LunarGlide+ 3 - zamortyzuje siłę uderzenia o podłoże oraz zabezpieczy Twoją stopę przed nadmierną pronacją w końcowej fazie Twojego treningu (kiedy zmęczone mięśnie stabilizacyjne mogą już tak nie wspierać stopy jak na początku biegu). Podeszwa składa się z dwóch pianek amortyzacyjnej (Lunarlon) i pianka o większej gęstości po wewnętrznej stronie.
Pegasus+ 28 - na całej powierzchni podeszwy ma jednolitą piankę (cushlon) plus poduszka gazowa na pięcie, tak więc odczucie amortyzacji na pewno będzie silniejsze. Dodatkowo Pegasus+ 28 jest trochę szerszy na wysokości śródstopia tak więc jeśli masz szerszą stopę to przy człapaniu jakie chcesz wykonywać myślę że pegasus będzie dobrym rozwiązaniem.
Breathe - lepsza wentylacja dobry jeśli masz zamiar biegać w okresie letnim (szczególnie u osób u których potliwość jest większa) lub na bieżni mechanicznej gdzieś w zamkniętym pomieszczeniu.
trial - wodoodporna cholewka, agresywniejsza podeszwa, idealny na okres przejściowy (chlapa pośniegowa, błoto)
Pomyśl o modelu Nike Vomero+ 7 lub + 6
LunarEclipse+ 2 zbliżony do modelu LunarGlide+ 3. Trochę inne wypoziomowanie pianek (pięta, śródstopie)
Musisz na pewno przymierzyć te modele i ocenić, w którym najlepiej się czujesz. Twoje odczucie jest najważniejsze
Nike Free - chcesz spróbować biegania do jakiego stworzyła nas natura? nie mówię nie, ale Twoim celem jest zgubienie zbędnych kilogramów tak więc biegając w modelu Free ryzyko doznania jakiejś kontuzji u osób które rozpoczynają swoją biegową przygodę jest większe.