Komentarz do artykułu Forerunner 310 XT

Awatar użytkownika
rockduck
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1077
Rejestracja: 12 lip 2011, 14:26
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Zdarza sie i zdarzac sie bedzie, tempo chwilowe oparte na GPS nie jest dokladne, chcesz dokladnego tempa chwilowego - zainwestuj w foot pod. Ja biegam wg tempa sredniego okrazenia. Przebiegasz 150-200 m i pomiar jest wiarygodny
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Zdarza się, rzadko, że gubi sygnał, no ale nie aż do tego stopnia jak u Ciebie w tym wypadku - myślę, że to sie nie powinno powtarzać, jeśli tak będzie to coś jest nie tak. Ja mam jedno stałe miejsce, gdzie przy gorszej pogodzie, pod drzewami zawsze gubi dokładność ale po chwili się stabilizuje. Generalnie ten Garmin jest w miarę ok, od ruszenia potrzebuje ok 20-30 sekund na ustabilizowanie podawania tempa - to dobry wynik.
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
Awatar użytkownika
emerce
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 157
Rejestracja: 20 lis 2010, 21:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kupiłam 310 i przeklinam na czym świat stoi. Pomijam że musiałam trochę grzebać w oprogramowaniu kompa, bo niby za stare (nie mam atari), i zajęło mi to dwa dni (włosy mam koloru blond).

W końcu wszystko zaczęło działać, ściągnęłam pierwsze treningi, radości co niemiara, ile funkcji, ile możliwości!
I kupa. Kolejnych treningów już nie ściąga. Ant widzi garmina, przesyła dane, zatrzymuje się w połowie i koniec- failed.
Próbowałam przez "historię" przesłać wszystko- nic.
Chciałam ściągnąć dane ręczne wg wskazówek ze strony, ale nie mam pliku Garmina :jatylko: już nie wiem co robić
jeśli wcześniej przeszło, dlaczego teraz nie chce?

ogólnie zaczynam postrzegać tę firmę i jej urządzenia jako szajs, wcześniej miałam Timexa i chyba do niego wrócę bo nie miałam takich problemów, i praca na treningu też przebiegała lepiej

tracę tylko mnóstwo czasu przy kolejnych podejściach do ściągnięcia danych z zegarka, w końcu część danych spisałam ręcznie, ale nie na tym to miało polegać, nie za 1200zł....

Jutro, najpóźniej w piątek wyjeżdżam i bardzo chciałabym do tego czasu się z tym uporać
Awatar użytkownika
rockduck
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1077
Rejestracja: 12 lip 2011, 14:26
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

a soft w tym Garminie masz nowy ?
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Spróbuj odinstalować wszystko co masz do tego Garmina w kompie i przeprowadzić instalację oprogramowania jeszcze raz = plus wszystkie czynności, do tego zresetuj wszystkie treningi i sparuj zegarek z kompem od nowa. Miałem to samo i po ponownej instalacji wszystko chodzi cacy.
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
meszka
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

310xt wylicza spalone kcal z tętna, a co jak biegam bez czujnika tętna, czy wtedy wylicza tak jak FR305 z tempa i dystansu, czy w ogóle nie wylicza?
pozdro
Tylko Prawda jest ciekawa - J. Mackiewicz
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

meszka pisze:310xt wylicza spalone kcal z tętna, a co jak biegam bez czujnika tętna, czy wtedy wylicza tak jak FR305 z tempa i dystansu, czy w ogóle nie wylicza?
pozdro
Wylicza to chyba z dystansu i czasu trwania wysiłku, może bierze jeszcze poprawkę na tempo - na pewno za to uwzględnia wagę podaną w ustawieniach przez użytkownika, gdy zmieniłem ten parametr o 5 kg po pół roku użytkowania dosyć mocno spadły moje spalania
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
Awatar użytkownika
emerce
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 157
Rejestracja: 20 lis 2010, 21:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

pousuwałam wszystko
zainstalowałam na nowo

on się nie chce parować, tzn w ogóle coś takiego nie wyskakuje

gdy napisałam do sklepu prośbę o pomoc podali maila z tekstem, żeby wszystko opisać producentowi, pomoc pełną paszczą, kolejny drobiazg, gdzie Timex jest na plusie

