40 lat minęło... -komentarze

Komentarze do blogów treningowych, komentujcie w tym dziale w nie w blogach

Moderator: infernal

le0n71
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1712
Rejestracja: 24 lis 2011, 07:48
Życiówka na 10k: 40:28
Życiówka w maratonie: 03:24:00
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Nieprzeczytany post

Kachita dzięki za podpowiedź. Poczytałem nieco o gęsiej stopce i to może rzeczywiście to. Mam nadzieję, że to tylko podrażnienie, spróbuję smarować maścią. Za długo mnie nic nie bolało :wrrwrr:
Obrazek

10km: 40:08, 08.03.2015 8 Bieg Kazików (bez atestu)
połówka: 1:30:01, 24.10.2015 2 PZU Cracovia Półmaraton
cały: 3:16:25, 26.04.2015 Orlen Warsaw Marathon
KOMENTARZE
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
kachita
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6639
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:26
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

U mnie z tą gęsią stopką było tak, że zaczęła mnie boleć w środę przez niedzielnym półmaratonem. Nie wiedziałam wtedy, co to jest, ale przerwałam bieganie, chłodziłam, a w półmaratonie wystartowałam i tak. I biegłam, mimo narastającego bólu, który włączył się koło piątego kilometra. W końcu nie byłam w stanie stanąć na tę nogę i byłam zmuszona zejść z trasy 4 km przed metą... Ze dwa tygodnie chodziłam o kulach, potem o jednej, ortopeda zrobił USG i po rozpoznaniu problemu (stan zapalny) przepisał ultradźwięki i terapię manualną. Trochę to wszystko trwało, bo po drodze była Wielkanoc i majowy weekend, ale po ok. 6 tygodniach coś tam już truchtałam. Gdybym zeszła z trasy wcześniej, przerwa byłaby na pewno krótsza, bo nie doprowadziłabym do tak dużego przeciążenia.
Jeśli Ci nie przejdzie, to warto pójść do lekarza.
[url=http://www.bieganie.pl/forum/viewtopic. ... ead#unread]Wyznania kobiety szurającej[/url] || [url=http://bieganie.pl/forum/viewtopic.php? ... ead#unread]Komentarze[/url]

[color=#BF0080][size=85]A minute on the lips, a lifetime on the hips.[/size][/color]
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Będziesz z tego treningu też się do jakiegoś maratonu przymierzał czy tylko połówka - lecisz cykl pełen wiec może trochę szkoda tego - jakieś 3.30-3.40 powinno z tego być w zależności od warunków i trasy. Wyprzedzasz mnie o jeden trening specjalistyczny w tym cyklu. Zdrowia życzę w kwestii kolana - puści. Moja żona biega to co ty w tych samych tempach i tez ją dopadło coś z czwórką a teraz dodatkowo się przeziębiła. Kazałem jej przerwę zrobić z ta kontuzja a ona przestała tylko tempa biegać za to objętości nakręciła 83km w tygodniu - super metoda na kontuzję :wrr: Może to przeziebienie pomoże w zrobieniu przerwy - sam nie wiem co gorsze
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
Awatar użytkownika
kachita
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6639
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:26
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Współczuję tej gęsiej stopki, cholerstwo jest dość upierdliwe. Możesz spróbować też jakoś się rozciągać i masować te nieszczęsne przyczepy.
[url=http://www.bieganie.pl/forum/viewtopic. ... ead#unread]Wyznania kobiety szurającej[/url] || [url=http://bieganie.pl/forum/viewtopic.php? ... ead#unread]Komentarze[/url]

[color=#BF0080][size=85]A minute on the lips, a lifetime on the hips.[/size][/color]
le0n71
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1712
Rejestracja: 24 lis 2011, 07:48
Życiówka na 10k: 40:28
Życiówka w maratonie: 03:24:00
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Nieprzeczytany post

Mihumor, maraton raczej dopiero na jesień, nie mam parcia na razie na taki dystans. Chcę przedtem pobiec kilka razy dychę i zrobić jakiś fajny czas i jakieś dwie połówki może. Zamierzam do jesieni jeszcze jeden pełny plan Danielsa zrobić przeplatając to startami.

Kachita, spróbuję masaży lodem, może coś pomoże. Będzie dobrze :taktak:
Obrazek

10km: 40:08, 08.03.2015 8 Bieg Kazików (bez atestu)
połówka: 1:30:01, 24.10.2015 2 PZU Cracovia Półmaraton
cały: 3:16:25, 26.04.2015 Orlen Warsaw Marathon
KOMENTARZE
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Przeleć się - bez parcia na wynik, na czas -5 min tabelkowo z połówki - tak dla doświadczenia bo to fajna sprawa jest. Będziesz bardziej świadomy co Ci potrzebne i na co bardziej nacisk położyć robiąc ten plan na jesień na lepszy wynik. Maraton to normalny start, żadne tam sacrum by to namaszczać, zresztą namaszczenie zrobiłeś przelatując tego Danielsa a to nie jest łatwa droga co zresztą już wiesz :hahaha:
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
Aniad1312
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4291
Rejestracja: 18 kwie 2010, 21:03

