GRUDZIĄDZ BIEGA

Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Tak ,tak przeczytałem artykuły o babciach i dziadkach :taktak: a jako że sam rownież jestem emerytem :hahaha: to potwierdzam również w imieniu dziadka Irka że biegać można w każdym wieku :taktak: a jak zauważyłem po sobie i zresztą u Irka też to pomimo wieku nasze wyniki nie ulegają degradacji a wręcz przeciwnie mamy progres :orany: i oby forma utrzymywała się jak najdłużej. :uuusmiech: Jednak aby tak było trzeba regularnie ćwiczyć.dlatego dzisiaj wraz z kolegą Wojtkiem( również ultrasem) zaliczyłem poranny trening w pięknej sceneri śnieżnego Rudnika na 16 km szlaku w tempie na pogaduchy z kilkoma przyśpieszeniami mimo woli jak widziałem idące kobiety na trasie. Później szybka kąpiel i 10 kilometrowy spacer do Tarpna po moje ulubione bułeczki i tak ze słuchawkami w uszach, wziąłem się za słuchania e-booka czytanego przez lektora a była to książka polecona mi przez Alicję z Bąkowa
" Urodzeni Biegacze "

Obrazek
Autor, dziennikarz wojenny, zajmujący się sportami ekstremalnymi, w wieku 40 lat zaczyna biegać. Niestety trapią go kontuzje. Wysłany do Meksyku dowiaduje się przypadkiem o plemieniu Tarahumara. Indianie ci, zwani także Rarámuri (Biegający Ludzie), mieszkają z dala od cywilizacji, w głęboko ukrytym kanionie i potrafią biegać na dystansach kilkuset kilometrów. Znamienne jest to, że kontuzje prawie im się nie zdarzają, a biegają w prostych sandałach własnej konstrukcji. Autor poznaje tajemnice Tarahumara, przedstawia najwybitniejszych biegaczy i najtrudniejsze, górskie maratony. W końcu, staruje w finałowym, morderczym wyścigu.
Christopher McDougall sięgając do początków ludzkości wyjaśnia że zostaliśmy stworzeni do biegania, aby móc polować. Tłumaczy jak buty sportowe mogą wywoływać kontuzje i jak ich uniknąć.

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Sopocka kąpiel morsów z Grudziądza w tym Irek,Dawid,Janusz,Ja,Jacek z Akademii Biegania

http://www.mmgrudziadz.pl/artykul/sopoc ... za-zdjecia
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim.Idzie mróz więc pamiętajcie o ubieraniu się na cebulkę dzięki czemu bieganie nadal będzie możliwe i przyjemne.Dzisiaj się widzimy na wspólnym treningu i tam sobie pewnie pogadamy i pośmiejemy a na razie żarcik.


Przychodzi mąż do lekarza-seksuologa i mówi:
- Panie doktorze, jak kocham sie z moja zona to podczas stosunku wylatują jej muchy z nosa! Co może być tego przyczyną?
Lekarz na to, że musiałby zobaczyć to na własne oczy by postawić diagnozę.
Tak wiec wybrali się do domu męża. Lekarz wchodzi, patrzy a tu piękna kobieta leży całkiem naga na łóżku.
- Proszę zademonstrować - mówi lekarz.
No więc mąż rozbiera się i zaczyna kochać się z żona, a tej wylatują muchy z nosa: bzzz, bzzz.....
Po skończonej sprawie mąż pyta się:
- I co pan na to?
Lekarz zastanowił się chwile i stwierdził, że sam musi spróbować, żeby odkryć przyczynę. No więc zamienili się rolami: teraz mąż siedział i patrzył, a lekarz kochał się z jego żoną, a żonie dalej muchy z nosa: bzzz, bzzz....
Gdy lekarz już skończył mąż podbiega i pyta zniecierpliwiony:
- I co? I co? Co jest przyczyną, jaka jest pańska diagnoza ?!?
A lekarz na to:
- Pańska żona nie żyje od dwóch tygodni....
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Z cyklu trening biegacza - .O diecie sportowej