na hasło "Garmin" tryskam jadem, prycham, jeżę sierść i spluwam przez lewe ramię
meszka
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy faktycznie bateria daje wam radę pociągnąć te 20 godzin?
Kupiłem nowego w sklepie i po 6 godzinach treningu pokazuje mi połowę zużycia baterii, jakiś absurd.
Biegam bez czujnika tętna, oszczędny zapis danych, kontrast minimalna widoczność, dźwięki, wibracje, podświetlenie wyłączone :niewiem:
Szlag mnie trafia, 1000 złotych wywalam z jednego powodu, oczekiwałem tych 20 godzin, inaczej bym został przy FR305 bo to praktycznie to samo.
Jeszcze w instrukcji sprytnie piszą-czas pracy do 20 godzin.
Już słyszę jak w serwisie mi będą pieprzyć, że proszę pana jest napisane "do 20 godzin", tak, przy sprzyjających warunkach które nie występują nigdy, a w praktyce jest to 12 godzin.
Albo, że sam stoper to tak, wytrzymuje 20 godzin, bez włączonego GPS :wrrwrr:
Tylko Prawda jest ciekawa - J. Mackiewicz
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Mój wytrzymuje 6 do 10 godzin ale przy włączonym wszystkim na maxa, pełen kontrast, wibracje co km, zapis danych standard, pulsometr choć już z tym nie biegam ale nie wyczułem by było dłużej. Podświetlenie wieczorem tez na maxa tylko nie w wersji ciągłej. Nie mierzyłem nigdy jak długo to chodzi ale tak po maratonie ( w sumie ze startem i meta z 4 godziny pracy - 3 i pół mierzenia, bez pulsometru i podświetlania jest bez jednej kreski naładowania, ze 3-4 treningów 75 min każdy by jeszcze na tym zrobił ale nie sprawdzałem bo nigdy do zera nie jadę, nie cierpię jak mi się wyłącza w czasie biegu :wrr: 20 godzin - wątpię
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
meszka
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No to to się do UOKIK-u nadaję, tylko Garmin przypuszczam ma głęboko jakiś polski UOKIK.
Ale ja nie popuszczę, zwracam ten bubel, trzeba odpowiadać za słowo.
Tylko Prawda jest ciekawa - J. Mackiewicz
Tek7iLa
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 29
Rejestracja: 11 lip 2011, 13:26
Życiówka na 10k: 45:10
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Witam
Jak połączyć zegarek z Endomondo ?

I jaka strona/aplikacja jest najlepsza do zgrywania informacji z zegarka?
Awatar użytkownika
ZbigniewX
Wyga
Wyga
Posty: 147
Rejestracja: 31 lip 2011, 14:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Dzisiaj niestety wysłałem swój z reklamacją-przestał działać klawisz przesuwania w górę. Ciekawe jak długo będę czekać na nowy egzemplarz. Wkrótce sprawdzę "naocznie" jak to jest z osławionym serwisem firmy Garmin. Ubezpieczona przesyłka priorytetowa z potwierdzeniem odbioru 36,90zł.
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą.
meszka
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dobrze, że się nie szczypałem i kupiłem nowego z gwarancją...Swoją drogą dziwię się ludziom kupującym używki bez gwarancji na allegro, przecież w takim sprzęcie w każdej chwili może się jakaś nawet najmniejsza usterka trafić która czyni zegarek bezużytecznym. I wywalaj grubą kasę na wymianę serwisową, a za ten model jest to obecnie 688 złotych :bum:
Tylko Prawda jest ciekawa - J. Mackiewicz
Awatar użytkownika
ZbigniewX
Wyga
Wyga
Posty: 147
Rejestracja: 31 lip 2011, 14:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Zgłaszając reklamację musiałem tylko podać nr seryjny. Po tym numerze została sprawdzona data produkcji i nie musiałem nawet dołączać do przesyłki ani paragonu, ani karty gwarancyjnej.
Meszka, jak masz szczęście to kupując nawet używany bez paragonu możesz starać się o bezpłatną naprawę bądź wymianę. Jak masz szczęście... .
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą.
ODPOWIEDZ