę od normy, może świadczyć o chorobie, bądź przetrenowaniu.
Dlatego, jeśli Tsp gwałtownie „wyskoczy” ponad nasz standardowy poziom – bądźmy ostrożni.
Tyle w temacie tętna spoczynkowego.
Chociaż nie .Jak tyle już piszemy o tym tętnie to ta krzywa w naszym logo w kolorze żółtym a co niktórzy myślą że to elktryk :hahaha: to właśnie wykres naszego tętna :hej: I co dalej chcecie zmienić bo jak na razie żadne nowe propozycje do mnie nie wpłynęły :nienie:

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
piotrekh
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 09 gru 2012, 11:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam kolegów z AB Grudziądz!
Widzę jakieś problemy kardiologiczno-tętnowe. Sam zastanawiam się nad wykonaniem dokładnych badań w związku z przypadkami śmiertelnymi z ubiegłego roku. Jeżeli chodzi o grudziądzkich kardiologów to człowiek biegający maratony jest pewnego rodzaju poligonem badawczym. Wiem bo kilka lat temu pewien kolega kardiolog (grudziądzki) mi o tym mówił. Trochę szukałem odpowiedniego człowieka i myślę, że znalazłem. No niestety kawałek trzeba dojechać. Jeżeli znacie kogoś (jakiegoś lekarza),któremu warto zaufać i nie będzie potrzeba trzech żyrantów na badanie to dajcie znać. Pozdrawiam
Namiary:
Centrum Kardiologii Sportowej zostało stworzone dla potrzeb sportowców, których kariera sportowa, wstępna i jak i kontrolna kwalifikacja do uprawiania sportu zależna jest od profesjonalnej oceny układu krążenia. Potrzeba stworzenia Centrum wynikała z licznych kardiologicznych dolegliwości towarzyszących sportowcom, których nie tylko częstotliwość ale i złożoność przekraczała możliwości diagnostyczne lekarzy sportowych czy kardiologów z osobna. Centrum prowadzone jest przez dr n. med. Roberta Gajdę- specjalistę kardiologii i medycyny sportowej który w swym dorobku nie bez znaczenia dla rozumienia fizjologii sportowca ma trzy tytuły Akademickiego Mistrza Polski Klubów Uczelnianych w biegu na 1500m i do dziś aktywnie uprawia różne dyscypliny sportu m.in. z powodzeniem biegając maratony w działającym przy CM GM Klubie Rekreacyjno-Sportowym "Zdrowy Styl Życia". Takie przygotowanie kadrowe zapewnia więc nie tylko odpowiedni poziom wiedzy medycznej ale też głębsze rozumienie fizjologii i psychologii sportowców co skutkuje doskonałym kontaktem z pacjentami sportowcami. Centrum dysponuje też najwyższej klasy sprzętem diagnostycznym. Aktualnie z usług Centrum korzystają pacjenci z całej Polski a często też z poza jej granic.
piotrekh
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 09 gru 2012, 11:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie podałem najważniejszego
http://www.gajdamed.com.pl
ODPOWIEDZ