Komentarz do artykułu Forerunner 310 XT

Awatar użytkownika
leandros
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 767
Rejestracja: 09 sty 2012, 13:58
Życiówka na 10k: 47:56
Lokalizacja: Zabrze, Oberschlesien

Nieprzeczytany post

Mam problem odnoście parowania. Zainstalowałem Garmin Center, Training Center, Web Updater, Sterowniki USB, zarejestrowałem go oraz zainstalowałem ANT Agent. Nie paruje? Czy musze mieć połączenie z satelitą?
"Silesius non Polonus" - Anzelm Eforyn

Blog treningowy.

Komentarze.

5km - 23:02(nieof.)
10km - 47:56
21,097km - 01:46:49
New Balance but biegowy
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2262
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Oczywiście, że nie. Najedź myszką na ikone ANT, naciśnij prawe uch myszy i poszperaj w ustawieniach. Ew. Sprawdż czy w zegarku masz włączone parowani i transmisję danych,...
Awatar użytkownika
leandros
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 767
Rejestracja: 09 sty 2012, 13:58
Życiówka na 10k: 47:56
Lokalizacja: Zabrze, Oberschlesien

Nieprzeczytany post

Mea Culpa. W urządzeniu nie miałem włączonego parowania. sic!

Przepraszam za fatygę! :D
"Silesius non Polonus" - Anzelm Eforyn

Blog treningowy.

Komentarze.

5km - 23:02(nieof.)
10km - 47:56
21,097km - 01:46:49
Awatar użytkownika
ZbigniewX
Wyga
Wyga
Posty: 147
Rejestracja: 31 lip 2011, 14:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Wczoraj rano dostałem przesyłkę z nowym egzemplarzem 310XT. Potwierdzam panującą opinię o serwisie Garmina, w 100% zasłużyli na pochwałę jeżeli mówimy o serwisie.
Aby nie było tak słodko-odpowiadając na zadane e-mailem 4 pytania po kilku dniach odpisali tylko na jedno :hej: .
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą.
saper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 631
Rejestracja: 05 mar 2012, 10:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wroclaw

Nieprzeczytany post

Też wam tak dziadowsko chodzą przyciski ? W szczególności góra/dół. Raz mi chodzą dobrze, innym razem muszę mocniej wcisnąć, innym razem kilka razy mocniej, innym razem wciskam paznokciem z całej siły i nic ...
meszka
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja się na szczęście go pozbyłem i wróciłem do trzysta piątki :ble:
Tylko Prawda jest ciekawa - J. Mackiewicz
mron
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 41
Rejestracja: 16 kwie 2012, 07:55
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

saper pisze:Też wam tak dziadowsko chodzą przyciski ? W szczególności góra/dół. Raz mi chodzą dobrze, innym razem muszę mocniej wcisnąć, innym razem kilka razy mocniej, innym razem wciskam paznokciem z całej siły i nic ...
Ja mam już prawie rok i chodzą normalnie bez problemów. A wciskam często w trakcie biegu zmieniając sobie ekrany.
saper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 631
Rejestracja: 05 mar 2012, 10:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wroclaw

Nieprzeczytany post

No to super info. Jest więc szansa, że mi wymienią na gwarancji i w końcu nie będę się z nimi zmagał ... szczególnie denerwujące właśnie podczas biegu.
saper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 631
Rejestracja: 05 mar 2012, 10:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wroclaw

Nieprzeczytany post

Wymienili. Wyslalem we wtorek, a kurier wlasnie przyniosl nowke sztuke. Przyciski chodza jak trza. Faktycznie sprawny i bezproblemowy serwis.
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

mam pytanie. wczoraj pierwszy raz biegałem z 310xt wszystko ładnie pięknie ale jest mały problem - w zasadzie to pierdoła ale zawsze :)
Po pierwszym biegu wyeksportowałem trening i zapisał mi w rekordach życiowych najdłuższy przebyty dystans ale już nie czas na 1km i 5km. Gdy próbowałem zapisać te rekordy "z ręki" na stronie garmina poprzez wyeksportowanie ich z bieżącej aktywności to i tak nie udało mi się tego zrobić bo i dla 1km i dla 5km przypisał mi czas całego biegu a nie konkretne czasy dla tych odcinków. W czym może tkwić problem?
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
maciej65
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 185
Rejestracja: 08 lis 2010, 14:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Piechu - to nie ma nic wspołnego z samym sprzętem a raczej wynika z funkcjonalności "Garmin Connect"
Co to jest osobisty rekord?
Osobisty rekord, czy też maksimum formy, to sposób na określenie swoich postępów.

W jaki sposób serwis Connect określa osobisty rekord?
Osobiste rekordy są tworzone po przesłaniu danych, które są bardzo zbliżone do jednego z naszych zdefiniowanych dystansów oraz zawierają najkrótszy czas jaki użytkownik załadował dla tego dystansu.