LINK

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Poradnik Kalenji: kiedy pobiec pierwszy maraton?

http://www.maratonypolskie.pl/mp_index. ... &code=2438

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Nie Przyszybszaj - audycja dla biegaczy

http://nieprzyszybszaj.wrzuta.pl/audio/ ... a_biegaczy

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Adrian26
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1971
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:17
Życiówka na 10k: 38:14
Życiówka w maratonie: 2:57:08
Kontakt:

Nieprzeczytany post

maratończyk pisze:Poradnik Kalenji: kiedy pobiec pierwszy maraton?

http://www.maratonypolskie.pl/mp_index. ... &code=2438
Rewelacyjny artykuł! Myślę, że jeden z najlepszych jakie do tej pory czytałem na temat biegania :usmiech: Polecam każdemu, kto chce się zmierzyć z maratonem :usmiech:
Mój blog: http://neversurrender.blog.pl/
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Witam ponownie.Myślałem że zdążę na trening na Olimpię na 16.00 ale dopiero co wróciłem z spotkania w Urzędzie Miasta w sprawie organizacji pierwszego grudziądzkiego półmaratonu.W spotkaniu wzieli udzial Komendanci Policji i Straży Miejskiej ,Pani Naczelnik Sportu i Turystyki,dyrektor MORiW i Ja. Po konsultacjach i mozliwości zabezpieczenia trasy ustaliliśmy że pobiegnie ona od Cytadeli Grudziądz do Rulewa przez most prosto aż do Grupy i stamtąd lasem drogą do Rulewa. Musimy uzyskać tylko zgodę ale podobno z tym nie będzie większego problemu bo wydaje je nasze miasto jako że startujemy od nas.Tak więc machina ruszyła i są planowane kolejne spotkania organizacyjne.Tak więc wstępnie zaklepcie sobie ten dzień na pólmaraton tym bardziej że w tym okresie nic szczególnego nie startuje.O wszystkim będę informował na bieżąco.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
birdy
Wyga
Wyga
Posty: 80
Rejestracja: 01 paź 2012, 12:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

maratończyk pisze:
birdy pisze:
Cztery takie serie, pomiędzy którymi były przerwy 3 minutowe, zajęły mi razem 48 min, ale muszę przyznać, ze nie byłem najszybszy... :wrrwrr: Średnie tętno-162 bpm, maxymalne -181 bpm. Czuję pozytywne zmęczenie. Powtórka w najbliższą środę na godź. 16.00. Jeszcze raz zapraszam wszystkich chętnych.
Dziękujemy Maciek za kolejne zaproszenie,może tym razem ktoś sie skusi z naszych biegaczy,tym bardziej że jest to nasz dzień spotkań.Biegacze z AB dysponujący czasem możecie zaliczyć pożądny trening od 16.00 na hali Olimpii a z hali prosto na przejazd na godzinę 18.00 lub zgarniemy was po drodze na średnicówce.

A ja dziś poprawiłem swój wynik crossfitowy o całe 3 min w stosunku do poprzedniego :hej: -wyszło mi 45min przy nieco niższym średnim tętnie (158 bpm) :niewiem: ale za to wyższym maxymalnym -183 bpm (przy podciąganiu). Powtórka w najbliższy poniedziałek i pewnie przyszłą środę. Dam jeszcze znać na forum.
pozdr.
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