Nieprzeczytany post

ładnie Ci te ostatnie kilometrówki poszły. Przebieżki też niezgorzej :taktak:
le0n71
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1712
Rejestracja: 24 lis 2011, 07:48
Życiówka na 10k: 40:28
Życiówka w maratonie: 03:24:00
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Nieprzeczytany post

W niedzielę pierwszy sprawdzian w tym roku. Jestem ciekaw swojej formy. Oby tylko pogoda dopisała, zapowiadają silniejszy wiatr i możliwość śniegu, ale może się nie sprawdzi :usmiech:
Obrazek

10km: 40:08, 08.03.2015 8 Bieg Kazików (bez atestu)
połówka: 1:30:01, 24.10.2015 2 PZU Cracovia Półmaraton
cały: 3:16:25, 26.04.2015 Orlen Warsaw Marathon
KOMENTARZE
szczupłe_kości
Wyga
Wyga
Posty: 146
Rejestracja: 13 lut 2013, 00:10
Życiówka na 10k: 00:36:33
Życiówka w maratonie: 02:57:47
Lokalizacja: kozia wólka

Nieprzeczytany post

Wychodzi na to że się jutro pościgamy :usmiech:
Aniad1312
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4291
Rejestracja: 18 kwie 2010, 21:03

Nieprzeczytany post

Świetnie Ci te Kaziki wyszły! Wyrównane tempo, aż miło patrzeć :) Gratulacje!
Awatar użytkownika
kachita
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6639
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:26
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Gratulacje! :)
[url=http://www.bieganie.pl/forum/viewtopic. ... ead#unread]Wyznania kobiety szurającej[/url] || [url=http://bieganie.pl/forum/viewtopic.php? ... ead#unread]Komentarze[/url]

[color=#BF0080][size=85]A minute on the lips, a lifetime on the hips.[/size][/color]
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Zmień to tempo, zostało Ci kilka treningów z samymi biegami progowymi, przeważnie krótkimi, spróbuj się z tym wziąć za bary - jest progres to trzeba wg niego biegać, zobacz na ile te tempa będą dla Ciebie dobre ale nie powinno być problemów. Ładnie Ci poszło, graty
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
Awatar użytkownika
wolf1971
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1815
Rejestracja: 18 sty 2011, 09:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Piastów>Łódź>Płońsk

Nieprzeczytany post

Rany...Strach si bać co będzie w Warszawie =-O Pięknie!
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Łoj - zapomniałem, że jeszcze biegasz to duże TM :spoczko: , myślałem, że Ci same te krótsze zostały ale dałeś radę i teraz widzisz na co Cię stać w W-wie a stać Cie chyba na sporo więcej niż zakładałeś - piękny progres i gruby trening. Te treningi TM długie to biegaj na przyszłość kilka sekund wolniej niż tabelka bo one to mają być sondażowe a nie na przetrwanie, u Ciebie to ma mniejsze znaczenie bo się nie badasz pod maraton na ile pobiec i co z ciebie zostanie, bardzo mocne przetarcie przed połówką ale powinieneś spokojnie się odbudować, ja to biegam w poniedziałek a połówkę biegamy w ten sam dzień. Pobiegaj może na kolejnym treningu te progi według tempa o szczebelek wyższego niż biegałeś do tej pory, jeśli wejdą spokojnie to biegaj dopiero ten poziom - u Ciebie ten przeskok to chyba 2 poziomy więc pobaw się tempami i pobadaj, żeby skok nie był zbyt raptowny - ale to się czuje, do tego po tym treningu kolejny akcent może być spokojniejszy bo to była mocna jednostka . Ja w każdym razie po połówce jesienią ostatnie 4 tygodnie biegałem na wyższych tempach wg wyniku i to bardzo ładnie zadziałało, dodało pewności siebie i podskoczyło mi tempo komfortowego, szybszego biegu, po 10km w sylwestra też w górę wg wyniku i całą III fazę zamknąłem na wyższych tempach, początki były trudne ale teraz to już jest na spokojnie i chyba na tym ten progres polega - podciągamy-walczymy-stabilizacja-pewność.
Pod połówkę to to TM możesz a nawet powinieneś biegać krótsze bo pewnie 18-20 km byłoby wystarczające. Jeśli nie biegasz w maratonie to tą 30tke w przyszłym tygodniu sobie skróć, lepiej już odpoczywać wiecej - pewnie 23-24 km w zupełności Ci wystarczy, do wyższych temp wybiegań nie podchodź tak dokładnie - biegaj komfortowo na wyczucie, poszukaj tego wyższego tempa i poziomu bo w wybieganiach tempo mało istotne a bieganie ich za szybko przeszkadza w regeneracji.
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
Awatar użytkownika
wolf1971
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1815
Rejestracja: 18 sty 2011, 09:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Piastów>Łódź>Płońsk

Nieprzeczytany post

:szok:
ODPOWIEDZ