Dystans nie musi być identyczny, jednak musi być przybliżony. (Na przykład: osobisty rekord dla półmaratonu może zostać pobity na odcinku 21,2 km/13,2 mili).

Serwis Connect wyszukuje osobiste rekordy tylko dla aktywności przesłanych po raz pierwszy — edytowana aktywność nie może być osobistym rekordem.
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

Ale to jest oczywisty błąd anie brak funkcjonalności :)
W jaki sposób serwis Connect określa osobisty rekord?
Osobiste rekordy są tworzone po przesłaniu danych, które są bardzo zbliżone do jednego z naszych zdefiniowanych dystansów oraz zawierają najkrótszy czas jaki użytkownik załadował dla tego dystansu.
Tutaj chodzi o zdefiniowany odcinek-dystans, a nie czas. Zatem jesli jest możliwość mierzenia rekordów na odcinku 1km lub 5km bo te zostały wcześniej przez garmina zdefiniowane to te powinny być pobierane czyli jest to ewidentnie błąd techniczny albo serwisu www albo zapisu danych w urządzeniu chociaż mogę się mylić w mym naiwnym myśleniu ;]

No chyba, że w swej mądrości spece z garmina wymyślili tak: chcesz pobić rekord na 5km to przebiegnij 5km a nie np 6,5km bo Ci rekordu wtedy nie policzymy. Dobrze kombinuję? Jeśli tak jest to jestem nieukontentowany ;)
Ostatnio zmieniony 31 paź 2012, 13:42 przez Piechu, łącznie zmieniany 1 raz.
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
MJ
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 40
Rejestracja: 29 wrz 2009, 11:09

Nieprzeczytany post

Piechu pisze:Ale to jest oczywisty błąd anie brak funkcjonalności :)
W jaki sposób serwis Connect określa osobisty rekord?
Osobiste rekordy są tworzone po przesłaniu danych, które są bardzo zbliżone do jednego z naszych zdefiniowanych dystansów oraz zawierają najkrótszy czas jaki użytkownik załadował dla tego dystansu.
Tutaj chodzi o zdefiniowany odcinek-dystans, a nie czas. Zatem jesli jest możliwość mierzenia rekordów na odcinku 1km lub 5km bo te zostały wcześniej przez garmina zdefiniowane to te powinny być pobierane czyli jest to ewidentnie błąd techniczny albo serwisu www albo zapisu danych w urządzeniu chociaż mogę się mylić w mym naiwnym myśleniu ;]
Garmin Connect pisze: Co to jest osobisty rekord?

Osobisty rekord, czy też maksimum formy, to sposób na określenie swoich postępów.

W jaki sposób serwis Connect określa osobisty rekord?

Osobiste rekordy są tworzone po przesłaniu danych, które są bardzo zbliżone do jednego z naszych zdefiniowanych dystansów oraz zawierają najkrótszy czas jaki użytkownik załadował dla tego dystansu.

Dystans nie musi być identyczny, jednak musi być przybliżony. (Na przykład: osobisty rekord dla półmaratonu może zostać pobity na odcinku 21,2 km/13,2 mili).

Serwis Connect wyszukuje osobiste rekordy tylko dla aktywności przesłanych po raz pierwszy — edytowana aktywność nie może być osobistym rekordem.
globo13
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 28 paź 2012, 22:56
Życiówka na 10k: 45m30s
Życiówka w maratonie: 3h57m32s

Nieprzeczytany post

Na początku witam Wszystkich, bo po raz pierwszy piszę na forum
Jestem szczęśliwym posiadaczem 310 XT
Poza bieganiem używam go na rower, a czasem zdarza mi się Nordic Walking
Ale chciałbym też wykorzystać do pływania i na kajak
I tu pytanie.
Jeśli chcę przełączyć pomiędzy rodzajami aktywności,
to mogę wybrać pomiędzy; bieganie bike1 bike2 bike3 inny
Czy można to zmienić na inne aktywności bo jakoś nie potrafię
pozdr

globo
-----------
Widgetos
Wyga
Wyga
Posty: 107
Rejestracja: 22 sie 2012, 23:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zwróciliście uwagę na ceny 310XT w sklepie Garmina i regiony? Ten sam zegarek w zależności gdzie sprzedawany ma inną sugerowaną cenę detaliczną, a dla Polski jest najwyższa. Dla USA cena wynosi 300$ czyli ok. 930 zł, dla np. Francji 350 euro a dla Polski 400 auro. Że tak spytam, WTF? Może lepiej będzie poszukać zegarka za granicą i poprosić znajomego o zakup w Anglii czy Irlandii?
ODPOWIEDZ