Plan treningowy na pierwszy ale odległy maraton

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
janior
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 160
Rejestracja: 03 cze 2010, 00:03
Życiówka na 10k: 00:53:45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Brzeziny k/Łodzi

Nieprzeczytany post

Zaraz, zaraz, Daniels pisze wyraźnie, że w ostatniej IV fazie jest czas na 1-2 biegi kontrolne, przy czym ich dystans nie powinien przekraczać
połowy dystansu docelowego z jednym zastrzeżeniem, jeśli ten bieg ma wypadać na 4 lub mniej tygodni przed maratonem jego dystans
powinien być jeszcze krótszy. To jak to jest, bo czytałem wiele wypowiedzi na ten temat i część osób tak jak Maurice planuje jednak
półmaraton na mniej niż 4 tygodnie ? Jest szansa na odpowiednią regenerację do d-day ;) ?
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

To co pisze Daniels to nie jest prawda absolutna, to tylko przykład jakiejś koncepcji, Danielsowskiej, wiele osób biega półmaraton np na dwa tygodnie przed maratonem
Maurice
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1911
Rejestracja: 05 wrz 2009, 22:48
Życiówka na 10k: 33:59
Życiówka w maratonie: 2:38:40
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Nieprzeczytany post

zdecydowałem się na start w Warszawie 3tyg przed
2tyg mogłoby być faktycznie za późno
Awatar użytkownika
LDeska
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 763
Rejestracja: 25 wrz 2011, 23:03
Życiówka na 10k: 39:20
Życiówka w maratonie: 3:03:03
Lokalizacja: Nowa Iwiczna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja po lekturze bloga biegowego http://przebiecmaraton.blogspot.com/ przekonałem się do planu treningowego "first" - http://www2.furman.edu/SITES/FIRST/Page ... grams.aspx i chyba się na to zdecyduję - na ostatnie 16 tygodni przed planowanym pierwszym maratonem (15 kwietnia) i też mam zamiar na 3 tygodnie wcześniej wystartować na maksa w półmaratonie (Warszawa).
Leszek Deska
www.leszekbiega.pl - blog biegowy
5km: 18:55 10km: 39:20 -=- Półmaraton: 1:26:35 -=- Maraton: 3:03:03
Awatar użytkownika
janior
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 160
Rejestracja: 03 cze 2010, 00:03
Życiówka na 10k: 00:53:45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Brzeziny k/Łodzi

Nieprzeczytany post

Daniels jedynie objawionym na pewno nie jest, ale jeśli ktoś zdecydował się zaufać jego koncepcji
powinien brać pod uwagę sugestie zwłaszcza dotyczące ostatnich tyg. przed maratonem.
Leszek czytam Twojego bloga i łączy nas ten sam termin debiutu, ja w Łodzi i rozpocząłem
przygotowania w/g planu Danielsa. Sprawdzian podobnie jak Maurice zaplanowałem na połówce w Warszawie.
Trzymam kciuki i życzę owocnych treningów ;)
Awatar użytkownika
LDeska
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 763
Rejestracja: 25 wrz 2011, 23:03
Życiówka na 10k: 39:20
Życiówka w maratonie: 3:03:03
Lokalizacja: Nowa Iwiczna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To fajnie, jak dotrwamy z treningami do wiosny (w co nie wątpię ;) !) to może uda się przed połówką spotkać na starcie. Ja dzisiaj zrobiłem sobie dłuższe wybieganie (trochę skrócone z powodów rodzinnych) ale widzę że w okolicach 1:50 powinno mi się udać skończyć półmaraton na moim obecnym poziomie - liczę że za te kilka miesięcy forma jeszcze się polepszy i powalczę o trochę lepszy wynik :) ale tak naprawdę to przygotowuję się na maraton w kwietniu. Powodzenia w Łodzi!
Leszek Deska
www.leszekbiega.pl - blog biegowy
5km: 18:55 10km: 39:20 -=- Półmaraton: 1:26:35 -=- Maraton: 3:03:03
ODPOWIEDZ