My również dzisiaj zaliczyliśmy wspólny trening :bum: .Jak zawsze przy przejeździe kolejowym pomimo zimowej aury wstawili się Hania z Piotrkiem,Dawid,Irek z zięciem,Rafał,Arek i oczywiście Ja :taktak: . Niestety zabrakło nam dzisiaj pewnego gościa w białych skarpetkach :niewiem: i o ile nie będzie miał odpowiedniego usprawiedliwienia zatwierdzonego oficjalnie przez kolegów z AB to kara go nie ominie :sss: .Jeżeli chodzi o Sebastiana to o ile mnie pamięć nie myli to pisał że będzie w sobotę :taktak: .Mam nadzieję że piątkowa impreza :spoczko: na 18.00 aktualna i nic się nie zmieniło :hej: .Trasa dzisiejszego biegu jak zawsze średnicówką do Mechanika i nawrotka po drodze liczni biegacze ,których serdecznie pozdrawiam i zapraszam do biegania w szerszym gronie. :taktak: .Pozdrawiam Andrzej.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
amator76
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 284
Rejestracja: 16 maja 2012, 21:02
Życiówka na 10k: 53
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No ja ten tydzień z powodów rodzinnych biegowo zmuszony jestem do weekendu odpuścić. Ale piątek oczywiście aktualny. Tym bardziej, że nie widziałem większości z Was już cały tydzień hehe. Do zobaczyska. Jakby co to przypominam kontakt: 604 644 256.
Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :taktak: .Czas leci a do imprezy tylko 1 dzień :uuusmiech: więc trzeba dzisiaj iść na zakupy po jakieś izotoniki :hejhej: .Z chłopakami z Strzemyka ustaliliśmy ze startujemy w piatek o 17.45 spod Biedronki i pieszko prosto do Marcina.Wiem że z kawalerami :spoczko: raczej nie będzie problemu bo nikt im nie zabroni wyjścia :hahaha: jedynie Piotrek nie da rady dotrzeć bo ma już zaplanowaną imprezę zakładową w Czarcim Młynie. Jeżeli chodzi o żonkisiów to musicie zastosować sposób Irka ,który żonie mówił że nie idzie się integrować,nie chce mu się , nie ma czasu itp. :hahaha: W końcu sama go eksmitowała na bibkę.Dlatego mam nadzieję że dotrzecie do nas bez wielkich przepychanek :bum: z drugą połową.Liczę na Sebastiana,Zbyszka,Rafała J Rafała Z,Maćka ,Jarka....i pozostałych.
Nie wiem dlaczego ale powinienem zacząć że przede wszystkim liczę na nasze dziewczyny Alicję R. z Jurkiem ,Hanię, Małgosię z Krzysiem,Elę z Jarkiem,Alicję L. ...oraz mam nadzieje że Janusz przyprowadzi swoje koleżanki a one kolejne bo w końcu to karnawał.
Ale poleciałem :szok: mam nadzieję że Marcin przeoczy tego posta i nie złapie się za serce.



Rosjanin, Niemiec i Anglik spotkali diabła. Diabeł mówi:
- Popatrzcie. To jest czarodziejski mostek. Jak po nim przebiegniecie i, wskakując do jeziora, krzykniecie głośno, w jakim chcecie się znaleźć napoju, to się w nim natychmiast znajdziecie.
Pierwszy skacze Rosjanin. Biegnie i krzyczy:
- Wódka! - i już pływa w wódce.
Następny skacze Niemiec. Biegnie i krzyczy:
- Piwo! - i już pływa w piwie.
Jako ostatni skacze Anglik. Biegnie... Potknął się i krzyczy:
- Och! Shit!!!


Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 sty 2013, 07:54 przez maratończyk, łącznie zmieniany 1 raz.
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Z cyklu trening biegacza-Dlaczego nie umiemy biegać maratonów? O powodach zderzenia ze "ścianą"

http://polskabiega.sport.pl/polskabiega ... zenia.html

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Trochę o tym czemu bieganie jest dla człowieka bardziej naturalne niż chodzenie:
http://runnersworld.com.pl/trening/Urod ... -4871.html
Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Tak dla przypomnienia informacja dla jutrzejszych imprezowiczów.Wykażcie się swoimi umiejętnościami kulinarnymi i zróbcie coś samemu.Wiem że na Marcina można liczyć bo robi dobre sałatki.
MA BYĆ TAK!


Obrazek

A NIE TAK !

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
ODPOWIEDZ